Skoči na vsebino

Vse nove Mazde - minusi


sylver

Priporočeno sporočilo

Ampak po tako obseznem seznamu minusov res ne vem, zakaj vztrajas na Mazdi :) ... Ali pa je seznam minusov ki si jih nasel pri drugih avtih se veliko daljsi  :jezicek:

 

Sem se ze nekaj casa pripravljal, da komentiram... noja... najprej sem si moral vzeti cas in prebrati celo sporocilo :) .. 

 

1. glede te funkcije pomoje nikakor ne drzi, da to imajo vsi drugi avtomobili in pri nekaterih celo na osnovnem modelu opreme... Jaz je se pri nobenem avtu nisem opazil... sem pa ze opazil, ko gre folk v stacuno in se pol minute svetijo luci... Pred leti sem celo kaksnega opozoril, da je poazbil prizgane luci... :) 

 

2. to se meni osebno ne zdi nek velik problem... Kot je ze nekdo napisal... pol metra stran (bivsi bratje bi rekli "na dohvatu ruke"  :P ) je gumbek ... 

 

2.1. Nikoli nimam rokavic med voznjo... tako da jih vedno ze prej dam dol... ce jih ze imam (zelo zelo redko) ... In tudi z rokavicami se pomoje da pritisnit tisti gumbek... Pri tistih, ki imajo pa senzor pa nikoli ne mores preverit, ce je avto res zaklenjen... ker cim primes za kljuko, da bi preveril, se ze odklene :) ... 

 

2.2. Glede dometa... To je pravilno, da je domet tako majhen... Ker na drugi strani lahko stoji tudi nepripridav, ki samo caka, da ti prides blizu avta... odpre vrata, sune recimo denarnico ali notebook iz sedeza in zviz... ga ze ni vec... :) ... 

 

3. Ravno tako je odprianje prtljaznika narejeno tako zaradi lopovckov... Stojis recimo na semaforju... od zadaj pride cigancek, odpre prtljaznik, sune, kar je na "dohvatu ruke" in ze ga ni :) ... 

 

4. Glede HUD tezko karkoli napisem, ker ga se nisem imel v uporabi ... 

 

4.1. glej prejsnjo tocko

 

5. Tako kot uno funkcijo "leaving/comming home" tudi tega ne pogresam... :) 

 

6. Na sreco imam se TomTom... sicer tudi ni slovenscine v menijih, je pa govor v slovenscini... in to mi je dovolj ... 

 

6.1. Glede zvoka je prav, da se oglasi samo pri vozniku... saj je namenjen prvenstveno njemu... Zakaj bi moral zato prekinjati ali stisati glasbo se vsem ostalim potnikom ... Glede glasnosti pa nimam pripomb... Pri visjih hitrostih je itak samodejno glasneje vse skupaj...  

 

6.2. Slovenija NI edina drzava, kjer ni podprt TMC ali Traffic info... Vsaj pri TomTom je bilo tako, da je sele v Nemciji bilo mozno aktivirati Traffic Info... Avstrija, Italija, Madzarska, ni delovalo... nizje od nas pa tudi ne ... Sicer se je mogoce pri MZD Connect to kaj spremenilo... sampk sem preprican, da SLO ni edina, kjer to ne deluje ... 

 

7. Nisem oapzil, da bi bila svoh... vsaj pri sestici ne ... 

 

8. Nimam komentarja ...

 

9. Sam sem z avtomatiko zadovoljen... Sicer pa se da nastavljati obcutljivost... vsaj pri moji s TomTom se da... predvidevam, da pri novejsih z MZD tudi ... 

 

10. Kot sem ze napisal... Na sreco imam se "stari" sistem :) ... 

 

11. Avtomatske dolge luci slabo deluje ob tezkih pogojih (usrano steklo, megla, mocno snezenje,...)... drugace meni deluje OK ... 

