Skoči na vsebino

Nakup: Mazda 6


BprimoZ

Priporočeno sporočilo

... osebno sploh nisem imeu pomislekov za bencinski motor, letno pa ne naredimo ve? oz jih naredimo blizu oz malenkost prek 20.000...

... ?elim si kupiti dobrega dizela?a...

... stro?ki servisov so mi najmanj pomembni oz mi sploh niso pomembni...

... avto si imam namen obdr?ati za zelo zelo douga leta...  do sedaj sem si lastiu samo PRETE?NO bencinske motorje razli?nih proizvajalcev... od samih za?etkov MOJEGA VOZNI?KEGA DOVOLJENJA >>>

... ?KODA WARBURG;

POLJSKI FIAT;

ZASTAVA YUGO 55, 65;

ZASTAVA 101, 128;  

VW GOLF 2 1.6GTD;

CITROEN AX 1.1 ALLURE;

RENAULT CLIO 1.2;

KIA SEPHIA 1.6 16V;

FORD MONDEO (karavan) 1.8 16V GHIA;

HYUDAI LANTRA (karavan) 1.8 16V;

MERCEDES - BENZ CLK 320  (2008) Sport (najbolj?i med vsemi - na?alost TOTALKA);

VW GOLF 4 SDI ter

VW GOLF 4 1.9 TDI 101KM; ter na vsezadnje

ALFA ROMEO 145 1.6 boxer motor (103KM) katerega vozim ?e dan danes...

??? MAZDA 6 KARAVAN 2.2 CDI 164KM???

... se gre za nara??aj...

... pomagajte prosim...

... dajte no prosim... vsi obstoje?i oz ?e stalni uporabniki foruma kateri ste videli moj link oz mojo debato... komentarji dobrodo?li...

... vglavnem ?elim si za moje, ?e nerojene mal?ke nekak?en najvarnej?i oz najbolj varen; priro?en ter var?en avtomobil za vsakdana?njo uporabo...

 

... 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Upam si re?t, da v tem primeru dobi? ogromno avta (in prostora) za teh 10000?, obenem pa tudi avto, ki je ?e skoraj nov. 

 

Pojdi po korakih:

 

1. Testna vo?nja s tem vozilom, ki ti je padlo v o?i.

2. Vzame? ?tevilko ?asije tega avta in gre? na enega od poobla??enih Mazda trgovcev (digitalna servisna knjiga, kjer je vse zabele?eno).

3. ?e pride do nakupa, se zmeni? ?e s kak?nim obvlada?em za Mazda dizle, da ne kupi? ma?ka v ?aklju. Priporo?am mojstra Simona Pelka iz Medvod.

4. Polo?i? rezervacijo - cekine oz. aro.

5. Pokli?e? na?ega najbolj?ega zavarovalni?kega mojstra, da ti nardi super ugodno polico. (Marka Ferlina imam v mislih, da ne bo pomote).

6. Odpelje? avto in ga registrira?.

7. Ga vozi? naslednjih 10 let brez kakr?ne koli te?ave, zgolj z rednim vzdr?evanjem. 

 

Takole bi jaz naredil.  :danzoman:

Lepa kot slika, na sliki pa traktor :)

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

... BRAVO, ZA ZMAJA 3X HURA... ?E TAK?NIH KOMENTARJEV SI ?ELIM... 

... ampak kot sm reku naslednji tedn enkrat do petka si bom privo??iu testno vo?njo... ter komentiram lastne ob?utke...

... vseeno ?e vedno dobrodo?li komentarji... raznorazni...

PRIVO??ITE SE ME... hanky panky...

I am your bitch...

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

 

7. Ga vozi? naslednjih 10 let brez kakr?ne koli te?ave, zgolj z rednim vzdr?evanjem. 

 

 

Tale tocka je predvsem odvisna od srece... ker trditi, da bo avto deloval se naslednji 10 let brez kaksrnihkoli tezav je podobno kot da bi sedajle napisal, katere stevilke bodo izzrebane na naslednjem lotu :) ... 

