Skoči na vsebino

Kdaj sem se oziroma sem bil nategnjen.


Boss

Priporočeno sporočilo

To ni seksualna tema, da ne bo zablode :hudicek:

 

Ampak je taka zanimiva temica, kjer bi mogo?e lahko delili mnenje oziroma lastne izku?nje ob novotarijah in ?ude?nih izdelkih za na?e avtomobile, ki so se izkazali za ?isti ali pa ve?inoma za nateg.

 

Moji primeri:

 

- rust evader. Ne vem, ?e se kdo ?e tega spomne samo v 90-ih so to ponujali kot ultimativno elektronsko re?itev proti rjavenju. In seveda sem to dal zmontirat v Wartburga, ki je ?e kazal dolo?ene znake, da bi znal rjaveti. Zadeva je ultimativni BS saj ne da samo ne deluje in da za sabo po tleh med vo?njo vle?e? del kabla, ki slu?i kot ozemljitev ampak se je celo pojavljalo, da je najbolj rjavelo ravno tam, kjer so bile name??ene te ?ude?ne elektronske ?katlice. ?isti nateg v glavnem.

 

- K&N zra?ni filter za lifetime uporabo. Obljubljali prihranke pri menjavah filtrov in bolj?e performance ter ni?jo porabo. ?e gleda? samo prihranke pri menjavi ?e mogo?e dr?i ampak, da pa porabi? denar za ?istilni kit pa to prednost po?asi tudi zmanj?uje. Performance so kurc kej bolj?e, ?e sploh, poraba pa ni bila ni? manj?a (dokazljivo na poraba.com). Najve?ji minus pa je ta, da zato, ker je to filter, ki je impregniran z oljem, vpliva na delovanje MAF senzorja in upam si trditi, da mi ga je zjebala ravno uporaba tega filtra.

 

- plasti?ne folije za za??ito pred kamen?ki na havbi oziroma maski avtomobila. Zadeva je ab?lesala v prvem letu nato je bilo tako grdo, da sem raje vse skupaj potegnil dol pa na vsakih 5 let dam ?trihat havbo in odbija?. Tudi smr?ek spada v to kategorijo - sploh, ker kaj tako grdega pa res ne vidi? zlepa in kot ka?e so to opazili ve? ali manj vsi, ki so si ga kupili. Letos pozimi, brez heca nisem videl niti enega avtomobila so to grozoto na havbi.

 

- nosilec za telefon - sem imel enega in sem se hvala bogu ?e pravo?asno premislil, da bi uni?eval armaturko z vrtanjem. Zelo odli?no pa se obnesejo tiste pocaste gumice na katero odlo?i? telefon in stoji na armaturki kot priliman. Vsake tri mesece pa potegne? dol, o?isti? pod vodo in je spet lepljivo za naslednje tri mesece. Super re?itev za par evrov.

33112_1.png

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Shit... o?itno sem najve?ji bumbar tukaj in sem se do zdaj edini nategnil. :huh:

Ej..nisi tudi men so nategnili....z tistim magnetki ,ki si jih montiral,,,na cevko,za dovod goriva????za zmanj?anje porabe benz.da se poraba zmanj?a,,,,noro,,kako sem bil najiven,,,pri 1000 km bi se moralo poznati...zmanj?ana poraba bencina...takrat sem imel R.Laguna 2.0 benz...poraba je bla enaka.zmeraj sem ra?unal po starem na?inu polni tank naredi? 100 km...spet tanka?,,,pa ?e poceni ni bla ta stvar...100% nateg,,,Boss...nisi sam...he he ...lp

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Gelipter, ne se sekirat, ti si se nategnil z magnetki drugi se nategnemo s SS ki tudi zni?uje porabo.

 

Boss, pa a ti si mislil da bodo tu ljudje do?ivljali o?i??enje ko bodo priznavali kako so se nategnili, oz so se pustili nategnit. (za oboje so si sami krivi) :hudicek:

 

Pa da poizkusim.

Sam sem se nategnil pri nakupu ?e?ke gre?ke, ko sem dopla?al sistem za avtomatsko parkiranje - ja, pri VAG je treba vse dopla?at, ni tako kot pri Mazdi kjer dobi? vse zastonj. Sistema ?e nisem sprobal, zato dopu??am mo?nost da je koristen.