 

12. Pri nas so ceste v obupnem stanju... in za dobro delovanje tega sistema morajo biti talne oznake dobro vidne... 

 

13. BT meni deluje odlicno... 

 

13.1. Tudi streamanje glasbe deluje... je pa odvisno od verzije OS-a na telefonu... Pri kaksnih beta verzija iOS sem recimo ze imel probleme, da niso delovale komande na volanu za skip, in podobno... ampak to je bila tezava telefona, ne avta ... 

 

14. Pri sestici nisem opazil, da bi bil pisk premocan... 

 

15. To tudi meni na zacetku ni bilo vsec... sedaj sem se pa navadil... Me je pa pri prejsnji, kjer so se senzorji aktivirali samodejno od nizjih hitrostih, motilo to, da je pred prehodom za pesce ves cas piskalo, ko je sel kdo preblizu mimo :) ... 

 

16. Funkcija pozorila za prizgane luci je zato, da ko stojis in odpres vrata in imas luci na ON, da te opozori, da si nekaj pozabil... 

 

17. Jaz sem opazil, da ce prehitro grem od avta stran in spotoma zaprem vrata, da ne deluje ... Ce pa izstopim normalno, pa vedno deluje... Edino, ko je bila baterija v daljincu ze slaba, je delovalo slabse ... Ampak je ze javljalo, da je baterija slaba... 

 

18. Na sestki so vse sipe avtomatske ... 

 

18.1. To pa tudi jaz pogresam... ker sem bil navajen od prejsnje sestice ... Sem pa nekje bral, da je to menda zato, da ne mores komu stisniti prstov.. Samo za to ima itak tako narejeno, da ce naleti na oviro, se motorcek ustavi ... 

 

19. ...

 

20. Meni se zdi, da racunalnik cisto OK racuna doseg in porabo ... vsaj na sestici ...

 

Hjuuuuu... koncno sem prisel do konca...   :jupiii: ... Upam, da bo se kdo prebral... da nisem pisal kar tako :) ... 

lp

Thomas

image.png
              mazda CX-60 PHEV327 AWD AT Homura

Poraba (bencin)                        Poraba (elektrika)

Mazda CX-60 Startup animation2.gif

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

....

9. Sam sem z avtomatiko zadovoljen... Sicer pa se da nastavljati obcutljivost... vsaj pri moji s TomTom se da... predvidevam, da pri novejsih z MZD tudi ... 

 

Imava enak prakti?no enak avto - in vendar tako razli?no mnenje.

Sam avtomatike za preklop iz kratkih na dolge lu?i iz razli?nih razlogov prakti?no ne uporabljam. Preklopim na ro?ni na?in, po koncu vo?nje ugasnem - brez drame.

Zato pa senzor za de? po mojih izku?njah deluje vrhunsko - brisalce imam res ve?ino ?asa na samodejnem delovanju.

 

Ja, je nekaj malenkosti, ki bi se jih dalo narediti bolj?e, vendar, ?e bi iskal popoln avto , bi ?el v smeri R&R ;)

 

Pri Cromi mi je bilo v?e? samodejno zaklepanje. Imela je ?e eno prijetno funkcijo; namre?, ?e ima? vklju?ene brisalce spredaj in prestavi? v vzvratno, se zadnji brisalec samodejno vklju?i - ti dve zadevi bi zahtevali nekaj vrstic kode...

Pri Fordu mi je bilo v?e? ogrevano sprednje steklo.

In ?e bi se kamera za vzvratno vo?njo skrila, ko se ne uporablja, tudi nebi imel ni? proti. O traku za pritrditev gasilnega aparata sem pa ?e pisal.

Ampak, da bi zaradi tega delal dramo?

Slovenec sem. Ne jamram. Vozim Mazdo.

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

A Hud je mo?no tud zapret med vo?njo? Al se avtomati?no dvigne in je to to? Se ti da morda opisat delovanje? Koliko informacij ima? na hudu?

 

HUDa ni mozno rocno zapreti, je zmeraj odprt ko avto prizges.

