Skoči na vsebino

Nakup Mazde 6 (rabljene)


Dejan Mohar

Priporočeno sporočilo

Moje mnenje... nikoli nebi peljal avta na pregled pred nakupom,na tisti servis,kamor ga zeli peljati prodajalec... ne bom trdil,ampak cisto mozno je da sta prodajalec in ta serviser "usklajena".

 

Jaz vem,da ko bom prodajal svoj avto,bom rekel resnemu kupcu "greva na servis po tvoji izbiri,ali pa pripelji mehanika s sabo".ok,ne zdj d gre iz lj na servis v mb,ampak v okolico in na stroske kupca,pa nevem zakaj nebi bil prodajalec za. Razen ce kej prikriva. Seveda lahko gledamo tudi z vidika,da lahko kupec odpelje avto k serviserju,ki bo,z zeljo da kupec iztrzi cimnizjo ceno,nasel napake,ki ne obstajajo. Ampak.. 90% prodajalcev ve v kaksnem stanju je avto,ki ga prodaja.

 

Torej,povej mu da si resen,ampak da imas slabe izkusnje in da ne kupujes kile kruha...

Zal je veliko naivnih kupcev,ki kupijo avto "na lepe o?i" in prodajalce majo take rajsi,kot nas ki "kompliciramo"...

 

Drugo... kar se tice kilometrine in plina...

 

Moja xsara je letnik 2009. Kupil sem jo novo. V sestih letih sem naredil 45t km. Lanskega junija sem jo dal predelati na plin. Ker sem na1x zacel delati veliko veliko vec kilometrov. Avto je sedaj star 7 let in pol. Ima 110t km. Avto predelan na plin. Mislim da ce bi ga zdaj prodajal,mi nihce nebi verjel,da so km realni. Pa so. In meni je glavno , da se je investicija povrnlA. In tudi moja ni videla pooblascenca odkar je izven 2letne garancije. Ima pa izpolnjeno knjigco,ampak to itk zna narest tud vsak diler.

 

Kaj hocem povedat... jst se nebi tok ukvarjal z realnostjo kilometrov. Lahko probas dobit kontakt od lastnika pa ga mal povprasas edino. Itak naredis ornk servis,ko kupis avto. In probas cimbolj zbit ceno. tako da... zmeni se,da ti avto pregleda nekdo,ki mu vsaj malo zaupas...

 

Lp

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Ja, ?e mi ga ne rata prepri?at za v Interclass bom peljal h kontaktu od Zmaja. ?e ob?utek bo malo bolj?i. Njegov argument je, da je izguba ?asa ker bo v njegovem servisu isto, le da je kao imel slabe izku?nje z Cosmosom ker so tam narobe ocenil avto itd... Verjetno bu?e, niti ni va?no. 

 

Ja se mi zdi, da je kar takoj pomislil na kakega komplikatorja iz preteklosti in se mu je malo zabliskalo. :D Bomo vidli, ko mu pomaham s ?opom dnarja haha...

 

Je kolega preveril na carfaxu in se vse ujema s tem kar je Stroker napisal. Plin je tip dal vgraditi ?ele aprila 2015, tko da upam da ni kaj narobe in zato sedaj prodaja (naj bi plinski opel nabavil).

 

Zdej glede zbijanja cene pa nevem... Se mi zdi, da bi vsaj 1k manj blo, ?e nebi blo tega plina zraven. Zdej tam na servisu pa tudi nevem koliko se spozna na plinske zadeve. Mogo?e ?e kak gotovinski popust 5%? :D Nimam ob?utka koliko se da zadevo zbijat. Prej je bilo re?eno 100? max...

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Mors vedet da so casi, ko je prodajalec veliko raje videl gotovino,kot karkoli drugega,mimo...

 

V vsakem primeru zbij ceno,vsaka cena na a.netu je postavljena visje ,ravno zato ker vsak racuna na to,da mu bodo sli zbijat ceno...

