Skoči na vsebino

Računalništvo


curko

Priporočeno sporočilo

Meni je utorrent zabijal CPU.

Sem šel na qbittorrent in je ok.

 

Kateri progeam imaš?

Težko bi pa torenti nabijali GPU.

 

Meni ATi/AMD po navadi začele več barvne pikice po ekranu skakat, pos obremenitvijo. Takrat je kaki cevovovd(pipeline) šel.

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Pred eno uro je Jaka32 napisal:

A se da predvideti kdaj bo grafična kartica šla po gobe?

Oziroma obstaja kak test (kot pri trdih diskih) da ti pokaže zdravje?

Parkrat mi zmrzne na 100% delovanja, čeprav ne vem od kje nabije toliko, ker ne uporabljam nič. Spet sumim na torrente, ker ponavadi se to naredi, ko dam hitrost na max. Sicer po ekranu lahko klikam, ni teme, ampak na upravitelju opravil mi kaže da so diski na 0% in grafična na 100% delovanja.

Preveri promet na routeru oz. modemu...potegni ven mrežni kabel oz. izklopi Wifi...skratka prekini povezavo z internetom.

Ne trdim nič,a tudi to je možno,da si žrtev zlorabe,in tvoj pc uporablja kdo drug za minanje ipd.

 

Popravljeno od skritikrt
Povezava do vsebine
Deli na druge strani

@godlike sem šel iz uTorrenta na Deluge. Ravno zaradi tega, ker mi je uTorrent isto delal. Prav tako sem kupil drug računalnik iz tega razloga. Malce "novejši".

Jaz sem vedno sumil diske, da ne dohajajo downloadanja in zato cel računalnik počaka da ga ugasnem preko fizičnega gumba, čeprav pri meni je "high speed" 2-3 MB/s na selu. Tako da spet dvomim da bi bilo to, če v mestih dosegajo 100x moje hitrosti.

No, zadnjič sem pa videl, da je kao grafična kartica na 100% delovanja in zato vse počaka. Kar pa spet nima logike pri meni, saj razen brskalnika z max. 5 zavihki, nima ravno veliko dela.

pred 46 minutami je skritikrt napisal:

Preveri promet na routeru oz. modemu...potegni ven mrežni kabel oz. izklopi Wifi...skratka prekini povezavo z internetom.

Ne trdim nič,a tudi to je možno,da si žrtev zlorabe,in tvoj pc uporablja kdo drug za minanje ipd.

 

 

Tudi to sem poskusil, ko je zaštekal računalnik. Ugasnil internet in počakal. Ampak po 15 minutah se še vedno ni zbudil, tako da sem moral ugasnit in resetirat preko fizičnega gumba na ohišju.

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

dne 13. 4. 2024 ob 7:10 je godlike napisal:

Meni je utorrent zabijal CPU.

Sem šel na qbittorrent in je ok.

 

Kateri progeam imaš?

Težko bi pa torenti nabijali GPU.

 

Meni ATi/AMD po navadi začele več barvne pikice po ekranu skakat, pos obremenitvijo. Takrat je kaki cevovovd(pipeline) šel.

utorrent ima reklame, pa tudi sumim da v ozadju nekaj melje, ko vidi da CPU ni obremenjen in ga on izkoristi sebi v prid...kaj dela, bog si ga vedi

 

qbittorrent je pa zakon, priporočam

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Rabim nasvet. Tamal rabi monitor za igrice na PS4, večini špila GTA, RDR in Fortnite.

 

Kakšen monitor (lahk tud kak link prilimate) naj mu kupim tam nekje do 300 eur. 

 

Gledal sem tega: Gaming monitor AOC C32G2ZE, al raje kaj drugega? Si bo pa v kratkem omislil PS5 pa verjetno kaksne nove igre z boljso grafiko. Kaksen nasvet ne bi škodil.

Popravljeno od ignacij
Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Pred eno uro je ignacij napisal:

Rabim nasvet. Tamal rabi monitor za igrice na PS4, večini špila GTA, RDR in Fortnite.

 

Kakšen monitor (lahk tud kak link prilimate) naj mu kupim tam nekje do 300 eur. 