V mojem primeru prikazuje hitrost, tempomat, navigacijo, radarski tempomat, LKAS... mislim da je to to

 

 

Jaz pa si avta brez HUD ne znam vec predstavljati, na stevec pogledam le ce me zanima zunanja temperatura in pa stanej goriva :)

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

?isto vsega nisem prebral, imam pa ob?utek, da je lastnica in avtorica prve objave Kralji?na na zrnu graha...

 

?e mene vpra?a?, bi kot minus (pri Mazdi 5) omenil premalo prostora med gumo in blatnikom. Ko mora? montirati verige... Prekolne? Mazdine in?enirje za vsaj pet generacij nazaj...

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Jest - hvala za tvoje odgovore, ampak nimajo ?isto nobenega pomena, saj je skoraj vsak tvoj odgovor: pri meni je tako, pri moji 6-ki je tako....  ni point, da primerja? mojo 3-ko s tvojo 6-ko :) vem, da se funkcije od modela do modela lahko razlikujejo. Konkretno je govora samo o 3-ki in ja, lahko si vesel, da ima? TomTom, kajti ta s tem MZD sem danes znoru med vo?njo...

 

Poglej si samo to:

 

https://www.youtube.com/watch?v=xDrqFz56uuo

 

in pa ?e malo kasneje:

 

https://www.youtube.com/watch?v=dYdhOv5WyqY

 

 

No - o temu jaz govorim in pi?em! Mi sedaj verjame?, da je MZD en velik KREP!? Po?asi res ?e zgubljam ?ivce s tem nedelovanjem... pa to se dogaja sedaj ?e kar prepogosto.. -_- ...na servisu sem Majesu ?e vsaj 6x v teh 16 mesecih omenil, pa mi ?al ne more pomagat, saj so mi ?e 2x ali 3x name??ali vedno zadnji SW in to je rezultat.....

 

Taka navigacija zame ni uporabna! Se je ?e zgodilo, da sem se nahajal v tujini in mi je kar med navigiranjem za?el to delat.... in sem moral na telefonu zagnati aplikacijo (na sre?o sem imel zemljevid dr?ave, v kateri sem se nahajal, ?e imel name??enega v aplikaciji sami, tako da nisem potreboval interneta), da sem sploh na?el cilj.

 

Ne pomaga ponovno zagon vozila in ne pomaga niti to, da izstavim in vstavim nazaj SD kartico.... 

 

Zadnje ?ase se pogosto dogaja to, da med poslu?anjem radia in pogledu na radio (torej kjer pi?e ime postaje), se kar na 1x sam od sebe za?ene in se prika?e samo M logotip.... in zagon v takem primeru traja tudi do 2 minuti....pa saj sem samo radio poslu?al... nisem poslu?al USB, CD ali pa streamal kako glasbo prek AHA.... da bi ga recimo preobremenil, ?e bi ga sploh.....

 

Jao.... no kaj bi ti naredil, ?e bi se ti ta napaka pojavljala recimo na vsakih prevo?enih 100km? Vozilo si kupil z namenom, da ga bo? uporabljal v namene, katerim naj bi slu?il, a le to je pogosto nemogo?e.

 

 

?e nekaj mi povej za naslednjo to?ko:

 

16. Funkcija pozorila za prizgane luci je zato, da ko stojis in odpres vrata in imas luci na ON, da te opozori, da si nekaj pozabil... 

 
Vpra?anje: zakaj pa je sploh omogo?eno, da lahko pri?ge? neko funkcijo, katero lahko pozabi? izklopit in katera ti lahko uni?i baterijo, saj bodo xenon lu?i svetile celo no??
 
Oziroma te bom tako vpra?al: zakaj sploh omogo?ajo, da si izklopi? opozorilo na funkcijo, katero si pozabil izklopit in katero more? izklopit, da ne nastane ?koda na vozilu?  :zvizga:  torej uporabnik lahko izklopi opozorilo, da ga vozilo ne opozori, da je pozabil izklopit lu?i in le te bodo gorele v nedogled?
 
