Skoči na vsebino

DPF filter


froc

Priporočeno sporočilo

  • 1 mesec kasneje...

Zdravo, danes sem imel med vo?njo pravi lihgt show. Pri?ge se mi lu?ka za zdrs koles (DSC), lu?ka za motor, DPF lu?ka pa utripa!

Avto nima nobene mo?i, in obrati gredo do max 2500 obratov!

 

Se komu kaj zdi kaj bi blo?

 

Hvala za pomo?,

lp Uro?

**********************************************************************

Enkrat sem nekje prebral: ?e nima? Japonca je bol?, da si bos

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Zdravo, danes sem imel med vo?njo pravi lihgt show. Pri?ge se mi lu?ka za zdrs koles (DSC), lu?ka za motor, DPF lu?ka pa utripa!

Avto nima nobene mo?i, in obrati gredo do max 2500 obratov!

 

Se komu kaj zdi kaj bi blo?

 

Hvala za pomo?,

lp Uro?

 

Ni drugega kot direkt na servis - ?e ima? dolgo pot do servisa in MES kar pokli?i vleko, upam da ni to ampak ?e se ti je zabasal DPF si v...........lahko pa da je samo v safe mode...

 

A ti ni prej ni? svetila lu?ka DPF? ?e sveti je lahko opozoilo za DPF in lahko sam ?e kaj naredi? ali sevisni interval za resetirat, ?e pa gori je pa ?e onkraj meje

Live your dreams, don't dream your life!

Se oproscan za topkaeske napale, ampk bolj ko le teledon pametem in moderin, manjse ma tipkivnico

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Lu?ka za DPF utripa, gorijo pa lu?ke za zdrs koles in lu?ka za napako na motorju! Avto pa zdej nima nobenih pospe?kov, obrati gredo do max 2500 rpm!

To je prvi? v dveh letih odkar imam avto. Je pa letnik 2006! Mel sem pa decembra servis, sem menjal olje pa vse kar sodi zraven, vendar ra?unalnika nisem resetiral, ker mi tut nobena lu?ka ni gorela!

 

 

Glede na to, da takle light show kot ga imam jaz ni nikjer tuki opisan predvidevam, da ni neki fulll narobe s filtrom. Vsi, ki poro?ate probleme z DPFjem se je pri?gala ali pa utripala samo DPF lu?ka.

 

 

lp, U

post-5666-1299401981_thumb.jpg

**********************************************************************

Enkrat sem nekje prebral: ?e nima? Japonca je bol?, da si bos

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Lu?ka za DPF utripa, gorijo pa lu?ke za zdrs koles in lu?ka za napako na motorju! Avto pa zdej nima nobenih pospe?kov, obrati gredo do max 2500 rpm!

To je prvi? v dveh letih odkar imam avto. Je pa letnik 2006! Mel sem pa decembra servis, sem menjal olje pa vse kar sodi zraven, vendar ra?unalnika nisem resetiral, ker mi tut nobena lu?ka ni gorela!

Glede na to, da takle light show kot ga imam jaz ni nikjer tuki opisan predvidevam, da ni neki fulll narobe s filtrom. Vsi, ki poro?ate probleme z DPFjem se je pri?gala ali pa utripala samo DPF lu?ka.

lp, U

 

ja kakor ho?e?....?e bi samo gorela ne bi bilo panike, tako pa je lahko karkoli tudi okoli turbine

 

Katero olje si dal notri?

 

Pri tebi zna biti DPF senzor ali zabasan filter - ?e je gre avto v t.i. limp-home mode (safe mode)

 

Pa bodi vesel ?e je to.

 

Vseeno bi jaz preveril koliko olja ima? - olje samo naraste - preveri ?ibko ?e je med full in X in najbolj va?no katero olje si dal notri!

Live your dreams, don't dream your life!

Se oproscan za topkaeske napale, ampk bolj ko le teledon pametem in moderin, manjse ma tipkivnico

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

ja kakor ho?e?....?e bi samo gorela ne bi bilo panike, tako pa je lahko karkoli tudi okoli turbine

 

Katero olje si dal notri?

 

 

 

Motul Eco clean! Edini k ma C1! Olje je pravo, to me ne skrbi, ne vem, zakaj je ?el v safe mode kr na enkrat med vo?njo?

**********************************************************************

Enkrat sem nekje prebral: ?e nima? Japonca je bol?, da si bos

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Motul Eco clean! Edini k ma C1! Olje je pravo, to me ne skrbi, ne vem, zakaj je ?el v safe mode kr na enkrat med vo?njo?

