Skoči na vsebino

Mojster Pelko odgovarja in svetuje


Priporočeno sporočilo

Tvoja je CD140, nima? se kaj bati, spljoh ne crkujejo - isto kot CD143

aja Bossek - a ti pred dursom parkira?, al kdo ma ?e 6ko LJ AR-xxxx

Odli?no potem :)

 

Nop, jaz mam GO (nisem pripravljen dat 30? da zamenjam) :) Parkiram pa v Vev?ah ?ez reko od papirnice (Radio Salomon, aktual pa to :) ).

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Tudi mojo 3jko je v?eraj Pelko malo po?timal, tako da se sedaj spet lepo segreje in se cagr za temperaturo ponovno postavi tja kot je treba. Ga pa olje nekaj serje, ker ga bolano veliko popije 2,5litra v 12tkm, ?eprav kadi in smrdi pa ni?. Notri je bil pa Edge Castrol...to mi je ?udn malo vse skupaj.

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

OJ.

 vse vemo  kaj  po?ne?  pri peljkotu haha!

Tok poje olja.....wtf. A ti pu??a kje? daj zamenjaj znamko olja pa bo? videl ?e bo kaj bolje.

20% mladih vidi svojo prihodnost zelo ro?nato-ostalih 80% pa nima denarja za nakup droge!!

attachmentzbg1.gif
FWD je za ?enske, RWD je za mo?ke, 4WD pa je za invalide

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Babe pijejo ?ivce Mazdurina pa olje :hohoho:

Bom zamenjal ja, mi je ?e Pelko predlagal, letos ga je popila nenormalno, bo ?el Magnatec nazaj notri tam ni bilo niti kapljice (zgleda da ji Edge ne pa?e. Pu??a nikjer, Pelko bi zihr opazu. ?e bo pa ?e vedno pila olje pa verjetno nekaj ni ok....?eprav opaziti ni ni? niti na zvoku motorju,pod motorjem,ni? ne kadi, ni? ne smrdi ipd.

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Babe pijejo ?ivce Mazdurina pa olje :hohoho:

Bom zamenjal ja, mi je ?e Pelko predlagal, letos ga je popila nenormalno, bo ?el Magnatec nazaj notri tam ni bilo niti kapljice (zgleda da ji Edge ne pa?e. Pu??a nikjer, Pelko bi zihr opazu. ?e bo pa ?e vedno pila olje pa verjetno nekaj ni ok....?eprav opaziti ni ni? niti na zvoku motorju,pod motorjem,ni? ne kadi, ni? ne smrdi ipd.

Tut moja ni (323-jka) ni nc kadila, ola pa pozrla 1l/1000km.... Vonjal se ga pa je :)
Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Ne vem ?e ?e bi se pri 130t km poslu?il dodatkov, hehe. Bomo videli kako bo do intervala za servis in se pogovorit s Pelkotom, verjetno prvo kot prvo zamenjat olje, ?e bo pa ?e naprej pila potem pa korak naprej. Haha...Deeyan...vonja se ga ni? :) ...lahko pa re?em da se je to za?elo ko se ponovno vrgel gor katalizator in original kolektor takrat ko je ?portni po?u (?eprav to verjetno nima veze), mogo?e se mazdica prito?uje ker ve? ne diha tako kot je prej :)

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Mojster Pelko, Imam eno vpra?anje!

 

Punca ima trojkico, 2005 letnik, 1,4 bencinar, 2005 letnik, 5 vratno. Bremze kar ne primejo in ne primejo v mokrem, so ?e prve, plo??ice so ok in redno menjane. V mokrem je potrebno ?e za?et bremzati ene par sekund prej, da se po ob?utku disk osu?i in potem prime. Je kaj znana te?ava? Se da odpravit? Na?eloma razmi?ljam o menjavi celotnega zavornega sistema, ?e bo potrebno, saj je avto ok, imava skoraj ni? stro?kov z njim in bo delal ?e oh oh oh - prvo hi?a projekt :) Zanima me, kaj bi to lahko bilo?

 

Lp in hvala, Janez

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Ne vem ?e ?e bi se pri 130t km poslu?il dodatkov, hehe. Bomo videli kako bo do intervala za servis in se pogovorit s Pelkotom, verjetno prvo kot prvo zamenjat olje, ?e bo pa ?e naprej pila potem pa korak naprej. Haha...Deeyan...vonja se ga ni? :) ...lahko pa re?em da se je to za?elo ko se ponovno vrgel gor katalizator in original kolektor takrat ko je ?portni po?u (?eprav to verjetno nima veze), mogo?e se mazdica prito?uje ker ve? ne diha tako kot je prej :)

 

kot zanimivost, tut men se jo ravn takrat za?elo dogajat, ko sm dal kat nazaj gor :ninja:

Vi?, ?e bi mel dizla...

