Skoči na vsebino

Prigode v prometu


Jest

Priporočeno sporočilo

Eno vpra?anje. V?eraj, ko sem se peljal iz slu?be je v ovinku nasproti pripeljal kamion in sekal ovinek. Najprej ?isto malo, tik preden bi po?ilo je bil ?e na polovici mojega pasu in sem se mogel sredi ovinka pri cca 60 km/h v trenutku umakniti iz ceste, ?e ne bi postal del ?rne statistike. Ker so bili v ovinku tisti odsevni koli?ki sem zbil enega (?e bi ?el ?e 20 cm bolj iz ceste bi pa zapeljal meter globoko mejo ni?je na dvori??e in v hi?o!). Ustavim, pogledam kje se kaj pozna, samo skoraj neopazna praska na odbija?u. OK, ni panike, vmes je pripeljalo ?e ful avtov in ko sem se obrnil, da bi ?el za njim tovornjaka ?e ni bilo, terati pa tudi nisem mislil, ker sem se tresel kot ?e nikoli. 
V glavnem, ?e ni pri? in bi jaz priletel kam v kak graben a bi imel sploh kako ?anso uveljaviti njegovo krivdo? ?e to, da je tip pripeljal po mojem pasu in ?el gladko naprej kljub temu, da je gotovo videl, da sem se ustavil mi pravi, da bi kve?jemu rekel, da se la?em. 

Tokrat je bilo prvi?, da bi RES rabil uno kamero. ?e cel dan sem se tresel, pa ker se je zgodilo v max 5ih sekundah (pri?el iza hi?e) si ga niti nisem ogledal ker sem samo gledal ?e se bo sploh iz?lo.  :unsure: Ko je po?ilo sem pa tudi samo gledal ?e se ?e peljem normalno in kje naj se ustavim.

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

divjak!

Pozabil si povedati ....?e dobro da imam alien green farbo   ki jo ima samo renault :P druga?e bi pa bil zaplet .

 

Ni? ne more? razen morda s kamero, pa ?e to ti bi napisal kazen ker ne sme? snemat po na?ih cestah :(

20% mladih vidi svojo prihodnost zelo ro?nato-ostalih 80% pa nima denarja za nakup droge!!

attachmentzbg1.gif
FWD je za ?enske, RWD je za mo?ke, 4WD pa je za invalide

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Ni ravno tako nedol?no, se pa pri takem dogodku ne sme? trest ampak ukrepat. Takoj mobitel v roke in prijavit prometno nesre?o s pobegom. Policaji tako re? malo resneje vzamejo in ko pove?, v katero smer je ?el, ga ?e nekje pri?akajo in pripeljejo nazaj. ?e drugega ne, mu vsaj malo sitnosti naredi? in mo? se malo spoti, ko i??e izgovore...

 

Seveda je precej la?je, ?e se vozili oprasneta in so sledi nesre?e na obeh vozilih. Ker bi tako lahko sam npr. klepetal po mobitelu, tre??il s ceste in prijavil prvega, ki bi se peljal mimo, da je sekal ovinek in te zrinil...

 

Se pa skoraj vedno najde tudi kak?na pri?a. ?e pa pri?a pride povedat, kaj se je zgodilo, je pa ?e druga zgodba, ker se jih veliko tudi potuhne...

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Imel tak primer na ljubelju avstrija ko sem moral s cx7 v skalo zapeljat da se nisem s p207 srecal.

 

Nic ne mores je samo rekla kazala, svoj kasko moral uveljavljat.

Drugace bi lahko vsakega prijavil tako, pa v 24 urah je treba

Live your dreams, don't dream your life!

Se oproscan za topkaeske napale, ampk bolj ko le teledon pametem in moderin, manjse ma tipkivnico

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

lp

Thomas

image.png
              mazda CX-60 PHEV327 AWD AT Homura

Poraba (bencin)                        Poraba (elektrika)

Mazda CX-60 Startup animation2.gif

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

  • 2 tedna kasneje...

To?no taka provida je mene jebala. Prej je teral 70, 80 ?ez naselje (sam sem ?el po omejitvah) konec naselja sem pospe?il, padel mimo takoj konec naselja takoj iz kri?i??a ven pa me je ?el jebati ker sem "prehiteval v kri?i??u" talne ozna?be iz druge strani so se ravno za?ele in ker sem potem v preglednem praznem ovinku peljal malo ?ez ?rto. Ko sem mu omenil, da jaz sem ?el vsaj v zgo??enem naselju 50 oni pa ne sem jih pa sli?al da naj preberem pravilnik o njihovem avtu. Kolikor sem ga gre lahko kolikor ho?e. ?E je na nujni vo?nji. Ampak ja, oni lahko.

