Skoči na vsebino

Dobro jutro - tema ob kavi

Ustvari kratki URL


Priporočeno sporočilo

Napisano
pred 11 minutami je NevLado napisal:

Danes sem na AC pred NM srečal tovornjak novih Mazd, na kateri so bile celo dve 6ki!!! Noro!

Kje so pa še 6-ke našli? Se da to še kupit? 🙂 

 

 

Napisano
pred 36 minutami je MazdaBoy napisal:

Kje so pa še 6-ke našli? Se da to še kupit? 🙂 

Najbrž so jih sestavili iz delov, ki so se še kje v tovarni valjali. 😉

 

 

 

Napisano

Saj se sestica se prodaja… Pri nas je iz cenika izginila sele z zadnjim cenikom, 1.2.2023 … Drugje (Nemcija recimo)  se pa prodaja posebna izvedba ob 20 obletnici…

 

https://www.mazda.de/modelle/

 

image.jpeg


 

https://www.mazda.at/modelle/

 

image.jpeg

 

lp

Thomas

image.png
              mazda CX-60 PHEV327 AWD AT Homura

Poraba (bencin)                        Poraba (elektrika)

Mazda CX-60 Startup animation2.gif

 

Napisano

Saj je bilo rečeno,da jih pri nas ne bodo več dobavljali,samo še na večjih trgih bodo,kao neka posebna serija za KONEC 6tke....☹️🥴

Napisano
pred 34 minutami je MazdaBoy napisal:

Uvozit pol iz DE, druge ni 😛 

Dejte ga lomit. Sedaj se ji pa že krepko poznajo leta, tudi zadnji FL. 

 

  • Všeč 1
  • Haha 1
  • Ni všeč 2

 

 

Napisano
pred 1 uro je Alex napisal:

Dejte ga lomit. Sedaj se ji pa že krepko poznajo leta, tudi zadnji FL. 

 

Spet, tko k zadnjič: Šestica je neprimerno boljše opremljena in izpopolnjena kot CX-30 za razliko 5 tisoč eur pri polni opremi.

  • Všeč 7
  • Haha 1
Napisano (urejeno)
pred 32 minutami je NevLado napisal:

Spet, tko k zadnjič: Šestica je neprimerno boljše opremljena in izpopolnjena kot CX-30 za razliko 5 tisoč eur pri polni opremi.

Bi rad mel vojno na hitro? 🤣 

Popravljeno od FuManchu

N7rRRL1.jpg

Napisano (urejeno)
pred 2 urama je Alex napisal:

Dejte ga lomit. Sedaj se ji pa že krepko poznajo leta, tudi zadnji FL

 

 

pred 47 minutami je NevLado napisal:

Spet, tko k zadnjič: Šestica je neprimerno boljše opremljena in izpopolnjena kot CX-30 za razliko 5 tisoč eur pri polni opremi.

 

Mislim, da imata kar oba prav. 👍 😂

 

@Alex daj prosim prilepi kakšno sliko kamere, da primerjamo. :) 

 

Tole je slika 6-ke 2018 FL, moti me pa še to, da ne morem nastaviti privzete večje slike (spodaj zgornje), ampak je v osnovi 360 stopinjska, potem pa vsakič vrti gumb in pritiskaj, če želiš kaj videti ...:

 

image.png

 

image.png

Popravljeno od Janez007
Napisano

Boš še parkrat nalimal in bo še mene začelo motit :D

 

Mi ni moteče sicer, pa sem se vozil tudi s Teslo, ki ima to res na big screen s super resolucijo...

 

To mi je čist za mimogrede pogledat, se na ta ekran ne fokusiram, ko grem vozim rikverc ali parkiram itak oči plešejo naokoli na vse strani, tudi na ekran ampak mi je to tako kratek trenutek da mi resolucija ni moteča in so mi informacije povsem zadostne.

 

Ubistvu mi je všeč da ni ekran prevelik, mi je lepši izgled armature s tem..

Napisano
pred 58 minutami je NevLado napisal:

Spet, tko k zadnjič: Šestica je neprimerno boljše opremljena in izpopolnjena kot CX-30 za razliko 5 tisoč eur pri polni opremi.

Ne pravim o opremi. Tukaj sem mislil na obliko, ki se ji že poznajo leta. Saj jo imam tudi sam, a dejstva so dejstva. 

 

 

Napisano

Prej bo CX-30 povozil čas, kot šestico tretje generacije. 

Tudi HB varjanta šestice druge generacije je še sedaj lepa... 

