Skoči na vsebino

Računalništvo

Ustvari kratki URL


Priporočeno sporočilo

Napisano (urejeno)
pred 4 urami je skritikrt napisal:

Jaz zase npr. gledam le SuperFlower in Seasonic (in firme za katere ta dva proizvajalca izdelujeta)...pa še to le določene......pol pa se že konča.

 

L.P.

 

Moj prejšnji je bil SuperFlower. Top roba. Imel okrogle in snemljive kable, ko so drugi le sanjali o njih. Žal je tadebeli kondenzator razneslo in je bla megla v sobi. Odločil sem se ga ne popravljat.

 

In ker so me finance stisnile sem vzel Corsair HX850. Dela že kr nekaj let. Kdo ga je res naredil, pa ne vem.

edit:

The OEM behind the latest version of the HX850 is Channel Well Technologies (CWT) design, a company that Corsair frequently trusts for their middle and high range products.

 

Bil sem zvest Corsair-u, doklet mi ni ssd odletel. Pri 5-ih leti mu je kontrolni čip bluzit začel. Komaj sem še dobil vse dol.

Popravljeno od godlike
Napisano
pred 1 uro je skritikrt napisal:

Tega ne boš videl nikoli.

 

500-600W so že High end mašine....seveda lahko imaš rezerve kolikor hočeš,a dejstvo je,da so napajalniki najučinkovitejši blizu polne obremenitve.

Veliko važneje kot maksimalna "moč" je kvaliteta napajalnika.

Moj star Corsair HX-520 (Seasonic) z menjanim ventilatorjem (Sanyo Denki San ACE) je še danes za zelo močne PCje čist OK.

 

Pazi-EWGA,Corsair,Thermaltake nič ne izdelujejo!!! Samo "nalepko gor" in v prodajo-tu moraš ekstremno paziti kdo je proizvajalec,da ne kupiš "mačko v žaklju"...generalno pa je tako,da za majhen cvenk dobiš le "drek".

za corsair vem da ne delajo nič sami :), samo takrat ko sem nabavlu je bla najbolša opcija. pa še cena je bla kokr tok ok k sm ga dobu v akciji. Seasonic 1000W pa ni bil dobavljiv. 

 

Pred eno uro je godlike napisal:

Moj prejšnji je bil SuperFlower. Top roba. Imel okrogle in snemljive kable, ko so drugi le sanjali o njih. Žal je tadebeli kondenzator razneslo in je bla megla v sobi. Odločil sem se ga ne popravljat.

 

In ker so me finance stisnile sem vzel Corsair HX850. Dela že kr nekaj let. Kdo ga je res naredil, pa ne vem.

edit:

The OEM behind the latest version of the HX850 is Channel Well Technologies (CWT) design, a company that Corsair frequently trusts for their middle and high range products.

 

Bil sem zvest Corsair-u, doklet mi ni ssd odletel. Pri 5-ih leti mu je kontrolni čip bluzit začel. Komaj sem še dobil vse dol.

Tud mojga je CWT konstruiru oz naredu. pa dela BP. je bla pa cena takrat okol 240€

glede SSD pa za1x zaupam samo samsungu. mam 850 evo 500GB že več kot 7let pa še vedno dela bp :) 

Napisano
pred 15 minutami je TBA napisal:

glede SSD pa za1x zaupam samo samsungu. mam 850 evo 500GB že več kot 7let pa še vedno dela bp :) 

Tudi jaz imam od te Samsunge naprej.

Samo takrat ne vem če je Samsung sploh že imel ssd-je. Bili so Intel in Sandisk, mogoče že Cruical. Za Corsaira sem se na zobe metal, da sem ga dobil.

Napisano
pred 14 urami je sportman333 napisal:

2k+.....poceni tako ali tako tak comp ne more biti😉

 

pod, nekaj stotakov pod, ampak še enkrat tole ni realna cena. Tako, da kr drži kar praviš.

34910_1.png

Napisano
pred 2 urama je godlike napisal:

Bil sem zvest Corsair-u, doklet mi ni ssd odletel. Pri 5-ih leti mu je kontrolni čip bluzit začel. Komaj sem še dobil vse dol.