The only aproved cure for too much fun is three much fun!

post-1420-0-86929800-1443681846.png

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Boss, pa a ti si mislil da bodo tu ljudje do?ivljali o?i??enje ko bodo priznavali kako so se nategnili, oz so se pustili nategnit. (za oboje so si sami krivi) :hudicek:

 

Ma ne vem, men ni te?ko priznat, da sem se nategnil pa tud ne i??em o?i??enja, ker ga ne rabim. Bolj sem mislil, da bi bilo zanimivo, da si delimo izku?nje pa da mogo?e ne bi kdo ponavljal napako v nevednosti oziroma bolje re?eno, da ga ne bi visoko lete?e besede in fraze iz reklam premamile.

 

Je pa res, da veliko folka pa? nima jajc priznat, ker gledajo na svoj image nezmotljivosti in prfektnosti al pa ?e huj?e, da si zatiskajo o?i in ?e kr verjamejo o dobri odlo?itvi. No ja sej tudi v medicini se placebo obnese ve? kot samo dobro - sam verjet mora?. :lol:

33112_1.png

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

 

- rust evader. Ne vem, ?e se kdo ?e tega spomne samo v 90-ih so to ponujali kot ultimativno elektronsko re?itev proti rjavenju. In seveda sem to dal zmontirat v Wartburga, ki je ?e kazal dolo?ene znake, da bi znal rjaveti. Zadeva je ultimativni BS saj ne da samo ne deluje in da za sabo po tleh med vo?njo vle?e? del kabla, ki slu?i kot ozemljitev ampak se je celo pojavljalo, da je najbolj rjavelo ravno tam, kjer so bile name??ene te ?ude?ne elektronske ?katlice. ?isti nateg v glavnem.

 

 

Nisem nikoli kupoval tega ... sem pa videl reklame ... 

 

 

 

- K&N zra?ni filter za lifetime uporabo. Obljubljali prihranke pri menjavah filtrov in bolj?e performance ter ni?jo porabo. ?e gleda? samo prihranke pri menjavi ?e mogo?e dr?i ampak, da pa porabi? denar za ?istilni kit pa to prednost po?asi tudi zmanj?uje. Performance so kurc kej bolj?e, ?e sploh, poraba pa ni bila ni? manj?a (dokazljivo na poraba.com). Najve?ji minus pa je ta, da zato, ker je to filter, ki je impregniran z oljem, vpliva na delovanje MAF senzorja in upam si trditi, da mi ga je zjebala ravno uporaba tega filtra.

 

Velja enako kot pri prejsnji tocki ... Ponavadi ne posegam nic v motor pri avtih... Ce je kaj narobe, ga peljem na servis, kjer se na te zadeve spoznajo ... :)

 

 

 

- plasti?ne folije za za??ito pred kamen?ki na havbi oziroma maski avtomobila. Zadeva je ab?lesala v prvem letu nato je bilo tako grdo, da sem raje vse skupaj potegnil dol pa na vsakih 5 let dam ?trihat havbo in odbija?. Tudi smr?ek spada v to kategorijo - sploh, ker kaj tako grdega pa res ne vidi? zlepa in kot ka?e so to opazili ve? ali manj vsi, ki so si ga kupili. Letos pozimi, brez heca nisem videl niti enega avtomobila so to grozoto na havbi.

 

Tudi nisem nikoli lepil kaksnih folij zaradi zascite pred praskami ali kamencki ... Glede smrcka... pa poznam dva, ki ga se uproabljata... mami na Corsi in njen partner na Polotu :) ... 

 

Pa niti ne izgleda tako zelo grozno ... ne bi pa nikoli tega tlacil na svoj avto... ker se mi zdi, da je se slabse... ker se potem verjetno vlaga zadrzuje pod tem "srmckom" ... 

 

UNADJUSTEDNONRAW_thumb_b65f-20170426-073

 

 

 

 

- nosilec za telefon - sem imel enega in sem se hvala bogu ?e pravo?asno premislil, da bi uni?eval armaturko z vrtanjem. Zelo odli?no pa se obnesejo tiste pocaste gumice na katero odlo?i? telefon in stoji na armaturki kot priliman. Vsake tri mesece pa potegne? dol, o?isti? pod vodo in je spet lepljivo za naslednje tri mesece. Super re?itev za par evrov.

 

 

 

Nosilec za telefon pa imam... ampak sem ponavadi poiskal takega, kjer ni potrebe po vrtanju armature ... ampak so narejeni namensko za vsak tip avto posebej ... 

