Skoči na vsebino

Ali vas pogled na nesrečo kaj spametuje?


Lojz

Priporočeno sporočilo

:prstgor:

20% mladih vidi svojo prihodnost zelo ro?nato-ostalih 80% pa nima denarja za nakup droge!!

attachmentzbg1.gif
FWD je za ?enske, RWD je za mo?ke, 4WD pa je za invalide

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Ejejejejej, Boss ti ne ve? kako bi ?e bolj motovilu, da bi se nekako zvleku ven iz lastnega kozlanja. Sam sebe si pobruhcal, zdaj se pa spucat ne zna?!

Ve?, Boss ti mora? te zgodbice, kako si se ti nau?u v ?oli za tepce obvladovat avto, ko te drsalnica preseneti itd...., prodajat kak?nim takim vajencem kot je Kanon, Tomacuki in podobnim gelipterjem. Men tega tvojga sranja pa? ne bo? prodal. Jaz sem dolo?ene zadeve v ?ivljenju ?e izkusu, za razliko od tebe Tomacukija, kanona itd....

Boss realnost je taka:

1. Ti se ob tisti urci ali dveh, kolikor si na poligonu malo afne guncal in se delal, da ne ve? kje bo drselo, nisi nau?u ni?. ?umaher se zdrsvanja na cesti u?i ?e celo ?ivljenje, pa ?e zdaj ne zna re?it zadeve kadar pretirava v hitrosti in ga drsalnica preseneti, zato zleti s piste ven. A ti pa, kao, zna??

2. Tudi, ?e bi se ti neko? na drsalnici res nau?u kako ulovit avto, bo tebe ?ez 5 ali 10let morebitna drsalnica presenetila, zato ne bo? pri?akoval tega in ne bo? v stanju naredit ni?.

 

Ve? Boss, v takih nenadnih situacijah, kot so drsalnice ali nenaden pojav ovire na cesti, je problem to, da se ZMERAJ pojavijo takrat, kadar ti tega ne pri?akuje?. ?e bi ti pri?akoval to drsalnico bi se ti nanjo preprosto pripravil, zmanj?al hitrost pred njo, mogo?e celo nataknu sne?ne verige itd... in neb blo nobenga problema. Pa ?al ni tako. Ti ne ve? za to drsalnico.

 

Lej Boss, ti bom probal na prakti?nem primeru predstavit ta problem?ek.;

Npr boksar v ringu se uspe?no in hitro izmika udarcem nasprotnika takrat, kadar od nasprotnika pri?akuje, da ga bo le ta kresnil. ?e bi ta isti boksar potem sedel in tiho molil v cerkvi pri ma?i, potem bi ga pa na enkrat ena bolehna starka lopnila s torbico po glavi, ta boksar enostavno ne bi odreagiral ni?, ker bi ga starka s tem dejanjem enostavno presenetila. Boksar od starke enostavno ne bi pri?akoval kaj tazga. Razume? kaj je presene?enje?

Potem ?e en prakti?ni primer:

Verjetno si ?e sli?al za Pearl Harbor? Ve?, tam so Japonci zmleli Ameri?ane zato, ker so jih pa? presenetili. Japonci so ?li na igro presene?enja, zato Ameri?ani v tisti paniki niso znali odreagirat ker enostavno niso bili pripravljeni na to. A bo? ti mogo?e reku, da ameri?ani niso bili natrenirani in se niso znali borit, ker niso imel ?ole varne vo?nje narejene? Brez skrbi Boss, ameri?ani so naredili ne?teto vaj, ampak takrat niso naredili ni?, ker se je napad Japoncev zgodil iznenada. Presene?enje je blo to. Tako bo tudi tebe drsalnica ?ez 10 let definitivno presenetila in takrat ne bo? naredu druzga kot s pokakanim gatam se bo? dr?al za volan. Al pa ?e to ne....

Tako da Boss, to kar ti govori? so teoreti?ne pravljice. Ti si to butasto pravljico pa? kupu, to pa ne pomeni da jo bo? zdaj men naprej prodal.....

 

LojZi ti si pa? en tak tip ?loveka, ki je popolnoma brez jajc, da bi ?el sploh sprobat, ker to?no ve?, da bi se tam osramotil do konca, ker ne ve? niti kaj je potrebno storiti, ko se usede? za volan. In to?no taki potem probajo razlagat kako so vse stvari, katerih se bojijo, ?isto brezvezne. Tako se boji? peljati normalno hitro, se boji? zarobantit v ?ivo, skratka boji? se lastne sence, ?e najbolje pa tega, da bi ti nekdo ali pa celo sam spodnesel tvoj lastni ego, kateri je tako visok, da bi se pri padcu z njega lahko resno psihi?no po?kodoval.

 

?e bi bili vsi taki kot LojZi bi danes ?e vedno ?epeli v nekih votlinah s palico v roki v strahu, da nas nekaj po?re.

 

V glavnem, LojZi ?al si ti en velik pezdetek (definicija po Ruglju) in ti bi rabil enega oreng psihiatra, da ti raztre??i tvoj samov?e?ni ego na prafaktorje in te nato lepo postopoma zgradi v normalnega ?loveka. Sej vem zdaj bo? spet svoj drek zagrabil in ga vrgel vame ampak ne glede kaj si misli? bo resnica ostala.

