Skoči na vsebino

DPF filter


froc

Priporočeno sporočilo

1, NO, zanima me slede?e, imam mazdo 5 2.0 dizel 143KM letnik 06,prevo?eno 180.000km.

BRAVO!

Jaz sem jo kupil sedaj z 170k :D

 

2. Ve?ino je vo?ena tam do max 3000rpm.

?koda, od 3-4 je ta bolj? vo?nja.

 

Ma ne vem 1500-2500 ?e trga (res da imam dodatek) in vse ka?e da bo ta avto ?rl ne ve? kot 6.0L na 100 z relacijo :notworth:

 

3.v?gala se mi je lu?ka za dpf filter, res pa je da imam tudi za naredit mali servis.

torej?

 

?e se pri?ge in vozi? relacije, potem je to skorajda res le opozorilo na servis

 

4. Na koliko se ponavadi delajo mali servisi, jaz ponavadi jih delam na 10-12.000km.

Servis ima na 20 kkm, ne vem zakaj bi delal bolj pogosto.

Uradno 20.000 zakaj na manj - je zelo veliko razlogov, turbina, me?anje nafte in olja - ima? DPF!! Ampak ?e enkrat relacija re?i ve? problemov kot dohtar...

 

5. Lu?ka utripa in sem tudi ?e poiskusil voziti na 4.000rpm cca 10km. je to premalo ali je kaj drugega narobe.

Reset kompjuterja

 

6. Zakaj je vedno potrebno peljati na servis ugasniti lu?ko dpf-ja , ?e ti dela servis drugi mehanik in ne poobla??eni serviser.

Ker ta o?itno NE ZNA!

:jupiii:

 

7. Re?eno mi je bilo da je potrebno resetirati vse skupaj ko se servis opravi.

To majster ?e ve, ?e ne ve, potem ni masjter.

 

pol loh moje zeleno :)

Live your dreams, don't dream your life!

Se oproscan za topkaeske napale, ampk bolj ko le teledon pametem in moderin, manjse ma tipkivnico

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

meni pije zdej 6.5L

KAj bi se dalo to mojo mazdo 5 letnik 2006 2.0 143ks ?ipat na malo ve? recimo tam na 170.

Je ?e kdo probal??

 

Ene se ?e vozijo, jaz pa ?ele kak teden.

Live your dreams, don't dream your life!

Se oproscan za topkaeske napale, ampk bolj ko le teledon pametem in moderin, manjse ma tipkivnico

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

meni pije zdej 6.5L

KAj bi se dalo to mojo mazdo 5 letnik 2006 2.0 143ks ?ipat na malo ve? recimo tam na 170.

Je ?e kdo probal??

Samo nevem kak?no centralino imam bosh ali magneti, morem pogledat??

 

ja, na okrog 180 KM, najve? pa se pozna pri pospe?evanju od 1500-2000 rpm in od 4000-5000 rpm

chiptuning.si

 

p.s. mislim, da tema ni prava

Turbinca ma?inca, gremo na vinca!

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

aha, in kolko kej to pride ter kje, cipanje mislim??

so vas vpra?ali kak?no centralino imate, baje da seda samo boshovo chipat??

 

Torej ?e enkrat, se res ne da resetirati ra?unlnika (dpf lu?ke) druga?e kot ne na servisu??

 

Po moje primeren ra?unalnik, ?e kdo ima, za chip mam pa jaz kar powerbox s stopnjami, ?e posebej priporo?ljiv pri DPFju...?e te zanima ZS

 

schurda ima? ti DPF - sorry kasneje videl v v profilu da ja....

 

The helpful techy guy at Lakeside Mazda confirmed that the dpf light also acts as a service reminder light.

 

Lahko pa prosim proba? tole, in ?e bo delalo, bomo dali v DIY. Ne utripa vsakemu pogosto da bi probal :blush:

 

http://www.cdn.dk/mazda6/tips.htm

Live your dreams, don't dream your life!

Se oproscan za topkaeske napale, ampk bolj ko le teledon pametem in moderin, manjse ma tipkivnico

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Po moje primeren ra?unalnik, ?e kdo ima, za chip mam pa jaz kar powerbox s stopnjami, ?e posebej priporo?ljiv pri DPFju...?e te zanima ZS

 

schurda ima? ti DPF - sorry kasneje videl v v profilu da ja....

 

The helpful techy guy at Lakeside Mazda confirmed that the dpf light also acts as a service reminder light.

 

Lahko pa prosim proba? tole, in ?e bo delalo, bomo dali v DIY. Ne utripa vsakemu pogosto da bi probal :blush:

 

http://www.cdn.dk/mazda6/tips.htm

 

Ejla , kaj ima? mogo?e kaj takega tudi za mazdo 5 isti motor??
Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Ejla , kaj ima? mogo?e kaj takega tudi za mazdo 5 isti motor??

