Skoči na vsebino

Ali vas pogled na nesrečo kaj spametuje?


Lojz

Priporočeno sporočilo

Lojz no, a dej no... pol pa ti men govori?, da sem otro?ji. Dej sebe poglej sej se obna?a? k otrok v vrtcu, k mu drug ne da igra?e. Zdej pa je jok pa se samemu sebi smili? - res si en kalimero.

 

Kar se pa ti?e tega, da smo te uvrstili med pijance pa je tud eno samo pretiravanje. ?e najbli?je so bile moje izjave zato tud prevzemam krivdo. Ampak ?e bo? ?el prebirat nisem niti enkrat napisal direktno da je Lojz pijanec al pa alkoholik. Vedno napi?em v vpra?alni obliki, ?e si ga pil, ko tak?ne pi?e?.

 

To nikakor ne pomeni, da si ga res pil in to itak sam najbolje ve? a si ali nisi. ?e nisi pol te itak te besede sploh ne smejo prizadeti, ?e pa si pol pa bodi vsaj fer do sebe in si priznaj - ne rabi? nam priznat samo sebi si priznaj in tukej je tisto ogledalo, ki ga tako rad nastavlja? drugim, kolikokrat pa ga postavi? sebi in se sam pogleda??

 

Svet ni ?rno bel, ampak je v vseh mogo?ih niansah in absolutne resnice ni, ker je vsaka stvar samo stvar interpretacije. Je pa res, da ima bolj prav tisti, ki spravi skupaj bolj?e argumente in svoje navedbe lahko bolj tehtno razlo?i oz. poda.

 

Pa glede na to da se ima? za nekega odraslega ?loveka potem bodi tudi ti "faca" pa nehaj s to paranojo, da te bomo likvidirali pa banali pa kaj jaz vem kaj ?e vse. Dokler bo? dr?al normalen nivo komunikacije in ne bo? zmerjal drugih in jih pritlehno ?alil te ne bo nih?e banal, ?etudi ima? druga?en na?in razmi?ljanja.

 

Pa glej da ne bo? zdej ta moj odstavek prebral v stilu: "aha, zdaj, k sem jim zagrozu so se pa usrali". Nih?e se te ne boji ne tebe ne nekih kvazi "gro?enj", kaj bo? vse naredil in komu bo? kej poslal. In ?isto neumno s tvoje strani je, da se nas ti boji?, ker ti ne fizi?no ne kako druga?e nih?e ni? no?e. ?e pa se je debata razvnela tako kot se je si sam ravno tako kriv za tako stanje kot kdo drug (vklju?no z mano al pa predvsem z mano), ki s tabo komunicira.

 

 

 

Sicer bom spet predolg v mojem pisanju sam se je cela zadeva za?ela tako, da si ?isto znorel, ko sem omenil vest v povezavi s cerkvijo in odpustki grehov. Naenkrat si se kot pravi kri?arski vojak spravil v bran cerkve in za?el dvomiti v vsako izjavo, ki smo ti jo ponujali pa ?eprav tam nekje doli verjetno ve?, da nismo nakladali okrog tega in da govorimo iz izku?enj.

 

In ker sem s tem, da sem si upal re?i nekaj ?ez cerkev in predvsem ?ez njene metode sem avtomati?no postal tvoj sovra?nik in v vsakem mojem prispevku si samo iskal, kje se bo? kregal z mano. ?e bi dobro prebral in pregledal, kaj sem ti napisal bi verjetno videl, da ne zagovarjam ne divjanja/prekora?itev hitrosti ne kretenov, ki to po?nejo ampak ti tega nisi niti opazil.

 

No?e? videti, da ?elim povedati, da je spekter vzrokov za nesre?e tudi kje drugje ne samo pri hitrosti in da je vse preve?krat samo hitrost de?urni krivec tudi zaradi subjektivnih vzrokov (policijski zapisniki v primerih, kjer ni enostavno dolo?iti pravega vzroka). To si potem povezal s tem da smo tukaj zbrani ve?inoma divjaki in to razsvetljeno spoznanje ti je grelo tvojo du?ico in si bil ?ist navdu?en ko si nas razkrinkaval. Sicer ne vemo ?esa si nas kakor razkrinkal, ampak naj ti bo to v veselje.

 

Predvsem se mi pa hecno zdi, da si parkrat omenil vsemogo?e vzroke zaradi katerih se lahko zgodi karambol (recimo tako kot zdaj nazadnje uporabo mobitela) in si napisal, da to?no teh vzrokov ni nikjer zabele?enih kot vzrok za nesre?e. No?e? pa videti, da v statisti?nih vzrokih ravno zaradi tega nekaj ne ?tima, ker ?e ni nikjer zabele?enih nesre? zaradi teh vzrokov to ?e ne pomeni, da jih ni.

