Skoči na vsebino

Kolesarjenje in tek


Nejc1986

Priporočeno sporočilo

Da se pohvalim, bicikl za dobre 3 jurje je poleg menjave shity diskov in bremz potreboval tudi zamenjavo vilic, ker original nikakor niso delale in tudi po ve? servisih v garanciji jim ni uspelo spravit zadevo v delovanje. Sedaj bicikel dobil rock shock-e, ki nikakor niso top, ampak, kar je najpomembneje - delajo

 

Dobra ?ola za drugi? da se pri nakupu bicikla ne ?para. 

The only aproved cure for too much fun is three much fun!

post-1420-0-86929800-1443681846.png

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Da se pohvalim, bicikl za dobre 3 jurje je poleg menjave shity diskov in bremz potreboval tudi zamenjavo vilic, ker original nikakor niso delale in tudi po ve? servisih v garanciji jim ni uspelo spravit zadevo v delovanje. Sedaj bicikel dobil rock shock-e, ki nikakor niso top, ampak, kar je najpomembneje - delajo

 

Dobra ?ola za drugi? da se pri nakupu bicikla ne ?para.

Sam ti res nima? sre?e s tem bajkom.... Jebemu,meni pri vseh mojih kilometrih 3x cenej?a stara specialka dela b.p. ?e ?esto sezono.... Od tega kar nekaj Zimskih razmer...

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Sam ti res nima? sre?e s tem bajkom.... 

Ko sem kupoval prej?njega gorca so morale pa ?ist nove, ?e neuporabljene foxice romat takoj dol z bicikla pa na servis da so zamenjal bushinge.

Zgleda kot da proizvajalce boli k.. kaj prodajajo.

Naredil 500m visinske razlike v 10km

Ampaz z zivim ruzakom 17kg, plus sedezom 5kg zadaj

Kupi si elektri?nega preden si uni?i? sklepe.

The only aproved cure for too much fun is three much fun!

post-1420-0-86929800-1443681846.png

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

A niso v?asih stra?ili da je tek strup za kolena? Saj to vem , da je .... Ravno zato je fotr (biv?i profi teka?)pri svojih 45ih letih presedlal na specialko....

 

Zmernost pri vseh stvareh je re?itev....

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Ce bom kupil e-bike, zakaj bi rabil kolena

Takrat bojo ?e invalidski vozi?ki rabili registracijo za nad 25 km/h....

Live your dreams, don't dream your life!

Se oproscan za topkaeske napale, ampk bolj ko le teledon pametem in moderin, manjse ma tipkivnico

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Ce bom kupil e-bike, zakaj bi rabil kolena

Ti se kar norca delaj, potem bo? pa jokal.

 

Na 1. programu TV SLO je danes govoril moj ortoped Andrej Lahajner, povzetek njegove razlage o te?avah s sklepi je: ?port = obraba. 

The only aproved cure for too much fun is three much fun!

post-1420-0-86929800-1443681846.png

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Ti se kar norca delaj, potem bo? pa jokal.

 

Na 1. programu TV SLO je danes govoril moj ortoped Andrej Lahajner, povzetek njegove razlage o te?avah s sklepi je: ?port = obraba.

To ima? v mislih oddajo "dobro jutro"?

 

?e je to to... Jaz sem iz njegovega govorjenja razumel ?e marsikaj drugega kot preprost Povzetek "?port=obraba".

Zgleda je res najbolje,da se ulezemo pred TV in ne migamo do konca ?ivljenja...

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

To ima? v mislih oddajo "dobro jutro"?

?e je to to... Jaz sem iz njegovega govorjenja razumel ?e marsikaj drugega kot preprost Povzetek "?port=obraba".

Zgleda je res najbolje,da se ulezemo pred TV in ne migamo do konca ?ivljenja...

Ne da bi pametoval,vem pa nekaj o tem,ker delam v zdravstvu in vam povem zmernost v?portnih dejavnostih je pravilen nasvet,pa ?e to v razli?nih dejavnostih kar je dobro za celo telo ,da je razbremenjen dolo?en del telesa in pove?ana gibljivost na?ega telesa. Vo?nja s kolesom je pa vredu,saj jo priporo?amo pri rehabilitaciji kolenskega sklepa ampak ne pretiravat! Kolo je slabo samo glede na prisilno dr?o za vrat in hrbtenico zato je potrebna ?e kaka druga dejavnost,da razbremenimo vezi in mi?ice na tem delu telesa. Lp
Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Ne da bi pametoval,vem pa nekaj o tem,ker delam v zdravstvu in vam povem zmernost v?portnih dejavnostih je pravilen nasvet,pa ?e to v razli?nih dejavnostih kar je dobro za celo telo ,da je razbremenjen dolo?en del telesa in pove?ana gibljivost na?ega telesa. Vo?nja s kolesom je pa vredu,saj jo priporo?amo pri rehabilitaciji kolenskega sklepa ampak ne pretiravat! Kolo je slabo samo glede na prisilno dr?o za vrat in hrbtenico zato je potrebna ?e kaka druga dejavnost,da razbremenimo vezi in mi?ice na tem delu telesa. Lp

Se strinjam. Fajn so tudi kaksne vaje za moc in stabilizacijo trupa. Sicer znajo o tem tudi predvsem smucarji marsikaj povedati, ko pride do poskodb sklepov (kolena), zaradi mocne prednje stegenske misice in zapostavljenih misic na "zadnji" strani nog... pa?; zmernost. Kot povsod v zivljenju.