 

Jaz nekako preventivno na 5 let menjam SSD/NvME-je. Kaj pa vem, verjetno ostalo še od Asus eee 901 pred skoraj 15 leti, ki je imel notri 16GB SSD in je bil še bolj v povojih tega medija. :nevem:

34910_1.png

Napisano
dne 31. 3. 2023 ob 21:49 je Boss napisal:

Ne bom velik govoril, ampak tole mrcino mam doma zdaj že en mesec. Slikam ob priliki, ker je tako postavljena, da moram vse kable od zadi ven pocufat, da laho naredim fotko. Naredim ob priliki. Cen ne bom navajal, ker sem izkoristil VIP privilegije in je res spešal prajs onli for mi.

 

image.png

Aja pa še 1x hvala vsem, ki ste se trudili z nasveti.

 

V redu

dne 1. 4. 2023 ob 10:18 je TBA napisal:

erm...  ob priliki bi nadgradil PSU.

kero plato pa maš?

 

moj polž sestavljen doma začetek novembra 2020:

plata: ASUS ROG Strix 570x e-gaming

CPU: AMD 5900X

RAM: 32GB RAM corsair DDR4

Grafična: EVGA RTX 3080 

PSU: Corsair HX1000i 

Disk: Samsung: SSD m.2 1T 970 evo plus, SSD samsund 870 evo 500GB sata3,  HDD 640GB WD sata3 

Ohišje: LianLi o11d XL

Hlajenje: ventilatorji: 6x lian li SL120, 4x EKWB vardar, EKWB AIO 360 elite.

prvotno sem imel namesto EKWB AIO, noctuo NH-D15.

 

 

 

 

A SI TI PRLIMOU SLIKO? NISI NE!!!!!

Napisano

Preden bodo fotko nalimal, bo to že zastarel spec 😀 ok, od @Bossa bo še neki časa zdržu 😀

The ability to speak does not make you intelligent.

Napisano

Boss je sestavu pornič za gejmerje. Za karkol druzga je tak komp ''overkill''. Za renderiranje/ video editing bi verjetno vseen sestavlju drugačen komp.
Jst se ne bi branu takega prjatla v računalniški trgovini 😁

Napisano
pred 28 minutami je samSimon napisal:

Boss je sestavu pornič za gejmerje. Za karkol druzga je tak komp ''overkill''. Za renderiranje/ video editing bi verjetno vseen sestavlju drugačen komp.
Jst se ne bi branu takega prjatla v računalniški trgovini 😁

 

Kaj bi sestavil za video editing? Približno?

The ability to speak does not make you intelligent.

Napisano

Mac z M1 ali M2 procesorjem ... 

  • Všeč 1
  • Haha 3

lp

Thomas

image.png
              mazda CX-60 PHEV327 AWD AT Homura

Poraba (bencin)                        Poraba (elektrika)

Mazda CX-60 Startup animation2.gif

 

Napisano
pred 47 minutami je g.Wankel napisal:

 

Kaj bi sestavil za video editing? Približno?

Pri takem budgetu je Mac vsekakor ena opcija. Vzel je procesor KF, torej odklenjenega, da ga lahko navija (K) in pa brez integrirane grafične na njem (F). Ne vem ali navijanje kaj pripomore pri samem video editingu. Definitivno pa z integrirano grafično na Intel procesorju lahko zmanjšaš čas renderiranja, s pomočjo Intel synca. Zadeva potem nekak doštuka k tvoji osnovni grafični. Vzel je boljši hladilnik posebej, če bo navijal super, sicer bi biu stock hladilnik ok, vzel je pač Dark Rock-a posebej.
Za gaming je 16Gb rama vrh glave, za audio ali video editing bi blo verjetno boljše več. Verjetno bi se tudi ognil HDD disku. Sestavu je zavidanja vreden, živalski komp v vsakem pogledu, je pa najbolj primeren za igranje iger, da se bo lahko nadejal čimbolj foto-realistične grafike.

Napisano

16gb že piše ampak 2kos, torej im 32GB

 

Voznik premium vozila, na premium pnevmatikah ter voznik premium kolesa na premium pnevmatikah.

 

Napisano
pred 7 urami je NevLado napisal:

V redu

A SI TI PRLIMOU SLIKO? NISI NE!!!!!

že dolgo časa nazaj v eni drugi temi😂.  če ti moj predlog ne odgovarja ni potrebe bit zadirčen in pisat v capsih!

nadgradnja je bila pa samo predlog pa še napisal sem ob priliki :). Sicer pa mislim da to ni tvoj računlanik :P 

https://www.mazda-si.net/topic/3391-pohvalite-se/page/797/#comment-489003

Napisano

PORKODIO KJE SO SLIKE! :D

 

Voznik premium vozila, na premium pnevmatikah ter voznik premium kolesa na premium pnevmatikah.

