Skoči na vsebino

DPF filter


froc

Priporočeno sporočilo

Je isto jaz sem probal ob menjavi olja,lu?ka gretja 5x posveti.

 

Cool potem

Live your dreams, don't dream your life!

Se oproscan za topkaeske napale, ampk bolj ko le teledon pametem in moderin, manjse ma tipkivnico

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

No kaj je blo s ploscicam?

 

Za menjavo pri cca 58000 km.

Recimo da vozim bolj hitro in mo?no zaviram. Ampak OK to razumem saj so plo??ice potro?ni material.

 

 

Bolj se moram prito?iti na ?alabajzarstvo servisa na celov?lki. Pri pregledu motornega olja (prej nisem odpiral pokrova motorja) sem opazil da so mi raztrgali izolacijo. To je tista steklena volna in tanina ki je privita na havbo.

 

Mislim LOL.

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Za menjavo pri cca 58000 km.

Recimo da vozim bolj hitro in mo?no zaviram. Ampak OK to razumem saj so plo??ice potro?ni material.

Bolj se moram prito?iti na ?alabajzarstvo servisa na celov?lki. Pri pregledu motornega olja (prej nisem odpiral pokrova motorja) sem opazil da so mi raztrgali izolacijo. To je tista steklena volna in tanina ki je privita na havbo.

 

Mislim LOL.

 

Ammmm saj pokrova ni treba dol dat za olje???

 

Moja je pri skoraj 50k videti se vec kot ok z bremzam, znam pa jih zamenjati za netovarniske ker rahlo trese ob dolgem zaviranju - feltne so pa brez umazanije ploscic.

 

Star znan problem trdih ploscic ki so krivile diske.

 

Labi si joh ti ze menjal? Labi je nas referncni Cd129 voznik ki bo kmalu pri 100k :)

Live your dreams, don't dream your life!

Se oproscan za topkaeske napale, ampk bolj ko le teledon pametem in moderin, manjse ma tipkivnico

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

moja izkusnja z mazdami je, da:

1. pleh in barva je zanic (cisto popikana sprednja havba od kamnov - 2 leti star avto!)

2. zavore so nedorasle pogonu (moje tresejo ce zaviram od 160km/h naprej)

 

ploscic nisem se menjal, diske tudi ne, ampak bi jih ob priliki

It's all fun and games 'til someone loses an eye, then it's just fun you can't see

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

moja izkusnja z mazdami je, da:

1. pleh in barva je zanic (cisto popikana sprednja havba od kamnov - 2 leti star avto!)

2. zavore so nedorasle pogonu (moje tresejo ce zaviram od 160km/h naprej)

 

ploscic nisem se menjal, diske tudi ne, ampak bi jih ob priliki

 

Barva na haubi je pri moji M6 ok. Mogo?e tu pa tam kak?na pikica.

 

Jaz sem diske in plo??ice na M6 CD129 letnik 2011 menjal pri 61000. Ne divjam in vozim "propisno". So se mi pa diski zvili ko sem na AC pri 120kmh mo?no zaviral, ker je pred mene na prehitevalni pas sko?il kombi z romunsko registersko.

 

**rc pa tak material.

 

Samo 3 moznosti so

Niso ti resetirali servisnega intervala

ali pa je 20000 od prejsnjega servisa

ali pa je olje nad X (in notri mora biti obvezno C1)

 

nic ni narobe z avtom. Ce si bil na nepooblascenem servisu se bos moral znajti ce pa si bil pa pelji nazaj da se to naredijo

 

Je pa ?e mo?nost, da je se je veriga raztegnila in ti zato DPF utripa.

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Barva na haubi je pri moji M6 ok. Mogo?e tu pa tam kak?na pikica.

 

Jaz sem diske in plo??ice na M6 CD129 letnik 2011 menjal pri 61000. Ne divjam in vozim "propisno". So se mi pa diski zvili ko sem na AC pri 120kmh mo?no zaviral, ker je pred mene na prehitevalni pas sko?il kombi z romunsko registersko.