A ni enostavneje naredit tako, da tudi, ?e uporabnik "pozabi" ugasnit lu?i (torej ?e ima stikalo na ON), da se te lu?i avtomati?no ugasnejo po 2 minutah recimo? Mislim.... glede takih zadev so japon?ki res sme?ni in nimam drugega za re?t  :macek2:
Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Lepo napisano :prstgor:  par pripomb:

 

To?ka 1: A ne ta funkcija Coming&Leaving home deluje samo ?e ima? lu?i na ON in ne na AUTO? No ce je to tako potem je useless....a bos vedno, ko bos domov prisel prestavljal na ON?

To?ka 2: Prednja vrata so od zadnjih oddaljena kolk?...80cm :)

To?ka 3: To je na ?alost samo pri vi?jih rangih avtomobilov....Mazda6 to ma verjetno, moja biv?a CX5 tega tudi ni mela...a sem pogre?al to funkcijo iz Honde Accord....

To?ka 13: Meni deluje BT brez problemov....z iphone 6S in zadnjim (ne beta) softwarejem....

 

Z ostalim bi se kar strinjal, dodal bi pa ?e to....da ko se pogovarja? preko BT z kom in se vkljucijo park senzorji je to za sogovornika zelo mote?e (baje), pa kamerco za rikverc ki je pod 50? bi komot lahko dodali...

 

Lp Primoz

 

Odgovori:

 

1. DA, ta funkcija deluje samo takrat, ko ima? na ON in DA, je povsem neuporabna, ker more? vedno imeti na ON in AUTO izgubi svoj pomen. Pa? spet neka posebna in FAIL logika japoncev..... ampak jaz sem pisal o temu, da pa? moj model 3-ke tega nima, ker je bila kupljena na samem za?etku prodaje, ko te funkcije ?e niso ponujali v opremi. Ponujat so jo za?eli kasneje in ni mo?nosti, da bi na mojo 3-ko to vgradili (sem danes prejel odgovor na mail)

 

2. DA, oddaljena je manj kot meter, a ote?uje zadevo in je povsem odve?, da moram pritisnit na sprednjo kljuko, da bom zadnjo odprl  :macek2:  ampak ok, smo do?iveli ?e huje v ?ivljenju  :lol:

 

3. Super, pri 3-ki tega na ?alost ni.

 

13. Sem zelo vesel zate  :rolleyes:  verjetno ima? novej?i BT modul vgrajen, saj je moja 3-ka bila o?itno sestavljena iz delov starih zalog, in so porabili na takratne 3-ke  :zvizga:

 

 

Bo zato nova 3-ka, ki pride letos, veliko bolj?a.

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Kar se teh bonbon?kov ti?e so japonci ?e kar precej zadaj. Pa? tako je.

Ko pa menja? znamko pa ugotovi?, da so tam drugi kri?i. Overall, odvisno kaj ti ve? pomeni. Mogo?e pa japoncki le niso tako u?inkoviti, ker sicer, ?e bi vse te dodatke naredili kot se zagre, avto stal neprimerno ve? denarja.

 

Meni je zanimivo to, da pri njih sploh ne more? naro?iti dodatkov, ki so pri drugih znamkah ?e samoumevni. Kot da bi se namenoma otepali novih tehnologij recimo. Mogo?e pa ho?ejo na nek novodoben na?in prikazal pure uzivancijo v vo?nji...

 

 

 

Sent from my SM-G920F using Tapatalk

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

 

2. DA, oddaljena je manj kot meter, a ote?uje zadevo in je povsem odve?, da moram pritisnit na sprednjo kljuko, da bom zadnjo odprl  :macek2:  ampak ok, smo do?iveli ?e huje v ?ivljenju  :lol:

 

 

A na tvojem klju?u ni gumba za odklep?

