Skoči na vsebino

Prigode v prometu


Jest

Priporočeno sporočilo

Od kar sem si ponovno kupil bicikel sem ?ele ugotovil kak?ne vse bedarije po?nejo kolesarji - vo?nja v rde?o je verjetno ?e najmanj?i problem, upo?tevanje znakov in vo?nja v napa?no smer je pa samo ?e ?e?nja na smetani - se vozi? po pravi strani kolesarske pa se ti v nasprotno smer prpele napihnjenec in ti zraven ?e gastikulira, da se mu umakne? - aroganca "par excellence". Me je kr rahlo sram na biciklu, ker me vsak gleda kot, da bom glih kar naredu bedarijo.

Sej pravim, da ne daji vse v isti kos, taki nam naj bojo kot nek zgled cesa se ne dela :D
Povezava do vsebine
Deli na druge strani

  • 3 tedne kasneje...

Enim ocitno vrocina zelo skodi :) ...

 

https://www.youtube.com/watch?v=ZllklVN6sE4

lp

Thomas

image.png
              mazda CX-60 PHEV327 AWD AT Homura

Poraba (bencin)                        Poraba (elektrika)

Mazda CX-60 Startup animation2.gif

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

  • 3 tedne kasneje...
  • 1 mesec kasneje...

Kreten namerno blokira resilca na avtocesti ... Pa naj se kdo rece, da so te zadeve okoli "BMW fahrerjev" stereotip  :vskalo:  :ne vem:

 

 

https://www.youtube.com/watch?v=thw15NN3cUU

 

 

 

http://thesupercarkids.com/bmw-m6-driver-holds-up-an-ambulance/

lp

Thomas

image.png
              mazda CX-60 PHEV327 AWD AT Homura

Poraba (bencin)                        Poraba (elektrika)

Mazda CX-60 Startup animation2.gif

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Hja, kot re?eno...BMW-ja? je kreten, ampak ne vemo, kaj se je dogajalo prej. Predvidevam, da voznik Bimmerja ni iz dolgega ?asa ?el po?et kaj tak?nega...

 

 

Kakrsenkoli razlog je ze bil... Na avtocesti se ne mores kar tako brez vzroka, ker ti je zavrela kri ustavljati ... sploh pa ne na prehitevalnem pasu ... Ce to pocnes, ne mores imeti v glavi nic drugega kot samo vakuum ... pa se tisto je vprasljivo  :ph34r:

lp

Thomas

image.png
              mazda CX-60 PHEV327 AWD AT Homura

Poraba (bencin)                        Poraba (elektrika)

Mazda CX-60 Startup animation2.gif

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Kakrsenkoli razlog je ze bil... Na avtocesti se ne mores kar tako brez vzroka, ker ti je zavrela kri ustavljati ... sploh pa ne na prehitevalnem pasu ... Ce to pocnes, ne mores imeti v glavi nic drugega kot samo vakuum ... pa se tisto je vprasljivo  :ph34r:

 

Se strinjam. Tip je kreten, brez debate. Za to kar je storil, ni opravi?ila. Aaaaampak...ve? ali manj vsaka posledica ima vzrok. Tukaj vzroka ne poznamo. In ?e odpravimo vzroke za kretenske odzive, potem bi se tudi ?tevilo slednjih bistveno zmanj?alo...

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Tako obna?anje na avtocesti je nedopustno, izjemno nevarno ter kaznivo.

Nekdo je potreboval pomo?, zato je tudi re?evalno vozilo bilo na vo?nji. Vsi pa vemo, da v takih primerih sekunde lo?ijo tanko ?rto med ?ivljenjem in smrtjo.

Tako, da sem kar malo razo?aran nad takim mi?lenjem dolo?enih na forumu. Tukaj ni nobenega ampak...

Tudi Mazda ni ve? tako premium vozilo kot si nekateri predstavljate in domi?ljate. Slu?beno sem na cesti in lahko potrdim, da je v na?ih vrstah kar precej nestrpne?ev in domi?ljavcev kateri so nevarni sebi in drugim udele?encom na cesti.