 

Napisano
pred 6 urami je g.Wankel napisal:

 

Kaj bi sestavil za video editing? Približno?

kot je @samSimon predlagal Mac bi kr bila solinda opcija. Drugače pa i9 ali pa Rayzen 9. kar se pa spomina tiče pa pod 64GB sploh ne razmišljat. razen če misliš videoedite delat samo kot hobi.

pred 3 minutami je Tilen5 napisal:

PORKODIO KJE SO SLIKE! :D

u porkodio so šle

Napisano
pred 1 uro je TBA napisal:

že dolgo časa nazaj v eni drugi temi😂.  če ti moj predlog ne odgovarja ni potrebe bit zadirčen in pisat v capsih!

nadgradnja je bila pa samo predlog pa še napisal sem ob priliki :). Sicer pa mislim da to ni tvoj računlanik :P 

https://www.mazda-si.net/topic/3391-pohvalite-se/page/797/#comment-489003

Preveč sem se navdušu :lol:

pred 1 uro je TBA napisal:

kot je @samSimon predlagal Mac bi kr bila solinda opcija. Drugače pa i9 ali pa Rayzen 9. kar se pa spomina tiče pa pod 64GB sploh ne razmišljat. razen če misliš videoedite delat samo kot hobi.

u porkodio so šle

Za igre je najboljši ryzen X3D serija, za editing pa klasičen intel :) 

Napisano

threadripper 😈

 

Voznik premium vozila, na premium pnevmatikah ter voznik premium kolesa na premium pnevmatikah.

 

Napisano (urejeno)
7 hours ago, samSimon said:

Pri takem budgetu je Mac vsekakor ena opcija. Vzel je procesor KF, torej odklenjenega, da ga lahko navija (K) in pa brez integrirane grafične na njem (F). Ne vem ali navijanje kaj pripomore pri samem video editingu. Definitivno pa z integrirano grafično na Intel procesorju lahko zmanjšaš čas renderiranja, s pomočjo Intel synca. Zadeva potem nekak doštuka k tvoji osnovni grafični. Vzel je boljši hladilnik posebej, če bo navijal super, sicer bi biu stock hladilnik ok, vzel je pač Dark Rock-a posebej.
Za gaming je 16Gb rama vrh glave, za audio ali video editing bi blo verjetno boljše več. Verjetno bi se tudi ognil HDD disku. Sestavu je zavidanja vreden, živalski komp v vsakem pogledu, je pa najbolj primeren za igranje iger, da se bo lahko nadejal čimbolj foto-realistične grafike.

Jaz uporabljam 64GB rama za editing, pa še to se mi zdi, da je včasih premalo 🤪

Popravljeno od vzupan3
Napisano
pred 9 urami je samSimon napisal:

Pri takem budgetu je Mac vsekakor ena opcija. Vzel je procesor KF, torej odklenjenega, da ga lahko navija (K) in pa brez integrirane grafične na njem (F). Ne vem ali navijanje kaj pripomore pri samem video editingu. Definitivno pa z integrirano grafično na Intel procesorju lahko zmanjšaš čas renderiranja, s pomočjo Intel synca. Zadeva potem nekak doštuka k tvoji osnovni grafični. Vzel je boljši hladilnik posebej, če bo navijal super, sicer bi biu stock hladilnik ok, vzel je pač Dark Rock-a posebej.
Za gaming je 16Gb rama vrh glave, za audio ali video editing bi blo verjetno boljše več. Verjetno bi se tudi ognil HDD disku. Sestavu je zavidanja vreden, živalski komp v vsakem pogledu, je pa najbolj primeren za igranje iger, da se bo lahko nadejal čimbolj foto-realistične grafike.

 

V teh zadnjih serijah Intel sploh ne daje svojih hladilnikov zraven. Vsaj tako izgleda, ker kjerkoli sem gledal je bil sam proc brez hladilnika v kompletu. Tako, da pač moraš posebej kupit. Rama je 32GB (2x16).

 

Pri grafi je pa tako, da ko si enkrat tam na 600-700€ je čist isti drek, če daš še par stotakov zraven pa si na zadnji generaciji.

