Skoči na vsebino

Računalništvo

Ustvari kratki URL


Priporočeno sporočilo

Napisano
dne 7. 10. 2024 ob 15:32 je skritikrt napisal:

Jaz pa se moram izpovedati...zna biti,da sem se pregrešil...samo tako "za foro"...tisti mlajši,se jim ne bo sanjalo za kaj gre..."stara šola RGBja"...starejši pa mogoče vedo,za kaj gre🙄....majhen namig...CCFL😄

Naročil pri kitajcu,k pri nas se več ne dobi...in če pride v enem kosu,bom predstavil😉

In prišlo...polovica "polomljena"🥺.

Dve krajše delata...daljše pa sta obe polomljene...in to ne zunanja cevka (ta je za zaščito) ampak notranja cevka.

 

Ni za podnevi...ko je temneje,pa je prav čarobna barva svetlobe.

 

Prišel tudi drugi ventilator Thermalrihgt TY-147B identičen,kot je na Le Grand Macho.

Glede na to,da je po testih hladilnika pohvaljen,nisem hotel narediti enake napake,kot sem jo naredil pri Brocken-u...hladilnik je bomba,meni pa iz misli ventilator skrb za ventilator...sedaj 7 letih in pol ventilatorja ni več možno dobiti🫤...

Če mi do všeč-evo še enega na rezervi😃...in pride z dobro dodatno opremo-vijaki,gumicami za pritrditev,Y-adapter,upor za znižanje obratov z max.1300 na 1000rpm, in 30cm podaljšek...mogoče kaj od tega pride prav.🤔

IMG_20241104_142952.jpg

IMG_20241104_143528.jpg

IMG_20241104_143453.jpg

IMG_20241104_143425.jpg

IMG_20241104_143411.jpg

  • 2 tedna kasneje...
Napisano
dne 15. 6. 2024 ob 13:49 je skritikrt napisal:

Star Lenovo ThinkCentre M700  (Intel Core i5 6400T) z pripadajočim monitorjem.

Takšne komplete pri podjetjih "mečejo stran" samo za to,ker so stari več kot 5 let.

Jaz pa enega "rihtam" na dvoje RAMe (še čakam,da pridejo) za dvokanalni dostop,dogradil Wifi+Bluetooth,in poizkušam aktivirati M.2 NVMe SSD (če bo ratalo....zaenkrat slabo kaže-noče zaznati M.2 SSD🥺)....bom še poizkušal inicializirati z zunanjim USB-M.2 adapterjem,pa da vidim,če bo zaznalo....če ne,bo pa ta M.2 "upgrade" za Family-PC.

Če ima kdo kako idejo-kar napiši🙄

Če z M.2 ne bo nič,bo pač kak hitrejši SATA-SSD in to bo to.

 

Ugotovil,v čem je fora...ni kompatibilen z PCIe M.2 SSDji...mora biti SATA M.2

Za 22,55€ kupil Orico M.2 SATA SSD z B+M-key na Amzonu...bi ga omel za razne projekte,če je treba kdaj kaj rihtati,popraviti ipd...in glej,glej-ga Lenovo zazna🧐.

Škoda,a vseeno bolje kot nič...tako je vsaj prostor za še en disk...

IMG_20241115_142645.jpg

Napisano (urejeno)

Jaz imam M910q pa je notri klasicen original lenovo m2 (M-key) pa dela normalno. Sem pa kasneje se na aliju dokupil kletko za 2.5" SSD in notri vrgel se en sata ssd k se je doma valjal :).


A tvoj ima wifi in BT kartico ? 

 

IMG_20240829_205524.jpg

Popravljeno od Scr3am
Napisano (urejeno)
Pred eno uro je Scr3am napisal:

Jaz imam M910q pa je notri klasicen original lenovo m2 (M-key) pa dela normalno. Sem pa kasneje se na aliju dokupil kletko za 2.5" SSD in notri vrgel se en sata ssd k se je doma valjal :).


A tvoj ima wifi in BT kartico ? 

