Skoči na vsebino

Prigode v prometu


Jest

Priporočeno sporočilo

Sem pa ravno zadnji? bral eno res ?alostno zgodbo o tem. Ja, zelo verjetno je, da je samo nek prepotentne? na cesti, ampak v primeru da NI...? Nevem, ?e je vredno se jit take zadeve. Preberi si tole.

Ponesrecenca ne smea premikat. Pika razen ce ga okolje ne ofroza kot na primer gorec avto. Malo bos moral obnoviti prvo pomoc.

Poleg tega jenponesrecenca iz lj proti kranju malo neumno peljati se posebej po stari cesti. Pa se ena prevoz ponesrecenca se oznaci s cunjo oz majico izven avta ne vem katere barve ze pa bse smernike. Vsaj vcasih je to drzalo.

 

Brez skrbi da se takoj prepozna objestneza, samega v avtu, ki ima cesto za dirkalisce

Live your dreams, don't dream your life!

Se oproscan za topkaeske napale, ampk bolj ko le teledon pametem in moderin, manjse ma tipkivnico

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Mene zanima, ali se potem, ko se na cesti igrate ?erifa in disciplinirate druge udele?ence, potem po?utite toliko bolj?e?

Ali je to kak?en poseben u?itek? Otrdi medno?je?

 

Mar se ni bolj enostavno umakniti?

zakaj ?e vozim po predpisih? sem se mu dol?an? In med drugim kam z desnega na plo?nik?

Live your dreams, don't dream your life!

Se oproscan za topkaeske napale, ampk bolj ko le teledon pametem in moderin, manjse ma tipkivnico

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Sej hermelin je hotel povedati nekaj drugege - tista zgodba je bila samo kot primer (resni?en ali pa? ne, ni to point).

 

Gre zato, da se res nima smisla igrat ?erifa, ker takega ne bo izu?ilo ni?, ?e najmanj pa bo dojel "lekcijo". Da ne bo pomote, mene taki tudi razpizdijo in prvo kar mi gre skozi glavo je tist prvinski nagon, da bi mu pokazal in ga zajebal, ampak po parih sekundah mi zdrava pamet prepove, da bi se spu??al na njegov nivo. Pomislim "ko ga jebe" pa pustim, da gre mimo in naj nadaljuje pot.

 

pravilno je naredil s tem,ko ga ni spustil mimo .mogoce je pa s tem resil zivljenje otroku,ki bi ga debil v bmwju zbil na naslednjem prehodu za pesece... nikol ne ves.

 

 

S temle se pa res ne morem strinjat, ker "kaj pa ?e" ali "mogo?e" deluje v razli?ne smeri. Lahko ga z blokiranjem ?e dodatno razpizdi? in dvigne? adrenalin, da bo naredil ?e ve?jo neumnost. Nikoli ne ve?, ker lahko s svojim dejanjem "pravi?nika" samo poslab?a? situacijo, dvomim, da jo lahko izbolj?a?. Kaj te bo bolj prizadelo, ?e pride do nesre?e v primeru, ko se nisi vme?al ali takrat, ko si se in je ravno tako pri?lo do nesre?e?

33112_1.png

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Mogoce se nismo dobro razumeli, nihce se ne igra serifa ce se vozi prvilno po desnem voznem pasu z omejitvijo.

 

Kretenu pa ne mislim ustavljati na avtobusni oz zmanjsevati hitrosti zaradi njega.

 

V bistvu ko sem ga spremljal in bi hotel se mu izogniti je bilo mozno samo dvoje, da spustim gas oz bremzam ali grem preko omejitve da nisi vstric z levim na celovski....prilagoditi hitrost z drugim je pac nic drugega da sva oba peljala po omejitvi. Ampak to ni avtocesta z voznim in prehitevalnim...

 

Ampak ocitno sem jaz zdaj tisti ki ogrozam druge, tipicno slovensko razmisljanje.....

Live your dreams, don't dream your life!

Se oproscan za topkaeske napale, ampk bolj ko le teledon pametem in moderin, manjse ma tipkivnico

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Mogoce se nismo dobro razumeli, nihce se ne igra serifa ce se vozi prvilno po desnem voznem pasu z omejitvijo.

 

Kretenu pa ne mislim ustavljati na avtobusni oz zmanjsevati hitrosti zaradi njega.

 

V bistvu ko sem ga spremljal in bi hotel se mu izogniti je bilo mozno samo dvoje, da spustim gas oz bremzam ali grem preko omejitve da nisi vstric z levim na celovski....prilagoditi hitrost z drugim je pac nic drugega da sva oba peljala po omejitvi. Ampak to ni avtocesta z voznim in prehitevalnim...