Sam ga sicer redko uporabljam, vendar nimam vedno polnih rok in ?e je nekdo pred mano pri avtu, pa? pritisnem tisti gumb.

Slovenec sem. Ne jamram. Vozim Mazdo.

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Jest - hvala za tvoje odgovore, ampak nimajo ?isto nobenega pomena, saj je skoraj vsak tvoj odgovor: pri meni je tako, pri moji 6-ki je tako....  ni point, da primerja? mojo 3-ko s tvojo 6-ko :) vem, da se funkcije od modela do modela lahko razlikujejo. Konkretno je govora samo o 3-ki in ja, lahko si vesel, da ima? TomTom, kajti ta s tem MZD sem danes znoru med vo?njo...

 

Naslov je bolj "pompozen" .... In se ne omejuje samo na tvoj avto... Niti ne samo na Mazdo 3 :) ...

 

 

No - o temu jaz govorim in pi?em! Mi sedaj verjame?, da je MZD en velik KREP!? Po?asi res ?e zgubljam ?ivce s tem nedelovanjem...

 

Jao.... no kaj bi ti naredil, ?e bi se ti ta napaka pojavljala recimo na vsakih prevo?enih 100km? Vozilo si kupil z namenom, da ga bo? uporabljal v namene, katerim naj bi slu?il, a le to je pogosto nemogo?e.

Sicer infotainment ni glavni del avtomobila... Pri meni je na prvem mestu, da avto dela in da me ne pusti na cesti ter da se v njem dobro pocutim... Bi pa verjetno tudi pizdil, ce bi se mi to dogajalo, kar ti pises... Vem pa, da pomagalo ne bi veliko... Pri prejsnji sestici sem imel originalno navigacijo... Pa na zacetku brez kart za SLO... Sele po ene dveh letih od nakupa je izslo nekaj, kar pa je bilo bolj kot ne samo to, da je bilo... Ampak OK... Tako pac je... Na cesti pa zaradi tega nisem ostal nikoli ;)

 

 

 

?e nekaj mi povej za naslednjo to?ko:

 

16. Funkcija pozorila za prizgane luci je zato, da ko stojis in odpres vrata in imas luci na ON, da te opozori, da si nekaj pozabil... 

 

Vpra?anje: zakaj pa je sploh omogo?eno, da lahko pri?ge? neko funkcijo, katero lahko pozabi? izklopit in katera ti lahko uni?i baterijo, saj bodo xenon lu?i svetile celo no??

 

Oziroma te bom tako vpra?al: zakaj sploh omogo?ajo, da si izklopi? opozorilo na funkcijo, katero si pozabil izklopit in katero more? izklopit, da ne nastane ?koda na vozilu?  :zvizga:  torej uporabnik lahko izklopi opozorilo, da ga vozilo ne opozori, da je pozabil izklopit lu?i in le te bodo gorele v nedogled?

 

A ni enostavneje naredit tako, da tudi, ?e uporabnik "pozabi" ugasnit lu?i (torej ?e ima stikalo na ON), da se te lu?i avtomati?no ugasnejo po 2 minutah recimo? Mislim.... glede takih zadev so japon?ki res sme?ni in nimam drugega za re?t  :macek2:

Ampak komplicirati pa znas... Nevem zakaj te moti neka funkcija, ki je ti osebno ne potrebujes... Po drugi strani pa jamras, da neka druga funkcija ne dela tako, kot bi ti zelel... Nekdo drug pa ima drugacno mnenje... Zal se ne da narediti tako, da bi bili zadovoljni prav vsi... Vedno se bo nasel nekdo, ki mu nekaj, kar je drugim vsec, ni vsec... ;)

 

Pac opozorilo je... Imas moznost da ga izklopis ali pustis vklopljenega... ;)

 

 

