Skoči na vsebino

Priporočeno sporočilo

Napisano
pred 6 urami je Alex napisal:

IMG_20231231_091300.jpg

Smer, v katero gre ruska high tech elektromobilnost. 😊

IMG_20231231_091530.jpg

V napačno... 😋

Napisano (urejeno)
dne 30. 12. 2023 ob 10:52 je Bini napisal:

V večini kurimo na podeželju že kar eko, so pa izjeme..... :nevem::aaaaa:

IMG_20231230_073006.jpg

Grobelno?🙄

Popravljeno od skritikrt
Napisano
pred 58 minutami je Bini napisal:

Brez "J".... 😉

Hvala👍-popravil😄

In...a drži🙄?

Napisano
pred 2 urama je skritikrt napisal:

Hvala👍-popravil😄

In...a drži🙄?

Seveda drži, oglasi se kaj, če si na poti mimo.... 😊😉👍

Napisano

Upam na uspeh EV 👍

 

Voznik premium vozila, na premium pnevmatikah ter voznik premium kolesa na premium pnevmatikah.

 

Napisano
pred 25 minutami je Tilen5 napisal:

Upam na uspeh EV 👍

 

Težko veš, poglej si namreč rezultate te YT ankete :D

The ability to speak does not make you intelligent.

Napisano

Jaz pa ne, ker dokler omrežje ni ustrezno je to past katera se počasi a sigurno zapira. Lahko zamahneš z roko, ampak trenutno gre na roko le to, da se še ni toliko EV-jev prodalo, da bi že bil problem. Nismo pa daleč od tega.

 

Že razmišljajo, kako bi se kurilo toplotne črpalke ponoči, čez dan pa kaj dekce, termoforji, vaje za ogrevanje?

 

WWW.ZURNAL24.SI

Izpadi elektrike so zaradi preobremenitev vse pogostejši, in to konec tedna in ob praznikih. Čemu je torej namenjen nov način obračuna...

 

33112_1.png

Napisano
Pravkar je g.Wankel napisal:

 

Težko veš, poglej si namreč rezultate te YT ankete :D

Ja pr vsej tej množici ljudi ki je glasovala res težko 🤣🤣

 

Voznik premium vozila, na premium pnevmatikah ter voznik premium kolesa na premium pnevmatikah.

 

Napisano
pred 10 urami je skritikrt napisal:

Idokler le ni dojel,za kaj gre,in je tudi on začel greti 24/7 na isto temp....in tudi pri njem-isti efekt.

 

O izračunu minimuma funkcije in o fizikalnih zakonih ki enostavno držijo, o izgubah povezanih z razlikami temperatur in izolativnostjo, tukaj ima Janez007 prav.

 

Fizikalni zakoni veljajo tudi v primeru uporabe toplotnih črpalk. Izkoristek pada z obremenitvijo in to ne linearno.  Po domače, če boš izklapljal, boš porabil precej več štroma, kot da dela s konstantno obremenitvijo 24/7.

 

Meni neumna je ta, da vožnja elektrike čez drn in strn shranjene v 700 kilskih flašah je eko, medtem ko uporaba elektrike v napravah kjer iz 1 kilovata dobiš 5 pa očitno ni tako zelo.

 

EU po demagogiji ni nič boljša od bivše Juge. Na nekaterih področjih jo celo prekaša. T.i.zeleni prehod je samo eden od teh.  

 

 

The only aproved cure for too much fun is three much fun!

 

 

Napisano

EV vs. ICE :D

 

 

 

  • Všeč 1
  • Haha 4

lp

Thomas

image.png
              mazda CX-60 PHEV327 AWD AT Homura

Poraba (bencin)                        Poraba (elektrika)

Mazda CX-60 Startup animation2.gif

 

Napisano (urejeno)

Da ne bodo EV fani rekli,da sem striktno proti EVjem,in da samo hejterske linke objavljam...ni čisto tako-nisem proti EVjem...sem pa proti laganju,nategovanju in vsesplošno znanim slabostim vsega,kar je pri EVjih še nerazvito in nezadovoljivo....še najbolj pa kar se požarne varnosti tiče.

 

Tukaj pa sedaj en link kateri bi moral zelo zanimati ravno EV zanesenjake. Gre za Louisa Rossmanna. Tip ima delavnico za popravilo vseh vrst elektronike...od telefonov,PCjev,laptopov...vse živo...predvsem elektroniko...med poznavalci so njegovi videi legendarni....je pa en največjih specialistov ravno za Apple-ove izdelke.

 

In za kaj Louis Rossmann tukaj?