 

2-20170426-080527.jpg

 

IMG_7967-20170426-081204.jpg

 

 

skitched-20170426-082259.jpg

lp

Thomas

image.png
              mazda CX-60 PHEV327 AWD AT Homura

Poraba (bencin)                        Poraba (elektrika)

Mazda CX-60 Startup animation2.gif

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Nategnjen sem bil zaradi lastne naivnosti, ko sem nabavil Alfo 147 2.0 TS, za katero je prej?nji lastnik trdil, da je na 100.000 km naredil velik servis, jaz pa tega nisem preverjal... Na sre?o je stro?ek poleg velikega servisa bil le osem novih ventilov. :vskalo:

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

V ?asu divjih uvozov pred dobrega ?etrt stoletja kupil novega Swifta v Avtomarketu. Ob nakupu so mi trgovci zaprmejdu? govorili, da ima eurogarancijo. Avto je imel ?e nov iz ?tacune skurjen katalizator (domnevam da so v Avtomarketu nato?ili osvin?en bencin), lu?ka je zasvetila takoj pri prvi vo?nji po avtocesti.

Sledilo je 7 (z besedo: sedem) obiskov na servisu v Celovcu, kjer so mi tudi povedali, da avto nima eurogarancije (uvo?en iz Danske).. Po gro?njah z novinarji in in?pekcijo so mi v avtomarketu pla?ali nov katalizator.

The only aproved cure for too much fun is three much fun!

post-1420-0-86929800-1443681846.png

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Jaz sem se nategnil, ko sem bil mulc in ?e nisem ?isto zatopil ta var?evanja skaldov. Pa? pri?la en ?edna deklca, rekla da je moja "glavnica" ganratirana. Dve leti kasneje vidim, da fali 2.000?, ?e malo kasneje ?e cca. 3.000?.

In takrat pogruntal, da skaldi so u bistvu, da ti daje? danr onim kurcem, da se igrajo in gamblajo brez kakr?nih koli obveznosti. ?e spu?ijo dnar spu?ijo tvoj dnar in ti lahko po 10 letih dajo nazaj 1?. ?e pa slu?ajno kaj zaslu?ijo pa itak spet z provizijam vse oni poberejo.

 

 

U bistvo so ti skaldi to, da "bedaki" spoznorirajo/dajejo dnar tem dilerjem, ki potem delajo ?im ve? transakcij, samo da si oni pobirajo provizije od dilanja. Ti pa ostane? potem z 0.

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Rade volje bi priznal, ?e bi se kej nategnil glede dodatkov za avtomobile, ampak do sedaj ?e nisem kupoval ?esarkoli podobnega, tako da ?al...

 

Aja, sem se pa po?util nategnjenega po vsakem servisu ?kode Fabie na 15k km, kjer so mi zamenjali olje in par filtrov in je vse bilo okol 200 eur. To sem delal 4 leta, dokler sem pa? imel garancijo, potem sem za?el vozit avto drugam. No, in pol pridem k njim gledat, kolk bi me pri?la nova ?koda Octavia in mi mudel zagotavlja, da bi me servisi pri?li povpre?no nekje 150 ? in sem ga vpra?al, kako to, ?e sem za manj?i avto zdej dajal cca 200 ? in ko je hotel pogledat v sistem, mu ravno tisti dan ?ude?no ni delal.

Mislim, da sem se ravno tisti dan odlo?il, da moj naslednji avto ne bo nov, pa? pa rabljen.

 

Fakof majo. :)

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Mene se ne da kar tako lahko nategniti...

...a sem pred mnogimi leti,ko ni ?e bilo testov gum nasedel prodajalcu,da so fulda gume najbolj?e...in valjda so bile najslab?e ever.Po de?ju se skoraj nisem upal vozit.

In pa seveda ?ude?ni magnetki na cevko za benzin na stoenki.

 

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Mene se ne da kar tako lahko nategniti...

...a sem pred mnogimi leti,ko ni ?e bilo testov gum nasedel prodajalcu,da so fulda gume najbolj?e...in valjda so bile najslab?e ever.Po de?ju se skoraj nisem upal vozit.

In pa seveda ?ude?ni magnetki na cevko za benzin na stoenki.

