Skoči na vsebino

Mazda 3 (2014)


ziga.mazda

Priporočeno sporočilo

Jaz mislim, da nima... Glede na to, da ze nova sestica nima vec, trojka je prisla pa na trg kasneje ... 

 

Khm, ne vem, ?e sem prav razumel, ampak nova ?estica (mam ?e faceliftano pol leta staro) seveda IMA TPMS senzorje. Sem jih moral tud jaz kupit, ko sem kupil nov komplet plati?? z zimskimi gumami (resda ALU ampak po moje to ni bistveno in jih rabi? tud ?e da? gor jeklene...)

Nikad ne veruj ?eni, koja la?e.

Bog daj neumnim pamet, nam pa denar...

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Khm, ne vem, ?e sem prav razumel, ampak nova ?estica (mam ?e faceliftano pol leta staro) seveda IMA TPMS senzorje. Sem jih moral tud jaz kupit, ko sem kupil nov komplet plati?? z zimskimi gumami (resda ALU ampak po moje to ni bistveno in jih rabi? tud ?e da? gor jeklene...)

Pri Mazdi 3 sistem za nadzor tlaka v pnevmatikah deluje preko abs-a in ni nobenih senzorjev na ventil?kih ali bilokje na plati??u. To pomeni tudi da nima? nadzora nad dejanskim tlakom v pnevmatikah, ampak si opozorjen samo ?e pride do odstopanja tlaka v eni od pnevmatik.

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Khm, ne vem, ?e sem prav razumel, ampak nova ?estica (mam ?e faceliftano pol leta staro) seveda IMA TPMS senzorje. Sem jih moral tud jaz kupit, ko sem kupil nov komplet plati?? z zimskimi gumami (resda ALU ampak po moje to ni bistveno in jih rabi? tud ?e da? gor jeklene...)

 

 

Nova sestica NIMA TPMS senzorjev... ampak podatek o stanju gum pridobi iz ostalih senzorjev, ki so vgrajeni (ABS,...) ... Imam zadnji model pred faceliftom (2013) in imam zimske gume na 17" platiscih pa sistem deluje brez vgrajenih TPMS senzorjev v ventilcke :) ... 

 

Ce si jih moral doplacati, te je ocitno nekdo fajn na?ponal :) ... Edino ce jih ima faceliftana spet... kar pa dvomim ... razen ce ima  mogoce AWD razlicica to izvedeno drugace 

 

Tole je iz navodil za uporabo za moj model:

 

b2225_Mazda6_8EJ9-EE-14D-R-SI_Edition1_O

Pri Mazdi 3 sistem za nadzor tlaka v pnevmatikah deluje preko abs-a in ni nobenih senzorjev na ventil?kih ali bilokje na plati??u. To pomeni tudi da nima? nadzora nad dejanskim tlakom v pnevmatikah, ampak si opozorjen samo ?e pride do odstopanja tlaka v eni od pnevmatik.

 

 

Podatka o dejanskem tlaku ni bilo tudi pri sistemu v prejsnji sestici s TPMS senzorji... Le podatek o tem, da je prislo do nekega odstopanja ... 

lp

Thomas

image.png
              mazda CX-60 PHEV327 AWD AT Homura

Poraba (bencin)                        Poraba (elektrika)

Mazda CX-60 Startup animation2.gif

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Kako je s senzorjem tlaka v gumah? Na dveh Mazda servisih so mi dali dva razli?na odgovora. En je rekel, da je na Mazda vozilih od leta 2015 senzor tlaka vezan na ABS ter da so navadni gumijasti ventili (to tudi vidim na avtu). Drug pa mi je rekel, da je potrebno namestiti take ventile, da bo lahko meril senzor tlaka v gumah, ?e ne bo potem konstantno piskalo "check tyre pressure".

 

Kdo ima prav? Kupujem si zimske gume in bi rada bila zihr glede tega.

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Kako je s senzorjem tlaka v gumah? Na dveh Mazda servisih so mi dali dva razli?na odgovora. En je rekel, da je na Mazda vozilih od leta 2015 senzor tlaka vezan na ABS ter da so navadni gumijasti ventili (to tudi vidim na avtu). Drug pa mi je rekel, da je potrebno namestiti take ventile, da bo lahko meril senzor tlaka v gumah, ?e ne bo potem konstantno piskalo "check tyre pressure".

 

Kdo ima prav? Kupujem si zimske gume in bi rada bila zihr glede tega.