 

**rc pa tak material.

Je pa ?e mo?nost, da je se je veriga raztegnila in ti zato DPF utripa.

 

A to ti z verigo mislis resno ali me samo hecas.

Ker ce je to res je zadeva res LOL.

 

Drugace sem mislil havba ne pa "pokrov motorja"

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Barva na haubi je pri moji M6 ok. Mogo?e tu pa tam kak?na pikica.

 

Jaz sem diske in plo??ice na M6 CD129 letnik 2011 menjal pri 61000. Ne divjam in vozim "propisno". So se mi pa diski zvili ko sem na AC pri 120kmh mo?no zaviral, ker je pred mene na prehitevalni pas sko?il kombi z romunsko registersko.

 

**rc pa tak material.

Je pa ?e mo?nost, da je se je veriga raztegnila in ti zato DPF utripa.

 

Chk engine je takrat ne dpf

Live your dreams, don't dream your life!

Se oproscan za topkaeske napale, ampk bolj ko le teledon pametem in moderin, manjse ma tipkivnico

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

A to ti z verigo mislis resno ali me samo hecas.

Ker ce je to res je zadeva res LOL.

 

Drugace sem mislil havba ne pa "pokrov motorja"

 

Veriga ni hec....je bila serijska napaka ampak ne sveti dpf kr lepo chkengine (ampak so to dodali v sw ob prvem servisu ni tovarnisko) sicer pa so obvezni verigo preveriti vsak redni servis. Zato moj servis vedno traja pol ure vec...

 

Bremze so v pi.... Ze samo podatek da je tako na prvi kot sedaj na drugi generaciji disk in ploscica popolnoma enaka na vseh modelih od svoh bencinarjev do 2.5 oz CD185 pove vse....cenejsa izdelava.

 

Isti diski na cx7 so bili pa sploh zmaga....

Jaz menjam danes za mehkejse, me zanima kake so stare - verjetno se cele z nekaj mavrice....to bo povedalo vse

Live your dreams, don't dream your life!

Se oproscan za topkaeske napale, ampk bolj ko le teledon pametem in moderin, manjse ma tipkivnico

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Ne bo dr?alo.

 

to so meni rekli na servisu, da je naknadno vgrajeno preverjanje

Live your dreams, don't dream your life!

Se oproscan za topkaeske napale, ampk bolj ko le teledon pametem in moderin, manjse ma tipkivnico

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Zdele ugotavljam, da sem sam izredno penzionisti?en voznik, ker sem z bremzami izredno zadovoljen - prvi avto po 15 letih, da mi diski ne tresejo pa ima ?estka ?e 140.000km :huh:

 

Prednje plo??ice sem menjal ?ele pri 120.000km, zadnje pa sploh ?e ne. Je pa res, da pri takih hitrostih, ki jih Labi omenja, ?e nisem nikoli zaviral in tudi neke ?elje nimam tako, da dopu??am da se tam dogajajo ?udne stvari.

33112_1.png

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Zdele ugotavljam, da sem sam izredno penzionisti?en voznik, ker sem z bremzami izredno zadovoljen - prvi avto po 15 letih, da mi diski ne tresejo pa ima ?estka ?e 140.000km :huh:

 

Prednje plo??ice sem menjal ?ele pri 120.000km, zadnje pa sploh ?e ne. Je pa res, da pri takih hitrostih, ki jih Labi omenja, ?e nisem nikoli zaviral in tudi neke ?elje nimam tako, da dopu??am da se tam dogajajo ?udne stvari.

 

Boss ti si itak fenomen. Meni zatrese pri 120 ?e dolgo zaviram. CX7 je bil adijo pamet, ne samo pri meni tudi Boj?u z novimi diski potem

 

Pa ima? original plo??ice?

Live your dreams, don't dream your life!