 

Je za vse 2.0 in 2.2 motorje enak, ?e ve? pa?e med vsemi avti s Commonraili, jaz imam sedaj tega ki sem ga imel na TDIju, le konektor sem zamenjal - ZS po?lji za detajle.

 

a si probal reset? Me prav firbec matra, pa moj tud ne bi servisa videl.....

Live your dreams, don't dream your life!

Se oproscan za topkaeske napale, ampk bolj ko le teledon pametem in moderin, manjse ma tipkivnico

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Je za vse 2.0 in 2.2 motorje enak, ?e ve? pa?e med vsemi avti s Commonraili, jaz imam sedaj tega ki sem ga imel na TDIju, le konektor sem zamenjal - ZS po?lji za detajle.

 

a si probal reset? Me prav firbec matra, pa moj tud ne bi servisa videl.....

 

Ni problema za probat, samo ti meni razlo?i kje je to na tem podno?ju varovalt.

Namre? to je moje podno?je od moje petice ;).

Pa se znajdi ;) ;) ;)

post-6616-1311001970_thumb.jpg

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Po moje primeren ra?unalnik, ?e kdo ima, za chip mam pa jaz kar powerbox s stopnjami, ?e posebej priporo?ljiv pri DPFju...?e te zanima ZS

 

schurda ima? ti DPF - sorry kasneje videl v v profilu da ja....

 

The helpful techy guy at Lakeside Mazda confirmed that the dpf light also acts as a service reminder light.

 

Lahko pa prosim proba? tole, in ?e bo delalo, bomo dali v DIY. Ne utripa vsakemu pogosto da bi probal :blush:

 

http://www.cdn.dk/mazda6/tips.htm

 

Na mazdo 5 to NE DELA !

Kolega švaba mi je zadnjič rekel, ko sva se malo zapeljala z MPS.

 

"Life is too short, to drive slow-shitty cars."

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Na mazdo 5 to NE DELA !

 

kurc pol....bom pa jaz ?akal na reset pa probal :P

Live your dreams, don't dream your life!

Se oproscan za topkaeske napale, ampk bolj ko le teledon pametem in moderin, manjse ma tipkivnico

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

aha, in kolko kej to pride ter kje, cipanje mislim??

so vas vpra?ali kak?no centralino imate, baje da seda samo boshovo chipat??

 

Torej ?e enkrat, se res ne da resetirati ra?unlnika (dpf lu?ke) druga?e kot ne na servisu??

 

Imeli so akcijo, dal sem 400 ?. Ni VW, zato je rabil malo ve? ?asa (beri: par ur), ampak nima veze.

Turbinca ma?inca, gremo na vinca!

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Imeli so akcijo, dal sem 400 ?. Ni VW, zato je rabil malo ve? ?asa (beri: par ur), ampak nima veze.

 

Predrago in preve? ?asa vzame, ve? pa recimo lahko pove LC4, kateremu se je ta chiptuning naredu na pikniku v soboto. :jupiii:

Kolega švaba mi je zadnjič rekel, ko sva se malo zapeljala z MPS.

 

"Life is too short, to drive slow-shitty cars."

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Predrago in preve? ?asa vzame, ve? pa recimo lahko pove LC4, kateremu se je ta chiptuning naredu na pikniku v soboto. :jupiii:

 

Itak na? famozni magic box, ?alabajzarija on-line, upam da se je spomnu na ?pago in pokrov motorja :D. po panoramski je imel smileya na ustih - predvsem v klanec.

Live your dreams, don't dream your life!

Se oproscan za topkaeske napale, ampk bolj ko le teledon pametem in moderin, manjse ma tipkivnico

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Itak na? famozni magic box, ?alabajzarija on-line, upam da se je spomnu na ?pago in pokrov motorja :D. po panoramski je imel smileya na ustih - predvsem v klanec.

 

Je bilo vse porihtano naslednji dan.Zdaj sem na 6 levelu, za kaj ve? testiranja pa trenutno ni ?asa.

Smiley pa ostaja :)

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

imam eno tehni?no vpra?anje.

Kje je mikrofilter klime pri 5, tista dva filtr?ka, kje sta.

Cel avto sem danes pre?raufal in pregledal ma jih nisem na?el!!!

 

Sovoznikov predal zadaj verjetno

Live your dreams, don't dream your life!

Se oproscan za topkaeske napale, ampk bolj ko le teledon pametem in moderin, manjse ma tipkivnico

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

me heca?, grem takoj pogledat....pa kaj dela tam, kaj ni ponavadi spredaj ;)

 

 

mazda standard - 5ka o?itno pod predalom, ni treba predala ven.

Live your dreams, don't dream your life!

Se oproscan za topkaeske napale, ampk bolj ko le teledon pametem in moderin, manjse ma tipkivnico

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Ma ne more? verjet, zdraven sem bil in nisem videl to da bi lahko tam bili filtri.