 

Druga?e pa samo to, ?eprav misli?, da vse ve?: drsalnica te lahko preseneti tudi ?e pelje? bistveno pod omejitvijo in po vseh predpisih, kaj bo? pa pol? bremza do konca, pa zami?al in naj te bog re?uje... Razlika je v tem da to?no to kar pravi?, da se pokaka? od strahu se pokakajo tisti, ki nikoli v ?ivljenju niso ob?utili, da gre avto lahko ?e v katero drugo smer od tiste v katero si ga usmeril pol je pa cela ?tala, ker ne ve? ve? kaj naprej. Ja dragi LojZi marsikaj se da re?evati, veliko ve? kot si misli? in v?asih je dovolj le malenkost pa lahko ostane? na cesti in ne gre? v graben. Ja tista malenkost je tudi to, da si neko? preizkusil kaj narediti, ko avto drsi - ?e pa tega nikoli nisi pol pa res - bog pomagej.

 

Zakaj mu pa ne bi verjel? Saj ta znanec ne taji, da rad pritisne. Povedal je, da rad divja in povedal je da je ?ola varne vo?nje eno navadno sranje. Zakaj naj bi mu prvo verjel drugo pa ne?

A si hotu mogo?e povedat, da divjakom pa? ni ni? za verjet?

Okol kepe ga pa nisem, sem mu pa povedal par krepkih.

 

Seveda mu verjame? in zagovarja? vsako brezvezno gostilni?ko nabijanje, ker ti je dal le potuho, da ti ni treba tvojih vozni?kih ve??in pokazati v praksi. Tako pa ?ola varne vo?nje je po tvoje za tepce, LojZi si je umil rokice in lahk ?e naprej brezveznja?ko nabija dalje in je sam sebi najve?ji frajer na svetu in bli?nji okolici.

33112_1.png

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Sicer je pa to tako! Vsi vi ste morali pred izpitno komisijo dokazat kako se vozi pravilno. Vsi vi ste morali pred izpitno komisijo vozit po predpisih. Med izpitno vo?njo ste morali dr?at varnostno razdaljo, pred izpitno komisijo ste morali upo?tevat hitrostno omejitev, pred izpitno komisijo menda niste telefonirali med vo?njo itd...zdaj pa vse to kr?ite in se po?vi?gate na vse to. Telefonirate med vo?njo, divjate, ne dr?ite varnostrne razdalje itd....torej se niste nau?ili ni?. A avto ste se pa na umetni drsalnici v eni uri nau?ili lovit??

Kako je mo?no, da se nikakor niste mogli nau?it upo?tevat hitrostnih omejitev, driftat ste se pa tako hitro nau?ili?

Ejejej kak?ne kakate tukaj....

 

kaka? ti sam sebi v usta...

 

Z dokazovanjem izpitni komisiji si le dokazal, da pozna? pravila in osnove obvladovanje avtomobila v prometu. A ti res misli?, da tistih 30 ur urjenja v avto?oli ti da vsa potrebna znanja in ve??ine, da se znajde? v vseh mogo?ih situacijah? Ali je to enako kot 5, 10 ali ve? let vo?nje v praksi?

 

Zato pa je tako sranje na cestah, ker nekateri tako kot LojZi mislijo, da ko so opravili izpit znajo pa ?isto vse. Pol pa poka in vsi mislijo, da je to zato ker so mladi divjaki. Ve?ina niso, samo katastrofalno jim manjka izku?enj pri obna?anju v prometu. ?e znajo le CPP je to le majhen kamen?ek v mozaiku, ki neko? pripelje, da dobrega voznika.

 

Dokler ne pridejo v situacije, ko je treba vozit po snegu, se izognit nekomu, ki je zajebal, znat predvidet, da izza ustavljenega avtobusa lahko stopijo ljudje, itd itd, nikakor ne bodo razumeli, kaj vse je promet.

 

In kdor misli, tako kot ti LojZi, da ti avto?ola, da vsa potrebna znanja je pa? en prometni teleban in zelo nevaren in mote? faktor za vse ostale udele?ence v prometu - ja LojZi z vsakim tvojim postom ti samo ?e bolj potrjuje? in dokazuje?, da si ti tak cestni teleban, ki kljub starosti in verjetno ?e kar nekaj prevo?enih kilometrih nisi pri?el dlje z znanjem v prometu kot si se nau?il pred davnimi leti v A?. To si nisem zmislil, to sam razlaga?.

33112_1.png

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Grem stavit, da jo je Kanon tud delal! In zdaj, ker ste delali to ?olo za tepce, lahko divjate, ker, kao znate al kaj?

 

Vi? kak?en neznalac si - divjaki ne hodijo prostovoljno v ?olo varne vo?nje ampak jih v to prisili zakon. In ti divjaki, zato ker so morali nekaj narest, nato razlagajo kaka bedarija je to in bedaki jim seveda verjamejo, ker jim ho?ejo verjet in ne zato ker bi dejansko to bilo res.

 

Sem samo povzel tvoje besede tako, da ne rabi? nabijat, da sem si karkoli izmislil.

 

Prostovoljno hodijo tja le tisti, ki jim mo?gani ?e funkcionirajo, ki sami seb priznajo, da verjetno ne vedo vsega oziroma bi radi izvedeli ve?. Hodijo taki, ki imajo podstreho pospravljeno. Verjemi, da divjakov tam ne bo? sre?al, ker divjaki divjajo na navadnih cestah v prepri?anju, da vse znajo in to?no vedo, da so najve?ji carji, da niti ne rabijo obiskat kak?nega od teh te?ajev ?e? da je to ?ola za tepce.