 

In poslusati lastno telo. Jaz obozujem trenutke, ko sem na kolesu pa se veeeno znam ustaviti.

 

Na kratko sem bil v cetrtek in potem v soboto 6km lahkotnega teka in potem nikakor nisem bil taprav. Vikend frei, vceraj bi lahko sel na kolo ali te?. Pa nisem sel, ker izhajam iz tega, da sportam ker si zelim, ne ker bi moral... cel vikend prelezal in prelenaril in pasalo je.

 

No, vceraj zvecer sem komaj cakal danasnje jutro in kratko voznjo pred sluzbo... jebemu je pasalo...

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Bi bilo res fajn malo bolj urejeno vse skupaj in bolj?e povezave.

 

https://www.24ur.com/novice/slovenija/premalo-kolesarskih-stez.html

Lepa kot slika, na sliki pa traktor :)

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Bi bilo res fajn malo bolj urejeno vse skupaj in bolj?e povezave.

 

https://www.24ur.com/novice/slovenija/premalo-kolesarskih-stez.html

Saj bo saj bo. Takoj po letu 2040 ko je predvidena izgradnja tretjih pasov na ?e zdaj preobremenjenih delih avtocest, bodo pa za?eli s postopkom ume??anja kolesarskih poti v prostor in razgrnitvijo dr?avnega plana.

The only aproved cure for too much fun is three much fun!

post-1420-0-86929800-1443681846.png

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Da se ?e pohvalim, v?eraj zve?er sem se ?el z biciklom zgubljat v temo in to po gmajnah na pobo?je kjer ?e nikoli nisem vozil. Pri zgubljanju sem bil tako uspe?en, da sem v dolini pri prvi hi?i moral posvetit v hi?no ?tevilko, da sem izvedel v katero vas sem sploh pri?el.

 

Sem pa dobro sprobal nove pakne - prej?nje sranje od metalik paken sem samo po 100km vrgel ven, nevem kdo me je nasral da so pa metalika pakne tabol :angry: .

The only aproved cure for too much fun is three much fun!

post-1420-0-86929800-1443681846.png

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

?e trasa ?e je kdo iz tistih koncev oziroma ?e koga zanima; ms-cankova-roga?evci-st.anna-mono?ter-?alovci-hodo?-bogojina-dobrovnik-lendava-razkri?je-ljutomer-krizevci-ver?ej-ti?ina-petajnci-gederovci-ms.

 

Na koncu ?li na kosilo v gostilno Nona v MS. Lahko samo pohvalim; zelo dobro. Baje imajo najbolj?e pizze v MS in ?eprav jih imajo tudi z polnozrnatim testom , sem se uprl in jedel pi??anca s kupom zelenjave in bilo je ve? kot fenomenalno. ?e bo kdo tam v dvomih kam It jest;tole je super zadeva.

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

V?eraj mi je po dolgem ?asu spet uspelo it v hribe in sicer na Krn. Super son?en dan, prave temperature, ?tart ob zgodnji uri, tako, da je pri spustu pri?la v po?tev ?e zimska oprema.

 

Med prvomajskimi prazniki so v planu ?e Mojstrovke.

 

346nc5s.jpg

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Nekateri dnevi so preprosto popolni in vo?nje prav tako.

 

Je bil plan iti za Max 80km uizi na kolo po v?eraj?njem 207km izletu. No...do Bogen?perka preko Panc in Javorja ter ?martnega res ni ?lo brez , da bi malo ?util noge od v?eraj... Ko pa sem obrnil 65i km , je pa za?elo leteti....

 

V Ivan?ni Gorici sre?al neznanega kolesarja,ki se pripravlja na Ironman (kapo dol) in sva skupaj ?la do sostra preko Panc (zame drugic danes),kjer sem jaz nadaljeval ?ez Orle in Lavrice do doma. In kdo bi si mislil; po parih minutah skupne vo?nje ugotovila,da sva oba bila v istem apartmaju tik pod passo Gavio. Svet je majhen in lep.

 

Zakaj omenjam 65i kilometer? Ker to pomeni,da je letos za mano ?e ve? kot 4000km in hkrati skupno ve? kot 30000km odkar sem leta 2014 kot tip brez kondicije ,kateremu je tehtnica skoraj ?e pokazala tromestno stevilko,za 290eur kupil cenenega trekinga in za?el (ponovno) odkrivati , ne samo kolesarjenje,ampak sportno mentaliteto...

 

Prav poseben dan.

post-9068-0-03900800-1555865410_thumb.jpg

post-9068-0-77368200-1555865428_thumb.jpg

post-9068-0-63183200-1555865449_thumb.jpg

post-9068-0-79955800-1555865471_thumb.jpg

post-9068-0-05553200-1555865497_thumb.jpg

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Pridružite se pogovoru

Objavljaš lahko sedaj in se registriraš pozneje. Če imaš račun, se lahko prijaviš, če želiš objavljati s svojim računom.

Gost
Odgovori na to sporočilo...

×   Prilepljeno kot obogateno besedilo.   Prilepi raje kot enostavno besedilo

  Only 75 emoji are allowed.

×   Vaša povezava je bila samodejno vdelana.   Namesto tega raje prikaži samo kot povezavo

×   Tvoje predhodno sporočilo je bilo obnovljeno.   Izbriši besedilo iz urejevalnika

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Nalagam...

×
×
  • Ustvari novo...

Pomembna informacija

Spletna stran uporablja piškotke z namenom zagotavljanja funkcionalnosti in boljše uporabniške izkušnje spletnega mesta. Z uporabo spletnega mesta soglašate z uporabo piškotkov.