 

IMG_20240829_205524.jpg

Ne,ni imel...pa sem za 31€ kupil rabljen set...dela BP😃👍

Tega

WWW.EBAY.DE

FRU's04X2735 / 00XJ019 / 00JT480. - WLAN card -FRU : 00JT480 (Note - exact WLAN card model numbers may vary but all are genuine...

 Je imel tudi samo en RAM z 8GB,pa sem za 40€ kupil en par,tako,da so ziher identični,in je edaj 16GB in dvokanalni dostop.

Tele

WWW.EBAY.DE

Frequency: 2133MHz. Application: Laptop. Module specifications: 260pin. Item specifics. Function: NO ECC. Type: M471A1G43DB0-CPB.

In za slabih 15€ še razširitveni modul za HDMI...k itak ima že dva DP izhoda.

Tega https://www.aliexpress.com/item/1005006389008948.html?spm=a2g0o.order_detail.order_detail_item.3.1817f19cXkOH7o

Obstajajo namreč moduli za HDMI,DP in USB-C (podatkovni+Video)...pa mi je USB-C brez veze,ker bi moral imeti tak kabel...

Npr. če kam greš-skoraj vsepovsod po hotelih ipd. je kak TV z HDMI vhodi.

Obstajajo pa še za USB-A (2.0),serijski port in VGA...res "malo čudo" kar je Lenovo tu skupaj "spacal"😄

Npr. tukaj dobiš https://www.aliexpress.com/item/1005005685685164.html?spm=a2g0o.detail.pcDetailTopMoreOtherSeller.5.5a78mbX7mbX7XU&gps-id=pcDetailTopMoreOtherSeller&scm=1007.40196.366991.0&scm_id=1007.40196.366991.0&scm-url=1007.40196.366991.0&pvid=82077ff5-d414-442f-90c4-95db23e7b44a&_t=gps-id:pcDetailTopMoreOtherSeller,scm-url:1007.40196.366991.0,pvid:82077ff5-d414-442f-90c4-95db23e7b44a,tpp_buckets:668%232846%238112%231997&pdp_npi=4%40dis!EUR!17.03!17.03!!!17.52!17.52!%40211b615317317909392347274efe1e!12000034006833853!rec!SI!720042727!XZ&utparam-url=scene%3ApcDetailTopMoreOtherSeller|query_from%3A

 

Tako je sedaj "spimpan do kraja"...čeprav bi lahko dal novejši Wifi+Bt kartico,samo najboljše so takoj 50€+,kar se mi pa zdi malo "mimo" pri takem "stroju"...dela BP,Wifi tudi...za tak PC-polna kapa.

Orico je skoraj 4xhitrejši od tega "poceni" Kingstona pri pisanju,pri branju sta pa približno enaka...boot-a v 32s z Win-10Pro,Office in nekaj programi...čist dost kot rezerva ali za mulca in šolske naloge.

 

Ta tvoj je novejši,in ima boljši chipset,ki ima dovolj pasov,da so lahko to realizirali PCIe M.2...ta v mojem pa jih nima dovolj,in ne gre drugače kot pač le SATA.

 

 

IMG_20241116_214612.jpg

IMG_20241116_214746.jpg

IMG_20241116_214839.jpg

Popravljeno od skritikrt
Napisano (urejeno)

Aha zanimivo. Tudi moj ni imel wifi in BT kartice...rabljene oz. nove so se mi pa zdele predrage. Tako,da sem preko alija za 4€ kupil mini usb k ima wifi in BT in zaenkrat dela odlicno. Prav tako ni imel SSD kletke (10€ ali). Kar se pa DP-ja tice sem pa za 5€ dobil kabel DP to hdmi (3m) in dela bp. Podpira pa 4k@60hz oz. 1080@120hz. Serijsko je bil notri samsung DDR4 8GB, katerega sem za 15€ prodal in za 20€ dobil komplet 2x 8GB DDR4 samsung ram. CPU je i5-6500T.