 

?lovek ni treba klicaje :)

 

?e nekaj odpove (DPF senzor ali filter gre v safe mode), ker lahko uni?i? motor, zelo enostavno.

 

?e enkrat ti predlagam direkt na servis.

 

Sej to so znani problemi, malo preberi

http://www.honestjohn.co.uk/forum/post/index.htm?t=70274

 

od odletelih filtrov do ma?in....

 

 

?e tole - kateri Eco Clean???

http://www.opieoils.co.uk/p-873-motul-8100...iv-engines.aspx

 

Ta je C2 (Eco Clean) in ne C1 (c1 je Eco clean +)

http://www.avto.info/Obvestila/Motul_8100_...bnostjo_pepela/

c1

http://www.sm-moto.si/index.php?page=shop....t&Itemid=62

 

?e je to res si lahko......

Live your dreams, don't dream your life!

Se oproscan za topkaeske napale, ampk bolj ko le teledon pametem in moderin, manjse ma tipkivnico

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Bom jutr prec klical na servis! Me pa zanima, ?e ma kdo kak bl konkretn odgovor kaj bi lahko bilo!

 

Olje je 100% pravo, sem o tem veliko prebral in se tut pri YavarYe X6V6 pozanimal! Tko, da olje me pa res ne skrbi.

**********************************************************************

Enkrat sem nekje prebral: ?e nima? Japonca je bol?, da si bos

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Bom jutr prec klical na servis! Me pa zanima, ?e ma kdo kak bl konkretn odgovor kaj bi lahko bilo!

 

Olje je 100% pravo, sem o tem veliko prebral in se tut pri YavarYe X6V6 pozanimal! Tko, da olje me pa res ne skrbi.

 

Sej te samo spra?ujem, ker marsikdo ko re?e Motul 8100 Eco mu prodajalec ne da Motul 8100 Eco +.

Je navsezadnje va?no...

 

Vso sre?o pri zadevi

Live your dreams, don't dream your life!

Se oproscan za topkaeske napale, ampk bolj ko le teledon pametem in moderin, manjse ma tipkivnico

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

To?no to sej zgodilo meni okoli novega leta.

 

Na koncu je bil zabasan DPF in ?e ena ?ica od senzorja temperature v interkulerju je bla prekinjena.

 

To sem po?timal, ro?no regeneriral in je do sedaj vredu.

 

Sta pa ti dve lu?ki (motor+zdrs) za vse napake, tko da priklopi na ra?unalnik pa bo? vidu.

 

lp,

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Na Gami so ugotovili, da je lamda sonda! Cena mal pol 600?. Upam na rabljeno ...

 

Lp, U

 

lambda = 600????????????????

To so tudi meni v Puli rekli ko je na moji Mazdi5 bil ta problem - vendar v garanciji - 30min pa so re?ili..

 

Ne morem verjet, mama filing kot da se za stro?kom skriva ?e kaj ve?.

Live your dreams, don't dream your life!

Se oproscan za topkaeske napale, ampk bolj ko le teledon pametem in moderin, manjse ma tipkivnico

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Ja pri meni je ibl tut pred ?asom podoben problem. Lu?ka je utripala..pa reset...pa je blo 14 dni ok, pa spet..na koncu je bla fu? lambda in ja...takrat je bla cena 500?, no jaz sem potem spalamudil preko vez za pol manj...Druga?e so pa hude cene za to..

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Na ebayu so cene okrog 250?.

 

Lp

 

Sej ?e bi Mazda dilerji kupovali tam bi lahko ?e 50% ve? na storitvah in delih imeli, pa bi bili cenej?i kot zdaj.....

 

Aja fireman25 - druga?e zelo pomaga da da? kilometre in tip ma?ine CD136? :):)

Live your dreams, don't dream your life!

Se oproscan za topkaeske napale, ampk bolj ko le teledon pametem in moderin, manjse ma tipkivnico

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Govora je o DPF, se pravi da je 143 faceliftana.

 

lp

 

a druge pa niso imele??? Avgusta 2006 je pri?la VEN dpf 121 in 136 - vsaj kokr jest vem :)

Live your dreams, don't dream your life!

Se oproscan za topkaeske napale, ampk bolj ko le teledon pametem in moderin, manjse ma tipkivnico

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Se opravi?ujem za butast vpra?anje! A mogo?e kdo ve ali je lamda sonda za mojo M6 (2006/CD143,DPF) primerna od drugih modelov in letnikov? Recimo 02,04,05, 121KM al pa 136KM???