 

Hmmm LojZi nekam podobno se sli?i s tvojimi izjavami, sam brez skrbi pri teb je sre?a, da si brez jajc, ker ?e bi jih imel bi bil sam en tak ve?vreden egoisti?en divjak - tako pa si le nek pohlevni me?ka?, ki pa? svojo nemo? in frustracije iz?ivlja? po forumih, kjer se lahko prikazuje? kak?en te?ek frajer si. Ampak ?al si frajer le sam sebi.

33112_1.png

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Tomacuki, kot ka?e si bil ti tud v ?oli za tepce zato bi rad tukaj opravi?eval svojo neumnost in naivnost. Lej Tomacuki, sprijazni se! S to tvojo ?olo za tepce si pa? brcnu v temo.

Da je ta ?ola varne vo?nje en navaden nateg za bedake, mi je povedal tud en znanec, ki je moral to ?olo delat, da so se mu brisale kazenske pike, ki jih je imel ?e precej. Reku je nekako takole; Lojz, to je eno navadno sranje preko katerega lahko nekdo spet mastno slu?i. To je vaja za totalne vajence brez ob?utka al pa divjake, ki so pri?li na poligon malo driftat pot pretvezo da se, kao, nekaj u?ijo. Skratka bedarija.

Da je ta ?ola eno navadno sranje pa dokazuje ?e to, ker jo zagovarja? ti, pa Boss, ki rada divjata in kr?ita predpise ter omejitve pa z ra?unalni?kimi igricami se rada igrata. ?e bi to zagovarjal kdo drug, bi ?lovek mogo?e ?e kaj verjel.

Tomacuki, kot sem ?e reku, realnost je ?ist nekaj druzga kot igrica iz ra?unalnika.

 

Malo se mi zeha pri teh tvojih slavospevih samemu sebi in svoji bistroumnosti, ki me na ?ase rahlo bega, ker so tvoji argumenti nemalokrat kontradiktorni. ?ola varne vo?nje je brezveze, omejitve hitrosti so pa namenjene varnosti v prometu. Sigurno. Upo?tevanje tega je zagotovilo, da se nikomur ni? ne bo zgodilo. Ker po Loj(Z)evo so vsi vozniki enaki. Vsi enako (ne)talentirani. Vsi enako (ne)sposobni. In vsi neu?ljivi. Ob tem me spreletava srh, ko pomislim, koliko meglenih dni je na Dolenjskem in kolikokrat gre Loj(Z) prehitevat v ?karje, nakar ga vedno preseneti neki nasproti voze?i.

 

Pri postavljanju omejitev hitrosti so upo?tevali eno dejstvo; da nekateri pa? niso za na cesto in ?e so ?e tam, jih morajo tako upo?asniti, da se ne bodo bali samega sebe in naredili ?e kako neumnost povrhu. Sploh ob kak?nih vremenskih neprilikah in zana?anju avta, taki Loj(Z)i zapeljejo s ceste, ker zaprejo o?i in spustijo roke iz volana. Verjetno jih ob le?erni vo?nji tudi prej kaj preseneti in niso pripravljeni na nepredvidljivo situacijo.

 

Pomoje si ti en forumski Murko, ki ga ima cela Slovenija za nekega samov?e?nega dvornega nor?ka, v resnici ga pa nekdo pla?uje za to, da je*e folk v glavo.

 

?e bi ti rad kaj varnega znal, potem upo?tevaj prometne predpise, upo?tevaj omejitve hitrosti, upo?tevaj varnostno razdaljo, prilagodi hitrost glede na situacijo, ne telefonari med vo?njo itd...itd...pa bo. To bo najbolj koristno dejanje.

Pa ja ne bo? reku, da si tud ti delal ?olo za tepce, ups, varne vo?nje?

Grem stavit, da jo je Kanon tud delal! In zdaj, ker ste delali to ?olo za tepce, lahko divjate, ker, kao znate al kaj?

 

Ja, tak nekak ;) Glede prvega odstavka pa; ne rabimo tvojega modrovanja, ker smo po ve?ini manj togi od bukovih drv, kar zate ne bi mogel trditi. Skromno priporo?ilo bi se glasilo, da se ukvarjaj sam s sabo, hoblaj svojo prestavno ro?ico pri prometnih znakih in predvsem ostani prometni demagog. Tebe je res ?koda za traktor, ?eprav verjamem, da je to edino prevozno sredstvo, ki zadosti ?e najni?ji omejitvi hitrosti.

 

Sicer je pa to tako! Vsi vi ste morali pred izpitno komisijo dokazat kako se vozi pravilno. Vsi vi ste morali pred izpitno komisijo vozit po predpisih. Med izpitno vo?njo ste morali dr?at varnostno razdaljo, pred izpitno komisijo ste morali upo?tevat hitrostno omejitev, pred izpitno komisijo menda niste telefonirali med vo?njo itd...zdaj pa vse to kr?ite in se po?vi?gate na vse to. Telefonirate med vo?njo, divjate, ne dr?ite varnostrne razdalje itd....torej se niste nau?ili ni?. A avto ste se pa na umetni drsalnici v eni uri nau?ili lovit??

Kako je mo?no, da se nikakor niste mogli nau?it upo?tevat hitrostnih omejitev, driftat ste se pa tako hitro nau?ili?

Ejejej kak?ne kakate tukaj....

 

Mhm, ja, kompenzacija pa?. Ali si traktorski pol?, ki ga je strah hitrosti ali pa sneta sekira, ki obvlada situacijo brez pomo?i ?tevilnih zapovedi :P Bukova drva in smrekin laminat... Komisija pa? po 30 urah te?ko dosodi ;)

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Hjaooooo, Boss in tomacuki, kolk sta spet naklofala vajinih kozlarij!!!! Sploh ne bom bral.