He he...ti si tudi probal,,,te ?ude?ne magnetke...no pa saj je izgledalo lepo na cevki,od bencina lp

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Pred leti, preden sem potem kupil mazdo, sem v avtohi?ah iskal do takrat edinega japonca karavana dizla - Toyoto avensis, rabljeno seveda, ker pri nas novih z dizel ma?ino niso prodajali. Na koncu sem dobil popiz... ker so me vsi trgovci po vrsti poizkusili nategnit (o?itno sem jim bil simpati?en).

Naveli?an poizkusov nategovanja sem znesku, kolikor bi moral pla?at za rabljeno ToYoto, dodal samo 500 tolarskih tiso?akov in ?el v salon po novo Mazdo6, prepri?an da sedaj me pa ne more nih?e nategnit. In glej ga zlomka, ?e vedno se je na?el trgovec, ?eljan da si spolno ?ivljenje popestri z nategovanjem strank - Avtohi?a Kr?i?nik. K sre?i obstajajo tudi druge avtohi?e in sem potem denar nesel v Gamacenter.

The only aproved cure for too much fun is three much fun!

post-1420-0-86929800-1443681846.png

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

...

Boss, pa a ti si mislil da bodo tu ljudje do?ivljali o?i??enje ko bodo priznavali kako so se nategnili, oz so se pustili nategnit. (za oboje so si sami krivi) :hudicek:

 

 

...

Je pa res, da veliko folka pa? nima jajc priznat, ker gledajo na svoj image nezmotljivosti in prfektnosti al pa ?e huj?e, da si zatiskajo o?i in ?e kr verjamejo ...

 

Dale? od o?i??enja ampak bolj kot dru?bena odgovornost. Vzdr?evanje prefektne samopodobe nas bo tudi pokopala Slovenceljne.

 

Samo omenim anekdoto, ko so znancu vdrli v hi?o in posku?ali oddujiti avto in je v pogovoru med prijavo kraje policistom omenil za?udenje, da so se spravili krasti v njegovem obmo?ju, ki ga je imel za varnega ... Nakar mu policaj odgovori, da je to ?e 9. kraja v zadnje pol leta v njegovi ulici (cca. 30 hi?). Po malo preverjanja je ugotovil, da je bilo med njimi vsaj nekaj sosedov, s katerimi je imel redne "dober dan" stike in nobeden ni omenil vdiranja v hi?o, ker jih je bilo sram ...  :vskalo: 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Dale? od o?i??enja ampak bolj kot dru?bena odgovornost. Vzdr?evanje prefektne samopodobe nas bo tudi pokopala Slovenceljne.

 

Samo omenim anekdoto, ko so znancu vdrli v hi?o in posku?ali oddujiti avto in je v pogovoru med prijavo kraje policistom omenil za?udenje, da so se spravili krasti v njegovem obmo?ju, ki ga je imel za varnega ... Nakar mu policaj odgovori, da je to ?e 9. kraja v zadnje pol leta v njegovi ulici (cca. 30 hi?). Po malo preverjanja je ugotovil, da je bilo med njimi vsaj nekaj sosedov, s katerimi je imel redne "dober dan" stike in nobeden ni omenil vdiranja v hi?o, ker jih je bilo sram ...  :vskalo:

 

Ne ?tekam, zakaj bi jih lahko bilo sram? Pa saj bi moralo bit sram tiste pof****e lopove ali kakorkoli bi jih lahko poimenoval, ki gredo

in kradejo po?tenim ljudem.Enkrat bi rad videl, da bi vdrl iv kak?no hi?o ali stanovanje  in bi jih noter ?akal kak?en poblaznel pes.

In bi bilo veselje. :hudicek:

 

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

  • 4 let kasneje...

Sm kmet an s hribu doma, pa ne zastopm prou preuč tole reč, ma mislm, de me je hotu dons edn mal nategnt...

 

Že nekaj časa iščem kakšno močnejšo prikolico, pa da ima ročni enostranski kiper. In najdem en oglas, ampak je cena kar "zasoljena". Pokličem možakarja in se malo pogovoriva o prikolici, pa mu omenim, da pri ceni je pa pretiraval, razen, če so ležaji iz diamantov, zavore keramične in poden iz mahagonija... Pa mi možakar odvrne:

- "Ja, gospod, a niste slišali, kakšne težave imajo z dobavo polprevodnikov in da so se zato vsa vozila podražila? Pojdite naročit novo, pa boste videli, kakšne so cene. Pa zato, ker manjka polprevodnikov, boste nanjo čakali pol leta in več. Tu jo dobite pa takoj."