S tem ne pljuvam po znamki ali po mazda forumu, samo ne morem biti tiho, ko vidim kake klatijo nekateri po meni ljubemu forumu.

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Tako obna?anje na avtocesti je nedopustno, izjemno nevarno ter kaznivo.

Nekdo je potreboval pomo?, zato je tudi re?evalno vozilo bilo na vo?nji. Vsi pa vemo, da v takih primerih sekunde lo?ijo tanko ?rto med ?ivljenjem in smrtjo.

Tako, da sem kar malo razo?aran nad takim mi?lenjem dolo?enih na forumu. Tukaj ni nobenega ampak...

Tudi Mazda ni ve? tako premium vozilo kot si nekateri predstavljate in domi?ljate. Slu?beno sem na cesti in lahko potrdim, da je v na?ih vrstah kar precej nestrpne?ev in domi?ljavcev kateri so nevarni sebi in drugim udele?encom na cesti.

S tem ne pljuvam po znamki ali po mazda forumu, samo ne morem biti tiho, ko vidim kake klatijo nekateri po meni ljubemu forumu.

 

Predvidevam, da leti tole na mene.

 

Sem ?e zgoraj napisal, da gre za idiotizem. Pika. Tu se strinjamo. Ampak dajmo na stvari gledat malo manj tipi?no slovensko ?rno-belo...

 

Re?evalno vozilo NI bilo na nujni vo?nji. Sireno je voznik vklopil ?ele ko so stali.

 

Kaj je bilo bistvo mojega pisanja? Ta, ki je objavil video (predvidevam, da voznik re?evalnega vozila) je predvidevam da pokazal eno plat zgodbe. Zakaj se video ne pri?ne ?e kak?ne pol minute ali pa minuto prej? Kaj je BMW fahrerja tako razjezilo? Skoraj sigurno se ni nad re?evalca spravil zato, ker mu tajnica ni skuhala dobre kave. Ali ker je bila polna luna. Nekaj ga je moralo konkretno razkurit. In to je tisto, kar ?elim dopovedat...?e imbecilov na cesti ne jezi? po nepotrebnem, te pa? ne opazijo in gredo dalje. Na ta na?in svet obvaruje? pred enim imbecilnim izpadom. Mogo?e je re?evalec kampiral na levem pasu s hitrostjo konkretno pod omejitvijo? Mogo?e ga je BMW fahrer ?elel prehiteti, pa je re?evalec izvajal brake-checke? Mogo?e je imel na zadnjih vratih nalepko "BMW sucks"? Ne vemo...

 

Ne vem pa, kaj ?eli? povedati z Mazdo in premium vozilom... :ne vem:

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Predvidevam, da leti tole na mene.

 

Sem ?e zgoraj napisal, da gre za idiotizem. Pika. Tu se strinjamo. Ampak dajmo na stvari gledat malo manj tipi?no slovensko ?rno-belo...

 

Re?evalno vozilo NI bilo na nujni vo?nji. Sireno je voznik vklopil ?ele ko so stali.

 

Kaj je bilo bistvo mojega pisanja? Ta, ki je objavil video (predvidevam, da voznik re?evalnega vozila) je predvidevam da pokazal eno plat zgodbe. Zakaj se video ne pri?ne ?e kak?ne pol minute ali pa minuto prej? Kaj je BMW fahrerja tako razjezilo? Skoraj sigurno se ni nad re?evalca spravil zato, ker mu tajnica ni skuhala dobre kave. Ali ker je bila polna luna. Nekaj ga je moralo konkretno razkurit. In to je tisto, kar ?elim dopovedat...?e imbecilov na cesti ne jezi? po nepotrebnem, te pa? ne opazijo in gredo dalje. Na ta na?in svet obvaruje? pred enim imbecilnim izpadom. Mogo?e je re?evalec kampiral na levem pasu s hitrostjo konkretno pod omejitvijo? Mogo?e ga je BMW fahrer ?elel prehiteti, pa je re?evalec izvajal brake-checke? Mogo?e je imel na zadnjih vratih nalepko "BMW sucks"? Ne vemo...

