Skoči na vsebino

Računalništvo


curko

Priporočeno sporočilo

Oh yeah, začel sm sestavlat novo kišto. Slikce bojo! Rabm pa mnenje... Razmišljam, da bi zadnji exhaust ventilator priklopu na CPU OPT 4-pin, da bi mu vrtljaje uravnavalo glede na temperaturo procesorja. Nekak skladno s tistim primarnim na hladilniku.
Torej bolj kot se proc greje, bolj tut izpuh meče ven. A je kdo to že probu? A v idle načinu potem laufa na višjih obratih? Verjetno ni bistveno glasnej? To je tut edini 120mm, večji zadi ne gre, ostali fani so 140mm in so praktično neslišni. Dal bi jih v biosu  na stalno delovanje na 30%. 2x 140 spredi not, 1x 140 nad hladilnikom zgori ven. Hladilnik ma pa še svoj fan. Zadi bi pa potem meu 120mm na CPU OPT ven, da ne bi biu omejen na 30%. Je to ok zamišljeno? Hvala vsem entuzijastom za odgovor ☺️

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

pred 11 urami je samSimon napisal:

Oh yeah, začel sm sestavlat novo kišto. Slikce bojo! Rabm pa mnenje... Razmišljam, da bi zadnji exhaust ventilator priklopu na CPU OPT 4-pin, da bi mu vrtljaje uravnavalo glede na temperaturo procesorja. Nekak skladno s tistim primarnim na hladilniku.
Torej bolj kot se proc greje, bolj tut izpuh meče ven. A je kdo to že probu? A v idle načinu potem laufa na višjih obratih? Verjetno ni bistveno glasnej? To je tut edini 120mm, večji zadi ne gre, ostali fani so 140mm in so praktično neslišni. Dal bi jih v biosu  na stalno delovanje na 30%. 2x 140 spredi not, 1x 140 nad hladilnikom zgori ven. Hladilnik ma pa še svoj fan. Zadi bi pa potem meu 120mm na CPU OPT ven, da ne bi biu omejen na 30%. Je to ok zamišljeno? Hvala vsem entuzijastom za odgovor ☺️

 

Postavitev je povsem ok, tudi zadaj je lahko povsem stacionaren. Odvisno pa kam boš obrnil cpu hladilnik, mora biti tudi poravnan tako, da piha nazaj.

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Saj lahko ventilator priklopis na katerikoli 4 pin header in bo sam uravnaval hitrost vrtenja (lahko spreminjas tudi v biosih). Pogoj je samo, da imas 4 pin ventilatorje. Lahko pa dokupis 4 pin pig chain (razdelilec) in na en pwn port lahko priklopis 3, 4 ventilatorje. Seveda je se opcija (meni ljubsa), da kupis fan hub in s programom urejas vsak ventilator posebej kdaj in pa kako hitro se bo vrtel. Ne rabis vsakic it v biose. Lahko nastimas, da je v odvisnosti z temperaturo CPUja ali GPUja. Jaz imam recimo NZXT fan hub.

 

Jaz imam spredi tri ventilatorje (spodnja dva sta v odvisnosti z GPU). Zgornji in pa ventilator nad CPUjem ter zadnji ventilator sta pa v odvisnosti z CPUjem. Torej, ko sem v namizju ventilatorji delajo na 30% in so takorekoc neslisni. Ko grem pa v igro in ko je nad 60 stopinj se pa postopoma visajo rpm (sam nastavljas krivuljo).

 

IMG_20230228_115458.jpg

IMG_20230228_115450.jpg

 

Popravljeno od Scr3am
Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Sej to je vse super, mam 4 pinske, so tut PST in se med sabo lahko povežejo brez huba, ker bi se rad ognil temu in prav tako raznim programom in risanjem krivulj. Zato pa sem mislu zadnjega dat na CPU OPT, da bi mogoče vseen mel že po defaultu bolj na temperaturo procesorja vezan zadnji izpuh, ostalih pa sploh ne bi uravnaval, samo pustu na 30%.

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Js mam vse ventilatorje na cpu vezan, če bi bla opcija bi določene vezu na gpu temperaturo. Sm pa razmišlju da bi exaust ventilatorje vezal na temperaturo v ohišju, sam to bi moral prklopit in pozicionirat senzor. 