Ben zdej vem za drugi? ;)))

?e nekaj me mantra, povejte mi kak?no izi varjanto za zamenjavo naftnega filtra pri 5.

Skoraj cel avto sem raz?raufal ;);), no nosilec filtra, samo me moti to da, ko ga filter odvija?i? ,te?e nafta po motorju.

Je kak?na druga fora al to je to??

 

Lp

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Ma ne more? verjet, zdraven sem bil in nisem videl to da bi lahko tam bili filtri.

Ben zdej vem za drugi? ;)))

?e nekaj me mantra, povejte mi kak?no izi varjanto za zamenjavo naftnega filtra pri 5.

Skoraj cel avto sem raz?raufal ;);), no nosilec filtra, samo me moti to da, ko ga filter odvija?i? ,te?e nafta po motorju.

Je kak?na druga fora al to je to??

 

Lp

 

Podlo?i? eno cdovolj veliko cunjo, da vse popije in pol ne te?e nikamor, ?e prej pa je fajn odvit ?toflc na luknji za tankanje, da sprosti? tlak v rezervoarju in ga pustit odvitega dokler se menja filter.

Kolega švaba mi je zadnjič rekel, ko sva se malo zapeljala z MPS.

 

"Life is too short, to drive slow-shitty cars."

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Podlo?i? eno cdovolj veliko cunjo, da vse popije in pol ne te?e nikamor, ?e prej pa je fajn odvit ?toflc na luknji za tankanje, da sprosti? tlak v rezervoarju in ga pustit odvitega dokler se menja filter.

 

Ali pa stara ?ola - kuli v cev :)

Live your dreams, don't dream your life!

Se oproscan za topkaeske napale, ampk bolj ko le teledon pametem in moderin, manjse ma tipkivnico

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Ali pa stara ?ola - kuli v cev :)

 

?e sprosti? pritisk, je pol skor vsa nafta samo ?e si ?lampast in jo poloje? iz filtra, ne rabi? kulija, ker ga ne more? rabit - se ne natikajo gumijasti ?laufi.

Kolega švaba mi je zadnjič rekel, ko sva se malo zapeljala z MPS.

 

"Life is too short, to drive slow-shitty cars."

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Pridružite se pogovoru

Objavljaš lahko sedaj in se registriraš pozneje. Če imaš račun, se lahko prijaviš, če želiš objavljati s svojim računom.

Gost
Odgovori na to sporočilo...

×   Prilepljeno kot obogateno besedilo.   Prilepi raje kot enostavno besedilo

  Only 75 emoji are allowed.

×   Vaša povezava je bila samodejno vdelana.   Namesto tega raje prikaži samo kot povezavo

×   Tvoje predhodno sporočilo je bilo obnovljeno.   Izbriši besedilo iz urejevalnika

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Nalagam...

  • Zadnja sporočila

    • In za po vrhu-ponudba,katero nihče ne potrebuje🤣🤣...Mazda pa ima prodajne rezultate,ki so rekordni v njeni zgodovini😃...kdo bi si mislil😄     
    • A niso to vsako leto za hrvate pravli, ker zaporedoma podražujejo in še kr je vse polno.   Tak bo tu. Al bo prišel kdo, ki bo pripravljen plačati visoko ceno ali pq bojo spuatli in bo polno.     Drugače pa tvoje cene o italjanskem bencinu me skozi fascinirajo.   Center Bologne: Center Firenz: To so živi podatki od uporabnikov za RON95. Rad hodim v Italijo, samo takih cen, kot pri nas, ni bilo tam nikoli. Vedno so med najdražjimi v Evropi.
    • Dobro jutro, nov je dan... ☀️😉
    • Odvisno, kje tankaš. Na avtocestah je res tudi 2€ in več,na kakih navadnih cestah pa ga dobiš tudi za 1,6€. Res je kar praviš. Hoteli so tudi do 50% cenejši kot pri nas. Aperol spritz v Veroni 4,5€,v Kopru od 6-8€, pizza v centru Milana od 7-10€, pri nas že krepko nad 10€. Skratka, naši so šli s cenami v nebo. Lep primer je Bovec, kjer so dobili en kup odpovedi. Moj znanec dela tam kot vodnik splavov in je več doma kot gor v Bovcu. Ne ve, kako bo s to sezono. 
    • Tudi v dežju je fajn pohajat in nič jamrat😁 V trenutku sem bil stuširan.
  • Kdo je trenutno prisoten (Poglej celoten seznam)

×
×
  • Ustvari novo...

Pomembna informacija

Spletna stran uporablja piškotke z namenom zagotavljanja funkcionalnosti in boljše uporabniške izkušnje spletnega mesta. Z uporabo spletnega mesta soglašate z uporabo piškotkov.