Lestvica
Priljubljene vsebine
Prikazane so vsebine z najvišjim ugledom od 21. 06. 2026 v vseh področjih
-
Danes opravil dobrih 57km in sicer štart iz Soteske, prek Tunjic, Zaloga pri Cerkljah, Cerkelj, Olševka in Tupalič, do PREDDVORa in tam kopanje v Črnavi Povratek prek Komende in Kamnika. Od Tunjiške mlake proti Zalogi pri Cerkljah in Šmartnem je izredno lepa, neprometna cesta, večinoma po gozdu. Me je res navdušil predvsem ta del poti8 točk
-
Tokrat sem se udeležil ture okoli gorskega masiva- Sella Ronda. Skupaj z še dvema Nemcema in dvema izkusenima lokalnima MTB vodnikoma smo naredili res božansko turo. Povzpeli smo se na vse prelaze v okolici ,spustili se po 32 km trailov (nekateri so bili lahko, drugi so vsebovali tudi skoke). Obiskali smo vsa smučišča (od Alte Badie, preko Val di fasse do Val gardene). Povzpeli smo se vse do 2400 metrov in spustili dol do 1600 m. Seveda ni šlo brez gondol in sedežnic. Res vrhunsko doživetje za ljubitelje MTB prog in razgledov na Marmolado in ostale vršace.6 točk
-
6 točk
-
@tommzy Ti niti nisi čist na nov na forumu. Lahko bi vedel, da o kakšnem drugem avtu sicer lahko odpreš debato. Ampak o CX30 se pa ne govori slabo in se je ne kritizira. Samo boga zahvali in bodi tiho da ti je bilo dano končno dokopati se do premjium vozila.6 točk
-
Bryan Adams v Avditoriju Portorož...super je bilo...Bare Bones verzija,pa je folk vseeno že pri prvi pesmi čisto "not padel"😄 Ma,kdor pozna njegovo musko,mu bo itak vse jasno-pri njem je "ziher"😃👍 Bilo pa je vroče in soparno za popi....it,a se je zdelo,da nima veze...Bryan cel koncert ni spil niti kapljice pijače-vsa čast...mora paziti na glas...5 točk
-
5 točk
-
5 točk
-
5 točk
-
5 točk
-
Aja, pa še to. Če se boš loteval uvoza iz onkraj luže v lastni režiji. Veliko truda si boš prihranil, če boš dobil kanadsko vozilo (ker je praktično 95 % enako evropskemu) kot pa ameriško (kjer bi "po ps" moral menjati luči, smerokaze, vgraditi zadnjo luč za meglo ipd.).4 točke
-
Kontaktiraj prodajalca, naj ti da št. šasije (VIN). Potem pogooglaš vse mogoče zadetke za ta VIN, če boš imel srečo bo že kak brezplačni VIN checker kaj pokazal, sicer pač plačaš tistih 10 evrov in boš vedel, pri čem si. Lahko pa kar prodajalca direktno nagovoriš - češ, pokaži mi slike poškodb in popravilo (da se ne eden ne drugi ne pretvarjata pri čem sta). In če boš z videnim zadovoljen, greš na ogled, vožnjo, mogoče celo aro položiš. Saj pravim, niso vsi uvozi karamboliranih slabi, veliko jih pa je. V bistvu še dobro, da imajo v ZDA bolane urne postavke za delo in potem karamboliran avto hitro pristane na odpisu ali dražbi. Brez tega bi Poljaki, Belorusi in Ukrajinci bolj težko vozili kake pametne avte ...4 točke
-
Ne razumeš ti te logike... če bi bil Golob bi bilo ziher čez 2€/liter. Tako, da hvala JJ, da je zrihtal konec spopadov na BV. Si videl, sam JJ pride pa se Trump in Bibi kar podelata od strahu.4 točke
-