 

Ampak ne, ti si kot bikec, ko vidi? rde?o zastavo z napisom hitrost, za?ene? v to, ki je po tvoje edino relevantno dejstvo in glavni krivec vsega gorja na cestah. Ne premakne? se niti ob dejstvu, da lahko ?lovek zaspi v avtu (ravno ?ez vikend sta bila dva taka primera na HR cestah, na na?ih pa niti ne pomnim, kdaj bi to navedli kot vzrok) in ?e v spanju zapelje na levo ter tr?i v nasproti voze?ega napi?ejo nepravilna stran in smer vo?nje, ?e pa zapelje v desno in se zvrne v graben pa je kriva neprilagojena hitrost. Ne eno ne drugo ne dr?i ampak zate to o?itno dr?i saj bolj verjame? tistemu kar ti oblast in odgovorni govorijo kot izku?njam raznoraznih ljudi, ki so se jim take in podobne stvari zgodile v ?ivo na njihovi ko?i.

 

Vse te izku?nje in znanja so zate pa? samo nakladanje in otro?je plozanje ter nabijanje v prazno. Verjetno je to tudi tole pisanje, ki si ga zdajle prebral (upam, da res prebral in ne sam preletal ter poiskal stvari na katere se bo? obesil, da lahko nadaljuje? besedni dvoboj z mano).

 

Ok, zdaj pa res dovolj, ker sem spet ob?utno predolg (kolk se ti dve zadnji besedi dobr sli?ta :D) in upam, da ne preve? dolgo?asen.

33112_1.png

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Zanimivo kao v Nem?iji najdejo pravilen vzrok... pri nas bil 100% ozna?en kot neprilagojena hitrost pa ne glede, da bi se zgodilo ve? nesre? zaradi istega vzroka tako kot v tem primeru v Nem?iji.

 

http://24ur.com/novice/crna-kronika/trcilo-259-vozil.html

 

Zakaj sem to omenil... zato ker hitrost tukaj ni imela nobene veze, ?e so bili ljudje zaslepljeni zaradi odboja sonca na mokrem cesti??u. Z navedbo pravega vzroka so VSEM OSTALIM udele?encev dali vedeti, da jih lahko taka situacija v prihodnje ravno tako preseneti in da morajo biti previdni saj se lahko zgodi nesre?a (kot v tem primeru) zaradi zaslepitve.

 

?e bi pa rekli neprilagojena hitrost pa bi si vsi mislili... aha saj vozim po pravilih pod omejitvijo in se mi ne more ni? zgoditi (tako razmi?lja 90% vseh voznikov) oz. se mi to ne more zgoditi.

 

To je ta problem in zakaj nekateri tako navijamo, da bi se izpostavli PRAVI vzroki za nesre?e saj edino s pravimi vzroki bomo iskali prave re?itve in bomo lahko izbolj?ali varnost. ?e pa vzroki ne bodo pravilno navedeni pa tudi nih?e ne bo vedel kaj narediti saj bo delal preventivo na vzroku, ki v danem trenutku ni pravi in vse delo bo popolnoma zaman.

33112_1.png

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Zanimivo kao v Nem?iji najdejo pravilen vzrok... pri nas bil 100% ozna?en kot neprilagojena hitrost pa ne glede, da bi se zgodilo ve? nesre? zaradi istega vzroka tako kot v tem primeru v Nem?iji.

 

http://24ur.com/novice/crna-kronika/trcilo-259-vozil.html

 

Zakaj sem to omenil... zato ker hitrost tukaj ni imela nobene veze, ?e so bili ljudje zaslepljeni zaradi odboja sonca na mokrem cesti??u. Z navedbo pravega vzroka so VSEM OSTALIM udele?encev dali vedeti, da jih lahko taka situacija v prihodnje ravno tako preseneti in da morajo biti previdni saj se lahko zgodi nesre?a (kot v tem primeru) zaradi zaslepitve.

 

?e bi pa rekli neprilagojena hitrost pa bi si vsi mislili... aha saj vozim po pravilih pod omejitvijo in se mi ne more ni? zgoditi (tako razmi?lja 90% vseh voznikov) oz. se mi to ne more zgoditi.

 

To je ta problem in zakaj nekateri tako navijamo, da bi se izpostavli PRAVI vzroki za nesre?e saj edino s pravimi vzroki bomo iskali prave re?itve in bomo lahko izbolj?ali varnost. ?e pa vzroki ne bodo pravilno navedeni pa tudi nih?e ne bo vedel kaj narediti saj bo delal preventivo na vzroku, ki v danem trenutku ni pravi in vse delo bo popolnoma zaman.

 

Ja bravo! De? in sonce je pa res pravi vzrok za nesre?o. To bi moralo pisat v statistiki a nede? ?e se napi?e v statistiko ta vzrok, bo pa to res pripomoglo k re?evanju problema. Jasno, teb najbolj pa?e, ?e je de? kriv pa sonce..,

hehe kot, da sta de? in sonce ?ele od v?eraj, pa je reba to re?it tako, da se bo de? in sonce ukinilo al pa celo sonce in de? kaznovalo. Ti ti grdo sonce.....ti ti grdi de?, ki si padal in mokro cesto naredu nam ?oferjem, ki drga? znamo vozit samo po senci in suhi cesti.

Ma de dej Bosss, zdej si pa vse povedal..