Se oproscan za topkaeske napale, ampk bolj ko le teledon pametem in moderin, manjse ma tipkivnico

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

razlika (in po mojem mnenju velika razlika), da se boss (domnevam) vozi rutinsko, torej vsak sluzba-dom

jaz pa ti verjetno, imava bolj na random ampak so te voznje maratonske, kjer hoces cimprej do cilja in je vecja verjetnost, da ti grejo na lev pas kaksni padalci....sploh s kamioni iz 160 na 90 v zadnjem hipu zavirat je kr mucno

It's all fun and games 'til someone loses an eye, then it's just fun you can't see

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

razlika (in po mojem mnenju velika razlika), da se boss (domnevam) vozi rutinsko, torej vsak sluzba-dom

jaz pa ti verjetno, imava bolj na random ampak so te voznje maratonske, kjer hoces cimprej do cilja in je vecja verjetnost, da ti grejo na lev pas kaksni padalci....sploh s kamioni iz 160 na 90 v zadnjem hipu zavirat je kr mucno

 

Ka pa ve?, vsekakor pa bi moral material to prenesti, Seat nikoli ni imel problemov - rekord v Seatu je 130.000km, Mazde pa prodajam z 60.000km z drugim materialom....

 

No so pa P407SW kot sem ?e pisal 2x po?ili (ne dobesedno ampak napokali) diski meni do 40.000km, in potem novemu lastniku novi menjani....sem ga opozoril da ima tretje diske in naj gleda in res...pok...

Live your dreams, don't dream your life!

Se oproscan za topkaeske napale, ampk bolj ko le teledon pametem in moderin, manjse ma tipkivnico

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

razlika (in po mojem mnenju velika razlika), da se boss (domnevam) vozi rutinsko, torej vsak sluzba-dom

jaz pa ti verjetno, imava bolj na random ampak so te voznje maratonske, kjer hoces cimprej do cilja in je vecja verjetnost, da ti grejo na lev pas kaksni padalci....sploh s kamioni iz 160 na 90 v zadnjem hipu zavirat je kr mucno

 

to je samo del mojih vo?enj - ve?ino pa imam ?e slu?benih tako, da naredim dnevno ?e vsaj kak?nih 100km nerutinskih vo?enj po raznoraznih cestah in kolovozih.

33112_1.png

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

to je samo del mojih vo?enj - ve?ino pa imam ?e slu?benih tako, da naredim dnevno ?e vsaj kak?nih 100km nerutinskih vo?enj po raznoraznih cestah in kolovozih.

 

Js mam pri136.000 km ze nove ploscice+diske spredaj in zadaj se pravi da sm ponucal ze originalne ploscice potem se ene ploscice in zdej komplet diski +ploscice

www.trziskisladoled.si

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Js mam pri136.000 km ze nove ploscice+diske spredaj in zadaj se pravi da sm ponucal ze originalne ploscice potem se ene ploscice in zdej komplet diski +ploscice

 

ena beseda zate - divjak :harhar:

33112_1.png

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

razlika (in po mojem mnenju velika razlika), da se boss (domnevam) vozi rutinsko, torej vsak sluzba-dom

jaz pa ti verjetno, imava bolj na random ampak so te voznje maratonske, kjer hoces cimprej do cilja in je vecja verjetnost, da ti grejo na lev pas kaksni padalci....sploh s kamioni iz 160 na 90 v zadnjem hipu zavirat je kr mucno

 

Jaz se vozim 90% AC, ostalo pa mesto in regionalne ceste. Nisem penzionisti?ni voznik, niti ne divjam. Pravzaprav grem redko ?ez 2.500 obratov. Ve?inoma zaviram z ma?ino. Na servisu so mi rekli, da bi moral malo bolj pogosto pritisnit na zavoro :blink: .

 

Koga naj pritisnem?? :D

 

Pred M6 sem imel rabljenega CRV-ja 2006 D. Ista jajca. Pri 70000 diski fu?. Dal podrejat in vse ok do prvega mo?nej?ega zaviranja pri 40 kmh, ko mi je v mestu en na prednostno sko?il. Fu? do konca. Odlo?il sem za zamenjano. Iz UK nabavil nove original za pol cene pri nas, porihtal in potem avto prodal ....