 

Skozi leta sem se navadil, pa naj bo to avto, komp, orodje, bela tehnika, da še vsakič, ko sem škrtaril sem bil nazadovoljen pol. OK, pri compu se da pomagat, pri avtu in ostalih mašinah pa načeloma ne kej dosti. Se pravi, če kupiš prešvoh, premalo oprame je s stališča denarnice super, ampak čez čas pa se sprašuješ zakaj pa nisem vzel več opreme pa motor mi je prešvoh, pa pri beli tehniki si pri pocenskih zadevah po 5-letih zrel za menjavo itd itd.

 

Sem tak, da načeloma kupujem stvari, za dlje časa tko, da zdajle je PC res overkill, ampak čez 5-6 let pa ne bo več.

 

Pa če je človek priden in naredi še kaj dodatno se pa lahko mal poboža s kakšno nagrado. :hohoho:

 

 

34910_1.png

Napisano
pred 13 urami je NevLado napisal:

Preveč sem se navdušu :lol:

Za igre je najboljši ryzen X3D serija, za editing pa klasičen intel :) 

Ja res je.  X3d je za spile. Ne vem kok so kej 13900 serija ampak 12*** je bla kr požrešna pa vroča pa sem se na amd prestavu.

pred 13 urami je Tilen5 napisal:

threadripper 😈

Hahaha ja sam če mas res računico da ga izkoristiš pa da se ti stroški povrnejo😂

Napisano

Ja hehe :D

 

Voznik premium vozila, na premium pnevmatikah ter voznik premium kolesa na premium pnevmatikah.

 

Napisano
pred 15 urami je TBA napisal:

kot je @samSimon predlagal Mac bi kr bila solinda opcija. Drugače pa i9 ali pa Rayzen 9. kar se pa spomina tiče pa pod 64GB sploh ne razmišljat. razen če misliš videoedite delat samo kot hobi.

u porkodio so šle

 

Ja, delam bolj kot hobi. Samo Premiere čez leta vedno več požre. Sicer za moje videe je i7 pa 16gb rama trenutno še dost :D

The ability to speak does not make you intelligent.

Napisano
pred 20 urami je samSimon napisal:

Pri takem budgetu je Mac vsekakor ena opcija. Vzel je procesor KF, torej odklenjenega, da ga lahko navija (K) in pa brez integrirane grafične na njem (F). Ne vem ali navijanje kaj pripomore pri samem video editingu. Definitivno pa z integrirano grafično na Intel procesorju lahko zmanjšaš čas renderiranja, s pomočjo Intel synca. Zadeva potem nekak doštuka k tvoji osnovni grafični. Vzel je boljši hladilnik posebej, če bo navijal super, sicer bi biu stock hladilnik ok, vzel je pač Dark Rock-a posebej.
Za gaming je 16Gb rama vrh glave, za audio ali video editing bi blo verjetno boljše več. Verjetno bi se tudi ognil HDD disku. Sestavu je zavidanja vreden, živalski komp v vsakem pogledu, je pa najbolj primeren za igranje iger, da se bo lahko nadejal čimbolj foto-realistične grafike.

Tudi moj 11700K ni imel zraven hladilnika.

Pa stock hladilniki so glasni. Imam v službi 12700 in stock gor.

Za to doma vzamem dobrega, da lahko v miru delaš, če ni neki obremenitev.

Napisano
pred 21 urami je Tilen5 napisal:

16gb že piše ampak 2kos, torej im 32GB

Bolj za hec😉,kot za res....,a vseeno🙄

 

Moj HTPC iz leta 2016 ima tud 32GB RAMa😂🤣

WP_20160113_005.jpg

WP_20160113_003.jpg

Napisano

Jaz sm tudi imel in imam 32GB za moje trenutne potrebe več kot dovolj.

 

Voznik premium vozila, na premium pnevmatikah ter voznik premium kolesa na premium pnevmatikah.

 

Pridružite se pogovoru

Objavljaš lahko sedaj in se registriraš pozneje. Če imaš račun, se lahko prijaviš, če želiš objavljati s svojim računom.

Gost
Odgovori na to sporočilo...

×   Prilepljeno kot obogateno besedilo.   Prilepi raje kot enostavno besedilo

  Only 75 emoji are allowed.