 

Zdj,kolk ti bo spustu ceno, je odvisno od tega kolk casa mu avto stoji,kolk se znas cenkat,konc koncev tud kolk napak bos najdu... lhk ti povem da ko sm jst kupu mx5ko,je takoj ko sem ga vprasal za kolk se lhk menva pri ceni,rekel 3300 namest 3500. Pa bi ?lo ?e nizje,ce bi jst biu mal bolj vesc tega... tko sm se pa zmenu,da mi naredijo ?e mali servis po simbolicni ceni. Mislim,da je to res minimum,kar "moras"iztrzit... ne nasedaj zgodbicam,da imajo dobicka samo 100eur na avto. Ce bi bilo tako,nebi prodajalne r.avtov rasle kot gobe po dezju...

 

Torej zbij za npr.500eur, bo rekel ni sans,se dubta po parih poskusih nekje na sredini in mu zakljuci "ok.. plus neko malenkost,popust na gume,servis,magari da ti zrihtajo kako prasko ce je kje,karkoli...".

 

Ne pozabit,ponudba je vecja od povprasevanja...

In ne verjamem,da bi biu avto cenejsi za jurja,ce nebi blo plina notri... folk ma predsodke pred lpg,v nasem okolju je dizel kao neunicljiv,bencin za male avte,lpg pa za stedilnik. Tko da jst bi reku,da je pricakovana cena max 500eur vec od primerljivega avta grez lpg....

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Mors vedet da so casi, ko je prodajalec veliko raje videl gotovino,kot karkoli drugega,mimo...

 

V vsakem primeru zbij ceno,vsaka cena na a.netu je postavljena visje ,ravno zato ker vsak racuna na to,da mu bodo sli zbijat ceno...

 

Zdj,kolk ti bo spustu ceno, je odvisno od tega kolk casa mu avto stoji,kolk se znas cenkat,konc koncev tud kolk napak bos najdu... lhk ti povem da ko sm jst kupu mx5ko,je takoj ko sem ga vprasal za kolk se lhk menva pri ceni,rekel 3300 namest 3500. Pa bi ?lo ?e nizje,ce bi jst biu mal bolj vesc tega... tko sm se pa zmenu,da mi naredijo ?e mali servis po simbolicni ceni. Mislim,da je to res minimum,kar "moras"iztrzit... ne nasedaj zgodbicam,da imajo dobicka samo 100eur na avto. Ce bi bilo tako,nebi prodajalne r.avtov rasle kot gobe po dezju...

 

Torej zbij za npr.500eur, bo rekel ni sans,se dubta po parih poskusih nekje na sredini in mu zakljuci "ok.. plus neko malenkost,popust na gume,servis,magari da ti zrihtajo kako prasko ce je kje,karkoli...".

 

Ne pozabit,ponudba je vecja od povprasevanja...

In ne verjamem,da bi biu avto cenejsi za jurja,ce nebi blo plina notri... folk ma predsodke pred lpg,v nasem okolju je dizel kao neunicljiv,bencin za male avte,lpg pa za stedilnik. Tko da jst bi reku,da je pricakovana cena max 500eur vec od primerljivega avta grez lpg....

 

Huh sem mislil, da se vsi slinijo ob pogledu na gole zelence. :D

 

Haha.. Jah nevem, kuhat res nisem imel namena. :)

 

Car! Hvala ti za nasvete. Bom ?el ?ez spisek vsega, pa potem ?e ?e serviser kaj najde... Na koncu pa tako kot pravi?, pa upajmo, da vsaj za 200 zbijem. :)

 

EDIT: Samo ?ist na kerkol servis kli?em samo zmajujejo z glavo, da so s plinom na mazdi sami problemi... Sve?ke ?e menja?, samo da se ventili skurjo in je kao tut do 2k? stro?ek. Pelko prav pa da 700?. Kar je mal bolj znosno.