 

Ampak ocitno sem jaz zdaj tisti ki ogrozam druge, tipicno slovensko razmisljanje.....

 

?e enkrat preberi kar si napisal:

  • "Danes sem si pa zanala?? privo??il enega bmwja?a..."
  • "in ko pride blizu barcheto lepo prilagodim vozniku na moji levi vzporedno"
  • "seveda po gaaaaaasu po desni mimo levega avta, tako da je komaj v de?ju rit ujel..."

In potem si bil tako zadovoljen sam s seboj, da si se ?e na forumu pohvalil. Ne, res ni ?lo za ego.

Slovenec sem. Ne jamram. Vozim Mazdo.

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

?e enkrat preberi kar si napisal:

  • "Danes sem si pa zanala?? privo??il enega bmwja?a..."
  • "in ko pride blizu barcheto lepo prilagodim vozniku na moji levi vzporedno"
  • "seveda po gaaaaaasu po desni mimo levega avta, tako da je komaj v de?ju rit ujel..."

In potem si bil tako zadovoljen sam s seboj, da si se ?e na forumu pohvalil. Ne, res ni ?lo za ego.

Malo narobe bere?, oz kakor si si za?elel. ?e gre on po desni mimo levega ko se jaz umaknem...ne vem...ja res je moj ego. ?e sem prilagodil z levim na omejitev, ja spet moj ego

 

ja in v tem sem vztrajal, zanala??, po omejitvah. in tisto med nogam mi je raslo....

 

Ma brez veze, itak slovencelnji vidite samo in izkjlu?no napake, to nas danes ?e u?ijo...res brez veze.

Kako si pa vozil prej, preden si "prilagodil hitrost vozniku na levi"?

Ti si bil tisti, ki si se odlo?il za pissing contest.

stal na semaforju.....

 

Se strinjam.

Live your dreams, don't dream your life!

Se oproscan za topkaeske napale, ampk bolj ko le teledon pametem in moderin, manjse ma tipkivnico

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Ti si tisti, ki je opazil napake voznika BMW-ja. Kaj torej si, po lastni definiciji?

Se strinjam

Live your dreams, don't dream your life!

Se oproscan za topkaeske napale, ampk bolj ko le teledon pametem in moderin, manjse ma tipkivnico

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Se strinjam

ampak tuki dam prav tadeju...pusti bemvejasa, nikol ne ves a ma kako frko, al te bo pocil...pusti in uzivaj

se posebej ta del, da pises na forumu te ne naredi drugacnega...relax pa pusti une debile na cesti naj se izzivljajo, ni tvoj problem

It's all fun and games 'til someone loses an eye, then it's just fun you can't see

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Zanimiva debata?

 

Ja,razum pravi :pusti debila,naj gre svojo pot.nikoli ne ves,kaj ima v zepu,pod zicem. Niso pravi cajti za heroja spilat,zal. In seveda,ce vidimo,da nekdo konkretno ogroza ljudi okoli sebe,poklicat policijo in naj se oni ukvarjajo s tem.

 

Po drugi strani pa.. ni prav, je pa clovesko; meni se tud dostikrat preprosto zdi zamalo... zakaj bi se mu odmiku,pa se ga mal,recimo da sprovocira,oziroma mu pustim da sam sebe sprovocira. Ni prav,ampk v tistem momentu... se je ucasih,na tisti pravi dan, tezko zadrzat... je pa res...take stvari v prometu nimajo kej iskat. Prehitro se zgodi pizd.rija...

 

Je pa tko,bolj kot bomo kot druzba apaticni/ignorantski do prestopnikov,vec bo tega sranja in bolj bomo tonili kot druzba...

ampak tuki dam prav tadeju...pusti bemvejasa, nikol ne ves a ma kako frko, al te bo pocil...pusti in uzivaj

se posebej ta del, da pises na forumu te ne naredi drugacnega...relax pa pusti une debile na cesti naj se izzivljajo, ni tvoj problem

To je problem in mene in vseh nas,ki nas taki degeni ogrozajo vsak dan...

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

To je problem in mene in vseh nas,ki nas taki degeni ogrozajo vsak dan...

 

Evo re?itev:

Klik #1

Klik #2

 

Potem pa bo? z ?egnom dr?ave in ?ir?e javnosti dr.al ljudi v glavo in zve?er na to masturbiral...

 

Ne leti samo na tebe, temve? vse samooklicane cestne ?erife, za katere so vsi hitrej?i od njih divjaki, katere je potrebno obesiti, vsi po?asnej?i pa nesposobni, katere jih je treba...obesiti...