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Jaz se vozim 90% AC, ostalo pa mesto in regionalne ceste. Nisem penzionisti?ni voznik, niti ne divjam. Pravzaprav grem redko ?ez 2.500 obratov. Ve?inoma zaviram z ma?ino. Na servisu so mi rekli, da bi moral malo bolj pogosto pritisnit na zavoro :blink: .

 

Koga naj pritisnem?? :D

 

Pred M6 sem imel rabljenega CRV-ja 2006 D. Ista jajca. Pri 70000 diski fu?. Dal podrejat in vse ok do prvega mo?nej?ega zaviranja pri 40 kmh, ko mi je v mestu en na prednostno sko?il. Fu? do konca. Odlo?il sem za zamenjano. Iz UK nabavil nove original za pol cene pri nas, porihtal in potem avto prodal ....

 

Ja na servisu si ti prav svetovali,zapomni si da stvar ki je vgrajena v sam avto crkne od pretiravanja al al pa od preredke uporabe.

 

Pa to da navornika nkol ne obrnete cez 2500 obratov to je tud superca za sam motor,za kozlat. Dajte si dopovedat da obcasno ga je a treba zavrtet,da naraste tlak olja malo spere sranje po motorju,pa da se malo prediha,ja se vem ni potrebe ker ze do takrat dovolj vlece in bla bla bla.

Js pri sakerju mam tud dost 2500 obratov za prehitro voznjo,pa zato ne rabim met dizla.

Kolega švaba mi je zadnjič rekel, ko sva se malo zapeljala z MPS.

 

"Life is too short, to drive slow-shitty cars."

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Pa to da navornika nkol ne obrnete cez 2500 obratov to je tud superca za sam motor,za kozlat. Dajte si dopovedat da obcasno ga je a treba zavrtet,da naraste tlak olja malo spere sranje po motorju,pa da se malo prediha,ja se vem ni potrebe ker ze do takrat dovolj vlece in bla bla bla.

 

To?no tako tud dizla je treba zavrtet nad 4,5k obratov - ne ga ?parat, ker je narejen, da se zavrti tudi ve?.

33112_1.png

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Ja na servisu si ti prav svetovali,zapomni si da stvar ki je vgrajena v sam avto crkne od pretiravanja al al pa od preredke uporabe.

 

Pa to da navornika nkol ne obrnete cez 2500 obratov to je tud superca za sam motor,za kozlat. Dajte si dopovedat da obcasno ga je a treba zavrtet,da naraste tlak olja malo spere sranje po motorju,pa da se malo prediha,ja se vem ni potrebe ker ze do takrat dovolj vlece in bla bla bla.

Js pri sakerju mam tud dost 2500 obratov za prehitro voznjo,pa zato ne rabim met dizla.

 

Nisem rekel nikoli, ampak redko. Pravzaprav 2-3x na teden.

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Pridružite se pogovoru

Objavljaš lahko sedaj in se registriraš pozneje. Če imaš račun, se lahko prijaviš, če želiš objavljati s svojim računom.

Gost
Odgovori na to sporočilo...

×   Prilepljeno kot obogateno besedilo.   Prilepi raje kot enostavno besedilo

  Only 75 emoji are allowed.

×   Vaša povezava je bila samodejno vdelana.   Namesto tega raje prikaži samo kot povezavo

×   Tvoje predhodno sporočilo je bilo obnovljeno.   Izbriši besedilo iz urejevalnika

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Nalagam...

×
×
  • Ustvari novo...

Pomembna informacija

Spletna stran uporablja piškotke z namenom zagotavljanja funkcionalnosti in boljše uporabniške izkušnje spletnega mesta. Z uporabo spletnega mesta soglašate z uporabo piškotkov.