 

Ne vem pa, kaj ?eli? povedati z Mazdo in premium vozilom... :ne vem:

 

Tako obna?anje na avtocesti je nedopustno, izjemno nevarno ter kaznivo.

Nekdo je potreboval pomo?, zato je tudi re?evalno vozilo bilo na vo?nji. Vsi pa vemo, da v takih primerih sekunde lo?ijo tanko ?rto med ?ivljenjem in smrtjo.

Tako, da sem kar malo razo?aran nad takim mi?lenjem dolo?enih na forumu. Tukaj ni nobenega ampak...

Tudi Mazda ni ve? tako premium vozilo kot si nekateri predstavljate in domi?ljate. Slu?beno sem na cesti in lahko potrdim, da je v na?ih vrstah kar precej nestrpne?ev in domi?ljavcev kateri so nevarni sebi in drugim udele?encom na cesti.

S tem ne pljuvam po znamki ali po mazda forumu, samo ne morem biti tiho, ko vidim kake klatijo nekateri po meni ljubemu forumu.         

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Na za?etku videa je vidno, kako je re?evalca prehitelo osebno vozilo po desni.

Ravno tako je videti, da ne vozi bistveno hitreje od kamiona pred seboj - vsekakor ne s polnim plinom, kar bi od re?evalca na nujni vo?nji pri?akoval.

Sireno vklju?i ?ele, ko se BMW ustavi.

 

Kljub skrajno butastemu, nevarnemu in nedopustnemu ravnanju voznika BMW-ja, voznik re?evalnega vozila ni brez greha. BMW ni bil prvi avto, ki ga je prehitel po desni...

 

Vse skupaj me pa spominja na tega kretena (odpiralca teme): KLIK

Slovenec sem. Ne jamram. Vozim Mazdo.

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Kakorkoli... tudi ce voznik resevalnega vozila ni na nujni voznji... in ce je vozil prepocasi na prehitevalnem pasu (ni edini tak)... se vedno je dejanje voznka BMWja veliko bolj kretensko in taki pac ne sodijo na cesto... ampak bi se morali nujno udeleziti kaksne seanse "anger mamanegementa"... preden bi sploh sedli za volan... In dejanje takega kretena zasenci vse druge, ki s svojim dejanjem niso direktno ogrozali sebe in druge udelezence v prometu ... 

lp

Thomas

image.png
              mazda CX-60 PHEV327 AWD AT Homura

Poraba (bencin)                        Poraba (elektrika)

Mazda CX-60 Startup animation2.gif

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Pa? gre? po desni mimo pa se ne obremenjuje? s tem - takle patron z bimmerjem pa? ni za na cesto, ker se o?itno ne zna obvladat, verjamem pa da pride do situacij, ko bi nekomu z veseljem parkiral pest v nos ampak ?e vedno je najve?ji zmagovalec tisti, ki pa? ne odreagira in da vedet drugemu, da mu pa? dol visi z njegove izpade.

 

In ravno v?eraj sem imel opravka z enim takim prenapete?em - se vra?am iz MB proti LJ in na odseku, kjer potekajo cestna dela je en pas speljan na naprotno stran AC. Omejitev je 80km/h in da ne bom ovira v cesti pa da je ?e vedno varno se vozim 100km/h po ?tevcu. Ampak to o?itno ni dovolj. Za mano se pripelje Italijan z Range Roverjem in se mi prilima na rit (dvomim, da je bilo meter placa) ter tako vztraja ene 500m potem se je pa za?el lightshow. Blendane, hupanje, kot, da bi se mu lahko kam umaknil. In tako smo se vozili ob spremljavi vizualno audio efektov, dokler se spet ni pas pridru?il nazaj, kjer sem se mu lahko umaknil. Ampak tipo ni odnehal - vozil je v?tric in ?e kar trobil ter poskakoval kot razdra?en kozel. Samo odmigal sem z glavo kar ga je razjezilo ?e bolj, da je dal gas in oddrvel naprej, kjer ga je pa nato zelo na tesno izsilil ?e kamion (hehe - prvi? po moje sem pomislil, da je ?koda, da ni pri?lo do trka, ker bi se prav ustavil in se mu re?al na glas ter tolkel po kolenih).