Kakorkoli... vsak ima svoje mnenje... in prav je tako... zal pa je nemogoce, da bi vsi bili zadovoljni ... potrebno se je pac sprijazniti s tem, kar je ponujeno ali pa isces dalje tisto perfekcijo, ki ti najbolj ustreza ... :) 

lp

Thomas

image.png
              mazda CX-60 PHEV327 AWD AT Homura

Poraba (bencin)                        Poraba (elektrika)

Mazda CX-60 Startup animation2.gif

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Moje mnenje je, da je lepo ?e ti stvari ki si jih kupil, delujejo. Danes trgovci avte prodajajo na na?in, kako lepi so in koliko enih bonbon?kov imajo (podvozje in motor so  drugotnega pomena). Tudi v mazdi so ti dodatni bonboni noter zato, 1. ker jih ima konkurenca, 2. ker se na njih najve? zaslu?i. In ravno zaradi slednjega bi bilo fer da delajo kot se zagre.

 

?e en fail, vsaj zame, pri mazdah: pri vsej bonbonjeri nimajo el. gretja prednje ?ipe. Vsaj jaz bi la?je ?ivel brez recimo el pomika stekel kot brez tega.

The only aproved cure for too much fun is three much fun!

post-1420-0-86929800-1443681846.png

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Sam to gretje ?ipe ma notri ene nitke, kar je mote?e. Vsaj meni ?

 

Sent from my SM-G920F using Tapatalk

Ima, vendar jih ne opazi?, vsaj pri mojem taborniku to ni problem. Opazi? pa da ni ve? problemov z rosenjem, pa strgalo za led tud precej pr?para?.

The only aproved cure for too much fun is three much fun!

post-1420-0-86929800-1443681846.png

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Kar se ti?e to?ke 10, v zvezi z: "Loading navigation" problemom, naj dodam, da sem imel sam na za?etku (Mazda 6, 2015) podoben problem (nastal je, ko sem vzel SD kartico ven in jo priklopil na ra?unalnik, da sem naredil backup). Zadeva je dejansko precej problemati?na, saj naredi navigacijski sistem prakti?no neuporaben. Problem sem re?il tako, da sem resetiral celoten sistem (pri v?ganem avtomobilu). Od takrat naprej deluje bp in tudi po zadnji posodobitvi map nisem opazil nobene posebnosti. V kolikor bo? imel probleme z navigacijo ?e naprej, bi jaz zahteval menjavo sistema pod garancijo, ki nenazadnje stane kar nekaj denarja...

P. S. Novo Mazdo 6 uporabljam cca. 3 mesece (4300 km) in do sedaj nimam omembe vrednih pripomb oz. te?av, ki niso bile re?ljive. Vsaka vo?nja mi ?e vedno privabi nasmeh na obraz :-)

 

lp 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

A na tvojem klju?u ni gumba za odklep?

Sam ga sicer redko uporabljam, vendar nimam vedno polnih rok in ?e je nekdo pred mano pri avtu, pa? pritisnem tisti gumb.

 

Ima :) ampak potem je brez veze imeti funkcijo odklepanja vozila brez klju?a  -_-  pa? polne roke ima? (nosi? gajbo) in klju? ima? v ?epu in bi bilo veliko la?je, ?e bi lahko kar na zadnjih vratih odklenil vozilo. Dejstvo je, da takih zadev ob nakupu vozila ne pogre?a?, jih pa za?ne? (ali pa recimo v tvojem primeru ne) pogre?at in jih izpostavi?. Ostala vozila (sicer ne vsi) imajo to mo?nost.

 

Dosti ?alostno je to, da en Peugeot/Citroen, ki ne slavita najbolj po kvaliteti in dobri uporabni?ki izku?nji, to omogo?ata ?e od leta 2011 in ti 2 znamki sploh ne more? primerjat in jih tudi ne... sam tako povem  :jezicek:

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Moje mnenje je, da je lepo ?e ti stvari ki si jih kupil, delujejo. Danes trgovci avte prodajajo na na?in, kako lepi so in koliko enih bonbon?kov imajo (podvozje in motor so  drugotnega pomena). Tudi v mazdi so ti dodatni bonboni noter zato, 1. ker jih ima konkurenca, 2. ker se na njih najve? zaslu?i. In ravno zaradi slednjega bi bilo fer da delajo kot se zagre.