Tri ženske so skupaj delale v isti pisarni in so imele žensko za šefico. Vsak dan je šefica odšla iz službe že precej pred iztekom delovnega časa. Punce so to opazovale kar dolgo in potem so sklenile, da bodo tudi one začele odhajati prej. Konec koncev, šefica ni nikoli poklicala nazaj v službo in le kako naj bi vedela, da jih ni tam? Črnolaska je odšla prva. Napotila se je naravnost domov in se lotila vrtnarjenja. Presadila je nekaj zelenjave in obrezala vrtnice, potem pa je prišla njena hčerka iz šole in ji je pomagala napraviti domačo nalogo. Potem je skuhala kosilo in zvečer je šla zgodaj spat. Rdečelaska je bila srečna, da je lahko odšla prej, kajti fant jo je povabil na večerjo in je imela tako dovolj časa, da se je lepo uredila in pripravila zanj. Šla je h kozmetičarki, potem sta šla na večerjo s svečami in potem k njemu in naravnost v posteljo. Blondinka je bila zelo vesela, da bo lahko prišla domov prej in presenetila svojega brezposelnega moža. Ampak, ko je prišla domov, ga ni bilo nikjer. Potem je iz spalnice zaslišala čudne glasove. Potiho se je prikradla do vrat spalnice in jih rahlo odprla. Imela je kaj videti... Njen mož je bil v postelji z njeno šefico. Ona je jahala na njem in iz grla so ji prihajali nerazločni zvoki. Prav potihoma je zaprla vrata in se kradoma izmuznila iz hiše. Naslednji dan, ob opoldanski kavi, sta črnolaska in rdečelaska objavili, da bosta spet odšli prej iz službe. Vprašali sta blondinko, če bo tudi ona odšla prej. Bjonda odgovori: - "Ni govora, včeraj bi me šefica skoraj dobila..."4 točke
-
4 točke
-
Ne moreš primerjati Makite z šrotom od parkside. Najslabša Makita je svetlobna leta nad najboljšim parksideom. Naj samo povem, da sem samo enkrat kupil električni rezalnik od parkside. Med delom ( pri visokih obratih, seveda) je razneslo nož in ostanki so poškodovali ohišje. Del ohišja se je zaril v stol poleg mene. Dobro, da sem ostal živ. Od takrat ne kupujem več poceni orodja, pa četudi ga rabim samo enkrat. Recimo za razrez dveh desk sem kupil novo Makito baterijsko 36V cirkulano žago. Vem, da jo bom še kdaj rabil.😉4 točke
-
Skrajni čas za povečanje motorne moči vozila oz. nakup močnejšega, haha Obisk črpalke precej prijaznejši do denarnice | 24ur.com WWW.24UR.COM Opolnoči stopajo v veljavo nove cene naftnih derivatov. Liter bencina bo z 1,530 evra cenejši za 6,2 centa, dizel z 1,607 evra za 11,1 centa, kurilno olje pa z 1,200 evra za 11,8 centa.4 točke
-
Jaz bom malce drugače napisal. Sem sicer vesel,da obstaja Parkside,ker tako pritiska na uveljavljene proizvajalce,da cene ne ponorijo,in tako omogoča tudi navadnim smrtnikom nakup še kolikor toliko dobrega orodja. Je pa res,da je za to še več made in china dreka. Vidim pa,da so izkušnje z Parkside bolj tako-tako...v povprečju je cca.50% v redu,50% je pa drek. Pa ne moreš se zanesti,da če vzameš "Performance" serijo,da bo po tem OK. Pogledaš na YouTube ali na forume,hitro vidiš,da nima veze,kaj vzameš. Tukaj bi jaz dodal še eno stvar,ki bolj mene moti-predvsem vrtalni vijačniki so v primerjavi z uveljavljenimi znamkami dobesedno "glomazni". Pa ne,da se hvalim...a npr.Metabo LTX BS serija je po gabaritih manjša kot vsak Parkside 20V vrtalni vijačnik...