Če maš asus plato si instaliraj AI suite, nastaviš pozicije ventilatorjev in potem kalibriras. Ti bo aplikacija zaznala range ventilatorjev in samo nastavla krivulje in obrate. Men dela kr dobr. 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Mam Asus plato, ampak to lah nardim v biosu, se poskušam ognit čimveč raznim ekstra programom. Tej Asusovi suiti in armory in podobne zadeve navlečejo tok enih background procesov, da hočm čim manj tega. Ne vem a majo dejansko kak vpliv na sam sistem, ampak mam rad stvari popucane.

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

To dela vse v ozadju in nime nekega velikega vpliva na cpu. Sicer pa v task managerju lahko preveris, kako pozresen je kateri program. Dalec najvec od vsega je se chrome pa se to so tako majhne obremenitve k jih nebos nikoli obcutil. Razn ce bi imel Dvojedrni procesor in 4gb rama...

Popravljeno od Scr3am
Povezava do vsebine
Deli na druge strani

pred 43 minutami je samSimon napisal:

Mam Asus plato, ampak to lah nardim v biosu, se poskušam ognit čimveč raznim ekstra programom. Tej Asusovi suiti in armory in podobne zadeve navlečejo tok enih background procesov, da hočm čim manj tega. Ne vem a majo dejansko kak vpliv na sam sistem, ampak mam rad stvari popucane.

null

image.png

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Pa sej iz logičnega vidika gledano se ne bi smelo poznat, samo pač ceu kup enih pizdarij je in totalno nepregledno. Mogoče mam mal OCD haha. Sej kokr zastopm, naj bi bli pri Intelu Efficent cori namenjeni stvarem v ozadju in ti na Performance corih potemtakem ne bi smel razlike vidt, ne? Pri 32Gb rama pa tut ne more bit to problem.

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

To so take malenkosti k obremenijo procesor tako rekoč nič. Drgač pa teli programi laufajo sami od sebe v ozadju in sploh neveš, da laufajo. Jest imam program Iobit advance system care, pri kateremu tudi lahko kontroliras, kateri programi se sami od sebe vklopijo ob vklopu racunalnika in kateri ne. Zelo veliko programov k jih na novo instaliras se avtomaticno sami od sebe prizigajo v ozadju ko vklopis racunalnik. Ta program tudi to zazna in te na to opozori. Tako, da lahko samo z enemu klikom to izklopis.

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

pred 4 urami je samSimon napisal:

Pa sej iz logičnega vidika gledano se ne bi smelo poznat, samo pač ceu kup enih pizdarij je in totalno nepregledno. Mogoče mam mal OCD haha. Sej kokr zastopm, naj bi bli pri Intelu Efficent cori namenjeni stvarem v ozadju in ti na Performance corih potemtakem ne bi smel razlike vidt, ne? Pri 32Gb rama pa tut ne more bit to problem.

Js mam 32Gb pa sm razmišlu it na 64

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

pred 12 minutami je Boss napisal:

 

Ja to je res malo ker 32Gb je le 4GB :hohoho:

 

 

Drugač pa ja, pravi deci grejo na 128GB. 💪

Haha prek telefona odgovarjam...32GB sm mislu. 128 je zame overkill😂. Pa ker sem gledu 4000Mhz cl18 al pa 17 ni glih pocen

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

pred 56 minutami je Scr3am napisal:

To vse razumem, ampak ponovno. Kaj ti bo 32GB? Kje jih boš potreboval oz. kje bojo prišli do izraza?

Jaz sem na 16, pa bom kupil sedaj 32. 

 

V Call of Duty Warzone se dejansko pozna, če hočeš dosegat stabilnih 144. Manj kupiranja gor/dol.

 

 

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Jest imam 16gb 3200mhz pa imam ingame (warzone, pubg itd.) max 12gb ram usage. FPSji so med 150-180. S tem, da mi v ozadju delajo se programi in chrome... Z lahkoto lahko tudi streamam. 32gb oz. 64gb ti pride prav v primeru, da si nek hardcore programer.

 

Imam pa ryzen 5 3600 pa msi 3070 ti.

 

Je pa res, da se sedaj dobi relativno poceni ddr4 32gb kit, ker je ddr5 že uzuni. Koliko boš pa dejansko imel od tega je pa vprašanje.