33112_1.png

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Tako obna?anje na avtocesti je nedopustno, izjemno nevarno ter kaznivo.

Nekdo je potreboval pomo?, zato je tudi re?evalno vozilo bilo na vo?nji. Vsi pa vemo, da v takih primerih sekunde lo?ijo tanko ?rto med ?ivljenjem in smrtjo.

Tako, da sem kar malo razo?aran nad takim mi?lenjem dolo?enih na forumu. Tukaj ni nobenega ampak...

Tudi Mazda ni ve? tako premium vozilo kot si nekateri predstavljate in domi?ljate. Slu?beno sem na cesti in lahko potrdim, da je v na?ih vrstah kar precej nestrpne?ev in domi?ljavcev kateri so nevarni sebi in drugim udele?encom na cesti.

S tem ne pljuvam po znamki ali po mazda forumu, samo ne morem biti tiho, ko vidim kake klatijo nekateri po meni ljubemu forumu.         

 

?

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

SoulMan ne glede na vse, ni izgovora, da si tak kreten, da se ustavi? na AC, in to na prehitevalnem pasu! Pika! Smo videli, kaj se zgodi, ko pride nepazljiv tovornjak zadnji? na avtocesti..
Drugi?. Ko ti en blenda, maha itd.. Pa? se mu umakne? ob prvi ?ansi pa je. Saj razumem, da kakega 18letnika (v maminem polotu 1,0 za katerega misli, da je najhitrej?i avto) razjezi ampak, da pa se odrasli obna?ajo tako otro?je je pa idiotizem. Tako kot tale na linku, ki si ga dal, da mu je ?enska blendala. Pa naj, kurc jo gleda. Ne pa, da fehta uporabnike foruma naj ji kdo brisalce zlomi. Dafuq?
Sem se ravno danes peljal na AC malo dalj?o relacijo. Sem v Italiji mislil sko?iti na prehitevalni pas in je ?e od dale? en kombi blendal. Sem po?akal, ?el za njim gor in mi je v zahvalo ?e vse ?tiri dal in ni bilo nobene hude krvi. Jo je pa bilo nekaj iz moje strani, ko je dama v Golfu peljala 120-130 po prehitevalnem, vozni pas pa prazen. Pa ne toliko ker bi jo ?elel prehiteti (ja, ?el sem 140, groza!) ampak zato ker se tudi sam vedno vozim po voznem, ko je frej. Ampak toliko me pa ni razjezila, da bi jo ustavil, za kaj takega mora? biti vseeno imbecil. Sem pa po parih kilometrih vseeno se pribli?al pa poblendal in se je celo umaknila pa sva ?la potem vsak s svojim tempom naprej. 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

SoulMan ne glede na vse, ni izgovora, da si tak kreten, da se ustavi? na AC, in to na prehitevalnem pasu! Pika!

 

Poglejmo moje pisanje do sedaj...