 

Ne opravi?ujem tega, kaj je BMW-ja? po?el...obsojam pa vse, ki se vsaj pribli?no najdejo v zgoraj napisanem.

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

in to bos resil, da mu bos kazal fakica, blendal al pa zaprl pot?

Ne,niti slucajno. Ne kazem fakicev in podobnih gest,blendam samo ko koga pozdravim,opozorim na ugasnjene luci,ko komu odstopim prednost ali ce res ne gre drugace;torej ko mi ponoci nekdo izsili predjost ali kaj podobnega.

 

In ne zapiram poti. Hocem samo povedati sledece: ce se peljem po ac z neko normalno hitrostjo,torej od 125kmh naprej in je vozni pas poln,jaz pa ze na prehitevalnem. In se mi od zadaj na1x nalima na rit bmw ali katerikoli drug avto, ki ni intervencijsko vozilo na nujni voznji in mi blenda,kaze geste,skratka da je zivcen... lej,ne bom se pretegnil in krsil zakon s tem da bom stopu po gasu zaradi njega oz.se sel guzvat med kamione pa bremzat,pa sam seb zjebat ritem. In ker se me ne tice zakaj tako vozi,me posledicno to tudi ne sme zanimati in me ne. Moram pa obvestiti policijo,vkolikor res naletim na debila za katerega sumim da je pijan,oz.da je na dobri poti da nardi stalo...

 

Mislim,da je to tisti pravilni nacin.

 

Ce pa se vozim ,pa recmo s5 , z isto hitrostjo,d.pas poln,zadaj se mi pribliza z npr150kmh bmw ali katerikol drug avto,se mi ne nalima na rit,ne blenda,skratka se vozi hitro,a preudarno... lej,ni panike,stopim po gasu,se mu odmaknem...

 

In kakor je blo opisano to na celovski... ja,vsi kdaj vozimo prehitro,tudi jaz. Ampak je razlika a nekdo vozi hitree od vecine in hkrati pusti soudelezence da se vozijo normalno (in s tem ne mislim pocasi in zgubljeno),ali pa hoce poteptati vse ki smo si v tistem trenutku drznili izbrati isto cesto,po moznosti z bolj plebejskim avtomobilom...

 

In,ja,trdim da je brezobzirno divjanje po cestah problem nas vseh. Ker se po cesti vozimo/sprehajamo/kolesarimo in mi,in nasi sorodniki, otroci,prijatelji. In se premalokrat postavimo v ko?o potencialne zrtve. zelo radi pa se postavimo v ko?o prekrskarja.

 

In ?e 1x,ne odobravam igranja serifov.odobravam pa to,da se nad te idiote poslje policijo(kar se naredi tako da se ga prijavi) in da se jim ne pustimo je.at in se jim umikat lih kadarkol se jim sprdne. Predvsem pa, da se ne zamahne z roko in si rece "ah,jbg,tko pac je".

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Evo re?itev:

Klik #1

Klik #2

 

Potem pa bo? z ?egnom dr?ave in ?ir?e javnosti dr.al ljudi v glavo in zve?er na to masturbiral...

 

Ne leti samo na tebe, temve? vse samooklicane cestne ?erife, za katere so vsi hitrej?i od njih divjaki, katere je potrebno obesiti, vsi po?asnej?i pa nesposobni, katere jih je treba...obesiti...

 

Ne opravi?ujem tega, kaj je BMW-ja? po?el...obsojam pa vse, ki se vsaj pribli?no najdejo v zgoraj napisanem.

Se pravi policija drka v glavo nedolzen folk in zvecer na to masturbira... ?

 

Ok,nevem kake so tvoje izkusnje z njimi. Zase lahko recem da imam korektne...

 

Ampak... a to pomeni,da mi,ki nismo policisti,moramo pogledati stran ko vidimo situacijo vredno policijskega posredovanja,ker oni bodo pa itk sam drkal v glavo,zvecer pa ?e 1x drkal , al kako?

 

Ne mislit da te zezam,res me zanima tvoje mnenje...

 

Gre se samo za to,da veliko ljudi ne zna ziveti po nacelu "zivi in pusti ziveti". In to se zelo dobro pokaze za volanom. Ker imamo v avtu pac vse pod kontrolo...