 

Jaz sicer nisem imel 2.2 dizel motorja, zato tudi nisem nic komentiral, ker je napisano, da zeli komentarje lastnikov... Ostalo pa je itak ze napisano... le malo je treba pobrskati ... 

 

Jaz zase vem, da ce bi ze kupoval kaj takega, bi kupil takega, ki ima sledljivo poreklo... se najraje od prejsnjega lastnika in ne od preprodajalca. Itak pri ogledu vidis prejsnjega lastnika in si ze nekako lahko ustvaris neko prvo mnenje ... Poleg tega bi prosil nekoga, da si gre z menoj ogledati vozilo, ki bi ga kupoval... ker sam nimam kaj dosti pojma o avtomobilih... :) ... Tako sem naredil, ko sem kupoval Mercedes A160, ki ga sedaj vozi hci. Simona Pelka sem prosil, da je sel z mano na ogled... in Simon mi je tudi rekel, da izgleda vse OK... oz. je takoj povedal, kaj na avtu ni OK (menjano eno stransko steklo, ni bilo sobe za pranje zadnjega stekla,...) ... Zaenkrat po skoraj enem letu se ni pokazalo nic takega, kar bi bilo ob nakupu prikrito ...

 

Se glede Mazde. Sem imel v lasti vse tri generacije sestice... prva je bila dizel 2.0 120 KS, druga dizel 2.0 140 KS, sedanja pa je dizel 2.2. 175 KS ... Vsako sem vozil okoli 5 let... s prvo naredil okoli 180.000 km, z drugo okoli 120.000 km s to zadnjo pa imam sedaj v dveh leti okoli 62.000 km ... Pri nobeni nisem imel nekoh vecjih stroskov... ce je ze kaj bilo, je bilo popravljeno pod garancijo... 

lp

Thomas

image.png
              mazda CX-60 PHEV327 AWD AT Homura

Poraba (bencin)                        Poraba (elektrika)

Mazda CX-60 Startup animation2.gif

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Mi smo naredili tako, kot je napisal Zmaj. Avto imam od septembra in razen pokanja sklope in nafilati klimo ni bilo ni?. Stro?ek do sedaj: gume, filanje klime in redni servis. Imamo pa mi 180KM (mo? se prito?uje, da je te?ek avto in mal zaspan za konje) in tudi precej opreme. Avto je letnik 2011 in je bil 12.400?. Kupili privat (nekdo jo je ?e prej uvozil iz Nem?ije). Preden nakupom smo bili pri Pelkotu.

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Bom zdele ?e mojstru Pelku poslal link do tvojega zami?ljenega avta, naj mi napi?e svoje mnenje in kaj bo treba bit pozoren.  :P

Lepa kot slika, na sliki pa traktor :)

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

... resni?no hvala od srca... sem tudi sam pobrskau za mobilno ?tevilko mojstra Pelkota in se bom tudi pr njemu najavil dan ali dva preden se odpravim na ogled avtomobila, ter se bom na testno vo?njo zapelau, ?e bo le mo?no od Kranja do Medvod...

... tako da bom lahko dobiu direktno osebno mi?ljenje mojstra Pelkota iz prve roke...

... ?e enkrat velika hvala ZMAJ...

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

... resni?no hvala od srca... sem tudi sam pobrskau za mobilno ?tevilko mojstra Pelkota in se bom tudi pr njemu najavil dan ali dva preden se odpravim na ogled avtomobila, ter se bom na testno vo?njo zapelau, ?e bo le mo?no od Kranja do Medvod...

... tako da bom lahko dobiu direktno osebno mi?ljenje mojstra Pelkota iz prve roke...

... ?e enkrat velika hvala ZMAJ...