 

 

dptohdmi.jpg

 

 

IMG_20240830_003608.jpg

Popravljeno od Scr3am
Napisano
pred 14 urami je Scr3am napisal:

Aha zanimivo

Za koga zna biti celo zanimiv okvir za WESA montažo z slim DVD-RW (mogoče je možno tudi BluRay zmontirati🤔)...zanimiva rešitev za HTPC...

WWW.EBAY.COM

The sale consists of ThinkCentre Tiny DVD Burner...

 

A ne jemati tega,če ni priključnega kabla zraven-pazi!

Potegni si dol proizvajalčeve specifikacije...tam vse piše kakšni moduli oz notranji priključki za te module itd. vse obstajajo za tvojega.

Napisano

Za 80€ nabavil 2tb ssd. Je sicer 4.0, vendar bo kljub temu v 3.0 socketu. V 4.0 socketu je samsung 980 pro :)

 

IMG_20241122_090158.jpg

Napisano
dne 24. 11. 2024 ob 12:20 je Scr3am napisal:

Za 80€ nabavil 2tb ssd. Je sicer 4.0, vendar bo kljub temu v 3.0 socketu. V 4.0 socketu je samsung 980 pro :)

 

IMG_20241122_090158.jpg

imava identična diska haha, in tega wd black in 980 pro :D 

  • Všeč 1
  • Ljubim 1
Napisano

Če slučajno kdo potrebuje je trenutna cena za Samsung 990 pro 2 TB  123€.
 

WWW.SAMSUNG.COM

990 PRO NVMe™ M.2 SSD - 1 -2 TB (MZ-V9P2T0BW) - Entdecke Funktionen & Features und finde die besten Geräte der Kategorie...

 

Napisano
pred 4 urami je Scr3am napisal:

Če slučajno kdo potrebuje je trenutna cena za Samsung 990 pro 2 TB  123€.
 

WWW.SAMSUNG.COM

990 PRO NVMe™ M.2 SSD - 1 -2 TB (MZ-V9P2T0BW) - Entdecke Funktionen & Features und finde die besten Geräte der Kategorie...

 

Točno to imam. Raketa.

Napisano
pred 47 minutami je godlike napisal:

Točno to imam. Raketa.

Vrjamem ja. 990 pro naj bi bil tudi najboljsi m2 ssd na 4.0 socketu. Za 120€ je pa sploh win-win.

  • 1 mesec kasneje...
Napisano (urejeno)

nisem si mislil, da bom na stara leta spet navdušeno igral igrice, ampak GT 7 je res top igra :).....sploh z primerno opremo (TM 300GT)....

null

image.png

Popravljeno od sportman333
Napisano (urejeno)
pred 45 minutami je etcho napisal:

GT7 je za playstation.

ja je mulc naštudiral, da se lahko preko compa remot-a na PS5 in potem igra, na volanu izbereš opcije za igranje (comp ali ps4/5, zato sem nabavil (oz. božiček :), heh) trustmaster 300gt ki je kompatibilen z compom in PS....)

Popravljeno od sportman333
  • 2 tedna kasneje...
Napisano (urejeno)

Kupil nove earbudse. Zanalašč nisem vzel JBL, ker sem kar malo razočaran nad njimi. Skratka meni sta najbolj pomebni samo dve stvari. Zvok (predvsem jakost) in pa baterija. Gledal sem tudi, da so takšne oblike ta so čimmanj opazne in, da grejo dobesedno notri v uho :)

 

IMG_20250121_150452.jpg

Popravljeno od Scr3am
  • 2 tedna kasneje...
Napisano (urejeno)

Ker mi je tamala v toplicah dala v mikrovalovko telefon (huawei p30 pro) sem bil prisiljen v nakup novega 😅. Telefon je bil v mikrovalovki 1-2s, vendar kljub temu dovolj, da je skuril anteno in sim kartica ne deluje...

Za nizjo ceno bi sicer lahko dobil samsung S25, vendar je honor magic 7 pro boljsi. Zaenkrat nimam pripomb.