Popravljeno od hermelin
Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Vsi serviserji za vse znamke zmajujejo z glavo, ko omenis lpg...

 

Tko je v nasi drzavi,tle je vw tdi zakon v oceh vecine ljudi. Vsi vejo o tezavah v povezavi z lpg,hkrati pa nimajo pojma od pojma. Vem kaka vpr.dobivam ko omenim da vozim na plin. Govorim za laike seveda.

 

Sicer pa... najbolj pomembno je,kateri motor dobro prenasa lpg,kaksen je monter oz.kako se je potrudil in kako je avto vozen. Sele na koncu bi se jst ukvarjal kater sistem je notri.

 

Se mi pa zdi , da je lpg v slo premalo prisoten,da bi dobil neke realne ocene kako zadeva deluje na dolgi rok,lahko vprasas enega ki ima slucajno super ali pa slucajno slabe izkusnje... treba zajet vecjo populacijo,kar je pa pri nas tezko,ker je lpg se zmeraj tabu pri nas..

 

Probaj dobit kako info iz podrocja bivse yuge,tam je vec tega.

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Hermelin, jaz sem z l.2003 2.3B mazdo6 prevozil skoraj 100000km, pa nisem imel nobenih s plinom povezanih tezav. Pred mojim lastnistvom je bil plin v tem @vtu vgrajen ze okrog 140000km, no toliko o plinu in Mazdah iz PRVE ROKE;)

Lepa kot slika, na sliki pa traktor :)

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Vsi serviserji za vse znamke zmajujejo z glavo, ko omenis lpg...

 

Tko je v nasi drzavi,tle je vw tdi zakon v oceh vecine ljudi. Vsi vejo o tezavah v povezavi z lpg,hkrati pa nimajo pojma od pojma. Vem kaka vpr.dobivam ko omenim da vozim na plin. Govorim za laike seveda.

 

Sicer pa... najbolj pomembno je,kateri motor dobro prenasa lpg,kaksen je monter oz.kako se je potrudil in kako je avto vozen. Sele na koncu bi se jst ukvarjal kater sistem je notri.

 

Se mi pa zdi , da je lpg v slo premalo prisoten,da bi dobil neke realne ocene kako zadeva deluje na dolgi rok,lahko vprasas enega ki ima slucajno super ali pa slucajno slabe izkusnje... treba zajet vecjo populacijo,kar je pa pri nas tezko,ker je lpg se zmeraj tabu pri nas..

 

Probaj dobit kako info iz podrocja bivse yuge,tam je vec tega.

 

Ta je pa? Mazda6, 2005, 2.0i. Upam, da ni to ta problemati?en. :D Po nekaj guglanja pa res upam, da je tako kot ponavadi. Najbolj glasni tisti nezadovoljni. Dr?im pesti, da bo vse kul.

 

Hermelin, jaz sem z l.2003 2.3B mazdo6 prevozil skoraj 100000km, pa nisem imel nobenih s plinom povezanih tezav. Pred mojim lastnistvom je bil plin v tem @vtu vgrajen ze okrog 140000km, no toliko o plinu in Mazdah iz PRVE ROKE;)

 

Kul! Me veseli. Edino moram se malo podkovati okoli tega mazanja ventilov... Treba kaj skrbeti glede tega?

 

Pa ?e glede same vo?nje. Ali ima smisel, da ?e gre za bolj "dinami?no vo?njo" z vi?jimi obrati, da se raje preklopi na bencin in je plin za 2k obratov econobox varjanto? Kak?na druga posebnost na katero treba pazit (olje, na?in vo?nje, sve?ke/ventili...)? Kaj lahko sam pripomorem k prepre?evanju te?av?

 

Aja pa tist infotainment ekran se kar nekako ne odziva. Zvok spusti, ampak se nekako po naklu?ju odlo?a kdaj "prime" in kdaj ne. Ima kak?en smisel to popravljati? Na?eloma me ne gane, ?e pa ni tak stro?ek pa zaka pa ne.