  • Všeč 3
  • Zmeden 1
  • Hvala 1
Napisano
pred 11 minutami je SeekK napisal:

Boš še parkrat nalimal in bo še mene začelo motit :D

 

Mi ni moteče sicer, pa sem se vozil tudi s Teslo, ki ima to res na big screen s super resolucijo...

 

To mi je čist za mimogrede pogledat, se na ta ekran ne fokusiram, ko grem vozim rikverc ali parkiram itak oči plešejo naokoli na vse strani, tudi na ekran ampak mi je to tako kratek trenutek da mi resolucija ni moteča in so mi informacije povsem zadostne.

 

Ubistvu mi je všeč da ni ekran prevelik, mi je lepši izgled armature s tem..

 

Približno taka je kakovost posnetkov, ki sem jih naredil z VHS-C kamero pred 30-timi leti. 🤪 

 

Na 6-ki pred FL je slika boljša, boljša je tudi na prejšnji Mazdi 3. Mnogih odločitev Mazde res ne razumem.  

Napisano
pred 17 minutami je Alex napisal:

Ne pravim o opremi. Tukaj sem mislil na obliko, ki se ji že poznajo leta. Saj jo imam tudi sam, a dejstva so dejstva. 

 

 

Mogoce ravno zato tako pravis, ker jo imas sam in si se je ze navelical :D ... 

 

Meni je recimo sestica se vedno bolj vsec, kot CX-30 ... Tudi CX-30 ni grda... ampak nevem... meni osebno ni tako vsec... In ce bi mi nekdo dal na izbiro, bi raje izbral sestico... Konec koncev je tudi za razred visje ... 

 

 

 

pred 7 minutami je Shrek napisal:

Prej bo CX-30 povozil čas, kot šestico tretje generacije. 

Tudi HB varjanta šestice druge generacije je še sedaj lepa... 

 

 

Tudi Mazda Xedos 6 je se vedno lep avto... ceprav jih ze lep cas ne delajo vec ... 

 

 

  • Všeč 2
  • Hvala 1

lp

Thomas

image.png
              mazda CX-60 PHEV327 AWD AT Homura

Poraba (bencin)                        Poraba (elektrika)

Mazda CX-60 Startup animation2.gif

 

Napisano
pred 20 minutami je Janez007 napisal:

 

Približno taka je kakovost posnetkov, ki sem jih naredil z VHS-C kamero pred 30-timi leti. 🤪 

 

Na 6-ki pred FL je slika boljša, boljša je tudi na prejšnji Mazdi 3. Mnogih odločitev Mazde res ne razumem.  

Pri meni je itak skos mastna, grem iz LJ do doma 2x in jo morm že lizat s slino da se zbistri nazaj.

Napisano (urejeno)
pred 2 minutama je NevLado napisal:

Pri meni je itak skos mastna, grem iz LJ do doma 2x in jo morm že lizat s slino da se zbistri nazaj.

A ti tud s to metodo .. 😂

Popravljeno od Janez007
Napisano
pred 23 minutami je Shrek napisal:

Prej bo CX-30 povozil čas, kot šestico tretje generacije. 

Tudi HB varjanta šestice druge generacije je še sedaj lepa... 

6ko bo tudi povozil čas, to je res. Ampak še ne kmalu. Sam...a je imela CX-30 sploh kej časa? 🤭👹

  • Všeč 1
  • Haha 2
Napisano
pred 1 uro je Janez007 napisal:

A ti tud s to metodo .. 😂

Jah sej veš... slino lahko uporabljaš marsikje :lol:

Napisano
pred 2 urama je Janez007 napisal:

 

Približno taka je kakovost posnetkov, ki sem jih naredil z VHS-C kamero pred 30-timi leti. 🤪 

 

Na 6-ki pred FL je slika boljša, boljša je tudi na prejšnji Mazdi 3. Mnogih odločitev Mazde res ne razumem.  

 

Ampak kakorkoli že, ta kamera ni mišljena, da bi porniče v HD snemal. Svojo osnovno funkcijo opravi, ne najbolje, ampak vseeno mnogo bolje kot, da je ne bi bilo. Tistih par sekund, ko jo dnevno uporabljam, mi je dovolj, da prepreči, da bi se v kaj zaletel in to je osnovni smisel.

 

Pa to ni zagovor odločitve Mazde, da vgradi sila povprečno kamero, ampak dejstvo, da tud če bi dali bistveno boljšo v 4K resoluciji se uporabnost ne bi bistveno zvišala.