×   Vaša povezava je bila samodejno vdelana.   Namesto tega raje prikaži samo kot povezavo

×   Tvoje predhodno sporočilo je bilo obnovljeno.   Izbriši besedilo iz urejevalnika

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Nalagam...

  • Zadnja sporočila

    • In še drugi del (tabelarični pregled) ××××         Spodaj je tabela izključno na podlagi podatkov iz dokumenta, pri čemer je pomembno, da so to povprečja pregledanih LCA študij in ne rezultati enega konkretnega vozila. ICE vs. HEV vs. PHEV vs. BEV – LCA primerjava Kazalnik ICE-G 🚗 HEV 🔋 PHEV 🔌 BEV ⚡ Št. analiz (n) 29 16 21 60 Proizvodnja g CO₂e/km ~35 ~42 ~37 ~57 Proizvodnja – absolutno ~5–9 t CO₂e* podoben ICE 8,2–8,9 t 7,8–26,2 t Delež proizvodnje v LCA 14 % – 16–32 % (~25 %) – Uporaba / WTW g CO₂e/km 133–268 – – 4–177 Delež WTW v celotnem LCA ~80 % ~75 % ~68 % – Celotni LCA g CO₂e/km 223 185 157 121 Celotni LCA t CO₂e/vozilo 46 t 37 t 35 t 25 t Razlika LCA glede na ICE-G 0 % −17 % −32 % −41 % Razpon razlike glede na ICE-G – večinoma −13 do −21 % −9 do −73 % −89 do +21 % Glavni problem visoke emisije med uporabo manjši prihranek zelo odvisen od uporabe na elektriko visoke emisije proizvodnje/baterije Baterija – delež proizvodnje – – – ~54 % * Pri ICE dokument navaja, da 90 % ocen proizvodnje pade med 5 in 9 t CO₂e/vozilo.  Najbolj pomembna številka Če vzamemo ICE-G = 100 %, dobimo približno: Pogon Celotni LCA Prihranek glede na ICE-G ICE-G 223 g/km 0 % HEV 185 g/km −17 % PHEV 157 g/km −32 % BEV 121 g/km −41 % Ti povprečni rezultati so neposredno navedeni v dokumentu; avtorji pa posebej opozarjajo, da je za primerjavo bolj zanesljiv relativni rezultat znotraj posamezne študije, ker se predpostavke med LCA študijami precej razlikujejo. Kaj se iz tabele lepo vidi 1. ICE ima najvišje emisije predvsem zaradi uporabe. Pri ICE proizvodnja predstavlja približno 14 %, približno 80 % celotnega LCA pa predstavlja WTW (well-to-wheel). 2. HEV prinese približno 17 % zmanjšanje LCA. Proizvodnja je nekoliko bolj emisijsko intenzivna (42 proti ~35 g/km pri ICE), vendar nižja poraba goriva zmanjša emisije v uporabi.  3. PHEV ima povprečno ~32 % nižji LCA, vendar z zelo velikim razponom −9 do −73 %. To je pomembno: rezultat PHEV je zelo odvisen od tega, koliko kilometrov se dejansko opravi na elektriko.  4. BEV ima najboljši povprečni rezultat: −41 %. Toda proizvodnja je bistveno bolj obremenjujoča: 57 g/km proti ~35 g/km pri ICE, baterija pa predstavlja povprečno 54 % proizvodnih emisij.  5. BEV rezultat ima tudi največjo variabilnost. V pregledanih študijah je razlika glede na ICE segala od −89 % do +21 %. Približno 92 % študij je sicer pokazalo zmanjšanje emisij v korist BEV. 
    • Copilot pravi😉: Povzetek glavnih ugotovitev Dokument ugotavlja, da sedanja evropska ureditev emisij avtomobilov preveč temelji na emisijah iz izpušne cevi, zato ne prikazuje celotnega podnebnega vpliva vozila. Emisije namreč nastajajo tudi pri pridobivanju surovin, proizvodnji jekla in baterij, proizvodnji električne energije ali goriv ter ob koncu življenjske dobe vozila. Avtorji zato predlagajo prehod od zgolj »dekarbonizacije« k »defosilizaciji«, torej zmanjševanju uporabe fosilnega ogljika skozi celoten življenjski cikel vozila.    Glavno priporočilo je uvedba regulacije, ki temelji na analizi življenjskega cikla (LCA) in enakovredno upošteva pogon, uporabljeno energijo, materiale ter recikliranje. Prehod naj bi potekal v treh fazah: najprej obvezno in preverjeno poročanje o emisijah skozi življenjski cikel, nato sistem nagrajevanja dejansko doseženih izboljšav ter od leta 2032 postopna uvedba zavezujočih meril. Poseben poudarek dokument namenja nizkoogljičnemu jeklu kot prvemu praktičnemu primeru.  