 

Gledal sem tega: Gaming monitor AOC C32G2ZE, al raje kaj drugega? Si bo pa v kratkem omislil PS5 pa verjetno kaksne nove igre z boljso grafiko. Kaksen nasvet ne bi škodil.

jaz imam PS5, in imam kar na dodatno TV priklopljeno - full hd (mislim da je 42') in je konzola ločena od pc-a.....za igre super, ker je velika zadeva, grafika čisto ok (zdaj razen če si res ekstremist za detajle), meni je bolj za igre da je večji ekran, kar z monitorjem težko dosežeš.....(in to dobiš že za okrog 400€ -> 

WWW.MIMOVRSTE.COM

LED TV sprejemnik z vgrajenim Wi-Fi sprejemnikom znanega proizvajalca Philips.

)

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

dne 21. 4. 2024 ob 8:33 je ignacij napisal:

Rabim nasvet. Tamal rabi monitor za igrice na PS4, večini špila GTA, RDR in Fortnite.

 

Kakšen monitor (lahk tud kak link prilimate) naj mu kupim tam nekje do 300 eur. 

 

Gledal sem tega: Gaming monitor AOC C32G2ZE, al raje kaj drugega? Si bo pa v kratkem omislil PS5 pa verjetno kaksne nove igre z boljso grafiko. Kaksen nasvet ne bi škodil.

 

Za PS4 je važno da ma HDMI 2.0 in 120 hz

 

Jaz mislim, da tole nima konkurence za ta p/p

 

https://www.mimovrste.com/monitorji-69-cm-ali-vec/gigabyte-g27qc-a-va-qhd-monitor-ukrivljen

 

Če boš šel kdaj na PS5, ti priporočam da gledaš raje HDMI 2.1.

 

Če boš kdaj rabil PS5, ti ga jaz prodam, ker se mi gor prah nabira :D 

 

 

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

pred 15 urami je Scr3am napisal:

Je pa vprasanje, ce sploh rabis 4k. Jaz bom v bliznji prihodnosti menjal in bo 27" (raven ekran) 165 hz IPS in pa 1080 oz. mogoce 2k.

jaz res priporočam UW, ful je bolj naravno gledat in se oči manj naprezajo, pa tut pri streljačinah je top, k res vidiš širino

 

če ne bi pa vzel verjetno 32inch 4k ampak mi zaradi narave dela bolj ustreza več placa

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Oj entuzijasti, a drži, da ma fan header na matični max 1A 12W izhodne moči? Nekak mam v glavi, da naj bi blo to to in se sprašujem, če potemtakem ne smem priklopit treh ventilatorjev na en header? A bi skuru header, al samo ventilatorji ne bi dobil dovolj štroma in bi bli max obrati nižji?
Tole so elektro specifikacije ventilatorja, če prov razumem, bi s tremi temi ventilatorji preobremenil z amperi in watti, a? 😬

 Lahko pa dam 2 na en header, al bi mi to vseen odsvetoval? Sicer mam razdelilni kabel na 3, ampak to, da bi samo 2 prklopu gor, verjetno ne igra nobene vloge? In dam potem samo tretji fan na svoj header 🤔

 

EDIT: plata je drugač Asus Prime Z790-P
 

Screenshot 2024-04-23 162515.png

Popravljeno od samSimon
Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Pridružite se pogovoru

Objavljaš lahko sedaj in se registriraš pozneje. Če imaš račun, se lahko prijaviš, če želiš objavljati s svojim računom.

Gost
Odgovori na to sporočilo...

×   Prilepljeno kot obogateno besedilo.   Prilepi raje kot enostavno besedilo

  Only 75 emoji are allowed.

×   Vaša povezava je bila samodejno vdelana.   Namesto tega raje prikaži samo kot povezavo

×   Tvoje predhodno sporočilo je bilo obnovljeno.   Izbriši besedilo iz urejevalnika

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Nalagam...

×
×
  • Ustvari novo...

Pomembna informacija

Spletna stran uporablja piškotke z namenom zagotavljanja funkcionalnosti in boljše uporabniške izkušnje spletnega mesta. Z uporabo spletnega mesta soglašate z uporabo piškotkov.