33112_1.png

Napisano
pred 6 minutami je Boss napisal:

Ampak kakorkoli že, ta kamera ni mišljena, da bi porniče v HD snemal. Svojo osnovno funkcijo opravi, ne najbolje, ampak vseeno mnogo bolje kot, da je ne bi bilo. Tistih par sekund, ko jo dnevno uporabljam, mi je dovolj, da prepreči, da bi se v kaj zaletel in to je osnovni smisel.

 

Pa to ni zagovor odločitve Mazde, da vgradi sila povprečno kamero, ampak dejstvo, da tud če bi dali bistveno boljšo v 4K resoluciji se uporabnost ne bi bistveno zvišala.

 

Bom enkrat prilepil za primerjavo še eno sliko kamere od Suzuki Vitare, ki stane skoraj pol manj od Mazde 6.  :) 

Napisano
pred 11 minutami je Boss napisal:

 

Ampak kakorkoli že, ta kamera ni mišljena, da bi porniče v HD snemal. Svojo osnovno funkcijo opravi, ne najbolje, ampak vseeno mnogo bolje kot, da je ne bi bilo. Tistih par sekund, ko jo dnevno uporabljam, mi je dovolj, da prepreči, da bi se v kaj zaletel in to je osnovni smisel.

 

Pa to ni zagovor odločitve Mazde, da vgradi sila povprečno kamero, ampak dejstvo, da tud če bi dali bistveno boljšo v 4K resoluciji se uporabnost ne bi bistveno zvišala.

 

Jah probal so dat cenejši izdelek ki je približno enak, dokler bo folk kupoval bo tako :D 

Napisano

Pa Janez sej se strinjam, da tale ni bohvedi kaj, ampak tud s precej boljšo ne bi ne vem koliko pridobil. Še 1x ne zagovarjam, me pa bolj skrbi nekaj drugega, da je tak način šparanja tudi v mnogo bolj ključnih komponentah.

 

 

pred 5 minutami je NevLado napisal:

Jah probal so dat cenejši izdelek ki je približno enak, dokler bo folk kupoval bo tako :D 

 

Tukaj nimaš izbire, razen, če bi ti dali kot dodatno opremo z doplačilom recimo boljšo kamero. Avto ni ne pametni telefon ne multimedijska naprava, ampak je vse to le obrobna zadeva, ker smisel avto ni v kameri ampak čisto nekje drugje.

33112_1.png

Napisano
pred 5 urami je Alex napisal:

Dejte ga lomit. Sedaj se ji pa že krepko poznajo leta, tudi zadnji FL. 

 

Ne no Alex, še vedno super zgleda, pa še v kombinaciji z super 2.5 motorjem + AT 🙂 

  • Všeč 2
  • Haha 5
  • Zmeden 1
  • Ljubim 1

 

 

Napisano
pred 2 urama je Boss napisal:

Pa Janez sej se strinjam, da tale ni bohvedi kaj, ampak tud s precej boljšo ne bi ne vem koliko pridobil. Še 1x ne zagovarjam, me pa bolj skrbi nekaj drugega, da je tak način šparanja tudi v mnogo bolj ključnih komponentah.

 

 

 

Tukaj nimaš izbire, razen, če bi ti dali kot dodatno opremo z doplačilom recimo boljšo kamero. Avto ni ne pametni telefon ne multimedijska naprava, ampak je vse to le obrobna zadeva, ker smisel avto ni v kameri ampak čisto nekje drugje.

Ta mazdin skyactive je že tolk materiala z motorja pobral, da je skoraj prozoren ratal...

  • Všeč 1
  • Haha 3

N7rRRL1.jpg

Napisano (urejeno)
dne 27. 2. 2023 ob 14:22 je Janez007 napisal:

Tole je slika 6-ke 2018 FL, moti me pa še to, da ne morem nastaviti privzete večje slike (spodaj zgornje), ampak je v osnovi 360 stopinjska, potem pa vsakič vrti gumb in pritiskaj, če želiš kaj videti ...:

 

image.png

 

image.png

 

Vitara 1.4 l.2021

image.png

Popravljeno od Janez007

Pridružite se pogovoru

Objavljaš lahko sedaj in se registriraš pozneje. Če imaš račun, se lahko prijaviš, če želiš objavljati s svojim računom.

Gost
Odgovori na to sporočilo...

×   Prilepljeno kot obogateno besedilo.   Prilepi raje kot enostavno besedilo

  Only 75 emoji are allowed.

×   Vaša povezava je bila samodejno vdelana.   Namesto tega raje prikaži samo kot povezavo

×   Tvoje predhodno sporočilo je bilo obnovljeno.   Izbriši besedilo iz urejevalnika

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Nalagam...