 

 

Sicer pa, ara polo?ena, avto prevzamem v ponedeljek/torek. Hvala vsem za obilo pomo?i. :D

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Karkoli te zsnima v zvezi z avtoplinom, si kadarkoli dobrodosel za klic pri mojmu prijatlu, ki je delal tako za G1 kot Sigas in ima sedaj svoje podjetje Vene avtoplin, to je g. Denis; 051712355

 

Za zavarovanje ti pa PRIPOROCAM forumskega mojstra, ki nam te zadeve porihta najugodneje: 031209143 - Marko

Lepa kot slika, na sliki pa traktor :)

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Ne, zavarovanje vozila kot taksnega, sem pa jaz dejansko imel na polici tudi navedenLPG sistem, ker je bila s tem tudi cena vozila visja. :)

Lepa kot slika, na sliki pa traktor :)

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Ne, zavarovanje vozila kot taksnega, sem pa jaz dejansko imel na polici tudi navedenLPG sistem, ker je bila s tem tudi cena vozila visja. :)

 

Hmm.. Zavarovanje mi obljublja tale tipo pri "finavto". Kao osnovno + AO+, steklo in sv. telesa, parking, asistenca za 50% manj kot bi sicer dobil. Ni? ne ?kodi, ?e vpra?am tudi tvoj kontakt. Hvala!

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Ker se bli?a ?as menjave avtomobila in je eden od kandidatov Mazda 6, se obra?am na vas za pomo?, predloge, mnenja...

 

?elje in informacije:

- rabljen avto, letnik 2013 ali novej?i (garancija je dobrodo?la)

- cena do 20.000 ? (izjemoma, dober razlog, do 22.000 ?).

- letno naredim ~15.000 km (do slu?be in nazaj imam dnevno ~50 km; od tega ~10 km avtoceste, ostalo regionalka)

- oblika: karavan

- gorivo: diesel

- oprema: Attraction ali Revolution

?elja je dobiti avto za dalj?e obdobje (vsaj 10 let).

 

Vpra?anja (?tevil?ena, da bo la?je za odgovarjanje oz lahko podate odgovora samo na dolo?ena vpra?anja :lol:):

1. Va?i predlogi glede na napisane ?elje in informacije (lahko link do avtomobila na avto.net oz podobnih portalov sosednjih dr?av (DE, AT, IT?); seznam opreme, ki jo za omenjen znesek lahko dobim; ...)?

2. Stro?ki zavarovanja, servisa, vzdr?evanja? (lahko okvirne cifre in ?e lahko navedete tip motorja in opreme)?

3. Kam vozite na servis in katere strokovnjake (poobla??ene in doma?e mojstre) predlagate?

4. Kak?ne servise, menjave, posege... lahko po va?em mnenju pri?akujem v dobi 10 let glede na ~15 kkm/letno (poleg rednih servisov seveda)?

5. Na kaj moram biti pri nakupu pozoren (kak?ne hibe, posebnosti?)?

 

Uvoz vozila iz tujine

1. Se spla?a?

2. Va?a mnenja in izku?nje pri uvozu vozila iz tujine?

3. Kak?en je stro?ek uvoza (vem, da je treba pla?ati DMV, kak?en pa je stro?ek storitve uvoza)?

Razlika med Nem?ijo, Avstrijo in Italijo pri uvozu? Bral sem, da se spla?a uvoz iz Italije, ker pozimi naj ne bi solili cest in se pozna pri ohranjenosti podvozja; po drugi strani se spla?a uvoz iz Nem?ije, kjer na?eloma dobro skrbijo za avtomobile. Koliko je po va?em mnenju ali izku?njah resnice v enem ali drugem?

 

?e sem kak?no vpra?anje pozabil ali ?udno zastavil/oblikoval, me opomnite :P 

Na hitro ?e seznam ostalih kandidatov: Subaru Legacy, Honda Accord, ?koda Octavia/Superb.