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

 

 

Zakaj je potem tam omejitev 50 km/h, ce pa je mogoce voziti 150 km/h povsem varno in odgovorno???  :ph34r:

 

Ne vem zakaj odgovorni nimajo toliko jajc, da bi vsaj enkrat priznali, da vedno pa tudi ne delajo vsega po PS-u ... in vedno (ampak res vedno) izpade potem tako, da oblat ni nic kriva... Tako kot recimo pred leti, ko je bila poledica na AC pri Voklem in je takrat bilo precej razbite plocevine. Takrat sem preprican, da bi bila krivda neprilagojena hitrost... ampak... ker je bilo v nesreci udelezeno tudi vozilo Policije (Provida se mi zdi), so bile krive vremenske razmere, ki jih ni bilo mogoce predvideti ... Taksnih in podobnih primerov je se veliko... Zanimiv bi bil tudi uradni odgovor na prispevek izpred parih let, kjer policist na AC vozi vzvratno in ko ga novinar s kamero v roki na to opozori... pove, "da to je pa Policija... vi mene ne morete kaznovati, jaz pa vas lahko ... "  :vskalo:

 

https://www.youtube.com/watch?v=2G_qWGTW_dQ

 

 

 

 

Poleg tega se mi zdi, da je v tejle spodnji "komediji" precej resnice :) 

 

lp

Thomas

image.png
              mazda CX-60 PHEV327 AWD AT Homura

Poraba (bencin)                        Poraba (elektrika)

Mazda CX-60 Startup animation2.gif

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Ampak tale izjava pa zmaga

 

?V konkretnem primeru (hitra vo?nja do kraja kaznivega dejanja) sta imela policista pri?gane modre lu?i na prednjem delu vozila......

 

Se pravi jih pri?igajo po potrebi, se pravi enkrat spredi, drugi? zadi, pa mal pri straneh pa ?e kak?na modra neonka je spodaj pod avtom. Bistvo je da tam nimajo pri?ganih modrih lu?i, ki bi lahko motile morebitne snemalce njihovih akcij. Boh pomagaj kak?ni izgovori za v vrtec.

33112_1.png

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Evo... tole je pa dokaz, da tisti, ki se ukvarjajo s prometnimi znaki, nimajo pojma o zadevi... (ali pa so krivi izvajalci) :)

 

Tale znak (oz. sta dva) menda stoji v Bohinju

im_821aad11-bfc8-400f-864b-29e4015d4aaa.

 

Zanimivi so komentarji redarjev, ki jih lahko poslusate tukaj >> http://www.radio1.si/40624 

lp

Thomas

image.png
              mazda CX-60 PHEV327 AWD AT Homura

Poraba (bencin)                        Poraba (elektrika)

Mazda CX-60 Startup animation2.gif

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Nisem vedel, kam naj dam tole... Semle ali v uno temo z vici ;)

 

 

Broj Jedan iz Alan Forda?  :jupiii:

 

skitched-20150712-102530.jpg

Upokojenec je s svojim "Ferrarijem" takole oviral promet v Splitu. Vir: 24sata.hr

Zabavna novica pri na?ih ju?nih sosedih: Na hitri cesti Stobre? - Solin je nek upokojenec vozil z rekordno po?asno hitrostjo! S svojim vozi?kom je pri 10km/h oviral promet, nakar ga je dohitel policist na motorju in ga varno pospremil s hitre ceste. 70-letnik naj bi po poro?anju portala 24.sata prevozil kar 10 kilometrov in povro?il pravo nori?nico med temperamentnimi vozniki. Slednji so trobili, kri?ali, on pa naj bi mrtvo hladno menjaval pasove in se na kri?anje ni oziral.


http://www.radio1.si/40635

 

http://www.24sata.hr/zanimljivosti/pravi-alan-ford-u-splitu-jurio-kolicima-autocestom-10-kmh-426256

 

http://www.radioljubuski.ba/svastaras/15132-pravi-alan-ford-u-splitu-jurio-kolicima-brzom-cestom-10-kmh-.html#.VaIjX3gZhHY

 

skitched-20150712-102156.jpg

 

skitched-20150712-102244.jpg

 

Pravi_Alan_Ford_u_Splitu__Jurio_kolicima

 

skitched-20150712-102326.jpg

lp

Thomas

image.png
              mazda CX-60 PHEV327 AWD AT Homura

Poraba (bencin)                        Poraba (elektrika)

Mazda CX-60 Startup animation2.gif

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Evo... tole je pa dokaz, da tisti, ki se ukvarjajo s prometnimi znaki, nimajo pojma o zadevi... (ali pa so krivi izvajalci) :)

 

Tale znak (oz. sta dva) menda stoji v Bohinju

im_821aad11-bfc8-400f-864b-29e4015d4aaa.

 

Zanimivi so komentarji redarjev, ki jih lahko poslusate tukaj >> http://www.radio1.si/40624 

 

Sej tole je ?isto pravilna ozna?ba. Pre?rtan znak pove, da je konec kolesarske steze, kvadratni znak pa pove, da gre za del ceste, ki je hkrati tudi kolesarska povezava, ki bi sicer morala spodaj pod kolesom imeti ?e ozna?bo za katero kolesarsko povezavo sploh gre. Ampak takrat, ko so znake postavljali te ozna?be v Bohinju ?e niso dobili tako, da je znak v spodnji tretjini ?e prazen.

