Skoči na vsebino

DPF filter


froc

Priporočeno sporočilo

kolk pa lahko pri?akujem servis, po moje ve? kot 200-250 ? ne bi smelo priti

 

hvala za odg. sporo?im, ko dobim iz servisa

 

:hudicek::hudicek:

 

hehe, optimist - samo DPF olje te bo pri?el 100?+ in ?e se ne motim je na 40.000 mal ve?ji servis, ker bodo menjali ?e filter in mikrofilter tko, da bo? kr precej nad 300?.

33112_1.png

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Pa je to varno zlivat notri?

 

Malo je treba specifikacije prebrat, SAMING ima pa motula C1 DPF mazda za isto ceno

 

Ok pozabite :vskalo:

 

http://www.lubricants.elf.com/lub/lubroot....7B005182C5&

 

Ampak motul pa je ta prav

http://www.saming.si/akcije_popusti.html

 

http://www.motul.de/i/prd/prod_auto/8100_eco_clean_plus.htm

Live your dreams, don't dream your life!

Se oproscan za topkaeske napale, ampk bolj ko le teledon pametem in moderin, manjse ma tipkivnico

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Tapos MEdvode ima akcijo ELF SOLARIS za DPF 5W-30 po 6? al 7? na liter.

 

Mah, vsaj dokler je avto v garanciji jaz ne bi dajal drugo firmo olja notri kot je predpisano. Saj ve? kako gre, ?e bo kaj narobe in se za?nejo servisi lovit na vsako malenkost tud, ?e nima nobene veze.

 

Saj vemo, da je specifikacija in standardizacija olja enaka in to tudi na servisih vedo ampak zakaj bi se ?lovek izpostavljal morebitnim problemom, ?e ni treba. Pa? pla?a? tist olje in te vsaj ne lovijo na to ob morebitnih te?avah.

33112_1.png

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Mah, vsaj dokler je avto v garanciji jaz ne bi dajal drugo firmo olja notri kot je predpisano. Saj ve? kako gre, ?e bo kaj narobe in se za?nejo servisi lovit na vsako malenkost tud, ?e nima nobene veze.

 

Saj vemo, da je specifikacija in standardizacija olja enaka in to tudi na servisih vedo ampak zakaj bi se ?lovek izpostavljal morebitnim problemom, ?e ni treba. Pa? pla?a? tist olje in te vsaj ne lovijo na to ob morebitnih te?avah.

 

Jaz se poserjem na to, dokler IMA USTREZEN predpisan standard.

 

Tedi ima ze olje ki mu pa?e (prvi? pri 5.000km, sedaj pri 15.000km):

http://ehsweb.omv.com/ehswww/ext/e/result/...&P_RES=1587

 

Va?no je samo to:

VW 507 00,

 

poraba je padla, ne ?re, ma?ina te?e brez problema, pozna se pa tudi da ima 'samo ohlajevanje' turbine tudi ?e takoj ugasne? avto po priganjanju

Lahko tudi 10min ?e lavfa fan....

 

PA sem mirne volje da bo vse ok kljub PDFju, pa tudi na servisu gredo na roko (9-seat sem ko Labi na Mazda servisu :) (.

Pa? 'premium znamka'....NOT :P

Live your dreams, don't dream your life!

Se oproscan za topkaeske napale, ampk bolj ko le teledon pametem in moderin, manjse ma tipkivnico

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

PA sem mirne volje da bo vse ok kljub PDFju, pa tudi na servisu gredo na roko (9-seat sem ko Labi na Mazda servisu :) (.

Pa? 'premium znamka'....NOT :P

 

PDF je pa ja v redu format za tekstovno slikovne datoteke... kaj mu fali? :hudicek:

33112_1.png

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

PDF je pa ja v redu format za tekstovno slikovne datoteke... kaj mu fali? :hudicek:

 

Ga je treba tud stalno apdejtat....

Live your dreams, don't dream your life!

Se oproscan za topkaeske napale, ampk bolj ko le teledon pametem in moderin, manjse ma tipkivnico

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

  • 4 tedne kasneje...

Tudi jst imam problem?ek z DPF-jem.

V?eraj na AC pri vo?nji cca.130km/h mi je za?ela utripati lu?ka DPF.