če odmisliš nastavek za baterijo,je zelo primerljiv z Parkside 12V vrtalnim vijačnikom. Še ena stvar,ki me moti,pa je dejstvo,da Parkside "laže" pri navedbah podatkov. Pri vrtalnih vijačnikih npr. navaja le max."trdi" navor,in še ta je "zlagan". OK,po mojem mnenju navor ni najpomembnejši podatek pri tej vrsti orodja,a trend vseeno gre v smer "več je bolje"...vsaj če se gleda vse popularne "teste" na YouTube. Tukaj,se vsaj v mojih očeh hitro relativizira "nizka cena", ker če npr. en Metabo BS 18 LT BL pri navoru potegne enako kot npr. "vrhunski" Parkside za okroglih 80€ (v kovčku,brez baterije in polnilca)...pa sem takrat oba BS in SB,ki ju imam dobil za...ne vem več🤔...120€/kom. se mi zdi...tu nekje-bi moral preveriti. Pa bo Parkside škripnil,bo "za v kanto",za Metabo pa dobiš vse dele...itd,itd... Res pa je tudi,da za tistih 40€, ko je v akciji tisti najbolj simpl-osnovni Parkside v kovčku,z 2Ah baterijo+simpl polnilec...tukaj seveda za tistih 2-3x na leto kak vijak,luknjo...seveda-bolje "slabo" vijaciti na stroj,kot pa "na roke"... Sicer pa kot zmeraj-pri cvenku se vse ustavi-čisto razumljivo,za to pa vsak zase ve. Jaz zase vem,da cca.650€ ali več samo za stroj za kovičenje ne dam..za tistih par krat...seveda profesionalni krovec to nuca,in si ne more privoščiti,da če škripne,da gre stroj "v kanto",ker pri njem stroj mora delati-kaj drugega ni alternativa. Za to pa je seveda v redu,da obstaja tako profi roba,kot tudi cenejša orodja. Bi pa vseeno rad pripomnil,da zna Parkside-Performance serija biti malce zavajajoča,misleč,da je to "profesionalno" orodje. Ne bo držalo,ker že zaradi cvenka ne more biti. Po mojem je nekje v rangu cenejše ponudbe strojev Makita,ki so namenjeni DIY-u in čisto nič višje....moje mnenje.4 točke
-
Pa dejte no, valda si @tommzy ne zmišljuje vsega, dobil je slab avto in to je to. Pač če vsem ostalim CX-30 delajo kot morajo še ne pomeni, da se ne da nardit slabega primerka. Tudi dino motorji niso nesmrtni, ne me spraševat kako vem Kar se tiče klime ja, vse novodobne Mazde hladijo manj, baje da imajo kao bolj ekološko varianto plina, ki očitno ne hladi tolk al ka js vem. In večina, ki prihajaja na mazdo opaža isto. Js na svoji mam zmeraj na auto s temperaturo 20.5, le občasno, ko pridem v vroč avto dam manj, da dlje časa piha na polno in ko se shladi nazaj na 20.5 in konec. Barva, je lepa in krhka, obojega pač ne gre met, vsaj ne pri mazdi4 točke
-
4 točke
-
4 točke
-
4 točke
-
Bolj težko boš z vbodno žagico-žal🙁 Sem izbrskal slike iz leta 2016,ko smo mi "pospravili" dve cisterne-eno plastično in drugo kovinsko (nikoli priklopljeno). Brez veze nakladati,ker slike povedo več kot 1000 besed....je pa bilo lažje,ker kovinska ni bila nikoli v stiku z oljem... Lahko pa vseeno omenim,da takšnega prebijača za pločevino še nisem videl-res "mrcina od stroja"...takšnega ropota pri delu z njim pa tudi ne😬 Je bilo v stari plastični cisterni še cca.770l olja,so prefiltrirali,in stočili sosedom,ki so odkupili za mali cvenk...le tisto gosto usedlino so odpeljali na deponijo.... Mislim,da je računal okoli 300€...je vzel železo v račun,in je bilo za to malce ceneje....ma,samo vozi sinko,samo,da se rešimo tega. Moram pohvaliti-vse popucali in pospravili-TOP👍 Dost nakladanja.4 točke
