Skoči na vsebino

DPF filter


froc

Priporočeno sporočilo

Si me prehitel, v?eraj sem na hitro naredil eno sliko na hladni M5 DPF.

post-3-1324024209_thumb.jpg

Kolega švaba mi je zadnjič rekel, ko sva se malo zapeljala z MPS.

 

"Life is too short, to drive slow-shitty cars."

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Si me prehitel, v?eraj sem na hitro naredil eno sliko na hladni M5 DPF.

 

Bi lahko ta senzor uporabil za 'detekcijo' DPFja in vezal na kak rele - led??

V mislih imam, da kupi? nekaj poceni (nejaponsko)

http://www.ebay.de/itm/SENSOR-AUSPUFFTEMPE...#ht_2341wt_1092

 

navrta? not in je kot stikalo na temperaturo....

Live your dreams, don't dream your life!

Se oproscan za topkaeske napale, ampk bolj ko le teledon pametem in moderin, manjse ma tipkivnico

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Kupi? DH, al pa kak drug gadget, ga kresne? na OBD in mu nastavi? alarm, ali pa opozorilo vezano na temperaturo DPF-a in to je to.

Kolega švaba mi je zadnjič rekel, ko sva se malo zapeljala z MPS.

 

"Life is too short, to drive slow-shitty cars."

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Kupi? DH, al pa kak drug gadget, ga kresne? na OBD in mu nastavi? alarm, ali pa opozorilo vezano na temperaturo DPF-a in to je to.

 

to ?e, mislil sem kak fiksen in-dash light....

Live your dreams, don't dream your life!

Se oproscan za topkaeske napale, ampk bolj ko le teledon pametem in moderin, manjse ma tipkivnico

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

to ?e, mislil sem kak fiksen in-dash light....

 

Saj js to mam. :hudicek:

Kolega švaba mi je zadnjič rekel, ko sva se malo zapeljala z MPS.

 

"Life is too short, to drive slow-shitty cars."

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

  • 1 mesec kasneje...
  • 2 meseca kasneje...

pozdravljeni,

nekaj ?asa sem imel mir, zdaj pa spet. Med vo?njo so se mi pri?gale; utipajo?a DPF lu?ka, lu?ka motorja ter lu?ka proti zdrsavanju koles, ki stalno gorita. Kaj je lahko vzrok? Je mogo?e da je olje preseglo dolo?en nivo?

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

pozdravljeni,

nekaj ?asa sem imel mir, zdaj pa spet. Med vo?njo so se mi pri?gale; utipajo?a DPF lu?ka, lu?ka motorja ter lu?ka proti zdrsavanju koles, ki stalno gorita. Kaj je lahko vzrok? Je mogo?e da je olje preseglo dolo?en nivo?

 

?e DPF utripa pomeni servisni interval, ni nujno DPF - ko gori je jeba - tu ima? navodila kako resetirat. Jaz sem zlahka.

 

ostali 2 sta pa ponavadi povezane z odklopom akomulatorja in senzorji v volanu.

V?gi avto 2 x volan do konca levo in desno na mestu in ugasni avto

 

zopet pri?gi in spelji...

(si kaj odklapljal aku? Avto normalno v?ge?)

Live your dreams, don't dream your life!

Se oproscan za topkaeske napale, ampk bolj ko le teledon pametem in moderin, manjse ma tipkivnico

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

?e bolje pojasnim: kot re?eno, pri?gale so se mi tri lu?ke: DPF, ki je utripala, lu?ka motorja in lu?ka proti zdrsavanju pa sta stalno goreli. Avto mi je vrglo v zasilno delovanje. Ko sem ?tartal iz slu?be, pa mi dpf lu?ka ni ve? utripala, ostali sta pri?gani le ostali dve omenjeni lu?ki. To ni servisni interval, tistega sem resetiral pred 11262 km :)

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

navor ima, samo lu?ki ?e vedno gorita :blush: hehe, vidim da se bolj dajete benzin- diesel kot pa da mi na kaj svetujete. Od kolega sem si sposodil obd; najbolje da prilepim kar sliko..

 

Med drugim opa?am kraj?e intervale med regeneracijami..

post-6207-1333389214_thumb.png

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

navor ima, samo lu?ki ?e vedno gorita :blush: hehe, vidim da se bolj dajete benzin- diesel kot pa da mi na kaj svetujete. Od kolega sem si sposodil obd; najbolje da prilepim kar sliko..