In kako ti ve? kaj so nem?ki policisti napisali v statistiko kot vzrok za to nesre?o?

Ja, ja Bosss zdaj si pa spet zinu eno pametno in tako ki vam je pisana na ko?o.

Najbol? da za nesre?o kaznujemo naravo in naravne pojave, ki obstajajo ?e tolko cajta kot svet.

Jaooo, kak?ne traparije pi?e?...in kot vidim, je tukaj prisotnim kar v?e? ta tvoj "pravi" vzrok za nem?ko nesre?o...

 

 

tema se je pa? razvila, in dobila ?ir?e razse?nosti, kot si ji ti na za?etku nastavil, in zdaj te moti, ker v TVOJI temi ostali pa? debatiramo ?e o ?em drugem kot pi?e v naslovu...

 

 

Saj ti kar naprej tukaj opozarja?, ?e tema zaide in postane OFF. Aja, teb ta tema slu?ajno ustreza da se v njej pi?e ?imve? OFF....
Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Saj ti kar naprej tukaj opozarja?, ?e tema zaide in postane OFF. Aja, teb ta tema slu?ajno ustreza da se v njej pi?e ?imve? OFF....

 

ni? jaz kar naprej ne pi?em da je kaj off-topic, ?e sem pa vmes opomnil, da tema zahaja, pa ni ni? narobe s tem, ali ?

 

off-topic v tej temi je medsebojno besedno obra?unavanje in prepucavanje, ampak, ?e si eni tega ne date dopovedat, pa jaz tudi ne bom rinil z glavo skozi zid, in vedno znova opozarjal...

 

pravi vzrok za to nesre?o, ?e sem jaz po nem?kih poro?ilih pravilno sli?al, je bil pa nenaden naliv, ko je de? pri?el padati dobesedno v trenutku, in se je zato vidljivost v trenutku zmanj?ala, na dolo?enem odseku AC pa je bilo kar ?ez 15 to?k, kjer so naletela vozila, ni pa bilo to tako, kot je prikazano v nekaterih medijih, da bi se veri?no zaletelo 259 vozil na kupu...

 

citat iz enega nem?kih medijev: "Starker Regen sorgt f?r Unfallserie"

http://www.rtl.de/rtlaktuell/rtl_aktuell_v...30231&pos=3

 

24ur NI zanesljiv vir obve??anja ;)

LP KAALman
post-11-0-20527300-1509737445.png

post-11-0-02591300-1509952290.gif

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

?e bi pisalo, da je vzrok za nesre?o sonce ali de?, bi pa bil?

 

NE!

 

tule bo spet en vzrok za nesre?o... razpi?i se ;)

 

http://de.news.yahoo.com/1/20090720/twl-mi...ka-13c1e7b.html

 

CITAT: Braunschweig (AP) Bei einer Massenkarambolage auf der Autobahn A 2 in Niedersachsen wurden am Sonntag mindestens 63 Menschen verletzt, f?nf davon erlitten schwere Verletzungen. Nach heftigen Regenf?llen verloren im Bereich Peine mehrere Fahrer die Kontrolle ?ber ihre Autos, wie die Autobahnpolizei Braunschweig mitteilte. Bei hohem Verkehrsaufkommen kam es zun?chst zu rund 15 Unf?llen, in die teils bis zu 20 Autos verwickelt waren. Diesen Artikel weiter lesen

 

Der Verkehr staute sich daraufhin bis zum Autobahnkreuz Braunschweig Nord, was zu zahlreichen weiteren Unf?llen f?hrte. Auf dem Autobahnparkplatz R?hrse Nord wurde durch die Feuerwehr eine Verletzten-Sammelstelle eingerichtet. Die Autobahn war ?ber Stunden voll gesperrt. Insgesamt war ein Bereich von rund 30 Kilometern betroffen.

 

? 2009 The Associated Press. Alle Rechte Vorbehalten - All Rights Reserved

LP KAALman
post-11-0-20527300-1509737445.png

post-11-0-02591300-1509952290.gif

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

BAN?! :unsure::whatever:

 

Adijo pamet v kaj se tale forum spreminja zarad enga pametnjakovi?a. <_<

 

En najbol?ih forumov kar jih obiskujem (?e ne celo najbolj?i), pa smo vsi prikazani kot brezsr?ni divjaki, poleg tega pa ?e otro?ji bedaki in ne vem kaj ?e vse. Povrhu vsega, nam pa mo?gane pere en Kristus, ki ma sam tok oprane mo?gane da se skoz vidi.

 

Pet Lojz raj 7th Heaven gledat.

 

Sicer pa ?e bi bil prepri?an v to kar govori?, bi nas paglavce pustu na miru pa spokal. Vsaj jst bi tko naredu, kr ne bi ?elel bit "v dru?bi" s takimi insekti kot smo mi. In to?no to si jst o teb mislem. Upam da se tale tema in Lojz zbri?eta iz tega foruma ?imprej ... :blush:

I'm not trying to impress you ... but I have a tractor.
Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Ja bravo! De? in sonce je pa res pravi vzrok za nesre?o. To bi moralo pisat v statistiki a nede? ?e se napi?e v statistiko ta vzrok, bo pa to res pripomoglo k re?evanju problema. Jasno, teb najbolj pa?e, ?e je de? kriv pa sonce..,

hehe kot, da sta de? in sonce ?ele od v?eraj, pa je reba to re?it tako, da se bo de? in sonce ukinilo al pa celo sonce in de? kaznovalo. Ti ti grdo sonce.....ti ti grdi de?, ki si padal in mokro cesto naredu nam ?oferjem, ki drga? znamo vozit samo po senci in suhi cesti.