 

?e en fail, vsaj zame, pri mazdah: pri vsej bonbonjeri nimajo el. gretja prednje ?ipe. Vsaj jaz bi la?je ?ivel brez recimo el pomika stekel kot brez tega.

 

Pa ?e to je, da ti dajo garancije KAR 5 LET, ampak ko pa poka?e? te?avo s prstom, je pa ne morejo odpravit, ker je tak SW in nimajo kaj. Na?e servise povsem razumem in jih ne obsojam, je pa neprijetno, ko pride? ?e 3x na servis zaradi ene in iste te?ave (konkretno "Loading Navigation") in se vodja servisa ?e dr?i za glavo, ker mi ne more pomagat, ima pa stranko pred sabo s konkretno te?avo, o kateri naj bi bili seznanjeni tudi vodilni pri MME.

 

Jaz res ne razumem tega, da nekateri nimate teh te?av. O?itno obstaja ve? razli?ic CMU oz MZD in imam jaz ?isto ta prvo (ker je avto letnik 2013 - december) in takrat so vgrajevali o?itno prve ra?unalnike. Kasneje so verjetno za?eli vgrajevati novej?e ra?unalnike, morda z ve? rama ali ve? spomina (kaj jaz vem - ugibam) in zaradi tega te?je pride do takih te?av? ?e enkrat - ugibam.... To morda dokazuje tudi dejstvo, da nekateri nimate te?av s streamanjem BT glasbe.... jaz pa imam, ker mi zvok popa?i....vendar ne vedno, ampak na trenutke in o tej te?avi so se razpisali tudi na ostalih tujih forumih.... mislim, da je en v Nem?iji izpostavil, da so mu na servisu zamenjali CMU ali MZD zaradi tega BT streamanja in da sedaj nima ve? te?av...

 

Bi pa res bilo lepo, da bi funkcije, katere so ponujene, delale v redu in brez te?av.

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Kar se ti?e to?ke 10, v zvezi z: "Loading navigation" problemom, naj dodam, da sem imel sam na za?etku (Mazda 6, 2015) podoben problem (nastal je, ko sem vzel SD kartico ven in jo priklopil na ra?unalnik, da sem naredil backup). Zadeva je dejansko precej problemati?na, saj naredi navigacijski sistem prakti?no neuporaben. Problem sem re?il tako, da sem resetiral celoten sistem (pri v?ganem avtomobilu). Od takrat naprej deluje bp in tudi po zadnji posodobitvi map nisem opazil nobene posebnosti. V kolikor bo? imel probleme z navigacijo ?e naprej, bi jaz zahteval menjavo sistema pod garancijo, ki nenazadnje stane kar nekaj denarja...

P. S. Novo Mazdo 6 uporabljam cca. 3 mesece (4300 km) in do sedaj nimam omembe vrednih pripomb oz. te?av, ki niso bile re?ljive. Vsaka vo?nja mi ?e vedno privabi nasmeh na obraz :-)

 

lp 

 

Verjemi, da sem reset MZD naredil vsaj 6x zadnje ?ase.... tudi na servisu jim ta reset ni pomagal, ampak so mi v decembru 2015 (3 tedne nazaj) morali prav celoten avtomobil "resetirat", nalo?ili so mi povsem na novo zadnji SW in je delalo 2 tedna.... sedaj se pa ponovno za?ne pojavljat te?ava.... kakor je razvidno in dokazov.

 

Kakor vem, celoten MZD stane precej denarja.... pod garancijo bom zahteval menjavo samo v primeru, da naslednji popravki SW ne bodo popravili teh dveh te?av, ki sem ju na?tel (torej loading navigation in samodejni reset MZD). ?e ne bo druge, bo to zadnja alternativa.