Ej...tako pravilna odlo?itev..Dr.Pelko ti bo pravilno svetoval ter pogledal avto je Ma?ek...lp:-)

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

?e moj pogled na tole - sam sem imel pri Avtoplanetu nagledano eno ?estico, isto 2.2d 164 KM, pa mi jo je nekdo dobesedno pred nosom odpeljal, ker sem jo predolgo preverjal. Tista je bila res dobra, komplet elektronska servisna zgodovina, ?rne barve, GTA oprema. V glavnem, moja edina izku?nja z Avtoplanetom je z izjemo moje po?asnosti bila pozitivna.

 

Glede avta samega...sam zdaj vozim 185 KM verzijo (v osnovi enaka ma?ina, kot tvoja bodo?a), GT oprema (enaka, kot ta luxury), slovensko poreklo in avta na?eloma ne morem prehvaliti. Poraba pri moji vo?nji (cca. 90% avtocesta, cca. 3500 km mese?no) je realnih 6-6,1l/100km (BC trdi, da je povpre?na poraba 5,4l). ?e sem malo pikolovski, bi edino zamenjal volan (dejansko najslab?i del vozni?ke izku?nje v tej Mazdi) in pa sede?e. Usnjeni v GT-jki za moj okus ne nudijo dovolj bo?ne podpore.

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Ker obljuba dela dolg, posredujem odgovor mojstra Pelka na zastavljeno vpra?anje glede nakupa;

 

Pozdravljeni.

Pri tej mazdi bodi pozoren samo na sledece
Pelji se in probaj zavore ce kaj tresejo diski,
Poglej ce sveti kaksna lu?ka za motor.
Vse ostalo je ponavadi ok razen menjava ketne na vsakih 100.000 km cena z menjavo je 450 eur,in ?i??enje oljnega sita
LP
Simon Pelko
cleardot.gif

Lepa kot slika, na sliki pa traktor :)

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Da sam dodam svoj lon?ek k je lih govora o mazdi 6. Avgusta bo moja 6ka gt naprodaj ?e bo koga zanimalo,vec pa na zs.

Lp

20% mladih vidi svojo prihodnost zelo ro?nato-ostalih 80% pa nima denarja za nakup droge!!

attachmentzbg1.gif
FWD je za ?enske, RWD je za mo?ke, 4WD pa je za invalide

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Da sam dodam svoj lon?ek k je lih govora o mazdi 6. Avgusta bo moja 6ka gt naprodaj ?e bo koga zanimalo,vec pa na zs.

Lp

Klopko bo postal Jure, kak to pri njemu hitro gre.

Za vse vaše ideje urejanja okolice   www.gabioni.si

 

post-24-0-89526200-1520847770_thumb.png

 

 

  34419_1.png  33631_1.png 34319_1.png

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Klopko bo postal Jure, kak to pri njemu hitro gre.

Resen odgovoren foter :) rabis enoprostorca? :)

Live your dreams, don't dream your life!

Se oproscan za topkaeske napale, ampk bolj ko le teledon pametem in moderin, manjse ma tipkivnico

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Mogo?e bo ?e enkrat zibal pa v limota ne dobi vsega noter, zdaj pa bo kupil turana ali sharana TDI

Za vse vaše ideje urejanja okolice   www.gabioni.si

 

post-24-0-89526200-1520847770_thumb.png

 

 

  34419_1.png  33631_1.png 34319_1.png

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

... hvala lepa ?e enkrat vsem skupaj na komentarjih, ?e posebaj tebi ZMAJ...

... v?eraj sem se vrnil v na?o de?elo po dalj?i terenski odsotnosti, v sredo imam nekak?ne opravke v Ljubljani tako, da si bom uzeu ?as ter se zapelau ?e v Kranj do Avtoplaneta ter si bolj podrobno ogledau tisto njihovo uvo?eno italijansko 6-tico...

... konec tedna kaj ve?...

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Meni tega Pelko ni rekel:) ?e je temu tako, nas to kmalu ?aka :o . Nam je rekel samo, da upa, da ne bo treba in da se ob vsakem serivisu preveri.