Ma de dej Bosss, zdej si pa vse povedal..

In kako ti ve? kaj so nem?ki policisti napisali v statistiko kot vzrok za to nesre?o?

Ja, ja Bosss zdaj si pa spet zinu eno pametno in tako ki vam je pisana na ko?o.

Najbol? da za nesre?o kaznujemo naravo in naravne pojave, ki obstajajo ?e tolko cajta kot svet.

Jaooo, kak?ne traparije pi?e?...in kot vidim, je tukaj prisotnim kar v?e? ta tvoj "pravi" vzrok za nem?ko nesre?o...

 

Mr. smartpants, pa ti povej kaj je po tvoje bil vzrok, da se je toliko nesre? zgodilo na tako kratkem delu AC. Pa ne se zdaj zgovarjat, da to ni tvoja naloga in da bodo to ?e povedali nem?ki policisti in preiskovalci.

 

Bodi vsaj tolk fair, ?e ?e zna? zajebavat in se norca delat, da zna? tud kej konkretnega napisat. Ima? ve? razli?nih virov pa napi?i kaj naj bi bilo po tvoje narobe na tej AC. Da te vidmo junak.

 

Aja, pa da ne bo? pozabil... pred ?asom si tujce ozna?il, da niso norci in divjaki kot mi Slovenci, tako da res komaj ?akam tole razlago.

33112_1.png

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Jaz resno razmi?ljam,da se nekdo zelooo,zelooo norca dela iz nas tukaj na forumu. :angry:

In mi "padamo" na take otro?je finte. :aaaaa:

Zakaj se poba ne predstavi z kak?no slikico svoje "mazde",da vidimo,?e sploh vozi avto (bilokateri) ali samo kak star bicikel.

Da ima Boss-a in mene za nevadne otro?aje(po srcu sva ?e vedno mlada,ne?) je pa ?e malo mo?na.Sam imam izpit za avto od leta 82,verjetno Boss ga je tudi opravil nekje tam-mogo?e par let pozneje.In koliko km prevo?enih imamo samo nekateri ?lani tu gor?

 

In potem nam bo vsem solil pamet eden,ki ga spoljoh nobeden (ali res?) ne pozna? ?zmeden?

In nas poslu?a z zaprtimi u?esi oz.nas "bere" z zaprtimi o?mi...

 

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Mr. smartpants, pa ti povej kaj je po tvoje bil vzrok, da se je toliko nesre? zgodilo na tako kratkem delu AC. Pa ne se zdaj zgovarjat, da to ni tvoja naloga in da bodo to ?e povedali nem?ki policisti in preiskovalci.

 

Bodi vsaj tolk fair, ?e ?e zna? zajebavat in se norca delat, da zna? tud kej konkretnega napisat. Ima? ve? razli?nih virov pa napi?i kaj naj bi bilo po tvoje narobe na tej AC. Da te vidmo junak.

 

Aja, pa da ne bo? pozabil... pred ?asom si tujce ozna?il, da niso norci in divjaki kot mi Slovenci, tako da res komaj ?akam tole razlago.

 

Ajde, dej ti mozak, al pa kater drug, napopajte tle statistiko, ki jo napi?ejo Nem?ki policaji! Pa napopajte ?e Italijanske, Francoske, Avstrijske itd....ker pravte da so v drugigh dr?avah pa taprave statistike. Ajde da vidmo te statistike, ki vam odgovarjajo!

 

BAN?! :unsure::whatever:

 

Adijo pamet v kaj se tale forum spreminja zarad enga pametnjakovi?a. <_<

 

En najbol?ih forumov kar jih obiskujem (?e ne celo najbolj?i), pa smo vsi prikazani kot brezsr?ni divjaki, poleg tega pa ?e otro?ji bedaki in ne vem kaj ?e vse. Povrhu vsega, nam pa mo?gane pere en Kristus, ki ma sam tok oprane mo?gane da se skoz vidi.

 

Pet Lojz raj 7th Heaven gledat.

 

Sicer pa ?e bi bil prepri?an v to kar govori?, bi nas paglavce pustu na miru pa spokal. Vsaj jst bi tko naredu, kr ne bi ?elel bit "v dru?bi" s takimi insekti kot smo mi. In to?no to si jst o teb mislem. Upam da se tale tema in Lojz zbri?eta iz tega foruma ?imprej ... :blush:

 

Jasno ta forum teb pa?e, ker ste skupaj zbrani enaki gre?niki. Delanje pizdarij in divjanje po cesti vas zdru?uje. Zdaj se je pa pojavu en Lojz, ki si je drznu povedat, da ste to kar v resnici ste. Na tem forumu se bojite drug druzga, da ne bo kdo kaj ?ez koga in jegovo obna?anje reku. Vse vsiljivce pa ho?ete pospravt.