Samo nekaj bom ponovil. Kako to, da sta se vidva v eni sami pi?li uri na poligonu za tepce nau?ila driftat, oziroma lovit avto na izmi?ljeni drsalnici, prometnih znakov z omejitvijo in drugih cestnoprometnih predpisov pa ?e zdaj ne znata?

Menda sta prevozila ?e vsak po par miljonov kilometrov in obkro?ila ves svet, znakov s ?tevilko si pa nikakor ne morta zapomnit in sploh ne vesta zakaj stojjijo ti znaki ob cesti...?udna inteligenca res.

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

?e bi ti rad kaj varnega znal, potem upo?tevaj prometne predpise, upo?tevaj omejitve hitrosti, upo?tevaj varnostno razdaljo, prilagodi hitrost glede na situacijo, ne telefonari med vo?njo itd...itd...pa bo. To bo najbolj koristno dejanje.

Pa ja ne bo? reku, da si tud ti delal ?olo za tepce, ups, varne vo?nje?

Grem stavit, da jo je Kanon tud delal! In zdaj, ker ste delali to ?olo za tepce, lahko divjate, ker, kao znate al kaj?

 

Oprosti, ampak ti si bedak. (Ni? osebnega in ne gre za ?alitev, ampak samo za opis stanja.). ?ola/te?aj varne vo?nje je namenjena usposabljanju voznikov (hvala bogu, da sedaj obvezno), da se nau?ijo najbolj osnovnih stvari za varno sodelovanje v prometu. Ne gre se za te?aj divjanja. Tudi za no?enje oro?ja potrebuje? urjenje, in ?e za marsikatero drugo stvar ...

 

?e bi se o stvareh o katerih pametuje? ?e kdaj pozanimal, bi mogo?e izvedel, da nekateri ne znajo niti pravilno zavirat, ne vedo osnovih stvari o tem kako avto/motor deluje, kdaj in kaj je nevarno. Ne vedo niti, kako se za volanom sedi, kako se pripne (ogromno po?kodb hrbtenice in vratu pride po neumnosti oz. zarade nevednosti) itd. Med te o?itno spada? tudi sam, ker o?itno misli?, da je vse kar mora? upo?tevat za varno vo?njo so predpisi. Tu se ?ele za?ne! Gre se predvsem zato, da zna? v nevarnih situacijah pravilno odreagirat, ker - verjel ali ne, v?asih do take situacije pride tudi kadar ne divja?. Po mojih izku?njah, pa se tisti, ki so najbolj "pridni", se ne zanimajo za avto, vo?njo in nabijajo bedarije kot ti recimo, najslab?e odre?ejo. Do?ivel sem da je starej?i mo?ki, (nikakor mi ni zgledal divjak, prej bi rekel, da je vzoren voznik, ker ni imel ?e nobene kazenske to?ke) razlagal, da ima njegov avto bedast sistem nadzora stabilnosti, ker ga mora vsaki?, ko avto v?ge posebej pri?gati. ?lovek je namre? mislil, da je sistem VKLOPLJEN kadar gori kontrolna lu?ka ESP na armaturki) ?ola za tepce, pa ima tudi nadaljevaljne te?aje. Eden iz med njih je tudi u?enje driftanja. Spet ne gre za divjanje ampak za OBVLADOVANJE vozila.

 

Bil sem pa ?e celo toliko pozoren, ker me ?alosti, da toliko bedakov po svetu hodi, in se vsaki? trudim, da komu vsaj za malo izbolj?am stanje in sem v ta namen poiskal posnetek, kjer se vidi da voznik ve kdaj zavirat, in kdaj zavoro spustit. Peljal je o?itno po predpisih, s svojim znanjem pa po vsej verjetnosti pe?cu re?il ?ivljenje, celo na na?in da ni povzro?il nobene materialne ?kode.

 

In Lojz, zato je fino, ?e bi se tudi sam udele?il tak?nega te?aja, in bo? tudi ti kdaj komu na tak na?in re?il ?ivljenje, ali pa prepre?il nesre?o ... saj ve? - nikoli ne ve? kje bo? sre?al kakega divjaka. <_<

 

I'm not trying to impress you ... but I have a tractor.
Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Ne vedo niti, kako se za volanom sedi, kako se pripne (ogromno po?kodb hrbtenice in vratu pride po neumnosti oz. zarade nevednosti) itd.

 

No to sem hotel izvle?t iz LojZija - samo to, pa je tudi to najbolj osnovno vpra?anje o?itno prehud oreh za na?ega cestnega telebana.

 

Ve?ina voznikov se namre? ne zna niti pripet pravilno , niti usest za volan, niti naravnat pas niti vzglavnik. Pojma nimajo kak?en je najbolj?i polo?aj za volanom, ki omogo?a najve?ji nadzor nad rokovanjem s samim vozilom.

 

Sre?a je, da velika ve?ina teh bo nasvet poslu?ala in ga izvajala, ?al pa tistih nekaj LojZijev bo ?e naprej kot ovca blejalo, da oni nobenih nasvetov ne potrebujejo sej so ja opravili izpit in zdaj vse znajo. :whatever:

33112_1.png

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

No to sem hotel izvle?t iz LojZija - samo to, pa je tudi to najbolj osnovno vpra?anje o?itno prehud oreh za na?ega cestnega telebana.

 

Ve?ina voznikov se namre? ne zna niti pripet pravilno , niti usest za volan, niti naravnat pas niti vzglavnik. Pojma nimajo kak?en je najbolj?i polo?aj za volanom, ki omogo?a najve?ji nadzor nad rokovanjem s samim vozilom.