-
4 točke
-
4 točke
-
3 točke
-
3 točke
-
3 točke
-
3 točke
-
Nimaš ti za tak traktor... na tistih protestih traktorja izpod 150k€ sploh ni bilo.3 točke
-
Te fore,ki jih vidiš pogosto na YouTube,se raje izogibajte,če nočete,da vam zgori bajta. To je tako,kot,da bi npr. z resetom varovalke mislil,da si "zrihtal". Ne kaže polnilec brez veze napako!!! Tukaj samo nazaj v trgovino,in vzami drugo baterijo,ostale "operacije" kot npr. razisakava,katera celica je fuč itd,je zate brezpredmetna. Drugo je,če znaš,in imaš opremo potrebno za to,in tudi v tem primeru bi bilo smiselno le v "raziskovalne namene",ko ti je vseeno,ali bo kaj iz tega,ali bo pa "za v kanto". V tem primeru,za "raziskovanje",bi potreboval multimeter,in en res dober polnilec za analizo celic,kot je npr. Opus BT-C3100 (sem ga v tej temi že opisoval). In še v tem primeru,bi lahko le ugotovil,kaj je z baterijo narobe in zakaj...nič več! Gre za to-to so vgrajene tako poceni celice,da stroškovno nima smisla-za 19,99€ polnilec in 2Ah baterija z 5 celicami formata 18650...ni čudno. Še vsa čast BMS-u in polnilcu,ker očitno delata,kot se spodobi....samo,če je tanajceneje vgrajeno,ni čudno,če ga kakšna celica "sračka". Kot sem napisal-nazaj v trgovino,in naj dajo drugo baterijo,vse ostalo nima smisla,če želiš delujočo baterijo.3 točke
-
3 točke
-
Tako. Pa če se najde kak ne močno karamboliran, je še zanimiv, velika večina je pa res tempiranih bomb, ker so tudi popravljeni bolj površno.3 točke
-
Starejši gospod zaupno potoži svojemu dobremu prijatelju, češ da ima težave z erekcijo. Prijatelj izkoristi priliko in ga 'nafarba': - “To pa ni problem, veliko kruha jej, pa bodo težave minile!” - “A, res?!” - “Stoprocentno! To se ve!” Možakar gre malo zbegan v pekarno, kjer so ga poznali in vedeli, da kupuje kruh na dekagrame in zahteva: - “En kilogram kruha!” Prodajalka se začudi: - “Ja, gospod, to je precej, saj vam bo postal trd!” - “E, če je tako, pa mi ga dajte kar tri kilograme...”3 točke
-
3 točke
-
Tudi na moji CX 30 delujejo ogledala v redu kot prvi dan, pa so tudi v uporabi skozi, tako pozimi kot poleti kot v dežju... Je pa njegov primer prvi, za katerega sem sploh slišal za CX 30, da ima problem z ogledalom.3 točke
-
3 točke
-
3 točke
-
Na pomolu v Portorožu, polnem turistov, stoji moški in kliče sina, ki brezskrbno čofota po vodi: - "Ibi, komm zum papi!" Mali se ne zmeni zanj in mirno čofota naprej. Možakar povzdigne glas: - "Ibi, komm zum papi!" Spet nobene reakcije, zato možakar še bolj povzdigne glas: - "Ibi, komm sofort zum papi!" Mali čofota naprej, kot da ga ne sliši. Nato se oče razjezi: - "Ibrahim, matertijebem, odmah izlazi iz vode!!!"3 točke
-
Saj bo folk hitro pogruntal...nič bat. Pa zadnje čase tud FLEX...nekoč nemški "tata mata" pri kotnih brusilkah,t.i.žirafah ipd....sedaj pa v rokah poševnookih (ne tistih z otoka)...rinejo in rinejo...skoz reklame (vsaj za nemškogovoreče področje)...in marsikdo ne ve,in se nafuka...žal. Isto Kress🧐...samo še niso tako agresivni...3 točke
-