 

 

Ce imas na armaturi gumb za "ucenje" sistema... potem nimas posebnih TPMS senzorjev... 

 

skitched-20151030-160648.jpg

 

Vsaj tako je bilo pri sestici... Prejsnja sestica je imela senzorje... a nobenega gumba... ker se je sistem sam "uparil", ko so bili snezorji v dosegu ... 

 

 

V navodilih za uporabo za Mazdo 3 ( http://idn.tweddle.com/media/mazda/15422_Mazda3_8EF2-EE-15A-SI_Edition1_web_OM_LR.pdf ) je napisano enako kot pri sestici... torej da uporablja ABS senzorje... 

 

skitched-20151030-160953.jpg

 

skitched-20151030-161054.jpg

 

 

 

Se to nam izdaj, kateri servis je tisti, ki ti je nabluzil, da potrebujes TPMS senzorje?  :vskalo:  :jezicek:

lp

Thomas

image.png
              mazda CX-60 PHEV327 AWD AT Homura

Poraba (bencin)                        Poraba (elektrika)

Mazda CX-60 Startup animation2.gif

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Kako je s senzorjem tlaka v gumah? Na dveh Mazda servisih so mi dali dva razli?na odgovora. En je rekel, da je na Mazda vozilih od leta 2015 senzor tlaka vezan na ABS ter da so navadni gumijasti ventili (to tudi vidim na avtu). Drug pa mi je rekel, da je potrebno namestiti take ventile, da bo lahko meril senzor tlaka v gumah, ?e ne bo potem konstantno piskalo "check tyre pressure".

 

Kdo ima prav? Kupujem si zimske gume in bi rada bila zihr glede tega.

 

?e deseti? :)  Mazda 3 od letnika 2013 dalje NIMA posebej senzorjev tlaka. Tako da lahko da? kakr?na koli plati??a ?eli?, brez da bi te skrbelo za senzorje :).

In ima to?no tako kot je "Jest" napisal.

 

Lp

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

?e ne. Ko in ?e bo, se bo javno objavila novica.

 

Jest - en dan (?etrtek?) si parkiral poleg mene v Medvodah pred ?parom? :)

 

Res sem parkiral poleg ene rdece trojke ... ki je ni bilo vec ko sem prisel ven :) ... 

lp

Thomas

image.png
              mazda CX-60 PHEV327 AWD AT Homura

Poraba (bencin)                        Poraba (elektrika)

Mazda CX-60 Startup animation2.gif

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Imam tezave s povezavo Iphone 6 z MZD connect. Ko nastavim mobitel personal hotspot in potem na displayu mi najde iphone, vpisem geslo in connect. Na iphone pise connecting, tudi na displayu, ampak se potem izpise error. Ima kdo kaksno idejo kaj bi lahko bilo narobe?

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Imam tezave s povezavo Iphone 6 z MZD connect. Ko nastavim mobitel personal hotspot in potem na displayu mi najde iphone, vpisem geslo in connect. Na iphone pise connecting, tudi na displayu, ampak se potem izpise error. Ima kdo kaksno idejo kaj bi lahko bilo narobe?

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

Ne poznam mzd connect a se poveze preko wifi al bt?

 

Ker hot spot izklopi wifi 'na ven'

Live your dreams, don't dream your life!

Se oproscan za topkaeske napale, ampk bolj ko le teledon pametem in moderin, manjse ma tipkivnico

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Pri Androidu je tako, da ko prvic povezes MZD na hotspot tvojega telefona, je potrebno v nastavitvah hotspot na telefonu dodat MZD napravo med dovoljene naprave in sele po temu se MZD prijavi na hotspot.

 

To se naredi samo 1x in potem se vedno sam poveze ko imas hostop na telefonu.

 

 

Lahko, da ima iOS tudi kaj takega za nastavit. Poglej malo pod nastavitne hotspota.

 

Nisi napisal, katero razlicico MZD in kateri iOS imas?

Jest - vsec mi je bila nalepka "Mazda Club" zadaj :)

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Imam ios 9.1. MZD bom pa jutri preverila, saj se mi zdaj ne da ven na mraz. Med apple napravami hotspot dela brez tezav. Zdaj sem testirala ipad in deluje BP. Na MZD pa tudi lepo najde iphone, vpisem geslo in ko dam connect, mi na iphonu napise personal hotspot: 1 connection. To je tudi napisalo, ko sem ipad povezala. Problem pa nastane pri MZD, ki nekaj casa melje connecting in potem rece error.