 

Sre?a je, da velika ve?ina teh bo nasvet poslu?ala in ga izvajala, ?al pa tistih nekaj LojZijev bo ?e naprej kot ovca blejalo, da oni nobenih nasvetov ne potrebujejo sej so ja opravili izpit in zdaj vse znajo. :whatever:

 

Jaz sem pa mislu da si koncno obupal.....

Live your dreams, don't dream your life!

Se oproscan za topkaeske napale, ampk bolj ko le teledon pametem in moderin, manjse ma tipkivnico

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Jaz sem pa mislu da si koncno obupal.....

 

V bistvu sem vseeno upal, da ma kej samospo?tovanja... da bo kdaj stal za izre?enimi besedami... jabat ga sem se pa? motil... so what, gremo dalje.

33112_1.png

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Hjaooooo, Boss in tomacuki, kolk sta spet naklofala vajinih kozlarij!!!! Sploh ne bom bral.

Samo nekaj bom ponovil. Kako to, da sta se vidva v eni sami pi?li uri na poligonu za tepce nau?ila driftat, oziroma lovit avto na izmi?ljeni drsalnici, prometnih znakov z omejitvijo in drugih cestnoprometnih predpisov pa ?e zdaj ne znata?

Menda sta prevozila ?e vsak po par miljonov kilometrov in obkro?ila ves svet, znakov s ?tevilko si pa nikakor ne morta zapomnit in sploh ne vesta zakaj stojjijo ti znaki ob cesti...?udna inteligenca res.

 

Preberi no :) Ravno to nebranje te je pripeljalo do te stopnje, na kateri si sedaj - do indolentnega vase prepri?anega "superiornega" demagoga. Vsi smo ugotovili, da si en stari teli?ek, ti pa ?e kar z glavo skozi zid ;) ?e bi taka izobra?evanja o obvladovanju vozila bila tako brezvezna, potem ne vem, zakaj bi se kdorkoli ?olal za kakr?nokoli stvar. Porinil bi mu volan v roke in pelji. Po tvoji Loj-Z logiki ?lovek ni sposoben nabirat izku?enj in je enako sposoben u?inkovito reagirati ?e pred opravljanjem vozni?kega izpita kot tudi po njem. Vidi?, kje brca? v temo? ?ola varne vo?nje skraj?a pridobivanje izku?enj iz cestnega prometa, ima? ve? poizkusov in na koncu znanje osvoji? brez po?kodb ostalih udele?encev in nenazadnje sebe. Pri prometnem znaku zna vsak pravilno odreagirat (?e se mu le zdi potrebno), pri nepredvideni situaciji pa o?itno ne. Ker sicer ne bi bilo nesre?. Sej verjetno ne bo? razumel, kaj sem povedal, ker bi moral imet list papirja pa kuli, ampak se trudim, da me razumejo tudi manj dojemljivi mo?gani.

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

V bistvu sem vseeno upal, da ma kej samospo?tovanja... da bo kdaj stal za izre?enimi besedami... jabat ga sem se pa? motil... so what, gremo dalje.

 

Boss TILE so zate sami vajenci. Ti bi jim gotovo pokazal kako se pelje po drsalnici saj ma? narjeno ?olo varne vo?nje in to obvlada? za malo malco k nede?

Aja, pa Tomacuki zna tud.

 

Preberi no :) ?e bi taka izobra?evanja o obvladovanju vozila bila tako brezvezna, potem ne vem, zakaj bi se kdorkoli ?olal za kakr?nokoli stvar.

Tomacuki, kako to, da se teb taka ?ola varne vo?nje ne zdi brezvezna, hitrostne omejitve in cestnoprometni predpisi so ti pa brezvezni? Kako to?

 

 

 

TEMU se je tudi mudilo, zato si je vzel pravico da ubije neprevidno ?ensko.

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Cesta NI bencinska postaja ,in prav tako cesta NI igri??e kjer mularija igra ko?arko ipd.

Kupi? mazdo 3 al pa kater drug avto k ima odprtino za tankat na desni strani ,tako si vedno za krajom ceste ?e naliva? s kantico :P

20% mladih vidi svojo prihodnost zelo ro?nato-ostalih 80% pa nima denarja za nakup droge!!

attachmentzbg1.gif
FWD je za ?enske, RWD je za mo?ke, 4WD pa je za invalide

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Cesta NI bencinska postaja ,in prav tako cesta NI igri??e kjer mularija igra ko?arko ipd.

Kupi? mazdo 3 al pa kater drug avto k ima odprtino za tankat na desni strani ,tako si vedno za krajom ceste ?e naliva? s kantico :P

 

Vse to je res, ampak ?e tega kar si na?tel slu?ajno kdo ne ve, ga ti nima? pravice zarad tega ubit.

?e se ima? ti za bolj pametnega od tistega, ki mogo?e ne ve, da se kraj ceste ne to?i bencina, potem smrt lahko prepre?i? z enostavnim odmikom noge z gasa. . Un bi ostal ?iv, ti pa zarad parih sekund po?asnej?e vo?nje tud ne bi zamudil ni?. ?ist preprosto in brez bole?in re?ena zadeva.

Nekateri, tudi na tem forumu jih je polno, vozijo kar nekaj po svoje in prehitro, torej kr?ijo pravila, ob enem pa ne ra?unajo, da je ?e kdo podoben njim, ki prav tako kr?i pravila kot oni sami, saj to?i bencin preblizu ceste.