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Je en redkih špilov, kjer se več vsega izplača. Tut procesorsko gledano. Dobrih 12GB ga porabi, mogoče si s 16GB res na meji, ampak več kot 32GB je, kot bi reku Tilen, bolj kot ne flex.
Mogoče, če delaš kake ful zahtevne renderje. Za Pro Tools in kakšen špil kdaj mam pa sam 32GB dovolj načeloma.

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

pred 47 minutami je Scr3am napisal:

Jest imam 16gb 3200mhz pa imam ingame (warzone, pubg itd.) max 12gb ram usage. FPSji so med 150-180. S tem, da mi v ozadju delajo se programi in chrome... Z lahkoto lahko tudi streamam. 32gb oz. 64gb ti pride prav v primeru, da si nek hardcore programer.

 

Imam pa ryzen 5 3600 pa msi 3070 ti.

 

Je pa res, da se sedaj dobi relativno poceni ddr4 32gb kit, ker je ddr5 že uzuni. Koliko boš pa dejansko imel od tega je pa vprašanje.

Ja, ker je igra tako narejena da če vidi da imaš 16 gb porabe ti omeji na 12, če imaš 32 imaš pa 18..

 

Sem jaz isto tako folk prepričeval, dokler nisva fizično pri kolegu probala in je vzel eno palčko ven, pa so kr naenkrat fpsji padli :D 

 

Pri meni je težava da ta ultrawide žere in žere piksle, frejmi pa potem padajo.

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Predvidevam, da maš ti tut 1440p? Ja, ko greš enkrat nad 1080p frejmi padajo na višjih nastavitvah. Če maš refresh rate 144Hz ali več, je kr težko met konstantno 144+ FPS, da to polno koristiš

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Pridružite se pogovoru

Objavljaš lahko sedaj in se registriraš pozneje. Če imaš račun, se lahko prijaviš, če želiš objavljati s svojim računom.

Gost
Odgovori na to sporočilo...

×   Prilepljeno kot obogateno besedilo.   Prilepi raje kot enostavno besedilo

  Only 75 emoji are allowed.

×   Vaša povezava je bila samodejno vdelana.   Namesto tega raje prikaži samo kot povezavo

×   Tvoje predhodno sporočilo je bilo obnovljeno.   Izbriši besedilo iz urejevalnika

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Nalagam...

  • Zadnja sporočila

    • Real Madrid v zaostanku proti Bayernu.
    • Za v Bruselj more znat angleško 😀 Great night, pa take fore 🙂
    • Mene pa zanima,kako bo Murgelski palček ptiča odstrelil,in katero lutko bo spet našel...bomo hitro videli eno novo stranko z medom in mlekom...folk pa ovce....   Ma zakaj nima palcek jajca,in ustanovi nazaj komunistično partijo...oz. stranko...kaj ga je sram samega sebe...   Hmmm🤔...je očitno res bila za sram ga biti....vprašanje za kake krvave svinjarije on še ve,pa da se nan niti ne sanja...   Zelo zanimivo tudi za levake...in za mlade,ki tiste case niso doživeli. Še čudno,da ga še niso ubili.    
    • Fiksna obr.mera je fiksna, nima veze inflacija, itd...dejstvo je da jih ponujajo samo do določene vsote (tam cca.5let nazaj tudi za visoke zneske, ker imele itak banke preveč denarja/dobička), zdaj do politiko spremenili (res da tudi že nekaj čada ne spremljam, ker imam fix in me ne zanima več)..... Variabilna je pa odvisna od euribor in pribitka, ki ti ga dajo.(in ne od inflacije, ki pa seveda vpliva na rast/padec euribor)...in dokler je bil po krizi 2008 euribor 0 oz.negativen je bilo to vse ok....ko je bilo pa konec ene od mnogih/katere koli ze kriz je pa euribor raste in to seveda zelo vpliva na variabilo (in tega se folk tudi ne zaveda, ker kar misli da bo to nespremenjeno naslednjih 20.let ko vzamejo preveč kredita).....
    • Se že čuti, da se volitve bližajo 🤔 Samo evropske so na programu, da ne boste kaj zamešali pa JJ poslal v Bruselj.... 🤣
  • Kdo je trenutno prisoten (Poglej celoten seznam)

    • Ni prijavljenih registriranih uporabnikov
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembna informacija

Spletna stran uporablja piškotke z namenom zagotavljanja funkcionalnosti in boljše uporabniške izkušnje spletnega mesta. Z uporabo spletnega mesta soglašate z uporabo piškotkov.