 

Med drugim opa?am kraj?e intervale med regeneracijami..

 

v bistvu je v tej debati tudi ?e odgovor...:) zgleda da ti res lambda serje (hvala bogu in ne dpf)

Live your dreams, don't dream your life!

Se oproscan za topkaeske napale, ampk bolj ko le teledon pametem in moderin, manjse ma tipkivnico

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

?e gre komu lambda sonda, naj si malo pogleda kataloge in poi??e po internetu, so ve? al manj vse enake, razen dol?ina kablov in konektorjev. Cene na uradnih in neuradnih servisih oderu?ke!!

Tudi menjava ni ni? posebnega...

katalog Denso:

http://www.elektroistenik.sk/wp-content/up...ambda-sondy.pdf

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Se ne strinjam popolnoma.

 

Nekatar merijo mV druge pa mA, tako da NISO enake, verjemte smo ?e probal - zrihtal sva?ta.

Kolega švaba mi je zadnjič rekel, ko sva se malo zapeljala z MPS.

 

"Life is too short, to drive slow-shitty cars."

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Eno vpra?anje ki ga sigurno veste:) nameravam menjat lambda senzor. V avtu imam montiranega 4 ?ilnega ( Denso), 2x ?rna, modra in bela je barva ?i?k. ?e bi kupil univerzalen senzor prav tako od Denso, brez konektorja, ali je va?no kam pove?em katero izmed ?rnih ?i?k? Obe sta namre? namenjeni grelcu, eden je + drugi - ?

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

  • 10 mesecev kasneje...

Pozdravljeni,

 

T resetiranje deluje tudi na 6 l.2006 143 konjev. Sprememba je v tem, da sem moral najprej povezati ?i?ko s negativni polom , ?ele nato pa dati kontakt s klju?em in pritisniti pedal za gas. Vmes mi je avto odgovoril tako, da mi je utripala lu?ka za ogrevanje goriva (narisana ?pirala desno zgoraj).

 

Sedaj mi ne DPF ne utripa ve?.

 

Je pa to utripanje pomenilo opozarjanje na servisni interval.

 

Upam, da bo ?e komu to pomagalo.

 

Lp,

Igor

 

Mazda tips and tricks

 

Tudi jaz sem probal sam 1. resetirati utripanje DPF lu?ke, ki je pomenilo v mojem primeru opozarjanje na servisni interval.

Strinjam se z zgoraj omenjenim postopkom. Sem pa preko znanca pri?el do informacije glede pomena DPF lu?ke na diezel motorjih MAZDA 6.

 

DPF lu?ka se zasveti (kratkotrajno) --> regeneracija v teku

DPF lu?ka sveti (konstantno - ne utripa) --> zama?en DPF filter

DPF lu?ka utripa (po zagonu avta v roku 2-3min, pred tem ne utripa) --> previsok nivo OLJA (pri?el je do oznake X)

DPF lu?ka utripa (?e ko da? kontakt v roku 5 sek) --> servisni interval 20.000 km je potekel

 

Resetiral sem interval po slede?em principu.

 

Imate LINK Mazda tips and tricks kjer boste dobili informacije kam se morate spojiti. Omenjena slika se nahaja v prostoru z varovalkami.

 

Resetiranje DPF lu?ke (servisni interval) pa sem opravil po slede?em na?inu.

 

1. spojil sem pin (zgoraj desno) na maso avtomobila

2. dal sem kontakt (da se zasvetijo lu?ke na armaturki) in TAKOJ (ne ?akati da pri?ne utripati DPF, sicer ste prepozni) 5x pritisnil do konca na plin in spustil

3. po 5 pritiskih je ZASVETILA (prej mi ni) lu?ka za GRELNE SVE?KE in utripnila 1x

4. odvzel sem kontakt

5. spet sem dal kontakt, da so se lu?ke zasvetile in sem po?akal cca. 10 sek in preveril, da je DPF lu?ka ugasnila in ni ve? hotela utripati -> potrditev, da je operacija USPELA (to sem napisal ker sem porabil 2 poskusa, da sem ugotovil da mora? takoj pritisniti na plin, 2x pred tem sem predolgo ?akal, da mi je prvo zasvetila in utripala DPF lu?ka, pa zato ni bilo U?INKA)

6. odspojil sem ?ico z mase od pina (zgoraj desno)

 

?e informacija: od prej?njega resetiranja intevala je preteklo 20.100 km, ker sem imel napisane kilometre kdaj sem bil prej?nji? na servisu.