 

 V priponki se 100x zoom :)

 

IMG_20250130_115946_703.jpg

IMG_20250130_155710.jpg

IMG_20250130_155726.jpg

 

IMG_20250130_155740.jpg

IMG_20250130_155750.jpg

Popravljeno od Scr3am
Napisano
pred 50 minutami je etcho napisal:

Ima googlove storitve?

Ja. Vsi honor imajo googlove storitve. Ravno zaradi tega je nastala kao nova (svoja) znamka honor. Ni vec huawei, ceprov je huawei :). Vcasih je bil honor model telefona od znamke huawei. Ko so pa americani sfukal huawei je pa nastala nova znamka k se imenuje honor. Isto kot je bila vcasih seat cupra, sedaj je pa cupra svoja znamka.

Po domace povedano isto sranje drugo pakovanje.

Napisano
pred 3 urami je Scr3am napisal:

Ker mi je tamala v toplicah dala v mikrovalovko telefon (huawei p30 pro) sem bil prisiljen v nakup novega 😅. Telefon je bil v mikrovalovki 1-2s, vendar kljub temu dovolj, da je skuril anteno in sim kartica ne deluje...

Za nizjo ceno bi sicer lahko dobil samsung S25, vendar je honor magic 7 pro boljsi. Zaenkrat nimam pripomb.

 

 V priponki se 100x zoom :)

 

IMG_20250130_115946_703.jpg

IMG_20250130_155710.jpg

IMG_20250130_155726.jpg

 

IMG_20250130_155740.jpg

IMG_20250130_155750.jpg

wtf? a ga je hotla dat sušit al tajat? 

 

glede na par testu je s23u 512GB proti magic7pro še kr dober pa če bo po sreč mi bo še kako leto lepo služil :) 

 

VERSUS.COM

What is the difference between Samsung Galaxy S25 Ultra 512GB and Honor Magic 7 Pro (512GB / 16GB RAM), Samsung Galaxy S23 Ultra (512GB / 12GB RAM)? Find out which is better and their overall...

 

Napisano

Itak da ti bo, jaz imam še vedno s20+

 

Voznik premium vozila, na premium pnevmatikah ter voznik premium kolesa na premium pnevmatikah.

 

Pridružite se pogovoru

Objavljaš lahko sedaj in se registriraš pozneje. Če imaš račun, se lahko prijaviš, če želiš objavljati s svojim računom.

Gost
Odgovori na to sporočilo...

×   Prilepljeno kot obogateno besedilo.   Prilepi raje kot enostavno besedilo

  Only 75 emoji are allowed.

×   Vaša povezava je bila samodejno vdelana.   Namesto tega raje prikaži samo kot povezavo

×   Tvoje predhodno sporočilo je bilo obnovljeno.   Izbriši besedilo iz urejevalnika

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Nalagam...