Klasi?en divjak ra?una, da se bodo vsi drugi dr?ali pravil, samo zato, da se jih njemu ne bo treba dr?at.

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

super!

 

Itak so potem vsega krivi vozniki in divjaki kot pri motoristi!!

 

Potem pa mi komentiraj tole??? Potem takem je ubogi mo?akar hotel ubiti s kolesom pravilno voze?ega!?

No vem da bo? na?el razlog da zatre? moje besede ampak itaq se ne sekiram!

http://www.zurnal24.si/v-nesreci-umrl-kolesar-clanek-176327

20% mladih vidi svojo prihodnost zelo ro?nato-ostalih 80% pa nima denarja za nakup droge!!

attachmentzbg1.gif
FWD je za ?enske, RWD je za mo?ke, 4WD pa je za invalide

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Nisem reku, da je kriv voznik, reku sem, da bi voznik, ?e se ima za pametnej?ega, lahko smrt prepre?u.

 

Hja pamet je zelo relativna zadeva! Sej ?e bi bila pametna tudi nebi tankala ob cesti ker se mora zavedat da s tem po?etjem ogro?a svojo varnost,in ja ?e voznik imel bi pamet potem se v tistem trenutku nebi peljal tam in tako nebi zbil nesre?ne gospe ki je tankala bencin ob cesti ,in ?e bi ta pravilno razmi?lala ta nebi stala tam ob cesti ,na kateri jo je tisti tam voze?i voznik ki ni razmi?ljal da se tam lahko pojavi ?enska nebi povozil in ?e,?e ?e ?e ?e prepozno je!

 

nisi komentiral kolesarja! Zagotovo je divjal!!!

20% mladih vidi svojo prihodnost zelo ro?nato-ostalih 80% pa nima denarja za nakup droge!!

attachmentzbg1.gif
FWD je za ?enske, RWD je za mo?ke, 4WD pa je za invalide

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

 

 

Potem pa mi komentiraj tole??? Potem takem je ubogi mo?akar hotel ubiti s kolesom pravilno voze?ega!?

No vem da bo? na?el razlog da zatre? moje besede ampak itaq se ne sekiram!

http://www.zurnal24.si/v-nesreci-umrl-kolesar-clanek-176327

 

Uklopko ne seri! ?e si doma imel koli?kaj vzgoje, bi moral vedet, da je tvoja moralna in ?love?ka dol?nost, da ??iti? in pomaga? ?ibkej?im, ubogim, otrokom, starej?im, itd....?e se ima? ti za bolj pametnega in bolj varnega voznika, potem pazi na tiste ki to niso. To je tvoja moralna in ?love?ka dol?nost!

Iz vidika prometnih predpisov si mogo?e res opran krivde, ampak kaj tebi to nuca, ?e pa si ubil nebogljenega in bolehnega starca, ki ga pa? pamet ?e zapu??a in ga ima? zdaj na vesti. Tud ?e nisi bil kriv, ubil si ?loveka. Pa ga mogo?e ne bi blo treba, ?e bi takrat enostavno pomislu, ?e?, tukaj ga en star?ek nekaj serje, ga moram mirkat, da ne bo kak?no neumnost naredu. . In ti bo?, ?e bo? imel sre?o tud enkrat star in takrat bo tud tebi mozek pe?al pa bo? tud ti delal neumnosti.

Ne ra?unaj, da bo tisti, ki ga mogo?e zaradi starosti zapu??a pamet, potem pametnej?i od tebe, ki si mlad in kao, pameten.

 

Hja pamet je zelo relativna zadeva! Sej ?e bi bila pametna tudi nebi tankala ob cesti ker se mora zavedat da s tem po?etjem ogro?a svojo varnost,in ja ?e voznik imel bi pamet potem se v tistem trenutku nebi peljal tam in tako nebi zbil nesre?ne gospe ki je tankala bencin ob cesti ,in ?e bi ta pravilno razmi?lala ta nebi stala tam ob cesti ,na kateri jo je tisti tam voze?i voznik ki ni razmi?ljal da se tam lahko pojavi ?enska nebi povozil in ?e,?e ?e ?e ?e prepozno je!

 

 

 

Ja tako je! En kup ?e-jev je. In kot sem reku, kdor misli da je pametnej?i naj pazi na une, ki so po njegovem bolj neumni. Sicer sta neumna oba.

Jaz sem tukaj ?e nekajkrat pisal, Boss se je sicer pol pa z mojim perjem kitil, ampak nima veze....

Reku sem;

-?e se na cesti sre?ata dva pametna, ni nobenga problema

- ?e se na cesti sre?a en pameten in en neumen, po navadi tud ?e gre, ker pametnej?i re?i nevarno situacijo ,?al to ni mogo?e zmeraj in povsod

- ?e se pa na cesti sre?ata dva neumna, pa ponavadi poka in se umira

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Ja tako je! En kup ?e-jev je. In kot sem reku, kdor misli da je pametnej?i naj pazi na une, ki so po njegovem bolj neumni.

LojZi pol pa ful dobr pazi? na cesti, saj v teoriji kokr jo razlaga?, ?eprov na marsikaj pozablja? ... hitrost in varnostna razdalja ni vse ...

pa kokr sm vidu v prej?njih postih ko tebe use nekaj kar preseneti direkt pred avtom ... a si mogo?e ?e kdaj razmislu da bi si kupu nove ?pegle da bo? lahko vidu tud par 100 m naprej oz zdaj?njih 5 m ... al pa kr bo?i?ku napi?i pismo, ker miklav?a si ?e zamudu ...