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Sam vseeno je meni ?udno nekaj in sicer kolk je enih problemov na AC z raznimi blenda?i. Meni se to ne dogaja pa sem skos na AC. ?e je prosto vozim 140km/h po ?tevcu, kar je realno kak?en km/h ali dva nad omejitvijo 130km/h. Obvezno pa se umikam na vozni pas tudi, ?e za mano ni nikogar in uporabljam prehitevalni pas zgolj in samo za prehitevanje. Se pravi nobenih tupoglavosti tipa ja sej vozim 130km/h kot je omejitev in itak ne sme nih?e hitreje torej posledi?no lahko vozim samo po prehitevalnem.

 

 

Nejc1986, ?e vozi? 125km/h po ?tevcu je to realno nekje okoli 117km/h in ?e je cesta prosta verjamem, da se ti nekdo priprlje zadaj. ?e pa? v takem tempu vstraja? in se ne umakne? tudi tam, kjer se lahko (pa ?eprav samo za 100-200m - dovolj, da nekdo gre mimo) potem lahko "upravi?eno" pri?akuje? tudi kak?en lightshow za sabo. Sicer to ni po bontonu ampak je za razumet, ker en "me?ka?" ne dvigne pokrova ampak, ?e se taki pojavljajo konstantno pa verjamem, da nekdo na koncu popizdi in fa?e blendanje tisti, ki je mogo?e v tej zgodbi ?e najmanj kriv.

 

?e enkrat vsaka posledica ima svoj vzrok in ?e bi vsak voznik ravnal v prometu tako kot ?eli, da ravnajo drugi do njega bi bila vo?nja mnogo manj stresna in "road rage" bi bila besedna zveza brez pomena.

33112_1.png

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Si na avto montiram nekaj takega, pa da vidim potem heroja, ki si bo upal po?asi vozit pred menoj! :hudicek:

 

post-5658-0-10742700-1476265159.jpg

 

post-5658-0-15445000-1476264931.jpg

 

post-5658-0-78585300-1476264909_thumb.png

 

 

 

 

 

 

?koda, da ne morem kaj takega montirat na forum, pa da malo razrinem, kar dela gu?vo tu gor in se vle?e kot kurja ?reva, zanimivo je pa ravno toliko kot kurja ?reva... :vskalo:

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Se pravi policija drka v glavo nedolzen folk in zvecer na to masturbira... ?

 

Ok,nevem kake so tvoje izkusnje z njimi. Zase lahko recem da imam korektne...

 

Ampak... a to pomeni,da mi,ki nismo policisti,moramo pogledati stran ko vidimo situacijo vredno policijskega posredovanja,ker oni bodo pa itk sam drkal v glavo,zvecer pa ?e 1x drkal , al kako?

 

Ne mislit da te zezam,res me zanima tvoje mnenje...

 

Gre se samo za to,da veliko ljudi ne zna ziveti po nacelu "zivi in pusti ziveti". In to se zelo dobro pokaze za volanom. Ker imamo v avtu pac vse pod kontrolo...

 

Z dr.anjem sem ciljal izklju?no na tole tvojo izjavo:

2016-10-1211h3026.png

 

Jaz se s policisti na?eloma zelo dobro razumem, so pa med njimi tudi kreteni (kot seveda v vsakem poklicu). In ?e se ?e nekdo ?eli igrati ?erifa na cesti, je dobro, da to po?ne na pravilni in koristen na?in...kot policist.

 

Ne, ni prav da pogledamo stran. Prav je, da to obsojamo. Tudi jaz obsojam kretene na cesti, pa verjemi, da jih pri svojih 45.000-50.000 letnih kilometrih vsak dan vidim nekaj. Na organ pa mi gre narod, ki ob kretenih na cesti tudi sami postanejo kreteni. Zakaj to mislim? Recimo, da se nekdo lepi na rit, blenda, gestikulira, se dere itd... Potem ga pa ?erif iz principa ne spusti naprej ali pa celo upo?asnuje, ?e?..."saj ne sme? naprej, ker se jaz peljem po omejitvi in nih?e ne sme peljati hitreje od mene". Kaj s tem povzro?i?? Tisti za tabo se ne bo umiril zaradi tega. ?e je bil kreten do takrat, bo ob tak?nem dejanju ?erifa njegov kretenizem kve?jemu dobil krila. Posledica? Namesto, da ima? na cesti kretena ranga 9/10, ima? naenkrat superkretena ranga 12/10. Na koncu te bo itak prehitel, le da se bo od takrat naprej obna?al ?e huj?e...