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

http://suchen.mobile.de/fahrzeuge/search.html?isSearchRequest=true&scopeId=C&makeModelVariant1.makeId=16800&makeModelVariant1.modelId=7&categories=EstateCar&minFirstRegistrationDate=2013-01-01&maxPowerAsArray=PS&minPowerAsArray=PS&fuels=DIESEL&interiorTypes=LEATHER&damageUnrepaired=NO_DAMAGE_UNREPAIRED

 Mislim,da bi se dalo tudi ceneje uvozit. Tole je samo za ob?utek. Za 2.2 je davek cca350?

 

Pa ?e to: Nivoji opreme se na razli?nih trgih lahko druga?e imenujejo. Sam sem v iskalne pogoje uvrstil usnje-ker imajo ti avti ponavadi tudi bolj ali manj full opremo.

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

@miapan

Zraven k 20k ? ali 22k ?? Koliko (okvirno)?

 

Kak?no je kaj mnenje glede testih avtomobilov? Meni se zdi, da ga na testni vo?nji skoraj vsak do konca stisne, da vidi, kaj bo dobil. ?e to upo?teva? za vsaj 80% testnih vo?enj...

Pravilo/nasvet, da nov avto prvih (nekaj) 1000 km mirno vozi?, da se motor ute?e, ?e velja?

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

No avto je nabavljen. Najlep?a hvala vsem za pomo?! :D

 

Kot izgleda bo treba nafilati klimo, nacentrirat volan in pa ?e kako malenkost zgruntat (glasnost pri bluetooth povezavi je uganka :o). Sicer pa zgleda kul.

 

 

Za zavarovanje ti pa PRIPOROCAM forumskega mojstra, ki nam te zadeve porihta najugodneje: 031209143 - Marko

 

Bi pa ?e enkrat se zahvalil za tale kontakt in pohvalil Markota. Izbrskal deal stoletja. Kar k njemu klicarit, ker se spla?a. :D

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Marko je super in zmeraj preuci vse zavarovalnice ter ponudi posamezniku najugodnejso, pa itak komercialno popust maksimalen, itd. :)

Lepa kot slika, na sliki pa traktor :)

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

  • 1 leto kasneje...

No pa da malo obudim tole temo ...

Ogledujem si med drugimi tudi Mazdo 6 karavana 175 KM l. 2015 z rev. top opremo, na ogled dobro ohranjena ima pa 150kkm :glare: . Kaj gre vse lahko narobe s tem avtom?

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Tudi jaz gledam, samo z manj kilometri. Je pa ponudba dokaj boga pri nas, sploh ker gledam drugi facelift..

No pa da malo obudim tole temo ...

 

Ogledujem si med drugimi tudi Mazdo 6 karavana 175 KM l. 2015 z rev. top opremo, na ogled dobro ohranjena ima pa 150kkm :glare: . Kaj gre vse lahko narobe s tem avtom?

Sent from my SM-G950F using Tapatalk

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Pridružite se pogovoru

Objavljaš lahko sedaj in se registriraš pozneje. Če imaš račun, se lahko prijaviš, če želiš objavljati s svojim računom.

Gost
Odgovori na to sporočilo...

×   Prilepljeno kot obogateno besedilo.   Prilepi raje kot enostavno besedilo

  Only 75 emoji are allowed.

×   Vaša povezava je bila samodejno vdelana.   Namesto tega raje prikaži samo kot povezavo

×   Tvoje predhodno sporočilo je bilo obnovljeno.   Izbriši besedilo iz urejevalnika

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Nalagam...

×
×
  • Ustvari novo...

Pomembna informacija

Spletna stran uporablja piškotke z namenom zagotavljanja funkcionalnosti in boljše uporabniške izkušnje spletnega mesta. Z uporabo spletnega mesta soglašate z uporabo piškotkov.