 

Ti pa ima? verjetno novej?i MZD, kot sem ?e napisal v prej?njem postu in tvoj MZD ima verejtno ve? rama ali spomina na splo?no, morda celo novej?i procesor itd.... verjetno se tudi odziva in nalaga hitreje kot moj MZD, saj sva s kolegom, ki je testiral novo Mazdo 2 z MZD, preverila hitrost pomikanja po meniju in je pri tej 2-ki bilo o?itno hitreje, kot pri meni. Ta hitrost me seveda ne moti, moti me to, da ne dela navigacija in da se samodejno resetira kar med vo?njo :(

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Glede na to, da si se res poglobil v zadevo, me zanima ?e si na?el kak?ne podatke o problemih

diesel ma?in (uhajanje nafte med olje), ki so bili prisotni prvi prvih modelih Skyactive-D?

Oziroma ali so pri novej?ih ma?inah te probleme ?e odpravili?

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Ima :) ampak potem je brez veze imeti funkcijo odklepanja vozila brez klju?a  -_-  pa? polne roke ima? (nosi? gajbo) in klju? ima? v ?epu in bi bilo veliko la?je, ?e bi lahko kar na zadnjih vratih odklenil vozilo. Dejstvo je, da takih zadev ob nakupu vozila ne pogre?a?, jih pa za?ne? (ali pa recimo v tvojem primeru ne) pogre?at in jih izpostavi?. Ostala vozila (sicer ne vsi) imajo to mo?nost.

 

Dosti ?alostno je to, da en Peugeot/Citroen, ki ne slavita najbolj po kvaliteti in dobri uporabni?ki izku?nji, to omogo?ata ?e od leta 2011 in ti 2 znamki sploh ne more? primerjat in jih tudi ne... sam tako povem  :jezicek:

 

?e nosi? gajbo, tudi tistega gumba na kljuke ne more? pritisniti

Slovenec sem. Ne jamram. Vozim Mazdo.

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

?e nosi? gajbo, tudi tistega gumba na kljuke ne more? pritisniti

Saj o tem jaz govorim, da nima smisla ?e nima? elektri?nega odpiranja ?e poleg. To je edini smisel. Lahko gajbo prime? s klju?i, pred avtom odpre?, se ti odpre, pa odlo?i?, druga?e je vse manualno, ne glede na to koliko gumbov ima?.

Nisem probal fordove 'brce' da ti odpre, verjetno je tudi dosti simpl.

 

Jaz dnevno uporabljam v naprej odpiranje prtlja?nika (pes, roba, torbe...) ampak zgolj ker je elektrika poleg.

 

Ima pa elektrika velik minus - prtljaga mora biti tipi top do roba, ker ko vrata samo malo nasedejo na nekaj se ustavijo varnostno - ni ?ans da z roko prtegne? dol po mo?ko in zba?e? vse not :)

Live your dreams, don't dream your life!

Se oproscan za topkaeske napale, ampk bolj ko le teledon pametem in moderin, manjse ma tipkivnico

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Pridružite se pogovoru

Objavljaš lahko sedaj in se registriraš pozneje. Če imaš račun, se lahko prijaviš, če želiš objavljati s svojim računom.

Gost
Odgovori na to sporočilo...

×   Prilepljeno kot obogateno besedilo.   Prilepi raje kot enostavno besedilo

  Only 75 emoji are allowed.

×   Vaša povezava je bila samodejno vdelana.   Namesto tega raje prikaži samo kot povezavo

×   Tvoje predhodno sporočilo je bilo obnovljeno.   Izbriši besedilo iz urejevalnika

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Nalagam...

×
×
  • Ustvari novo...

Pomembna informacija

Spletna stran uporablja piškotke z namenom zagotavljanja funkcionalnosti in boljše uporabniške izkušnje spletnega mesta. Z uporabo spletnega mesta soglašate z uporabo piškotkov.