 

2015-09-2918h5322.png

 

in

 

2015-09-2918h5335.png

 

A ga kje zagovarjam? Moja poanta je le in samo to, da pa? moramo na to problematiko gledat ?ir?e. Ja, najla?je je tipa obto?it, da je idiot brez da pomislimo, kaj ga je do tega pripeljalo. In ja, ?e enkrat se strinjam...NE BI SE SMEL tako odzvati. Ampak tak?en odziv je nekaj povzro?ilo. Kaj? Ne vemo. Pojma nimamo. Ampak nekaj ga je. In to je tisto, kar ho?em povedat...?e "normalni" udele?enci v prometu ne provociramo mentalno motenih osebkov po nepotrebnem, tudi oni nimajo povoda za reakcijo. ?e ne kampiramo na prehitevalnem pasu, jih pa? ne razjezimo, ker se peljejo mimo s svojimi 341 km/h. ?e speljemo, ko je zelena na semaforju, jih pa? ne jezimo, ker se premaknemo, ko je to potrebno. ?e se peljemo vsaj 80 km/h tam kjer je omejitev 90 km/h (in kjer je to varno) jih zagotovo jezimo manj, kot ?e se peljemo 45 km/h. ?e uporabimo smerokaz pri zavijanju, jih tudi ne jezimo, ker pa? vedo, kaj imamo v na?rtu. ?e ...

 

V bistvu lahko vse skupaj povzamemo nekak takole...?e se peljemo pribli?no po ZVCP (1) in nekih nenapisanih pravilih za zagotavljanje normalne preto?nosti prometa, obstaja verjetnost, da razjezimo manj imbecilov, kot bi jih v nasprotnem primeru.

 

V bistvu je situacija nekak tak?na...imamo umsko motenega soseda, ki se vsake toliko igra nin?o in me?e no?e v ljudi. Vemo, da po zakonu ne sme nikogar ubiti, ampak a ga bomo vseeno izzivali na dvoboj? :ne vem:

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

E no saj sem tudi jaz napisal isto. Da zakaj bi se razburjal in te?il ljudem, zakaj se ne bi umaknil, ?e ti nekdo blenda? Se umakne? in je mir. Tako da ja, na?eloma smo na istem bregu in istih misli. :D

Za nin?o je pa potem re?itev kve?jemu strelno oro?je?  :lol:

Nisem prepri?an, da je strelno oro?je u?inkovito:

Slovenec sem. Ne jamram. Vozim Mazdo.

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Ampak lastniki BMWjev so pa res...

 

Danes peljem z BTjko in prikolico sodelavki 2,5 m3 polen. In ko sem se prazen vra?al nazaj, se za menoj pripelje BMW. In je vozil tik za prikolico. Cesta pa tako ovinkasta, da se ne da prehitevati: kljub vsemu je bila BTjka s prikolico skupaj dolga okoli 8,5 metra. In je mo?akar vozil tik za prikolico ves nervozen. Pridem v en desni ovinek in na cesti kamen. Zdel se mi je precej velik (bi rekel, da premera kak?nih 15 cm), a se je iz?lo, da ga BTjka ni prijela - konec koncev je od tal dvignjena 20 cm. Vseeno sem krepko ucvikal in tudi zaviral. In zaradi zaviranja je pri?el BMW ?e bli?je. Domnevam, da voznik sploh ni videl, kaj je na cesti. Sem pa v BTjko sli?al, kako je hre??alo pod BMWjem... In od tam naprej ga ni bilo ve? za menoj.

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Pridružite se pogovoru

Objavljaš lahko sedaj in se registriraš pozneje. Če imaš račun, se lahko prijaviš, če želiš objavljati s svojim računom.

Gost
Odgovori na to sporočilo...

×   Prilepljeno kot obogateno besedilo.   Prilepi raje kot enostavno besedilo

  Only 75 emoji are allowed.

×   Vaša povezava je bila samodejno vdelana.   Namesto tega raje prikaži samo kot povezavo

×   Tvoje predhodno sporočilo je bilo obnovljeno.   Izbriši besedilo iz urejevalnika

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Nalagam...

×
×
  • Ustvari novo...

Pomembna informacija

Spletna stran uporablja piškotke z namenom zagotavljanja funkcionalnosti in boljše uporabniške izkušnje spletnega mesta. Z uporabo spletnega mesta soglašate z uporabo piškotkov.