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Ne, ni prav da pogledamo stran. Prav je, da to obsojamo. Tudi jaz obsojam kretene na cesti, pa verjemi, da jih pri svojih 45.000-50.000 letnih kilometrih vsak dan vidim nekaj. Na organ pa mi gre narod, ki ob kretenih na cesti tudi sami postanejo kreteni. Zakaj to mislim? Recimo, da se nekdo lepi na rit, blenda, gestikulira, se dere itd... Potem ga pa ?erif iz principa ne spusti naprej ali pa celo upo?asnuje, ?e?..."saj ne sme? naprej, ker se jaz peljem po omejitvi in nih?e ne sme peljati hitreje od mene". Kaj s tem povzro?i?? Tisti za tabo se ne bo umiril zaradi tega. ?e je bil kreten do takrat, bo ob tak?nem dejanju ?erifa njegov kretenizem kve?jemu dobil krila. Posledica? Namesto, da ima? na cesti kretena ranga 9/10, ima? naenkrat superkretena ranga 12/10. Na koncu te bo itak prehitel, le da se bo od takrat naprej obna?al ?e huj?e...

 

poleg superkretena ranga 12/10 ima? ?e dodatnega kretena v obliki ?erifa, ki je ranga tam nekje 3/10

33112_1.png

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Ampak vi vsi primerjate v bistvo AC, jaz pa govorim o vo?nji po omejitvi po celov?ki.....NIKJER nisem napisal da je BMW delal napake, samo omenil sem cikcakanje in blendanje, lahko da je menjal pasove pravilno, ok blendanje mogo?e, nikjer ampak res nikjer nisem napisal da je vozil prehitro....

Nikjer nisem napisal da sem sam naredil napako, namerno pospe?il, namerno zaviral da sem ga ujel....nikjer. Vse kar sem napisal je da sem vo?njo nadaljeval po omejitvi - prilagodil na svojem celo desnem pasu in ob sebi imel ?e enega ki je vozil po omejitvi, ter da je un zadaj skorajda se razpo?il, niti nisem napisal da je imel premajhno razdaljo, samo da sem videl kako blizu je bil. Sem kaj napisal da sem mu vra?al enako, gestikuliral, namerno zaviral?

 

In potem sem ?erif, ker nisem pospe?il nad omejitev, oz na kri?i??u ?el desno stran od svoje poti, oz celo zaviral z vozilom 1m za menoj da se objestne? pelje naprej?

 

Svaka vam ?ast vozniki res.

Itak da se je vsak naslonil po slovensko zgolj na besedo 'privo??il', ja sem mu iz srca, da je obti?al zadaj.

 

ampak vem kaj moram naslednji? narediti, tak voznik ima kot ka?e status vozila s prednostjo. Bravo res.

Live your dreams, don't dream your life!

Se oproscan za topkaeske napale, ampk bolj ko le teledon pametem in moderin, manjse ma tipkivnico

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Jures, jaz ne ciljam konkretno na tebe, ne me narobe razumet. Ja, mogo?e je tvoja izra?ena privo??ljivost bila malce pretirana, ampak te ?e ne uvr??am med ?erife. Me je pa zmotila izjava Nejca, ki je mnenja, da nekatere pa je potrebno drkat, ker si drugega ne zaslu?ijo...

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Jures, ne tako osebno... pogovarjamo se na splo?no in ne o tvojem primeru. Si pa? v prvem mailu napisal nerodno kako si si privo??il nekega BMW-ja?a. Sej ve? kako je klele na forumu. Poka?e? na napako in situacijo pol si pa sam kriv, ker se raje od o?itne napake i??e ?e vse tisto kar si sam morebiti naredil malce narobe ali da nisi izbral bolj?e re?itve. Tudi pri mojih posnetkih vsi i??ejo dlako v jajcu, kaj sem naredil jaz narobe - od nepri?ganih brisalcev, odmikanju na prehitevalni pas, neprilagojeni hitrosti razmeram (strokovnjaki iz posnetka vidijo ve? kot sam izza volana), itd itd.

33112_1.png

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Pridružite se pogovoru

Objavljaš lahko sedaj in se registriraš pozneje. Če imaš račun, se lahko prijaviš, če želiš objavljati s svojim računom.

Gost
Odgovori na to sporočilo...

×   Prilepljeno kot obogateno besedilo.   Prilepi raje kot enostavno besedilo

  Only 75 emoji are allowed.

×   Vaša povezava je bila samodejno vdelana.   Namesto tega raje prikaži samo kot povezavo

×   Tvoje predhodno sporočilo je bilo obnovljeno.   Izbriši besedilo iz urejevalnika

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Nalagam...

×
×
  • Ustvari novo...

Pomembna informacija

Spletna stran uporablja piškotke z namenom zagotavljanja funkcionalnosti in boljše uporabniške izkušnje spletnega mesta. Z uporabo spletnega mesta soglašate z uporabo piškotkov.