 

Razumem, da tisti, ki ne kolesarijo pomena tega znaka ne razumejo ampak model s kolesom na sliki bi pa vseeno bil lahko malo bolj brihten in bi vedel, da je tole ?isto pravilno ozna?evanje.

33112_1.png

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Sej tole je ?isto pravilna ozna?ba. Pre?rtan znak pove, da je konec kolesarske steze, kvadratni znak pa pove, da gre za del ceste, ki je hkrati tudi kolesarska povezava, ki bi sicer morala spodaj pod kolesom imeti ?e ozna?bo za katero kolesarsko povezavo sploh gre. Ampak takrat, ko so znake postavljali te ozna?be v Bohinju ?e niso dobili tako, da je znak v spodnji tretjini ?e prazen.

 

Razumem, da tisti, ki ne kolesarijo pomena tega znaka ne razumejo ampak model s kolesom na sliki bi pa vseeno bil lahko malo bolj brihten in bi vedel, da je tole ?isto pravilno ozna?evanje.

 

 

Kakorkoli ... ce si kaj poslusal komentarje na linku na Radio1... da se celo redar zapleza... in v bistvu nic pamentega ne pove ... Take table, ki so tako dvoumne, je bolje, ce jih ni ... Bezen pogled da vtis, da nekaj ne stima... da pa moras sedaj nevemkako razmisljati zraven je pa samo dodatna motnja v prometu ... 

lp

Thomas

image.png
              mazda CX-60 PHEV327 AWD AT Homura

Poraba (bencin)                        Poraba (elektrika)

Mazda CX-60 Startup animation2.gif

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

OK no... od kdaj pa kolesarji znake al pa semaforje upo?tevajo in bi jih tole zmedlo? :ne vem:

 

Sem poslu?al oba intervjuja pa mi je nekako logi?no, da tetka na turisti?nem uradu ni vedela, redarja pa itak zanimajo v Bohinju le narobe parkirani avtomobili in jim verjetno dol binglja za to?en pomen prometnih znakov. Jaz sem samo pripomnil, da sta znaka postavljena v skladu s prometnimi predpisi. sramezljiv

33112_1.png

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

OK no... od kdaj pa kolesarji znake al pa semaforje upo?tevajo in bi jih tole zmedlo? :ne vem:

Ne meci vse v isti kos
Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Kolesarja ki bi to delal ni - kot motorist grem mimo kolone in mimo se cesa, ampak ko se ustavim pred prehodom ali semaforjem gre mimo VEDNO kolesar, oziroma uporabi malo ceste, malo plocnika, malo zeber....

 

Da o grupah kolesarjev ne govorimo

Live your dreams, don't dream your life!

Se oproscan za topkaeske napale, ampk bolj ko le teledon pametem in moderin, manjse ma tipkivnico

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Jaz se VEDNO drzim nekih osnovnih pravil (ne vozim po kolesarski v nasprotno smer in podobno)... je pa res, da sem bolj poredko na biciklu :) ... 

lp

Thomas

image.png
              mazda CX-60 PHEV327 AWD AT Homura

Poraba (bencin)                        Poraba (elektrika)

Mazda CX-60 Startup animation2.gif

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Ne meci vse v isti kos

 

Od kar sem si ponovno kupil bicikel sem ?ele ugotovil kak?ne vse bedarije po?nejo kolesarji - vo?nja v rde?o je verjetno ?e najmanj?i problem, upo?tevanje znakov in vo?nja v napa?no smer je pa samo ?e ?e?nja na smetani - se vozi? po pravi strani kolesarske pa se ti v nasprotno smer prpele napihnjenec in ti zraven ?e gastikulira, da se mu umakne? - aroganca "par excellence". Me je kr rahlo sram na biciklu, ker me vsak gleda kot, da bom glih kar naredu bedarijo.

33112_1.png

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Pridružite se pogovoru

Objavljaš lahko sedaj in se registriraš pozneje. Če imaš račun, se lahko prijaviš, če želiš objavljati s svojim računom.

Gost
Odgovori na to sporočilo...

×   Prilepljeno kot obogateno besedilo.   Prilepi raje kot enostavno besedilo

  Only 75 emoji are allowed.

×   Vaša povezava je bila samodejno vdelana.   Namesto tega raje prikaži samo kot povezavo

×   Tvoje predhodno sporočilo je bilo obnovljeno.   Izbriši besedilo iz urejevalnika

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Nalagam...

×
×
  • Ustvari novo...

Pomembna informacija

Spletna stran uporablja piškotke z namenom zagotavljanja funkcionalnosti in boljše uporabniške izkušnje spletnega mesta. Z uporabo spletnega mesta soglašate z uporabo piškotkov.