 

Nato sem šel do svoje stare prikolice in jo preiskal, ampak nikjer nisem našel niti enega polprevodnika. Je pa res, da je moja prikolica res zelo stara, kar blizu 40 let. Mogoče imajo pa te, novejše, res kakšne polprevodnike gor. Zato pa so tako drage. In od kar ogledujem oglase za prikolice, se mi avti sploh ne zdijo več dragi...

  • Všeč 1
  • Haha 2
Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Temu se reče vojno dobičkarstvo... včasih so take strelal na licu mesta, danes je pa to očitno ratala vrlina.

 

Če bi ga pa vprašal, če ve kaj so to polprevodniki, sem 100% prepričan, da ne bi imel pojma in da verjetno misli žice, ker je nekoč slišal, da so to prevodniki. Polprevodnik pa pomeni, da imaš sam pol žic. :nevem:

  • Všeč 1
  • Haha 1

33112_1.png

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

pred 1 uro je Boss napisal:

Temu se reče vojno dobičkarstvo... včasih so take strelal na licu mesta, danes je pa to očitno ratala vrlina.

 

Če bi ga pa vprašal, če ve kaj so to polprevodniki, sem 100% prepričan, da ne bi imel pojma in da verjetno misli žice, ker je nekoč slišal, da so to prevodniki. Polprevodnik pa pomeni, da imaš sam pol žic. :nevem:

 

žica pa polprevodnik ja... 🤣

 

Najbrž je mislu na led luči, ki so na novejših prikolicah, če ma pa starejšo prikolico si jih je pa mogoče sam zmontiral :D

Popravljeno od Deeyan
  • Haha 1
  • Začuden 1
Povezava do vsebine
Deli na druge strani

  • 1 leto kasneje...

Kdaj sem se nategnil? 

 

Ko sem se pustil prepričati, da prodamo starega Mazdinega dvolitrskega turbo dizla, ki je imel komaj 360.000 pregon... ... ... se pravi, prevoženih kilometrov in ga zamenjamo s popolnoma novim vozilom...

 

Ta naš FucksWagen ima sedaj skoraj 3600 km, pa bo šel že drugič na servis zaradi napake vozila. Mazdin turbo dizel pa je bil v 360.000 km samo enkrat (izven plana, torej NE zaradi rednega servisa) samo enkrat na servisu - ker so bile smeti in voda v nafti...

 

Pošteno sem se nategnil...

  • Všeč 1
  • Začuden 3
Povezava do vsebine
Deli na druge strani

dne 27. 9. 2023 ob 8:58 je Slivka napisal:

Kdaj sem se nategnil? 

 

Ko sem se pustil prepričati, da prodamo starega Mazdinega dvolitrskega turbo dizla, ki je imel komaj 360.000 pregon... ... ... se pravi, prevoženih kilometrov in ga zamenjamo s popolnoma novim vozilom...

 

Ta naš FucksWagen ima sedaj skoraj 3600 km, pa bo šel že drugič na servis zaradi napake vozila. Mazdin turbo dizel pa je bil v 360.000 km samo enkrat (izven plana, torej NE zaradi rednega servisa) samo enkrat na servisu - ker so bile smeti in voda v nafti...

 

Pošteno sem se nategnil...

Nisi se nategnil. To bo delal, saj je novo vozilo, to boš imel 10 let mir. Imaš garancijo, če se tkole pripeti kaka napakica, pelješ na servis, pa porihtajo 👍

  • Všeč 2
  • Zmeden 1

 

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Pridružite se pogovoru

Objavljaš lahko sedaj in se registriraš pozneje. Če imaš račun, se lahko prijaviš, če želiš objavljati s svojim računom.

Gost
Odgovori na to sporočilo...

×   Prilepljeno kot obogateno besedilo.   Prilepi raje kot enostavno besedilo

  Only 75 emoji are allowed.

×   Vaša povezava je bila samodejno vdelana.   Namesto tega raje prikaži samo kot povezavo

×   Tvoje predhodno sporočilo je bilo obnovljeno.   Izbriši besedilo iz urejevalnika

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Nalagam...
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembna informacija

Spletna stran uporablja piškotke z namenom zagotavljanja funkcionalnosti in boljše uporabniške izkušnje spletnega mesta. Z uporabo spletnega mesta soglašate z uporabo piškotkov.