Ker je en največjih borcev za popravljivost izdelkov,in borcev za pravice uporabnikov do popravila....je že večkrat pričal v kongresu in nestetokrat na sodnih obravnavah...ga že dolgo spremljam,in tip je res "iz pravega testa"😃👍

Torej je npr. Apple-ov "sovražnik št.1"😄 

 

Ta video govori o znanem primeru oz. dveh primerih stroška zamenjave baterije pri Ionic-u, in malce bolj podrobno razloži za kaj taka cena,in vso problematiko okoli servisov in odnosu proizvajalca do serviserjev in cele problematike okoli tega...skratka z čem se morajo "boriti" lastniki EVjev,ki imajo minimalno poškodbo na vozilu.

 

Zelo zanimiv kanal-priporočam👍 

 

 

Popravljeno od skritikrt
Napisano

Use je to fajn pa krasn, sam men tuki neki ni čist jasn...

 

Testna proga je bila dolga 620 km. Tempomat je nastavil na 180 km/h. Potoval je pa 920. Nekaj ne štima... Razen, če je trikrat stal na počivališču in čakal, da drugi napolni tistega električarja... Ampak tak test samo dokazuje, kako slabi so električarji. Kljub temu, da ga je čakal, je bil na koncu 50 minut hitrejši...

Pa ni mi jasno, kako je lahko nastavil ceno elektrike. Ceno elektrike nastavi ponudnik, ti jo pa plačaš. Ne moreš ti kot kupec določati ceno elektrike... Ali pa jo lahko? Ni mi jasno?

In razlika 50 minut se človeku zdi zanemarljiva. Pa ta človek ni normalen... Ali pa nikoli ni v avtu vozil majhnih otrok. Drugače bi vedel, da je 50 minut ogromna razlika... S tem, da, kot sem že omenil, mislim, da so izpustili čas polnjenja baterije... Ker drugače so vozili blazno počasi. Mislim, jaz z BTjko in počitniško prikolico sem 100 km krajšo razdaljo (okolica Nove Gorice - Podersdorf am See - 540 km) prevozil v sedmih urah skupaj s postankoma - pa še ta dva postanka sta bila zaradi otrok. Ker Mazda zmore tako razdaljo (kljub vleki kamp prikolice) brez da bi vmes moral dotočit gorivo, meni pa tudi ni problem vozit 540 km brez postanka. 

 

Tko da, use je to fajn pa krasn, ampak men tuki mrski ni jasn. Mogoče, k sm kmet an s hribu doma...

 

 

  • Všeč 2
  • Ljubim 1

Od kar imam Forda, sem postal pešec...

serviser.gif

Napisano
pred 47 minutami je Slivka napisal:

Use je to fajn pa krasn, sam men tuki neki ni čist jasn...

 

Testna proga je bila dolga 620 km. Tempomat je nastavil na 180 km/h. Potoval je pa 920. Nekaj ne štima... Razen, če je trikrat stal na počivališču in čakal, da drugi napolni tistega električarja... Ampak tak test samo dokazuje, kako slabi so električarji. Kljub temu, da ga je čakal, je bil na koncu 50 minut hitrejši...

Pa ni mi jasno, kako je lahko nastavil ceno elektrike. Ceno elektrike nastavi ponudnik, ti jo pa plačaš. Ne moreš ti kot kupec določati ceno elektrike... Ali pa jo lahko? Ni mi jasno?

In razlika 50 minut se človeku zdi zanemarljiva. Pa ta človek ni normalen... Ali pa nikoli ni v avtu vozil majhnih otrok. Drugače bi vedel, da je 50 minut ogromna razlika... S tem, da, kot sem že omenil, mislim, da so izpustili čas polnjenja baterije... Ker drugače so vozili blazno počasi. Mislim, jaz z BTjko in počitniško prikolico sem 100 km krajšo razdaljo (okolica Nove Gorice - Podersdorf am See - 540 km) prevozil v sedmih urah skupaj s postankoma - pa še ta dva postanka sta bila zaradi otrok. Ker Mazda zmore tako razdaljo (kljub vleki kamp prikolice) brez da bi vmes moral dotočit gorivo, meni pa tudi ni problem vozit 540 km brez postanka. 

 

Tko da, use je to fajn pa krasn, ampak men tuki mrski ni jasn. Mogoče, k sm kmet an s hribu doma...