  • Zadnja sporočila

    • Zidar, vrtnar in električar se prepirajo katero delo je starejše. Reče zidar: - "Mi smo gradili že piramide!"  Izjavi vrtnar: - "Mi smo urejali rajski vrt!" Se oglasi električar: "To ni nič! Ko je Bog rekel naj bo luč, smo imeli mi že vse kable položene..."
    • Neka ženska vstopi v center za socialno delo, spremlja pa jo petnajst otrok. – »Ojoj, saj niso menda vsi vaši?!« – »Pa, so...«  – »No, prav. Vse vas moram vpisati v knjigo. Povejte mi njihova imena.« – »To je moj najstarejši sin; ime mu je Saša. In to je najstarejša hči, Saša. Naslednji hčerki je ime Saša, nato pa se je rodil sin, Saša...« – »Ali je vsem ostalim tudi ime Saša?« – »Seveda, pravzaprav je to zelo praktično. Na primer, ko jih kličem na kosilo, samo zavpijem Saša in vsi pritečejo. Ko želim ustaviti nekoga, ki hoče steči na cesto, zavpijem Saša in kdor koli že je, se takoj ustavi. To je bila verjetno moja najpametnejša odločitev – da sem jih vse poimenovala enako.« Socialna delavka malo razmisli o teh argumentih, nato pa previdno vpraša: – »To razumem, ampak kaj pa, če želite, da pride samo en, določen otrok, in ne vsi?« – »Aha, takrat jih pa pokličem po priimku...«
    • Kaj je še hujše od slona v trgovini s porcelanom?   Jež v tovarni kondomov...
    • Tri ženske so skupaj delale v isti pisarni in so imele žensko za šefico. Vsak dan je šefica odšla iz službe že precej pred iztekom delovnega časa. Punce so to opazovale kar dolgo in potem so sklenile, da bodo tudi one začele odhajati prej. Konec koncev, šefica ni nikoli poklicala nazaj v službo in le kako naj bi vedela, da jih ni tam? Črnolaska je odšla prva. Napotila se je naravnost domov in se lotila vrtnarjenja. Presadila je nekaj zelenjave in obrezala vrtnice, potem pa je prišla njena hčerka iz šole in ji je pomagala napraviti domačo nalogo. Potem je skuhala kosilo in zvečer je šla zgodaj spat. Rdečelaska je bila srečna, da je lahko odšla prej, kajti fant jo je povabil na večerjo in je imela tako dovolj časa, da se je lepo uredila in pripravila zanj. Šla je h kozmetičarki, potem sta šla na večerjo s svečami in potem k njemu in naravnost v posteljo. Blondinka je bila zelo vesela, da bo lahko prišla domov prej in presenetila svojega brezposelnega moža. Ampak, ko je prišla domov, ga ni bilo nikjer. Potem je iz spalnice zaslišala čudne glasove. Potiho se je prikradla do vrat spalnice in jih rahlo odprla. Imela je kaj videti... Njen mož je bil v postelji z njeno šefico. Ona je jahala na njem in iz grla so ji prihajali nerazločni zvoki. Prav potihoma je zaprla vrata in se kradoma izmuznila iz hiše. Naslednji dan, ob opoldanski kavi, sta črnolaska in rdečelaska objavili, da bosta spet odšli prej iz službe. Vprašali sta blondinko, če bo tudi ona odšla prej. Bjonda odgovori: - "Ni govora, včeraj bi me šefica skoraj dobila..."
    • Janez in Micka praznujeta trideseto obletnico poroke. Pa gresta na sprehod po domačem kraju in obujata spomine...  - "Micka, se spomniš - tukaj na tem placu, ko zdaj stoji hiša - tu je bila veselica in sva se midva spoznala!" - "Seveda se spomnim Janez, kako bi pozabila...". Pa gresta dalje. - "Micka, se spomniš - tukaj, ko je zdaj asfalt - tu je bilo grmovje in sva se midva prvič poljubila!" - "Seveda se spomnim Janez, kako bi pozabila...". Pa gresta dalje. - "Micka, se spomniš - tukaj na tem pašniku - tu se ni pa nič spremenilo. Se spomniš Micka, kaj sva tu prvič počela?" - "Seveda se spomnim Janez, le kako bi pozabila..." - "Micka - glej, nobenega ni v bližini - kaj ko bi midva še enkrat poskusila, da vidiva, če je še tako lepo kot pred tridesetimi leti. Si za to Micka moja...?" Micka je za to... - "Micka! Ti si pa ja veliko, veliko bolj živahna kot pred tridesetimi leti!!" Micka močno drgetajoč: - "Janeeez; prrrrred trrrrrrrrrridesetimi leeeeti tuu ššššeee ni bilooooo eeeelektričneeega passstirrrja....."
  • Kdo je trenutno prisoten (Poglej celoten seznam)

×
×
  • Ustvari novo...

Pomembna informacija

Spletna stran uporablja piškotke z namenom zagotavljanja funkcionalnosti in boljše uporabniške izkušnje spletnega mesta. Z uporabo spletnega mesta soglašate z uporabo piškotkov.