Govora je o zelenih motorjih, ti mas naftnega. Zato tudi bossovo zacudenje

Live your dreams, don't dream your life!

Se oproscan za topkaeske napale, ampk bolj ko le teledon pametem in moderin, manjse ma tipkivnico

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Ne da so jih imeli, ?e VEDNO jih imajo.

Pri bencinarjih se menja po potrebi, ko ?ponar ne more ve? dovolj napenjat in za?ne ro?ljat, se zamenja in adijo.

Kolega švaba mi je zadnjič rekel, ko sva se malo zapeljala z MPS.

 

"Life is too short, to drive slow-shitty cars."

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

  • 2 tedna kasneje...

Pozdravljeni !Torej- tudi jaz se odlo?am za nakup rabljene Mazde 6 (diesel 2.0, 140KM)in sicer letnik 09,10 s kilometrino tja do 100000 km. Predvsem me zanima mnenje lastnikov teh Mazd, ?e so s ?esticami druge generacije kak?ne posebne te?ave? Na forumu sem ?e prebiral npr. o DPF filtrih in problemi v zvezi s tem...Letno prevozim v povpre?ju 22000 km in nimam tako kratkih razdalj!Sedaj vozim diesel ?estico letnik 2004 pripeljano iz Italije in moram re?i, da sem z njo zelo zadovoljen. Avto je prakti?no deloval brezhibno razen nekaj manj?ih napak in ima sedaj 220000 km. Edini velik problem je postala rja, ki je udarila ven na zadnjih obrobah-to pa je problem vsake ?estice teh letnikov.V glavnem za vsako mnenje bi vam bil zelo hvale?en, ker mi je ?estica druge generacije res v?e? in se mi zdi, da za ta denar res dobi? maximum od avtomobila.Lp

Nikad ne veruj ?eni, koja la?e.

Bog daj neumnim pamet, nam pa denar...

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Imel sem M6 letnik 2008 z enakim motorjem in je delala kot urca. Dpf te?av nisem nikoli imel, nivo olja se ni vi?al. Na servisu so mi nekaj preventivno zrihtali (pod garancijo) na zadnjem delu in zato tudi rje ni bilo. Avto sem prodal bratu in tudi pri 150.000 km dela brez te?av.

Nikad ne veruj ?eni, koja la?e.

Bog daj neumnim pamet, nam pa denar...

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

  • 4 tedne kasneje...

Pozdravljeni, 

 

 

sem novi na forumu in se zanimam za nakup Mazde 6 letnik 2008/09 motor  2.0 dizel,140 hp. Zanimajo me pomankljivosti avtomobila,problemi, na kaj moram biti pozoren pri nakupu. Kak?ne te?ave ste imeli z avtomobilom,....itd. 

 

Sem pa zainteresiran za tole Mazdo in ?e jo kdo pozna? Vsak info mi prav pride. 

http://www.avto.net/_AVTO/oglas.asp?ID=9929970&show=1&avto=Mazda%20Mazda6%20Sport%20Combi%20CD140%20TE

 

 

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Pridružite se pogovoru

Objavljaš lahko sedaj in se registriraš pozneje. Če imaš račun, se lahko prijaviš, če želiš objavljati s svojim računom.

Gost
Odgovori na to sporočilo...

×   Prilepljeno kot obogateno besedilo.   Prilepi raje kot enostavno besedilo

  Only 75 emoji are allowed.

×   Vaša povezava je bila samodejno vdelana.   Namesto tega raje prikaži samo kot povezavo

×   Tvoje predhodno sporočilo je bilo obnovljeno.   Izbriši besedilo iz urejevalnika

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Nalagam...
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembna informacija

Spletna stran uporablja piškotke z namenom zagotavljanja funkcionalnosti in boljše uporabniške izkušnje spletnega mesta. Z uporabo spletnega mesta soglašate z uporabo piškotkov.