 

 

 

Vse skupaj je zelo zavajujoče. Mogl bi vsaj napisat koliko je bilo samo potovanja + polnjenje/tankanje.
Zraven napiše tudi da je izračunov da proizvodnja baterije da 1.9kg co2 na 100km, kako je do tega pršu, to je tudi verjetno ob predpostavki, da bo ta baterija imela isto življensko dobo kot mazda. Takoj ko pridemo do menjave baterije, se CO2 podvoji, pa ni več tako optimalno vse skupaj. Zraven pa napiše da je ceno elektrike nastavu na 0.28, ampak da večini uporabnikov tolk nizke cene ne bo uspelo dosečt, se prav, bojo polnili po isti ceni kot nekdo tanka dizel. 
Če pa računamo hitrost vožnje, je un pri 180 pot prevozu v 3h 24min, ta drugi, pa če računamo da je skoz vozu 150, čeprov piše v članku da je mogu upočasnit, da je sploh pršu do polnilnce, oz. do naslednje postaje, je pa vozu 4h in 7min, je že tukaj razlika 43min. Končna razlika 50min, je pa glede na potovalni čas to prbilžino 25% poti, se pravi, bi v tem času un z mazdo prevozu še dodatnih 150km.

Pa rečemo da je polnu med "sestanki", če vračunamo še to v pot normalnega človeka, ti gre pa cajta še pa još.

No zj, pa še ena realna od ne dolgo nazaj. V avgustu sem na srbsko-hrvaški meji čakov 4.5h, pri 40 stopinj, brez kakršnekoli sence, jest sem sedel v avtu s klimo, in glede na pogoje, priznam, nobena klima ne ohladi lepo avta v takih primerih, ampak, je bilo znosno. Zraven mene, je čakala ena družina s teslo, okna so mel odprta, švical so tko kt da bi plaval, pa redno so se s hladno vodo zalival, da jih ni fršlok udaru.

  • Všeč 3
  • Ljubim 1
Napisano
pred 2 urama je Matick napisal:

 

Vse skupaj je zelo zavajujoče. Mogl bi vsaj napisat koliko je bilo samo potovanja + polnjenje/tankanje.
Zraven napiše tudi da je izračunov da proizvodnja baterije da 1.9kg co2 na 100km, kako je do tega pršu, to je tudi verjetno ob predpostavki, da bo ta baterija imela isto življensko dobo kot mazda. Takoj ko pridemo do menjave baterije, se CO2 podvoji, pa ni več tako optimalno vse skupaj. Zraven pa napiše da je ceno elektrike nastavu na 0.28, ampak da večini uporabnikov tolk nizke cene ne bo uspelo dosečt, se prav, bojo polnili po isti ceni kot nekdo tanka dizel. 
Če pa računamo hitrost vožnje, je un pri 180 pot prevozu v 3h 24min, ta drugi, pa če računamo da je skoz vozu 150, čeprov piše v članku da je mogu upočasnit, da je sploh pršu do polnilnce, oz. do naslednje postaje, je pa vozu 4h in 7min, je že tukaj razlika 43min. Končna razlika 50min, je pa glede na potovalni čas to prbilžino 25% poti, se pravi, bi v tem času un z mazdo prevozu še dodatnih 150km.

Pa rečemo da je polnu med "sestanki", če vračunamo še to v pot normalnega človeka, ti gre pa cajta še pa još.

No zj, pa še ena realna od ne dolgo nazaj. V avgustu sem na srbsko-hrvaški meji čakov 4.5h, pri 40 stopinj, brez kakršnekoli sence, jest sem sedel v avtu s klimo, in glede na pogoje, priznam, nobena klima ne ohladi lepo avta v takih primerih, ampak, je bilo znosno. Zraven mene, je čakala ena družina s teslo, okna so mel odprta, švical so tko kt da bi plaval, pa redno so se s hladno vodo zalival, da jih ni fršlok udaru.

Ja to bo kmalu nova realnost... 😔🫣

Napisano

In ravno v Nemčiji so merili CO2, ki so precej termoelektrarn nazaj zagnali, ker ni bilo elektrike...

Od kar imam Forda, sem postal pešec...

serviser.gif

Napisano

Ja, in kaj ti taka anketa pove? Da folk pojma nima.

 

Ne rečem, če bi odgovarjali samo lastniki EV. Tisti brez izkušenj pa lahko samo ugibajo o zanesljivosti.

Napisano

Hillybilly američani glasujejo. Gotta love democracy :D

  • Všeč 1
  • Haha 1

The ability to speak does not make you intelligent.

Napisano

Tam, kjer sem kupil FucksWagna, imajo tudi Ford Mustang Mach E. 

 

Parkiranega nekje zadaj, ker jih je sram, da morajo to ponujat ljudem. Mustang je Mustang v celoti, z zvokom in sliko. In zvok mora biti vsaj iz V4 motorja, še raje iz 4,8 litrskega V6... Električni mustang je nekaj podobnega kot bi naredil Mazdo MX5 na nafto. Saj bi šlo, samo to ni to...