Wait ... Think ... Breathe ... Concentrate ... Put the car in gear ... Floor the throttle ... Burn the rubber ... ZooM-ZooM !!

?e bi nekateri ljudje padli z vi?ine svojega ega, na vi?ino svoje inteligence, padca zagotovo ne bi pre?iveli ;)

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

, ?eprov na marsikaj pozablja? ...

Ni? ne re?em, kak?no stvar tud pozabim. Kdo pa ne? Ampak za razliko od tebe, jaz ?e nisem pozabu, kak?ne hitrostne omejitve veljajo pri nas, nisem pozabu na varnostno razdaljo, nisem pozabu, da se med vo?njo ne telefonira itd, itd, itd........to ste ti, pa Boss pa Tomacuki itd....?e vse pozabili.
Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Uklopko ne seri! ?e si doma imel koli?kaj vzgoje, bi moral vedet, da je tvoja moralna in ?love?ka dol?nost, da ??iti? in pomaga? ?ibkej?im, ubogim, otrokom, starej?im, itd....?e se ima? ti za bolj pametnega in bolj varnega voznika, potem pazi na tiste ki to niso. To je tvoja moralna in ?love?ka dol?nost!

Iz vidika prometnih predpisov si mogo?e res opran krivde, ampak kaj tebi to nuca, ?e pa si ubil nebogljenega in bolehnega starca, ki ga pa? pamet ?e zapu??a in ga ima? zdaj na vesti. Tud ?e nisi bil kriv, ubil si ?loveka. Pa ga mogo?e ne bi blo treba, ?e bi takrat enostavno pomislu, ?e?, tukaj ga en star?ek nekaj serje, ga moram mirkat, da ne bo kak?no neumnost naredu. . In ti bo?, ?e bo? imel sre?o tud enkrat star in takrat bo tud tebi mozek pe?al pa bo? tud ti delal neumnosti.

Ne ra?unaj, da bo tisti, ki ga mogo?e zaradi starosti zapu??a pamet, potem pametnej?i od tebe, ki si mlad in kao, pameten.

Ja tako je! En kup ?e-jev je. In kot sem reku, kdor misli da je pametnej?i naj pazi na une, ki so po njegovem bolj neumni. Sicer sta neumna oba.

Jaz sem tukaj ?e nekajkrat pisal, Boss se je sicer pol pa z mojim perjem kitil, ampak nima veze....

Reku sem;

-?e se na cesti sre?ata dva pametna, ni nobenga problema

- ?e se na cesti sre?a en pameten in en neumen, po navadi tud ?e gre, ker pametnej?i re?i nevarno situacijo ,?al to ni mogo?e zmeraj in povsod

- ?e se pa na cesti sre?ata dva neumna, pa ponavadi poka in se umira

 

Lojz, zdej pa ti men povej, a ti bo? pa takoj opazu, ko bo? vidu kolesarja u hrbet, da je to star?ek na kolesu?

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Torej !

Po tvojem!

Danes ko se bom peljal bom ustavi vsakega voznika in ga povpra?al po pameti! '' ?ivjo mene pa zanima kok si pameten da vem kdo se bo komu umaknil,in tako bom tudi ugotovil kdo od naju je pametnej?i''

Dej ti ne seri! In ne i??i izgovorov da je star in pamet in bla bla bla! ?e si nesposoben si nevaren ?e sam sebi kaj ?ele ko pride? na cesto -tak nima kej delat na cest)

Povej mi zagarantirano metodo na katero se lahko 100% zanesem da bo potrdilo pametnost udele?enca prometa!? Pa se jo bom dr?al!

 

Razen ?e mi pove? kako naj vem in ocenim nekoga ki se pelje nasproti ali ki ga sre?am da je dovol pameten da se ne bo zagonu vame!

 

Inn ja pomagajmo ?ibkim v pravem smislu!!

 

Ti si dec in ti pride en otrok s pi?tolo grozit da te bo oropal ----itak lojz je dobrega srca in mu bo nemudoma pomagal ker je pa? otrok ?ibkej?i(?eprav ta grozi s pi?tolo)

 

Sli?alo se bo grdo:

Pomo? ?ibkim pomeni danes nekako podal?evanje ?ivljenja (z enega vidika)

Pred tiso?letji pa je narava sama poskrbela kdo bo in kdo ne!

Tako da so ?ibki pocrkali ali pa so jih potolkli!Pre?iveli pa so samo mo?nej?i!

Ja vem da bo? zatru moje besede s kakim argumentom kot je naprimer! ''Niso mo?nej?i zmagali ,zmagali so pametnej?i (zato imamo politike zdaj) ki so ?akali da so se drugi med sabo potolkli ali pa so naredili samomor iz zasede :):jezicek:

Druga?e pa sem ti kar malo fov? ker si zna? vsaki? pretentati smrt ko se pelje? mimo udele?enca v prometu!

Ampak ne pozabi .....Se bo na?e pametnej?i od tebe in zrla si bosta iz o?i v o?i!

Kaj bo? pa potem..............??

Aja Lojz bo uporabi zvija?o :hohoho::hohoho:

 

pa ?e eno pra?anje!

Se pravi telefonirat ne sme?,a oglasi? se pa lahko potem!???

20% mladih vidi svojo prihodnost zelo ro?nato-ostalih 80% pa nima denarja za nakup droge!!

attachmentzbg1.gif
FWD je za ?enske, RWD je za mo?ke, 4WD pa je za invalide

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Lojz, zdej pa ti men povej, a ti bo? pa takoj opazu, ko bo? vidu kolesarja u hrbet, da je to star?ek na kolesu?