Golob je kriv 😆 Aja, če bi bil Golob, bi bil še cenejši, ker bi marža ostala nižja 😉3 točke
-
3 točke
-
revež očitno poleg tega da ne zna slovensko, verjetno tudi plavati v 0,5m vodi ne zna3 točke
-
3 točke
-
Je prav luštno, vendar na obratnem bregu od propadajočega hotela, tam je tudi prijeten bar z dobro postrežbo in urejenimi wc-ji. Temperatura vode jezera je nekih 20, kar je meni čista IDILA2 točki
-
Kaj smo se naučili iz ameriških filmov: 1. Kašelj je vedno znak smrtonosne bolezni. 2. Detektiv lahko reši primer samo, če je suspendiran. 3. Moški ne bo nikoli kazal znakov bolečin, tudi ko sprejema najokrutnejše udarce, vendar se bo tresel, ko mu bo kakšna ženska čistila rano. 4. Ena vžigalica je dovolj za osvetlitev sobe, ne glede na njeno velikost. 5. Vsako ključavnico je mogoče odpreti s kreditno kartico ali sponko, razen v primeru, ko gre za vrata, ki vodijo v gorečo stavbo, v kateri je dojenček. 6. Kuhinje nimajo luči, dovolj je, da odpreš vrata hladilnika. 7. Mama vsako jutro pripravi jajca s slanino in kolačke za svojega moža in otroke ne glede na to, da le ti praktično nikoli nimajo časa, da zajtrk pojejo. 8. Avtomobili, ki so udeleženi v prometni nesreči, bodo skoraj vedno eksplodirali. 9. Pošteni in marljivi policisti so ustreljeni tri dni pred penzijo. 10. Šef policije bo vedno suspendiral svojega najboljšega detektiva ali mu dal 48 ur, da reši primer. 11. Ventilacijski sistem zgradbe je vedno najboljši kraj za skritje. Nihče nikoli ne bo pomisli, da bi vas tam iskal. Poleg tega boste lahko prišli do katerega koli prostora v objektu. 12. Ko plačujete za taksi, vam nikoli ni potrebno pogledati v denarnico, samo odprite jo, naključno zgrabite šop bankovcev in jih dajte taksistu. To bo namreč vedno točen znesek. 13. Ko boste želeli napolniti orožje, boste vedno imeli dovolj streliva, tudi če je predhodno niste vzeli s seboj. 14. Če vidite veliko stekla, pričakujte, da bo v kratkem nekdo priletel skozi. 15. Vedno je mogoče parkirati točno izpred stavbe, v katero ste namenjeni, četudi je ta v samem središču večmilijonskega mesta.2 točki
-
Luka Šulić & band, proslava za Dan državnosti v Piranu, Tartinijev trg. Virtuoz, ni kaj! Na posnetku (1:19) se je začel oglašat en pes v bližini in je še Luki šlo na smeh. 😁2 točki
-
Babica se z ogromno torbo odpravi na Novo Ljubljansko banko. Pristopi k okencu: - "Rada bi odprla račun pri vas." - "Seveda gospa rade volje, kakšen bo pa vas prvi polog?" - "Položila bi osemindvajset milijonov evrov." - "Tako veliko, ja, kje imate pa ves ta denar?" - "Drago dekletce, tule pri sebi v tej torbi." - "Ja gospa pa veste, da se taka vsota denarja ne nosi v torbi. Za račun vas bo pa sprejel naš direktor, saj so taka pravila naše banke pri tako velikih pologih na račun." Babica nima nič proti in direktor jo sprejme v svoji pisarni. Pijeta kavico in se pogovarjata, na koncu pa si direktor dovoli vprašanje: - "Vas lahko za konec vprašam še nekaj sicer zelo diskretnega, ne smete mi zameriti, vendar me zanima, kako ste prišli do toliko denarja?" - "Eh, kako, enostavno - s stavami." - "Je to mogoče! S kakšnimi stavami pa, če smem