  • Zadnja sporočila

    • Pogorela najvišje ležeča kmetija: poginile vse živali, lastnik poškodovan | 24ur.com WWW.24UR.COM Požar je minulo noč zajel najvišje ležečo kmetijo v Sloveniji, kmetijo Bukovnik pod Raduho. Po prvih podatkih Policijske uprave Celje je požar zajel celotno domačijo, tako stanovanjsko hišo kot gospodarska...  
    • Jaz bom malce drugače napisal. Sem sicer vesel,da obstaja Parkside,ker tako pritiska na uveljavljene proizvajalce,da cene ne ponorijo,in tako omogoča tudi navadnim smrtnikom nakup še kolikor toliko dobrega orodja.   Je pa res,da je za to še več made in china dreka. Vidim pa,da so izkušnje z Parkside bolj tako-tako...v povprečju je cca.50% v redu,50% je pa drek. Pa ne moreš se zanesti,da če vzameš "Performance" serijo,da bo po tem OK. Pigledaš na YouTube ali na forume,hitro vidiš,da nima veze,kaj vzameš.   Tukaj bi jaz dodal še eno stvar,ki bolj mene moti-predvsem vrtalni vijačniki so v primerjavi z uveljavljenimi znamkami dobesedno "glomazni". Pa ne,da se hvalim...a npr.Metabo LTX BS serija je po gabaritih manjša kot vsak Parkside 20V vrtalni vijačnik...če odmisliš nastavek za baterijo,je zelo primerljiv z Parkside 12V vrtalnim vijačnikom. Še ena stvar,ki me moti,pa je dejstvo,da Parkside "laže" pri navedbah podatkov. Pri vrtalnih vijačnikih npr. navaja le max."trdi" navor,in še ta je "zlagan". OK,po mojem mnenju navor ni najpomembnejši podatek pri tej vrsti orodja,a trend vseeno gre v smer "več je bolje"...vsaj če se gleda vse popularne "teste" na YouTube. Tukaj,se vsaj v mojih očeh hitro relativizira "nizka cena", ker če npr. en Metabo BS 18 LT BL pri navoru potegne enako kot npr. "vrhunski" Parkside za okroglih 80€ (v kovčku,brez baterije in polnilca)...pa sem takrat oba BS in SB,ki ju imam dobil za...ne vem več🤔...120€/kom. se mi zdi...tu nekje-bi moral preveriti. Pa bo Parkside škripnil,bo "za v kanto",za Metabo pa dobiš vse dele...itd,itd...   Res pa je tudi,da za tistih 40€, ko je v akciji tisti najbolj simpl-osnovni Parkside v kovčku,z 2Ah baterijo+simpl polnilec...tukaj seveda za tistih 2-3x na leto kak vijak,luknjo...seveda-bolje "slabo" vijaciti na stroj,kot pa "na roke"... Sicer pa kot zmeraj-pri cvenku se vse ustavi-čisto razumljivo,za to pa vsak zase ve. Jaz zase vem,da cca.650€ ali več samo za stroj za kovičenje ne dam..za tistih par krat...seveda profesionalni krovec to nuca,in si ne more privoščiti,da če škripne,da gre stroj "v kanto",ker pri njem stroj mora delati-kaj drugega ni alternativa. Za to pa je seveda v redu,da obstaja tako profi roba,kot tudi cenejša orodja. Bi pa vseeno rad pripomnil,da zna Parkside-Performance serija biti malce zavajajoča,misleč,da je to "profesionalno" orodje. Ne bo držalo,ker že zaradi cvenka ne more biti. Po mojem je nekje v rangu cenejše ponudbe strojev Makita,ki so namenjeni DIY-u in čisto nič višje....moje mnenje.
    • Kdo je pa po tem kriv za sedajšnjo 22% stopnjo za DDV,ki jo je zrihtala šivilja kot "začasni ukrep za sanacijo javnih financ", ki traja še danes...sklepam,da po tvoji teoriji sigurno šivilja🤔...ali se tukaj motin,ker ona je "naša"...   Ajd,da vidim,kakšnoo teorijo si boš sedaj izmislil😄😉
    • .... ne misliš menda one molzne Alfa laval🤔🫣😉 
    • Jaz dam pa na 23-24 odvisno je od zunanje temperature in ravo prav piha in tudi ohladi mi ok. Lopute odprem pa tudi k nogam in ne samo po sedini, da ne piha preveč v telo. Pozimi pa grejem na 21.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembna informacija

Spletna stran uporablja piškotke z namenom zagotavljanja funkcionalnosti in boljše uporabniške izkušnje spletnega mesta. Z uporabo spletnega mesta soglašate z uporabo piškotkov.