Men se je tud zdelo ?udo kako to da ste tukaj vsi tako slo?ni. Zdaj je stvar jasna. Za svoje prekr?ke obto?ujete ves svet samo sebe ne in to vas dela slo?ne. Pljuvanje po prometnem ministru, ?lendru , policiji, dr?avi, statistiki itd...vas je zdru?ilo. ?e pa kdo kaj re?e ?ez to va?e pljuvanje, pa vsi skupaj sko?te nanjga. Vase se ozrite pa na va?e debate. Skoz neko hvalisanje kolk letijo te va?e Mazde, ko pa kaj po?i so pa drugi krivi pa statiistika.

Saj sem reku. Vi me kar banajte, ampak za ta ban bo zvedu ?e kdo. Naj se vid da se tukaj bana ljudi, ki opozarjajo na slovenski cestni problem ?tevilka 1.

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Lojz, zdej pa te leeepo prosim, se nehej sme?it, ker tole je pa tu ma?, pa tut kdo hudi?a te je pooblastil, da si sodnik, porota in rabelj vse v eni osebi.

 

Kot drugo pa kolkor vem, niti enga od nas ?e nisi uspel (o?itno niti ne bo?) spoznat v ?ivo, tako da potem ne vem kdo ti daje to mo? (modrost), da lahko brez da nekoga pozna?, presoja? kak?en je in kak?en ni, pa da so tak?ni tudi vsi otali tle gor!

 

SRAMOTA! :(

Lepa kot slika, na sliki pa traktor :)

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Lojz, zdej pa te leeepo prosim, se nehej sme?it, ker tole je pa tu ma?, pa tut kdo hudi?a te je pooblastil, da si sodnik, porota in rabelj vse v eni osebi.

 

Kot drugo pa kolkor vem, niti enga od nas ?e nisi uspel (o?itno niti ne bo?) spoznat v ?ivo, tako da potem ne vem kdo ti daje to mo? (modrost), da lahko brez da nekoga pozna?, presoja? kak?en je in kak?en ni, pa da so tak?ni tudi vsi otali tle gor!

 

SRAMOTA! :(

 

Ne bo? verjel, ampak na cesti se vozim tud jaz, moji otroci, ?ena itd... TO mi daje pravico da okurcam vse tiste, ki namerno kr?ijo predpise ali divjajo po cest in s tem kr?enjem predpisov ogro?ajo mene in mojo familijo.. Nih?e nima pravice vozit po svoje in si krojit predpise po svoje. Vsak ?ofer, ki je naredu izpit je podpisal, in na nek na?in prisegu da predpise pozna in da se bo ravnal po teh predpisih.

In jaz nisem dal mandata vam, ne komur kol drugmu, da me namerno s svojimi cestnimi budala??inami ogro?ate. Jasno?

Ti nima? in nih?e od nas nima pravice po cest vozit po svoje. Vi ste tisti, ki mi jemljete pravico po cesti vozit varno in med normalnimi ljudmi, ne jaz.

In ?e si vi jemljete pravico NAMERNO ogroo?at vse po vrst, imam menda tud jaz pravico kaj povedat ?ez vas.

Kapi??

?e me no?e? brat, me daj na ignore. kolkrat vam moram ?e to povedat?

 

PS: Dejte napopat policijske statistike drugih dr?av da bomo primerjali!

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

@Lojz: voda na tvoj mlin so te statistike... dosedaj si vneto zagovarjal hitrost kot glavni vzrok, zdaj naenkrat pa je kr?enje predpisov tisto kar te matra, Google je pameten, in poi??e marsikaj, kar dokazuje da statistike prometnih nesre? niso samo ?rno-bele, ampak imajo ve? barv

 

ZDA - Missouri:

 

http://www.modot.mo.gov/safety/trafficaccidentstatistics.htm

 

preglej predvsem ostale vzroke, ki so blizu hitrosti, na strani 12 v dokumentu za 2007 ima? poglavitne razloge, med katerimi je TUDI hitrost

 

?vica - Kanton Z?rich:

 

http://www.kapo.zh.ch/internet/ds/kapo/de/...tatistiken.html

 

Ker ti bo verjetno zanimivo, si preberi datoteko v kateri je obdelano celotno podro?je statistike nesre?:

Datei : Verkehrsunfallstatistik2008.pdf Gr?sse: 16535 KB Verkehrsunfallstatistik f?r den Kanton Z?rich 2008 (16535 KB)

 

Nem?ija, Nordrhein-Westfalen:

 

http://www.polizei-nrw.de/im/Zahlen_und_Fa...tistik2008.html

 

Preberi si tudi spremne tekste na linkih, ki sem ti jih posredoval, ?e se bo? pa potrudil, pa bo? s pomo?jo Googla najdel ?e velikov ve? o tej temi, bere? lahko cele dneve, ampak TUDI spremno besedilo, ne samo ?tevilke!