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Ios nima nicesar v nastavitvah

Probaj fore ki ponavadi pomagajo na jabuku. Probaj poprej izklopiti bt oz vklopiti- kontra do sedaj probanemu

 

Vcasih imata konflimt

 

Probaj spremeniti password hotspota

 

Na koncu se v mzd klikni delete wifi network - izbrisi mobi in na novo

Live your dreams, don't dream your life!

Se oproscan za topkaeske napale, ampk bolj ko le teledon pametem in moderin, manjse ma tipkivnico

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Probaj tole:

 

Hi,

 
for me the following workaround was finally succesful (nothing else helped):
 
FIRST start your MZD Connect Unit
Make sure wifi is activted within the MZD setup (hooked)
THEN you start your iphone?s Wifi-Hotspot (it doesn?t work vice versa)
Your WiFi-password must not exceed max 8 characters
Don?t use special characters within your password.
Be patient and wait for about 30 secs until the connection is established (you`ll see the lighted wifi icon then)
The connection will be lost when mzd is shutdown for more than one minute (don?t mean istop but complete ignition off)
you?ll then have to repeat all steps again
 
That?s how I get my system running every day.

 

 

https://discussions.apple.com/thread/7018530

lp

Thomas

image.png
              mazda CX-60 PHEV327 AWD AT Homura

Poraba (bencin)                        Poraba (elektrika)

Mazda CX-60 Startup animation2.gif

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Mislim da enostavno MZD ne sfolga ve? ker si ?la na ios 9.1, ?eprav bi moral jest imeti enako situacijo?

 

Moj android radio ni ve? videl iphone6 ios 9.1 preko kabla, sem pisal, poslali now fw - ?e dela

Live your dreams, don't dream your life!

Se oproscan za topkaeske napale, ampk bolj ko le teledon pametem in moderin, manjse ma tipkivnico

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Mislim da enostavno MZD ne sfolga ve? ker si ?la na ios 9.1, ?eprav bi moral jest imeti enako situacijo?

 

Moj android radio ni ve? videl iphone6 ios 9.1 preko kabla, sem pisal, poslali now fw - ?e dela

 

Jest nima MZD Connect... ampak na sreco se staro dobro TomTom navigacijo in drug infotainment sistem... Kot berem, je ocitno tale MZD connect sicer fajn zasnovan... in ima velik potencial za razsiritve... vendar kot smo ze navajeni pri avtomobilski industriji, te zadeve zastarajo ze takoj, ko jih lansirajo, ker enostavno pozabijo nanje... Ko je zadeva enkrat prodana, je ocitno za njih posel zakljucen... in cez kaksno leto ali dve bodo vgrajevali spet kaksen nov sistem :) ... 

 

Deluje pa pri meni vse tudi  z iOS 9.1 ... v bistvu imam ze iOS 9.2 beta :) ... 

lp

Thomas

image.png
              mazda CX-60 PHEV327 AWD AT Homura

Poraba (bencin)                        Poraba (elektrika)

Mazda CX-60 Startup animation2.gif

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

yasny - ocitno imas prestar sistem.

Sedaj je zunaj ze V56, ti pa imas V33. Na uradnem servisu ti lahko nadgradijo MZD in bo morda potem delalo.

 

Lahko pa tudi sama nadgradis na V56 (samo prazen USB kljucek vsaj 4GB potrebujes in nekje 50 minut casa).

Poskusi se naredit factory reset MZD naprave. Pazi, ker zgubis vse shranjeno (postaje, priljubljene itd...).

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Pridružite se pogovoru

Objavljaš lahko sedaj in se registriraš pozneje. Če imaš račun, se lahko prijaviš, če želiš objavljati s svojim računom.

Gost
Odgovori na to sporočilo...

×   Prilepljeno kot obogateno besedilo.   Prilepi raje kot enostavno besedilo

  Only 75 emoji are allowed.

×   Vaša povezava je bila samodejno vdelana.   Namesto tega raje prikaži samo kot povezavo

×   Tvoje predhodno sporočilo je bilo obnovljeno.   Izbriši besedilo iz urejevalnika

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Nalagam...

×
×
  • Ustvari novo...

Pomembna informacija

Spletna stran uporablja piškotke z namenom zagotavljanja funkcionalnosti in boljše uporabniške izkušnje spletnega mesta. Z uporabo spletnega mesta soglašate z uporabo piškotkov.