 

Upam, da omenjeni postopek, komu pride PRAV.

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

"DPF lu?ka utripa (?e ko da? kontakt v roku 5 sek) --> servisni interval 20.000 km je potekel"

 

?e to bi dodal: meni se je lu?ka pri?gala sredi trojanskega klanca. To pomeni, pri?ge se lahko kadarkoli. :harhar:

Turbinca ma?inca, gremo na vinca!

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Mazda tips and tricks

 

Tudi jaz sem probal sam 1. resetirati utripanje DPF lu?ke, ki je pomenilo v mojem primeru opozarjanje na servisni interval.

Strinjam se z zgoraj omenjenim postopkom. Sem pa preko znanca pri?el do informacije glede pomena DPF lu?ke na diezel motorjih MAZDA 6.

 

DPF lu?ka se zasveti (kratkotrajno) --> regeneracija v teku

DPF lu?ka sveti (konstantno - ne utripa) --> zama?en DPF filter

DPF lu?ka utripa (po zagonu avta v roku 2-3min, pred tem ne utripa) --> previsok nivo OLJA (pri?el je do oznake X)

DPF lu?ka utripa (?e ko da? kontakt v roku 5 sek) --> servisni interval 20.000 km je potekel

 

Resetiral sem interval po slede?em principu.

 

Imate LINK Mazda tips and tricks kjer boste dobili informacije kam se morate spojiti. Omenjena slika se nahaja v prostoru z varovalkami.

 

Resetiranje DPF lu?ke (servisni interval) pa sem opravil po slede?em na?inu.

 

1. spojil sem pin (zgoraj desno) na maso avtomobila

2. dal sem kontakt (da se zasvetijo lu?ke na armaturki) in TAKOJ (ne ?akati da pri?ne utripati DPF, sicer ste prepozni) 5x pritisnil do konca na plin in spustil

3. po 5 pritiskih je ZASVETILA (prej mi ni) lu?ka za GRELNE SVE?KE in utripnila 1x

4. odvzel sem kontakt

5. spet sem dal kontakt, da so se lu?ke zasvetile in sem po?akal cca. 10 sek in preveril, da je DPF lu?ka ugasnila in ni ve? hotela utripati -> potrditev, da je operacija USPELA (to sem napisal ker sem porabil 2 poskusa, da sem ugotovil da mora? takoj pritisniti na plin, 2x pred tem sem predolgo ?akal, da mi je prvo zasvetila in utripala DPF lu?ka, pa zato ni bilo U?INKA)

6. odspojil sem ?ico z mase od pina (zgoraj desno)

 

?e informacija: od prej?njega resetiranja intevala je preteklo 20.100 km, ker sem imel napisane kilometre kdaj sem bil prej?nji? na servisu.

 

Upam, da omenjeni postopek, komu pride PRAV.

 

Js mam lazji sistem,priklopim na mojega Liuncha,zberem mazdo,letnik,pocakam in v meniju zberem oil interval reset id to je to. :punk:

Kolega švaba mi je zadnjič rekel, ko sva se malo zapeljala z MPS.

 

"Life is too short, to drive slow-shitty cars."

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Pridružite se pogovoru

Objavljaš lahko sedaj in se registriraš pozneje. Če imaš račun, se lahko prijaviš, če želiš objavljati s svojim računom.

Gost
Odgovori na to sporočilo...

×   Prilepljeno kot obogateno besedilo.   Prilepi raje kot enostavno besedilo

  Only 75 emoji are allowed.

×   Vaša povezava je bila samodejno vdelana.   Namesto tega raje prikaži samo kot povezavo

×   Tvoje predhodno sporočilo je bilo obnovljeno.   Izbriši besedilo iz urejevalnika

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Nalagam...

×
×
  • Ustvari novo...

Pomembna informacija

Spletna stran uporablja piškotke z namenom zagotavljanja funkcionalnosti in boljše uporabniške izkušnje spletnega mesta. Z uporabo spletnega mesta soglašate z uporabo piškotkov.