 

Tega nisem reku. Je pa malo mo?nosti, ?e koli?kaj opazuje? okolico okol sebe da bo? zamenjal 95 letno postavo z 20letno postavo.

Ne trdim, da je vsaka situacija re?ljiva, ampak, ?e vidi?, da je na kolesu en nebogljen star?ek z klobukom, pazi nanj! Ti ne ve? ali ta star?ek dobro vidi ali sploh sli?i itd....zato je tvoja ?love?ka dol?nost, da takim ljudem pomaga? in jih mirka?.

?al je tako, da se ljudje z leti starajo in s starostjo ?lovek pe?a. Pe?a mu vid pe?a mu sluh, pe?a mu motorika, pe?a mu pamet itd...ampak tud taki ljudje morajo ?e ?ivet, ne more? takega ?loveka enostavno ubit zarad teh njegovih starostnih pomanjklivosti. Tako pa? pelje to kruto ?ivljenje. Tud ti bo? neko? bil v njegovi ko?i, a bo? potem naredu samomor?

 

Torej !

Po tvojem!

Danes ko se bom peljal bom ustavi vsakega voznika in ga povpra?al po pameti! '' ?ivjo mene pa zanima kok si pameten da vem kdo se bo komu umaknil,in tako bom tudi ugotovil kdo od naju je pametnej?i''

Dej ti ne seri! In ne i??i izgovorov da je star in pamet in bla bla bla! ?e si nesposoben si nevaren ?e sam sebi kaj ?ele ko pride? na cesto -tak nima kej delat na cest)

Povej mi zagarantirano metodo na katero se lahko 100% zanesem da bo potrdilo pametnost udele?enca prometa!? Pa se jo bom dr?al!

 

Razen ?e mi pove? kako naj vem in ocenim nekoga ki se pelje nasproti ali ki ga sre?am da je dovol pameten da se ne bo zagonu vame!

 

Inn ja pomagajmo ?ibkim v pravem smislu!!

 

Ti si dec in ti pride en otrok s pi?tolo grozit da te bo oropal ----itak lojz je dobrega srca in mu bo nemudoma pomagal ker je pa? otrok ?ibkej?i(?eprav ta grozi s pi?tolo)

 

Sli?alo se bo grdo:

Pomo? ?ibkim pomeni danes nekako podal?evanje ?ivljenja (z enega vidika)

Pred tiso?letji pa je narava sama poskrbela kdo bo in kdo ne!

Tako da so ?ibki pocrkali ali pa so jih potolkli!Pre?iveli pa so samo mo?nej?i!

Ja vem da bo? zatru moje besede s kakim argumentom kot je naprimer! ''Niso mo?nej?i zmagali ,zmagali so pametnej?i (zato imamo politike zdaj) ki so ?akali da so se drugi med sabo potolkli ali pa so naredili samomor iz zasede :):jezicek:

Druga?e pa sem ti kar malo fov? ker si zna? vsaki? pretentati smrt ko se pelje? mimo udele?enca v prometu!

Ampak ne pozabi .....Se bo na?e pametnej?i od tebe in zrla si bosta iz o?i v o?i!

Kaj bo? pa potem..............??

Aja Lojz bo uporabi zvija?o :hohoho::hohoho:

 

pa ?e eno pra?anje!

Se pravi telefonirat ne sme?,a oglasi? se pa lahko potem!???

 

Uklopko, ti si neumen! Sprintaj si tale tvoj post, daj si ga v okvir in obesi na steno, pol si ga pa preberi, ko bo? star, (?e bo? takrat sploh ?e znal in videl brat) pa se na stara leta zagiftaj s strupom, da ne bo? v demenci in starosti slu?ajno na cesto kdaj zalezel in pred avto stopil. Obljubi? zdaj tukaj, pred vsemi, da se bo? sam fental ko bo? star? Ker vedi, ko bo? star, bo tud tebi pe?ala pamet. Ne bo? razmi?ljal tako kot razmi?lja? zdaj, pa ?e zdaj vidmo da razmi?lja? zelo neumno. Kaj bo ?ele pol?

 

 

 

 

Oh kristus, a je to res mo?no, da obstajajo tako neumni ljudje?

Sem se zdaj spomnu, ko je enkrat tukaj Boss pisal in slikal star?ka, ki je ?el ?ez prehod pri rde?em semaforju. Si morete mislit? Boss, namesto, da bi sko?il in star?ka ustavil pa mu pomagal, ko jevidel da starec dela neumnosti, ga je Boss raje slikaril z mobitelom, in pol tukaj popal slike, ?e?, poglejte kako neumni starec dela samomor na cesti.

A ste tukaj vsi iz nori?nice u?li?

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Pridružite se pogovoru

Objavljaš lahko sedaj in se registriraš pozneje. Če imaš račun, se lahko prijaviš, če želiš objavljati s svojim računom.

Gost
Odgovori na to sporočilo...

×   Prilepljeno kot obogateno besedilo.   Prilepi raje kot enostavno besedilo

  Only 75 emoji are allowed.

×   Vaša povezava je bila samodejno vdelana.   Namesto tega raje prikaži samo kot povezavo

×   Tvoje predhodno sporočilo je bilo obnovljeno.   Izbriši besedilo iz urejevalnika

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Nalagam...

×
×
  • Ustvari novo...

Pomembna informacija

Spletna stran uporablja piškotke z namenom zagotavljanja funkcionalnosti in boljše uporabniške izkušnje spletnega mesta. Z uporabo spletnega mesta soglašate z uporabo piškotkov.