Osrednja ugotovitev je, da bi tak pristop EU omogočil učinkovitejše zmanjševanje emisij, saj bi nagrajeval vsako dokazljivo zmanjšanje uporabe fosilnega ogljika, ne glede na to, ali je doseženo z elektrifikacijo, čistejšo energijo,    V dokumentu so za ICE, PHEV in BEV zelo uporabni konkretni podatki. Pomembno pa je, da gre za pregled obstoječe literature, zato avtorji opozarjajo, da se rezultati med študijami precej razlikujejo. Ključni podatki LCA po tipu pogona Pogon Povprečne emisije v življenjskem ciklu Razpon Povprečna proizvodnja Glavna ugotovitev ICE-G (bencin) približno 185 g CO₂e/km – ~35 g/km visoke emisije predvsem v fazi uporabe PHEV približno 157 g CO₂e/km 58–242 g/km ~37 g/km boljši od ICE, vendar zelo odvisen od dejanske uporabe električnega načina BEV/ZEV približno 121 g CO₂e/km 24–243 g/km ~57 g/km najnižje povprečne emisije skozi življenjski cikel Pri celotnem življenjskem ciklu to pomeni približno 37 t CO₂e za ICE-G, 35 t za PHEV in 25 t za BEV. BEV ima torej v pregledani literaturi približno 35 % nižje emisije kot ICE-G, vendar je razpon rezultatov zelo velik.    ICE: proizvodnja predstavlja približno 14 % življenjskih emisij pri bencinskem ICE, glavnina pa nastane med uporabo. Pri ICE-G in ICE-D so skupne WTW-emisije ocenjene med 133 in 268 g CO₂e/km.    PHEV: proizvodne emisije so nekoliko višje kot pri ICE (~37 g/km), življenjski rezultat pa je močno odvisen od tega, koliko se vozilo dejansko vozi na elektriko. Delež WTW-emisij je v povprečju približno 68 % celotnega LCA, vendar z razponom 52–79 %.    BEV/ZEV: proizvodnja je bistveno bolj emisijsko intenzivna – povprečno 57 g CO₂e/km, pri čemer baterija predstavlja povprečno 54 % proizvodnih emisij. V primerjavi z ICE-G so bile v skoraj vseh pregledanih študijah proizvodne emisije BEV višje, od +11 % do trikratnika, vendar se ta začetni »ogljični dolg« praviloma kompenzira z nižjimi emisijami med uporabo.    Posebej pomembno: BEV niso avtomatično najboljši v vseh okoliščinah. Dokument ugotavlja, da se njihova življenjska prednost pred klasičnimi pogoni izgubi približno pri 600 g CO₂e/kWh električnega omrežja; vse države EU so bile v analiziranem obdobju pod tem pragom. 
    • Očitno sem bil naiven oz. tega nisem nikjer prebral in sem bil prepričan, da lahko polniš s polno močjo ne glede na število vozil.   Dejstvo je torej, da če hočeš hitro polniti, da moraš iskati 400kw polnilnice z max 2 mestoma in potem boš mogoče lahko izkoristil potencial avtomobila. Problem je seveda ker te polnilnice niso za vsakim vogalom
    • Pa sej je to znano. Maksimalno polnjenje je le takrat, ko si sam na polnilnici, takoj pa ko je EV-jev več se pa to razdeli med vse. Če so tam 4 polnilna mesta, verjetno nisi pričakoval, da lahko štirje skupaj polnijo pol z megavatom skupne moči?  Za to bi morali celo dodatno manjšo elektrarno priklopit.
    • Aja pa še to le kot zanimivost. Cca dve desetletji nazaj je pa nekaj kilometrov prej v predoru Dekani zagorela Pahorjeva (takrat je še bil evropski poslanec) Laguna in tudi zgorela. Tko mal za orehe tret.  
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembna informacija

Spletna stran uporablja piškotke z namenom zagotavljanja funkcionalnosti in boljše uporabniške izkušnje spletnega mesta. Z uporabo spletnega mesta soglašate z uporabo piškotkov.