 

Hvala, U

**********************************************************************

Enkrat sem nekje prebral: ?e nima? Japonca je bol?, da si bos

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

A so ti povedali sploh katera lamdba sonda ti je crknila?

 

 

 

Hmmm, ne! Mam pa izpisek iz ra?unalnika k je bil avto priklopljen! To naj bi bilo na DPF filtru al kje. Ker men pi?e " Ni znana nikakr?na dejavnost tokokroga ogrevalnega tipala kisika (HO2S21). To naj bi bila definicija napake!

**********************************************************************

Enkrat sem nekje prebral: ?e nima? Japonca je bol?, da si bos

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Ja, vem. sem imel isto te?avo. Samo sondi sta dve. ena pred in ena za filtrom. Tisto na linku je pomoje ?isto druga sonda..

 

 

Hmmm, zdej smo pa tam :( Verjetno se tut razlikujeta med sabo. Ko bi vedu kaj pomenjo vse te cifre na izpisku od ra?unalnika! Neka cifra mi je bl zanimiva :RF7J 18 86,1B Komu kaj jasno?

**********************************************************************

Enkrat sem nekje prebral: ?e nima? Japonca je bol?, da si bos

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Pridružite se pogovoru

Objavljaš lahko sedaj in se registriraš pozneje. Če imaš račun, se lahko prijaviš, če želiš objavljati s svojim računom.

Gost
Odgovori na to sporočilo...

×   Prilepljeno kot obogateno besedilo.   Prilepi raje kot enostavno besedilo

  Only 75 emoji are allowed.

×   Vaša povezava je bila samodejno vdelana.   Namesto tega raje prikaži samo kot povezavo

×   Tvoje predhodno sporočilo je bilo obnovljeno.   Izbriši besedilo iz urejevalnika

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Nalagam...

  • Zadnja sporočila

    • A niso to vsako leto za hrvate pravli, ker zaporedoma podražujejo in še kr je vse polno.   Tak bo tu. Al bo prišel kdo, ki bo pripravljen plačati visoko ceno ali pq bojo spuatli in bo polno.     Drugače pa tvoje cene o italjanskem bencinu me skozi fascinirajo.   Center Bologne: Center Firenz: To so živi podatki od uporabnikov za RON95. Rad hodim v Italijo, samo takih cen, kot pri nas, ni bilo tam nikoli. Vedno so med najdražjimi v Evropi.
    • Dobro jutro, nov je dan... ☀️😉
    • Odvisno, kje tankaš. Na avtocestah je res tudi 2€ in več,na kakih navadnih cestah pa ga dobiš tudi za 1,6€. Res je kar praviš. Hoteli so tudi do 50% cenejši kot pri nas. Aperol spritz v Veroni 4,5€,v Kopru od 6-8€, pizza v centru Milana od 7-10€, pri nas že krepko nad 10€. Skratka, naši so šli s cenami v nebo. Lep primer je Bovec, kjer so dobili en kup odpovedi. Moj znanec dela tam kot vodnik splavov in je več doma kot gor v Bovcu. Ne ve, kako bo s to sezono. 
    • Tudi v dežju je fajn pohajat in nič jamrat😁 V trenutku sem bil stuširan.
    • Norveške mi raje ne omenjat, ker kolk hipokrizije kot je pri njih je verjetno da skoraj ni nikjer. Da so si naredili vse to je bila zgolj zasluga v ogromni prodaji nafte in plina. Potem so tolk subvencioniral EV-je ravno iz prodaje fosilnih goriv, da so si jih vsi kupili "na zalogo" in tko mal za zajebavat naokol. Za resno pa se še vedno vozijo v ICE avtomobilih, sploh pozimi jim skoraj ne pade na pamet, da bi EV-ja uporabljal.   Zato pa pridemo do tega fenomena, da poraba goriv ne pade. Ne pade zato ker lažejo vsem v fris vključno samim sebi.   Zgodba je verjetno podobna povsod, ker ne glede, da je procent EV-jev še majhen bi se moralo poznati pri zmanjšanju porabe nafte. Pa se? Kje so študije, da gre to res v pravo smer? Vemo da samo izdelava EV-ja potrebuje toliko nafte, da so pri Volvotu naračunal, da je za cca 90.000km vožnje ICE-ja.
  • Kdo je trenutno prisoten (Poglej celoten seznam)

×
×
  • Ustvari novo...

Pomembna informacija

Spletna stran uporablja piškotke z namenom zagotavljanja funkcionalnosti in boljše uporabniške izkušnje spletnega mesta. Z uporabo spletnega mesta soglašate z uporabo piškotkov.