Od kar imam Forda, sem postal pešec...

serviser.gif

Pridružite se pogovoru

Objavljaš lahko sedaj in se registriraš pozneje. Če imaš račun, se lahko prijaviš, če želiš objavljati s svojim računom.

Gost
Odgovori na to sporočilo...

×   Prilepljeno kot obogateno besedilo.   Prilepi raje kot enostavno besedilo

  Only 75 emoji are allowed.

×   Vaša povezava je bila samodejno vdelana.   Namesto tega raje prikaži samo kot povezavo

×   Tvoje predhodno sporočilo je bilo obnovljeno.   Izbriši besedilo iz urejevalnika

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Nalagam...

  • Zadnja sporočila

    • Danes opravil dobrih 57km in sicer štart iz Soteske, prek Tunjic, Zaloga pri Cerkljah, Cerkelj, Olševka in Tupalič, do PREDDVORa in tam kopanje v Črnavi   Povratek prek Komende in Kamnika.   Od Tunjiške mlake proti Zalogi pri Cerkljah in Šmartnem je izredno lepa, neprometna cesta, večinoma po gozdu. Me je res navdušil predvsem ta del poti
    • Zgleda, da nekaj je spet na tej Mazdi, da pritegne,.... Po testih nekaterih je kot paket boljša kot npr. RAV4, lepša notranjost... Ko sem jo sam prvič videl, katastrofa, drugič tudi katastrofa. Pred kratkim tretjič ko sem bil na servisu pri Mazdi, pa sem si jo mimogrede še malo bolje ogledal, pa se mi sploh več ni zdela slaba, tudi notri se mi zdi kar v redu, materiali ne zgledajo tako slabo kot sem bral. Tudi ekran ni zgledal slabo, sem sedel v različici z manjšim ekranom.  Tudi Mazda vztraja da je ta veliki ekran manj moteč in lažji za uporabo in da so se pač vozniki navadili na stil pametnih  telefonov.  Tudi motor po testih je ok za normalno vožnjo in lepo usklajen s celoto.. Tako da kot kaže bo naslednja CX-30 tudi v tej smeri... Na žalost ali bomo videli in na koncu bomo verjetno navdušeni... Spremembe se pač dogajajo in ali sprejmeš ali pač ne in greš mogoče na Opla 😁  
    • Te fore,ki jih vidiš pogosto na YouTube,se raje izogibajte,če nočete,da vam zgori bajta. To je tako,kot,da bi npr. z resetom varovalke mislil,da si "zrihtal".   Ne kaže polnilec brez veze napako!!!   Tukaj samo nazaj v trgovino,in vzami drugo baterijo,ostale "operacije" kot npr. razisakava,katera celica je fuč itd,je zate brezpredmetna. Drugo je,če znaš,in imaš opremo potrebno za to,in tudi v tem primeru bi bilo smiselno le v "raziskovalne namene",ko ti je vseeno,ali bo kaj iz tega,ali bo pa "za v kanto". V tem primeru,za "raziskovanje",bi potreboval multimeter,in en res dober polnilec za analizo celic,kot je npr. Opus BT-C3100 (sem ga v tej temi že opisoval). In še v tem primeru,bi lahko le ugotovil,kaj je z baterijo narobe in zakaj...nič več!   Gre za to-to so vgrajene tako poceni celice,da stroškovno nima smisla-za 19,99€ polnilec in 2Ah baterija z 5 celicami formata 18650...ni čudno. Še vsa čast BMS-u in polnilcu,ker očitno delata,kot se spodobi....samo,če je tanajceneje vgrajeno,ni čudno,če ga kakšna celica "sračka".   Kot sem napisal-nazaj v trgovino,in naj dajo drugo baterijo,vse ostalo nima smisla,če želiš delujočo baterijo.  
    • Vedno mi vsi govorijo, kako je motor nevaren. Pa sem malo pobrskal po statistikah...      
    • Ja, pa kaj tebi ni jasno? Glej, če je v času kovida zaprl celo Evropo ... ... ... Ja, glej, zdaj je starejši in bolj izkušen in lahko Trumpa spravi v strah...    Saj se bodo našli kolesarji (v bistvu se čudim, da se še niso), ki bodo zrušili Janšo, kar pomeni, da so še močnejši od Janše. Boš videl, kako se bo Trump šele njih ustrašil. Sploh, če prideta mimo Svetlana Makarović in Milan Kučan z rdečo zvezdo na prsih...
  • Kdo je trenutno prisoten (Poglej celoten seznam)

×
×
  • Ustvari novo...

Pomembna informacija

Spletna stran uporablja piškotke z namenom zagotavljanja funkcionalnosti in boljše uporabniške izkušnje spletnega mesta. Z uporabo spletnega mesta soglašate z uporabo piškotkov.