vprašati?" - "Ja s kakšnimi stavami le, s čisto običajnimi stavami!" - "Nemogoče!" - "Lahko vam dokažem, a greva midva kaj stavit?" - "Ja kaj pa bi sla midva lahko stavit?" - "Recimo, staviva, da imate vi, gospod direktor, kockasta jajca." - "Kako prosim, kako, kockasta jajca! Jaz vendar nimam kockastih jajc! Kakšna stava pa je to! Moja jajca so čisto lepo okrogla!" - "No, vidite, potem ni nobenega razloga, da ne bi stavili z menoj, za, reciva, tisoč evrov, da imate kockasta jajca!" - "Velja, pa staviva!" - "Velja, jutri ob dvanajstih prideva skupaj z mojim odvetnikom in preveriva, kakšna so vaša jajca!" Babica odide, direktor pa ni mogel več delati, saj se je cel dan in še cel večer ogledoval in otipaval po jajcih. Vendarle pa so bila naslednji dan jajca še vedno okrogla, zato se ves vesel napoti v banko. Nestrpno čaka na dvanajsto uro, se ves čas otipava, ogleduje, vendar so jajca nedvomno okrogla. Napoči dvanajsta ura in na vratih potrka babica s svojim odvetnikom. Direktor: - "Gospa, tole stavo ste nedvomno izgubili, sedaj so moja jajca definitivno okrogla in ne kockasta." - "Bomo videli, bomo videli, v to se želim osebno prepričati, če nimate nič proti se, prosim, slecite." - "Ni nobenega problema." Direktor se sleče, babica pa mu v roki otipava in pregleduje jajca, ter jih drži. V tistem pa direktor vpraša: - "Čudno gospa, ne vem, zakaj se vaš odvetnik tolče z glavo v zid?" - "Ja to je pa, sinko, zato, ker sem z njim včeraj stavila za deset tisoč evrov, da bom danes točno opoldne držala za jajca direktorja Nove Ljubljanske banke..."2 točki
-
Zidar, vrtnar in električar se prepirajo katero delo je starejše. Reče zidar: - "Mi smo gradili že piramide!" Izjavi vrtnar: - "Mi smo urejali rajski vrt!" Se oglasi električar: "To ni nič! Ko je Bog rekel naj bo luč, smo imeli mi že vse kable položene..."2 točki
-
Janez in Micka praznujeta trideseto obletnico poroke. Pa gresta na sprehod po domačem kraju in obujata spomine... - "Micka, se spomniš - tukaj na tem placu, ko zdaj stoji hiša - tu je bila veselica in sva se midva spoznala!" - "Seveda se spomnim Janez, kako bi pozabila...". Pa gresta dalje. - "Micka, se spomniš - tukaj, ko je zdaj asfalt - tu je bilo grmovje in sva se midva prvič poljubila!" - "Seveda se spomnim Janez, kako bi pozabila...". Pa gresta dalje. - "Micka, se spomniš - tukaj na tem pašniku - tu se ni pa nič spremenilo. Se spomniš Micka, kaj sva tu prvič počela?" - "Seveda se spomnim Janez, le kako bi pozabila..." - "Micka - glej, nobenega ni v bližini - kaj ko bi midva še enkrat poskusila, da vidiva, če je še tako lepo kot pred tridesetimi leti. Si za to Micka moja...?" Micka je za to... - "Micka! Ti si pa ja veliko, veliko bolj živahna kot pred tridesetimi leti!!" Micka močno drgetajoč: - "Janeeez; prrrrred trrrrrrrrrridesetimi leeeeti tuu ššššeee ni bilooooo eeeelektričneeega passstirrrja....."2 točki
-
V NEK smo z vbodno žagico in lisičjim repom žagali vse, ker ni smelo biti iskre. Pravi list in gasa... Tud 5 mm debela pločevina ali U profil je šel tik tak...2 točki
Ta lestvica je nastavljena na Ljubljana/GMT+02:00