 

Pa daj si enkrat zabit v to tvojo betico, da se mi tu tudi zavedamo tega, da je hitrost eden od razlogov, ni pa eden in edini!

 

Okurca? pa lahko tiste, ki jih pozna? (magari svojo familijo ali sorodstvo), nikakor pa ne nekoga, ki ga ?e v ?ivo videl nisi, ?e posebej, ker nam ho?e? dopovedati, kako vesten, priden in razgledan fant si, bi lahko vedel, da, ?eprav besede in forumi prenesejo marsikaj, ni vljudno kar tako nekoga na pamet okurcat (kot si se ti izrazil).

 

Pa prijetno branje statistik, upam da ti bodo v zadovoljstvo.

LP KAALman
post-11-0-20527300-1509737445.png

post-11-0-02591300-1509952290.gif

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

@Lojz: voda na tvoj mlin so te statistike... dosedaj si vneto zagovarjal hitrost kot glavni vzrok, zdaj naenkrat pa je kr?enje predpisov tisto kar te matra, Google je pameten, in poi??e marsikaj, kar dokazuje da statistike prometnih nesre? niso samo ?rno-bele, ampak imajo ve? barv

 

ZDA - Missouri:

 

http://www.modot.mo.gov/safety/trafficaccidentstatistics.htm

 

preglej predvsem ostale vzroke, ki so blizu hitrosti, na strani 12 v dokumentu za 2007 ima? poglavitne razloge, med katerimi je TUDI hitrost

 

?vica - Kanton Z?rich:

 

http://www.kapo.zh.ch/internet/ds/kapo/de/...tatistiken.html

 

Ker ti bo verjetno zanimivo, si preberi datoteko v kateri je obdelano celotno podro?je statistike nesre?:

Datei : Verkehrsunfallstatistik2008.pdf Gr?sse: 16535 KB Verkehrsunfallstatistik f?r den Kanton Z?rich 2008 (16535 KB)

 

Nem?ija, Nordrhein-Westfalen:

 

http://www.polizei-nrw.de/im/Zahlen_und_Fa...tistik2008.html

 

Preberi si tudi spremne tekste na linkih, ki sem ti jih posredoval, ?e se bo? pa potrudil, pa bo? s pomo?jo Googla najdel ?e velikov ve? o tej temi, bere? lahko cele dneve, ampak TUDI spremno besedilo, ne samo ?tevilke!

 

Pa daj si enkrat zabit v to tvojo betico, da se mi tu tudi zavedamo tega, da je hitrost eden od razlogov, ni pa eden in edini!

 

Okurca? pa lahko tiste, ki jih pozna? (magari svojo familijo ali sorodstvo), nikakor pa ne nekoga, ki ga ?e v ?ivo videl nisi, ?e posebej, ker nam ho?e? dopovedati, kako vesten, priden in razgledan fant si, bi lahko vedel, da, ?eprav besede in forumi prenesejo marsikaj, ni vljudno kar tako nekoga na pamet okurcat (kot si se ti izrazil).

 

Pa prijetno branje statistik, upam da ti bodo v zadovoljstvo.

 

Sam si reku da obstaja primarni in sekudarni vzrok za nesre?o. Torej ?e primerj? nem?ki primarni vzrok za nesre?o, primerjaj tudi slovenski primarni vzrok za nesre?o.

In potem sledi, da primerja? todi nem?ki sekundarni vzrok za nesre?o in slovenski sekundarni vzrok za nesre?o.

Kapi?a?? Ti bi pa najraj? vse skupaj zme?al in zbrazdal nek prekmurski bogra? iz nesre? in statistik. Samo da bo teb pasalo.

 

In ne govor mi, da vas ne poznam. Jaz vas poznam tolko kot se da v va?ih debatah prebrat. ?e delate druga? kot pi?ete tukaj, je to va? problem, ?e vas ne poznam. Sami ste krivi, ?e tukaj na forumu pi?ete kak?ne bedarije delate po cest.

 

Pa ?e to; Pejte na ?vicarske ceste sprobavat kolk va?e Mazdice letijo. Pol pa tle poro?ajte.

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

tudi jaz. do sedaj sploh nisem vedel, da obstaja. me pa veseli da obstaja.

Kjer je um vedno zaseden, je srce mirno in tiho; kjer um analizira in deli, srce usklajuje, zdru?uje in ?uti enost z vsem; in kjer um omahuje in dvomi, je srce mogo?no in samozavestno ter ve dobro kaj storiti.

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Bom pa ?e jaz ?ez pijance usekal.EVO tle pi?e da so pijanci na drugem mestu med povzro?iteljem prometnih nesre?. Tako kot sem vam reku jaz.

Ampak ?e zmeraj vodijo divjaki. PO CELI EVROPI. Torej drugje ni ni? druga?. In s tem se ukvarjajo vsi evropski poslanci.

Torej divjaki so/ste slab?i od pijancev in to je tista ?alost nad katero se morate zamislit.