 

ne ga srat.... :rolleyes:

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Mojster Pelko, Imam eno vpra?anje!

 

Punca ima trojkico, 2005 letnik, 1,4 bencinar, 2005 letnik, 5 vratno. Bremze kar ne primejo in ne primejo v mokrem, so ?e prve, plo??ice so ok in redno menjane. V mokrem je potrebno ?e za?et bremzati ene par sekund prej, da se po ob?utku disk osu?i in potem prime. Je kaj znana te?ava? Se da odpravit? Na?eloma razmi?ljam o menjavi celotnega zavornega sistema, ?e bo potrebno, saj je avto ok, imava skoraj ni? stro?kov z njim in bo delal ?e oh oh oh - prvo hi?a projekt :) Zanima me, kaj bi to lahko bilo?

 

Lp in hvala, Janez

Znana te?ava...problem je ?e v mokrem nekaj ?asa ne pritisne? na zavore npr. na avtocesti, in se nabere sloj vode na diskih, po parih sekundah se zadeva normalizira tako da si ne delajte nepotrebnega stro?ka. Potrebno pa je to imeti v glavi in v taki situaciji ne bremzati v zadnji sekundi.

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

jaz sem imel podoben problem s sedanjo sestko, potem smo zamenjal ploscice (na btc-ju vejo za ta problem, ki je zelo nevaren) in zdaj (no nekaj casa ze) so nove ploscice, ki so sicer ful mehke (se kar nabira prah), ampak bremza kot mora po  mokrem snegu in karkol...

It's all fun and games 'til someone loses an eye, then it's just fun you can't see

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Midva sva ?e menjala plo??ice, pa nekako nisva pri?la na bolj?e stanje. Ker bova imela avto pa ?e kar nekaj ?asa pri hi?i, razmi?ljam o kompletni zamenjavi sistema na aftermarket? Ima kdo kake izku?nje mogo?e?

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Men se to ob?asno dogaja pri zimskih plati??ih, pri letnih pa ne, tudi ?e ??ije kot pri norcih. Po moje je od oblike krakov plati??a odvisno koliko vode bo naneslo na diske je pa verjetno tudi res, da kak?ne mehke plo??ice bi znale tole te?avo precej omiliti.

33112_1.png

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Jest tega nikol nism zasledil na moji sestki pa je letnik 03. Sam na kurac mi gre od kr mi je pelko menju ploscise mi pokajo pa pedal morm bl prtisn da prime... zgleda je dal malo manj?e plo??ice al neki..

Kar poklicat in naredit reklamacijo, bo brez te?av in kak?ne slabe volje po?timal.

 

Je pa sicer 1.generacija 6-ke res problemati?na glede prednjih zavor, ker to trese in trese, ?e Pelko vedno pojamra, ko vidim kak?no tako Mazdo pri njemu.

 

@Janez, zdele mu po?ljem tvoje vpra?anje!  :prstgor:

Lepa kot slika, na sliki pa traktor :)

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Jest tega nikol nism zasledil na moji sestki pa je letnik 03. Sam na kurac mi gre od kr mi je pelko menju ploscise mi pokajo pa pedal morm bl prtisn da prime... zgleda je dal malo manj?e plo??ice al neki..

Proti pokanju zavornih oblog uporabi? namenski sprej, preveri ?e nivo zavorne teko?ine, ?e bo? dolil na pravi nivo bo pedal prej zagrabil. Kdaj je bila nazadnje menjana zavorna teko?ina?

"Bolje je ?ivjeti sto godina kao milijuna?, nego sedam dana u bijedi."

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Pelko ?e odgovarja:

 

Priporocam menjavo diskov,smo ze imeli isti problem na mazdi 2.

