Skoči na vsebino

Mazda 3 (2014)


ziga.mazda

Priporočeno sporočilo

No, pa sem se tudi jaz kon?no odlo?il za M3 :) Na koncu sem se odlo?il za Mazdo 3 Revolution in sicer limuzinske oblike v machine gray barvi :) Sedaj pa ?akat, da bo avto nared za prevzem :) 

 

PS: ste za va?e mazdice kupili za zimske gume originalna plati??a ali plati??a drugih proizvajalcev? Ker sem sedaj ?e v iskanju plati?? in pnevmatik.

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

No, pa sem se tudi jaz kon?no odlo?il za M3 :) Na koncu sem se odlo?il za Mazdo 3 Revolution in sicer limuzinske oblike v machine gray barvi :) Sedaj pa ?akat, da bo avto nared za prevzem :)

 

PS: ste za va?e mazdice kupili za zimske gume originalna plati??a ali plati??a drugih proizvajalcev? Ker sem sedaj ?e v iskanju plati?? in pnevmatik.

Bravo, naj ti dobro slu?i:)...dobil sem kot darilo zraven original alu plati??a 16'' in zimske gume no name:)

Y.O.L.O. 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

No, pa sem se tudi jaz kon?no odlo?il za M3 :) Na koncu sem se odlo?il za Mazdo 3 Revolution in sicer limuzinske oblike v machine gray barvi :) Sedaj pa ?akat, da bo avto nared za prevzem :)

 

PS: ste za va?e mazdice kupili za zimske gume originalna plati??a ali plati??a drugih proizvajalcev? Ker sem sedaj ?e v iskanju plati?? in pnevmatik.

Sre?no vo?njo

Kje si jo kupil?

 

Js jo grem iskat ?ez tri tedne, ker rabimo drugi avto konec septembra, po?asi ?e od?tevam dneve...

 

Poslano z mojega SM-A520F z uporabo Tapatalk

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Katere zimske gume boste vzeli? Jaz bolj gledam pa manj vem katere bi vzel...najprej sem mislil KUMHO, pa sem na?el ene NEXEN, ki so zelo dobre pa stanejo 56 eur, hankook za 76 eur ali naj vzamem kar nokian za 82 WR D4 pa sre?no? Sploh ne vem...

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Jaz bom zagotovo vzel lita plati??a rial ali alutec...cena nekje med 70 in 85 eur odvisno kateri model bom vzel. Letne imam 18 zimske pa bom vzel 16...imam ?e dvojne nagledane ali ?rna ali pa siva...ra?unam na ceno kompleta tam nekje okoli 600 eur +-50 eur

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Zdaj sem ?e bolj zmeden...nekako se nagibam k dvema pnevmatikama...vredestein SNOWTRAC 5 in pa SAVA ESKIMO HP2...prva je 78 eur druga pa cca. 67 eur...katere naj vzamem? ALi ima kdo izku?nje s to SAVO ali pa VREDESTEINOM? Sicer sta pa obe bolj novi...do konca meseca bom vzel...felge pa bom te http://rial.de/en/portfolios/kodiak-graphit/ samo ?e za gume se moram odlo?it...

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Js sm meu Sava Eskimo hp2 zimske gume na Fokusu, sm biu kar zadovoljen. Sicer je snega lih ene 14 dni na leto v nasem koncu ma sm prsu zmerej do cilja. Po mokrem tudi ok gume. Poraba ni bla dosti visja v primerjavi z letnimi gumami.

 

Poslano z mojega SM-A520F z uporabo Tapatalk

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Ljudje dragi, no?em biti nesramen, ampak najbolj pomembna zadeva za lastno varnost so gume - vi pa kupujete neke cheep variante in se cenkate za par eur. A ni bolj?e da daste teh nekaj 10 eur ve? in vsaj ob?utek je bolj?i, ?e ?e dvomite v teste, ki so narejeni. Jst ne odstopam od Continental, ki je po testih itak TOP, kar lahko potrdim tudi iz lastnih izku?enj - marsikatera situacija mislim da se je kon?ala sre?no lih zaradi gum:). To je pa? moje mnenje :rolleyes:

Y.O.L.O. 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Evo sem naro?il lita plati??a, pnevmatike naro?im prihodnji teden...vzel bom DUNLOP wintersport 5 205/60/16 92H. V homologaciji sicer pi?e 92 V, samo pomoje je OK, ?e je H? Itak je H do 210 km/h. Se strinjate ali bi moral vzeti V?

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Vzel sem RIAL KODIAK graphite...meni so v?e?,ker so la?je za ?istit,ker nimajo odprtih krakov 

https://www.bartog.si/a16-5x1143-et50-65x16-rial-kodiak-grafitna-671-hyundai-kia-mazda-p-291310.aspx

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Pozdravljeni, nov na forumu in je M3 v o?jem izboru za 2. dru?inski avto.

 

Zanima me kak?ne so kaj izku?nje z avtomatskim menjalnikom - torej vezija 120AT, prevsem kar se ti?e stro?kov vzdr?evanja, razlike v porabi in nasploh ob?utka pri vo?nji (napram M/T menjalniku).

 

V mojem primeru se bo avto vozil nekje v razmerju 50% mesto in 50% magistralka, pa ?e to vse skupaj max. 10.000km letno.

 

Hvala ?e vnaprej.

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Pozdravljeni, nov na forumu in je M3 v o?jem izboru za 2. dru?inski avto.