Drga? je pa to va?e ignoriranje uporbnika, kateri vam ogledalo nastavi, logi?na reakcija tistih, ki se jih to ti?e. Jasno, saj prometne znake z omejitvijo kot ka?e, tud ignorirate.

?lanek res ni fri?en, ampak dvomim da je danes slika kaj bistveno bistveno druga?na.

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Bom pa ?e jaz ?ez pijance usekal.EVO tle pi?e da so pijanci na drugem mestu med povzro?iteljem prometnih nesre?. Tako kot sem vam reku jaz.

Ampak ?e zmeraj vodijo divjaki. PO CELI EVROPI. Torej drugje ni ni? druga?. In s tem se ukvarjajo vsi evropski poslanci.

Torej divjaki so/ste slab?i od pijancev in to je tista ?alost nad katero se morate zamislit.

Drga? je pa to va?e ignoriranje uporbnika, kateri vam ogledalo nastavi, logi?na reakcija tistih, ki se jih to ti?e. Jasno, saj prometne znake z omejitvijo kot ka?e, tud ignorirate.

?lanek res ni fri?en, ampak dvomim da je danes slika kaj bistveno bistveno druga?na.

 

Samo ponavadi,ko je prisoten tudi alkohol, bolj poka-je ve? mrtvih. :whatever:

 

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

?udno, da se noben ne strinja s tabo ... Verjetno smo res sami bedaki kle gor.

 

Zdej mi pa povej a je to slu?aj, al je slu?aj to, da si ti bedak?!

 

Bom pa ?e jaz ?ez pijance usekal.EVO tle pi?e da so pijanci na drugem mestu med povzro?iteljem prometnih nesre?. Tako kot sem vam reku jaz.

Ampak ?e zmeraj vodijo divjaki. PO CELI EVROPI. Torej drugje ni ni? druga?. In s tem se ukvarjajo vsi evropski poslanci.

Torej divjaki so/ste slab?i od pijancev in to je tista ?alost nad katero se morate zamislit.

Drga? je pa to va?e ignoriranje uporbnika, kateri vam ogledalo nastavi, logi?na reakcija tistih, ki se jih to ti?e. Jasno, saj prometne znake z omejitvijo kot ka?e, tud ignorirate.

?lanek res ni fri?en, ampak dvomim da je danes slika kaj bistveno bistveno druga?na.

 

A ti zastop?, da neprilagojena hitrost pomen tudi to da se en Lojzek pelje z lojtrnikom, ki ma gor 7 let stare gume in zleti v jark pri hitrosti 50km/h, na mestu kjer je omejitev 90km/h?

 

?e ne, pol ti nej povem (pa po moje nism prvi), da si kan?ek zaostal ... ( ne ?alim in ne delam se norca, sam drugo ne more bit ...)

I'm not trying to impress you ... but I have a tractor.
Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Zdej mi pa povej a je to slu?aj, al je slu?aj to, da si ti bedak?!

 

Ti jaz povem, da je slu?aj ker smo sami divjaki. Jaz tolk brutalno divjam, ignoriram znake, izsiljujem, v megli in de?ju prehitevam v ?karje. ?migavcev ne uporabljam ker so za pedre. ?pegli so za po?asne voznike, ki jih ljudje prehitevajo, ta hitri ne rabimo gledati ker nas nih?e ne ujame.

 

Gustelj tis debil. Objavljena slika Ne more? ?e kr pisat, ?e te imamo ?e vsi na ignore. :jezicek: Aja pardon, sem na napa?nem forumu, Gustelj je na Avtomobilizem.com. sramezljiv

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Pa ?e to. Zlo malo vidim nesre? s prerihtanimi avtomobili (aka. Symon, Yavarye, marko_mx-3, ...), ampak se ponavadi zakantajo "va?ki dirka?i" z raznoraznimi kripami, ki so vredne 2000? s 150 konjskimi mo?mi +, in vredne pol pizde, poleg tega, pa ?lovek po navadi ne more (zaradi financ recimo) in no?e zrihtat avtomobila na ra?un varnosti, ampak se vse dela samo da se dere, da gre ko sneta sekira in da zgleda ko pratfon ri?ote ...

 

Sam zgleda da je tvoja pamet ?e zafilana, tko kot se zafila harddisc na ra?unalniku, in nanj ne mor? ve? nalo?it podatkov, tko k teb ne mor? v glavo ubit, da nima? (vsaj ne absolutno) prav!

 

Pa ne premi?ljevat preve? kaj sm mislu, da ne zaboli ... aja, pa bolj po?asi, hitrost ubija ...

 

Zdej grem pa na blji?njo planino kjer je cesta z omejitvijo 90km/h, pa obljubim da ne bom peljal ve? kot 60, ker se ne da ... (ker bi verjetno zletel v maline ?e v prvem ovinku). No, pa nate bom mislu ob tem ko bom u?ival v vratolomni hitrosti skozi ovinke, pa z mirno vestjo, saj bom vozu 30Km/h po?asneje, tko kot si mi svetoval ti, policija bo sre?na, pa ?e bogec bo name pazu ...