LP
Simon Pelko

Lepa kot slika, na sliki pa traktor :)

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Zmaj, hvala ti za posredovanje in odgovor. Bom malo pogledal, katere diske dat gor. Tole z obliko krakov felten mi je kr mal tko tko. Jst mam na 6ki letne klasika alu od TE opreme 17 krakov, k je dost zaprta, in sedaj zimske od stare 6ke MPS oblike 6 krakov pa mi bremza skoz enako. ?e ma kdo kak predlog, katere diske dat gor pa le na dan z njim :)

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Zej tko k sm meu se stare ploscice je pedalo prej prjelo pa nc ni pokalo.. nikoli u 11 letih. Potem pa ko sem prisel po avto je reku majstr nej se en krog zapeljem in je ze takrt padal blo treba bl prtisnt da je prjeu.. sej sm mu drgac omenu. Pol cez cas se je pa pojavil ta problem s pokanjem in mocno pitje zavorne tekocine ( slabmu mescu 4 deci ). Vendar pazim da je vedno skoraj polna posodica. Kar se pa tice hladilne pa po pravic povedan nism nc preverju ker sedaj februarja bo tocno eno leto od kar je simon naredu generalko in bi to moralo use stimati. Sem mu pa drgac ne dolg nazaj omenu to pokanje pa mi je neki govoru ja da se neki nabere al kaj jestt vem. Ugl. Ga pa zej hmal pelem k njemu ker mi u leru kr ugasa pa kljub temu da je uzuni 0 stopinj potem mi v leru ko je mrzu motor mocno trese in mi use plastike vibrirajo. Leva luc mi nedela kljub celi varovalko in zamenjanih ducat zarnc.. sploh ne jebe :D. Pa ko speljujem mi ucasih desno gumo trese kljub temu da je podlaga suha ravna in tudi gasa ni blo kej pretirano.. pa sm pa ke mi cuka ceprov mam lpg svecke s katerimi sm naredu dobrih 25k. Tko da kr pestro

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Ej...glede ob?asnega cukanja..jaz sem imel avto na servisi pri Dr.Pelkotu in dve sve?ke so bile po?ene...5mesec.stare.dali smo nove.meni je ob?asno pocukalo ko sem vozil na avto plin na benz.ni? ok.zdaj dela ok.glej to je tudi odvisno od kvalitete LPG-ja in nastavitve samega sistema avto plina.saj bo dr.Pelko porihtal.LP???

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Svecke je on menjal in je kupu res kvalitetne. Avto pa cuka lih tako ko mi se prklapla na plin. Poleg tega mamo pa mamo u bajti 2 generacijo sestke istocasno predelano na plin pr istmu proizvajalcu pa nc ne cuka. K sm su menat filtr lpgja sm ga prasu pa je reku ce ti ko je mrzu cuka seprav ko se ni preklopil na plin potem kao ni plin. Sej to cukanje ni skos prisotno sm pa ke.. se pa pozna imam recimo v 4. se peljem 60km/h pa mal bolj pohodim gas ( to ne pomeni cist do konca) pa zacne neki rukat pa u izi parkrat kr obcutno pocuka. Pa prosm nemi govort da je to kao premal brzine pa blabla. ker ce bi blo premal brzine bi prbu pedal do podna pa nebi nikamr su oz. bi pocas pridobivu na hitrosti ne pa cuku ko svinja . Zej k sm biu na kanarcih sm rentu fiat pando jajc od jajca negre nikamr tistih 80 konjov kr ma pa niti enkrt ni pocuku pa sm ga loh furu v ?etrti prestavi 50km/h sam ja ni nikamr su an.. ne pa ta moja mazda k ma skor seenkrat vec konjoc od te pande.. Pa tud menjalnik pa sklopka stokrat bl mehkejsa od moje prov uzitk zamenat pa pri menjavi prestav se sploh ni cutil oz, nc ni cuknu.. Zej nevem a mam sam jest ta problem a so usi teli stari japonci taki.

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Pridružite se pogovoru

Objavljaš lahko sedaj in se registriraš pozneje. Če imaš račun, se lahko prijaviš, če želiš objavljati s svojim računom.

Gost
Odgovori na to sporočilo...

×   Prilepljeno kot obogateno besedilo.   Prilepi raje kot enostavno besedilo

  Only 75 emoji are allowed.

×   Vaša povezava je bila samodejno vdelana.   Namesto tega raje prikaži samo kot povezavo

×   Tvoje predhodno sporočilo je bilo obnovljeno.   Izbriši besedilo iz urejevalnika

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Nalagam...

×
×
  • Ustvari novo...

Pomembna informacija

Spletna stran uporablja piškotke z namenom zagotavljanja funkcionalnosti in boljše uporabniške izkušnje spletnega mesta. Z uporabo spletnega mesta soglašate z uporabo piškotkov.