 

Zanima me kak?ne so kaj izku?nje z avtomatskim menjalnikom - torej vezija 120AT, prevsem kar se ti?e stro?kov vzdr?evanja, razlike v porabi in nasploh ob?utka pri vo?nji (napram M/T menjalniku).

 

V mojem primeru se bo avto vozil nekje v razmerju 50% mesto in 50% magistralka, pa ?e to vse skupaj max. 10.000km letno.

 

Hvala ?e vnaprej.

zanimiv izbor za 2.. avto cca 30-50km dnevno....se ti izpla?a (predvidevam da gleda? novo). dvojka ne bi bila primerna?

 

Druga?e so 3ke od vseh mazd najbolj vzdr?ljive. Servisi pa so rahlo dra?ji od konkurence, a z bencinarjem ni te?av. AT ne dela take razlike v porabi, bolj ti dela razliko mestna voznja. Vsekakor ne verjemi temu kar pravi proizvajalec na papirju, je vedno ve?. poglej kak spritmonitor ....

 

6,4 pa vse tja do dobrih 9......

https://www.spritmonitor.de/de/uebersicht/27-Mazda/250-3.html?fueltype=2&power_s=120&power_e=120&gearing=2&powerunit=2

Live your dreams, don't dream your life!

Se oproscan za topkaeske napale, ampk bolj ko le teledon pametem in moderin, manjse ma tipkivnico

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Pozdravljeni, nov na forumu in je M3 v o?jem izboru za 2. dru?inski avto.

 

Zanima me kak?ne so kaj izku?nje z avtomatskim menjalnikom - torej vezija 120AT, prevsem kar se ti?e stro?kov vzdr?evanja, razlike v porabi in nasploh ob?utka pri vo?nji (napram M/T menjalniku).

 

V mojem primeru se bo avto vozil nekje v razmerju 50% mesto in 50% magistralka, pa ?e to vse skupaj max. 10.000km letno.

 

Hvala ?e vnaprej.

 

 

Jaz mam tegale pa sem z njim zadovoljen - v mestu in na magistralki se super obnese, menjuje mehko in nikoli nisem ?e mel ob?utka da bi se za?altal. Na avtocesti je tudi vredu, edino se malo pozna da mora za pospe?evanje preko 120km/h pri prehitevanju dol ?altat v ?etrto. Mo?i je na?eloma dovolj, edino ma?ino zavrti precej visoko. Kljub temu da ima Mazda odli?ne ro?ne menjalnike, bi tudi naslednji? ?e vzel avtomatika ;)

 

Kar se pa ti?e porabe - kolikor sem gledal na tem forumu in spiritmonitorju, AT doda kakega pol litra na porabo. ?e ga lepo vozim po magistralki se komot dr?i 6,0-6,5 L/100km, pri jajcarjenju po Ljubljanski gu?vi pa zna sicer v?asih posko?iti tudi na 8,0 - 8,5 L/100km. Ko pridem na ?rpalko mam ve?inoma povpre?no porabo nekje med 6,8 - 7,2 L/100km, s tem da veliko vozim po avtocesti in nisem glih ?paroven.

 

Kar se ti?e stro?kov vzdr?evanja so isti kot pri ro?nem menjalniku - avtomatik nekega posebnega dodatnega vzdr?evanja nima, le okoli 100.000km bo verjetno treba menjati olje (stro?ek cca 400eur ?e se prav spomnim z ene druge teme). Servisi so pa nekoliko dra?ji - jaz ne nosim svojega olja zraven zato ve?inoma pridejo okoli 150-200eur. Do zdaj imam prevo?enih 40.000km in problemov z avtom ?e ni bilo *tok tok*.

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

@jures: smo razmisljali tudi o 2-jki, ampak nekako dizajn in velikost 3-jke prevagata, in ja, o novem je govora. 

 

@izacus: glede na to, da se bo zamenjeval renault megane 1.6 bomo tako ali tako na boljsem (tam pod 7.5 ne gre pa da se vozis kot po jajcih). Predvsem mi je vazno, da je zadeva zanesljiva, ne pa kot npr. renaultov EDC, ko je znanc po 60k km ve?inoma mestne vo?nje moral novega kupit, ker je menjalnik dobesedno razpadel  :)

 

Tnx. obema.

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Jaz sem lani vzel pri ?panu dezent TD grafitne barve (16") in continental gume (se ne spomnim kater model), pa sem pri?el skozi s cca 650eur, ?e me spomin ne vara.

Sem kar zadovoljen, ampak vseeno ko gre? spomladi nazaj na stock 18ke je prava pravljica :)

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Pridružite se pogovoru

Objavljaš lahko sedaj in se registriraš pozneje. Če imaš račun, se lahko prijaviš, če želiš objavljati s svojim računom.

Gost
Odgovori na to sporočilo...

×   Prilepljeno kot obogateno besedilo.   Prilepi raje kot enostavno besedilo

  Only 75 emoji are allowed.

×   Vaša povezava je bila samodejno vdelana.   Namesto tega raje prikaži samo kot povezavo

×   Tvoje predhodno sporočilo je bilo obnovljeno.   Izbriši besedilo iz urejevalnika

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Nalagam...

×
×
  • Ustvari novo...

Pomembna informacija

Spletna stran uporablja piškotke z namenom zagotavljanja funkcionalnosti in boljše uporabniške izkušnje spletnega mesta. Z uporabo spletnega mesta soglašate z uporabo piškotkov.