 

Avto: mazda 5 CD 110 letnik 03/2009, kupljena nova

 

Servis je bil opravljen 2 tedna nazaj na 40.000km...sedaj ima cca 40.900 km

 

Lu?ka DPF se mi ni ?e nikoli pri?gala ali pri?ela utripati...v?eraj pa iz ljubega mira.

Vozim se relacijsko in skladno za DPF filter. Lastnosti so mi znane...samo ?e vedno mi ne gre v ra?un. V?eraj sem se 50 km pripeljal do doma z utripajo?o lu?ko brez problema.

Zdej so itak ti prazniki in servis bom kontaktiral v torek....mah bomo vidli.

 

Upam samo, da na servisu ne bom prejel tisti famozni odgovor:" Ja gospod, nepravilno vozite in filter je zabasan".

 

Avto je v garanciji....?e je res filter zabasan..moram jst pla?at regeneracijo ali bi moglo it preko garancije?

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Vse preko garancije! Lahko, da ti je crknila kaka sonda, pa se ti ne regenerira pravilno. Who knows. Ker ?e vse dela tako kot je treba in ?e vozi? temu primerno, ne bi smelo bit problemov.

 

Razen, ?e je kje v motorju kaka druga napak, katere posledica je pretirano dimljenje. Ugibam.

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

?e je bil avto na servisu je mo?no,da so pozabili resetirat sevisni interval.Ko gre? ?ez dolo?ene km za?ne utripati DPF.

 

good point... se strinjam, da bo to najverjetnej?i vzrok

33112_1.png

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

@mare: ja sr?no upam da je to. Danes sem tudi se vozu in naredu 30 km me?ane vo?nje in vse brez nikakr?nega problema. Samo tisa lu?ka dpf je mote?a za popizdit.

 

To?no, to je tudi ?e opcija. Zna bit to. Sej bo? videl, ko se bo? ?e kaj vozil te dni. ?e je res kaj s sondami in sajami ti bo avto 'padel' v safe mode. ?e je samo servisni interval bo pa ?lo naprej :)

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Ta DBF je no?na mora. Preden sem kupil dizla sploh nisem sli?al za ta problem ?ele pol sem za?el brat te objave na forumu, pa tudi nisem imel ?e nobenga problema s DBF lu?ko sam je skoz nekje prisoten ta ob?utek da se bo enkrat pri?gala. ?e je samo ta reset je to ?ala mala.

Pozdrav

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

WTF! Tudi meni je za?ela utripati na lepem na AC in ?e sedaj pomislim je bilo malo ?ez 20kkm po zadnjem servisu. Za pop.....! :vskalo: A se niso mogli zmisliti kak?nega bolj intuitivnega opozorila? :aaaaa:

 

Ker, ?e se filter zaba?e, ?e prav razumem, naj bi najprej za?ela goreti, ?ez nekaj ?asa pa utripati.

Turbinca ma?inca, gremo na vinca!

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Ni nujno, lahko ti tut za?ne direkt utripat.

 

Mislim na normalen potek, brez napak s kak?nimi senzorji: filter se zaba?e, ti avta ?e vedno ne tera?, lu?ka gori, ?ez nekaj ?asa je filter ?e bolj zabasan in za?ne utripati. A je to prava logika?

Turbinca ma?inca, gremo na vinca!

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Pridružite se pogovoru

Objavljaš lahko sedaj in se registriraš pozneje. Če imaš račun, se lahko prijaviš, če želiš objavljati s svojim računom.

Gost
Odgovori na to sporočilo...

×   Prilepljeno kot obogateno besedilo.   Prilepi raje kot enostavno besedilo

  Only 75 emoji are allowed.

×   Vaša povezava je bila samodejno vdelana.   Namesto tega raje prikaži samo kot povezavo

×   Tvoje predhodno sporočilo je bilo obnovljeno.   Izbriši besedilo iz urejevalnika

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Nalagam...

×
×
  • Ustvari novo...

Pomembna informacija

Spletna stran uporablja piškotke z namenom zagotavljanja funkcionalnosti in boljše uporabniške izkušnje spletnega mesta. Z uporabo spletnega mesta soglašate z uporabo piškotkov.