 

ZooM - ZooM :ouje:

I'm not trying to impress you ... but I have a tractor.
Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Bom pa ?e jaz ?ez pijance usekal.EVO tle pi?e da so pijanci na drugem mestu med povzro?iteljem prometnih nesre?. Tako kot sem vam reku jaz.

Ampak ?e zmeraj vodijo divjaki. PO CELI EVROPI. Torej drugje ni ni? druga?. In s tem se ukvarjajo vsi evropski poslanci.

Torej divjaki so/ste slab?i od pijancev in to je tista ?alost nad katero se morate zamislit.

Drga? je pa to va?e ignoriranje uporbnika, kateri vam ogledalo nastavi, logi?na reakcija tistih, ki se jih to ti?e. Jasno, saj prometne znake z omejitvijo kot ka?e, tud ignorirate.

?lanek res ni fri?en, ampak dvomim da je danes slika kaj bistveno bistveno druga?na.

 

To kar ti bere? je evropsko povpre?je v Sloveniji pa je katastrofa glede pijancev na cestah, ki povzro?ijo smrtno nesre?o dale? nad povpre?jem EU. Pa sej si sam prilimal statistiko kjer ti vse lepo pi?e. Imajo na policija.si ?e vse te statistike tudi za leta nazaj pa bo? videl, da se kaj bistveno ne spreminja ta statistika in da gre po letih takole:

 

2003 37,6% smrti zaradi alkota za volanom - policija je med pregledi zalotila 14% pijanih za volanom

2004 37,6% - 12% pijanih za volanom

2005 33,9% - 9%

2006 37,2% - 7,7%

2007 38,4% - 7%

2008 32,2% - 5,6%

 

Kaj se da iz tega videt, da procent po letih niha gor dol med 32 - 39% navkljub temu, da ?tevilo alkoholiziranih vstrajno pada pa le ti naredijo najve?ji dizaster na cesti. Se pravi lani je 5,6% alkoholiziranih voznikov naredilo 32,2% vseh smrtnih nesre?. 94,4% treznih pa je naredilo "samo" 67,8% nesre? s smrtnimi ?rtvami.

 

Lojz kaj ti ni jasno v tej statistiki, al ?e vedno zagovarja?, da pijanci vozijo bolj varno in po?asneje ko so naliti (govorim za povpre?je) v primerjavi s hitrimi a treznimi?

 

 

Glede hitrosti pa upam, da se strinjamo, da so v "kategoriji" nesre? ozna?en z neprilagojena hitrost v?teti vsi primeri pa ne glede a gre za divjaka al pa za ?ist obi?ajnega mirnega voznika, ki je karambol naredil zaradi milijona raznoraznih vzrokov, ki jih statistika ne vodi oz. vodi pod rubriko neprilagojena hitrost.

 

Mirni so recimo tisti, ki niso predvideli, da bi lahko bil ovinek poledenel, da so telefonirali med vo?njo, brkljali po radiju, pri?igali ?ik, imeli sr?ni napad, bili zaslepljeni od lu?i nasprotivoze?ega, nizkega sonca.... kle lahko na?tevam v nedogled. Skupni imenovalec je samo neprilagojena hitrost, dragi Lojz - pa a bo? res rekel, da so vsi teli ljudje divjaki in norci.

 

To so ve?ina ljudje, ki so naredili "napako" (tako kot si ti zagovarjal tiste, ki zapeljejo v nasprotno smer na AC, da to ni nala??) in niso naredili namenoma to kar jim statistika o?ita pa so ?e vedno v kategoriji, ki ji ti re?e? divjaki, ki nala?? zavestno divjajo.

 

Dej premisli ?e 1x pa da te vidim, a bo? ?e vedno trdil da so krivi samo divjaki in norci za smrtne nesre?e zaradi neprilagojene hitrosti.

 

Sicer vem, da verjetno tole spet pi?em v prazno, ker bo? Lojz spet znoru nazaj in me/nas ozmerjal ampak vseeno ...

 

vsem ostalim pa se opravi?ujem, ker vas spet manipuliram (tako pravi Lojz in njemu je treba verjet, ker ?e ne bo hud) in vse kar sem do zdaj napisal absolutno ne dr?i in je ?ista la? in manipulicija - a bo tko v redu zaklju?eno Gustelj oz. Lojz?

33112_1.png

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Pridružite se pogovoru

Objavljaš lahko sedaj in se registriraš pozneje. Če imaš račun, se lahko prijaviš, če želiš objavljati s svojim računom.

Gost
Odgovori na to sporočilo...

×   Prilepljeno kot obogateno besedilo.   Prilepi raje kot enostavno besedilo

  Only 75 emoji are allowed.

×   Vaša povezava je bila samodejno vdelana.   Namesto tega raje prikaži samo kot povezavo

×   Tvoje predhodno sporočilo je bilo obnovljeno.   Izbriši besedilo iz urejevalnika

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Nalagam...

×
×
  • Ustvari novo...

Pomembna informacija

Spletna stran uporablja piškotke z namenom zagotavljanja funkcionalnosti in boljše uporabniške izkušnje spletnega mesta. Z uporabo spletnega mesta soglašate z uporabo piškotkov.