Skoči na vsebino

Kolesarjenje in tek


Nejc1986

Priporočeno sporočilo

  • Main Frame: Fuji A2-SL custom-butted Alloy front triangle w/ PowerCurve down tube, Fuji A1-SL Alloy rear triangle, post disc mount, cold-forged dropout and replaceable hanger

 

Fork: SR Suntour SF15-XCM-RL-DS-29 w/ remote lockout, 100mm travel

 

Crankset: Shimano Alivio, 40/30/22T

 

Bottom Bracket: Shimano Octalink

 

Pedals: Resin platform

 

Front Derailleur: Shimano Alivio, 34.9mm

 

Rear Derailleur: Shimano Deore XT, 9-Speed

 

Shifters: Shimano Alivio, Rapid Fire, 9-Speed

 

Cassette: Shimano HG200-9, 11-36T, 9-Speed

 

Chain: KMC X9, 9-Speed

 

Wheelset: Vera Terra DPD22 rims 32h, Shimano TX-505 front, Shimano TX-505 rear disc hubs, 14g stainless black spokes

 

Tyres: Schwalbe Smart Sam, 29" x 2.1", 50tpi

 

Brakeset: Shimano M315, hydraulic disc, 180/160mm rotors

 

Brake Levers: Shimano M315, hydraulic disc

 

Headset: FSA NO. 10, 1 1/8" semi-integrated, caged bearings

 

Handlebar: Oval Concepts flat bar, 6061 Alloy, 9? sweep, 31.8mm clamp

 

Stem: Oval Concepts 313, 3D-forged 6061 stem body, +/-7?

 

Grips: Oval Concepts 620, ergo shape, single lock on, single density Kraton

 

Saddle: Oval Concepts 238, Steel rail

 

Seatpost: Oval Concepts 300, 6061 Alloy, 30.9mm diameter

 

Weight: 14.5kg

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Kake se obnesejo CUBE kolesa ? A je ?e kdo kaj mel opravka z njimi?

Kolikor sem zasledil mnenja so ?isto ok kolesa. Res je,za isti denar kot kak?ne bolj premijske znamke imajo bolj?o opremo. Ampak... 4leta nazaj ko sem kupoval prej?njega trdaka sem gledal tudi enega Cuba in mi nikakor ni sedla geometrija okvirja... Tako da , itk,probaj pred nakupom. Ni vse v opremi...

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Moj najnovej?i je Cube. Imam ene 2 zameri. V primerjavi s 13 let starim Gary Fisherjem ima ima mal slab?o farbo - Gariju se ne pozna uporaba, na Cubetu pa samo s cunjo po gi?telu potegne? pa se ?e rajse poznajo. Tudi moj 9 let star Giant je neprimerno bolje lakiran (pa lep k svina). Ampak to je ta varianta ?paranja danes vsesplo?no prisotna kot model uspe?ne poslovne prakse (kje pr?parat da potro?nik ne opazi)

Druga kritika je v opremi kjer zgleda da so presedlali na variante biciklov znamk iz raznih Hervisov in drugih veleblagovnic. Namre?, zadaj XT menjalnik, zavorni diski pa kar 3stopnje ni?je (alivijo). So ?e leteli dol in so gor sedaj XTR diski. Mi je ?al da se nisem stegnil jurja vi?je, ampak tam bi imel pa te?ave z geometrijo.

 

Na splo?no kot je Nejc rekel, Cube je kar se opreme ti?e priceperformanse ?e ti pa?e gi?tel.

 

Kar se ti?e pomerjanja in pa sprobavanja, preizikusiti bicikel pomeni da ga ima? kak?en dan ali dva doma, ne pa da se usede? nanj v ?tacuni pa mogo?e en krog po parkiri??u. Najve?ja ?alost kupovanja biciklov je pa ta, da ?e ho?e? kupit kak?no vro?o robo ga niti videti ne more?, ker vpla?ila za nove modele za naslednej leto sprejemajo jeseni, ker spomladi je ?e pozno. Tako si glede probavanja na istem kot pri spletnih nakupih.

The only aproved cure for too much fun is three much fun!

post-1420-0-86929800-1443681846.png

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Prej?nji teden sem kupoval kolo. Sem ?el v Orbeo na Linhartovi, kjer sem za po?teno ceno dobil na voljo super kolo. Ampak... Po naro?ilu, ne morem se vsest gor pred nakupom... Moram naro?iti preko neta... In ?akati, nihce ne ve koliko ?asa...

 

Sem rekel "hvala lepa" in od?el... Verjamem da otrokom interneta to ustreza,verjamem da ljudje poznajo sto kolesarjev in probajo doti?no kolo pri kak?nemu frendu...

 

Meni to pa? ne ustreza... ?e dam pla?o ali dve,hocem ta izdelek prej videti,probati,imeti ga v rokah isto sekundo ko dam denar.

 

Sicer pa ja... ?e moj bajk ima zadaj xt menjalnik,spredaj deore... Ni uravnote?enosti opreme. Pa je za ve?ino rekreativcev deore vrh glave... To pa zato,ker veliko ljudi takoj pogleda napis na zadnjemu menjalniku in to je to...

 

Kaj pi?e spredaj je ?e manj pomembno,da o gonilkah,pestih , shifterjih ne govorimo...

 

Prej?nji trdak je bil top,kupljen pri cultu. Komplet deore,brez pregovarjanja..

 

Sicer kmalu pridemo do tega,da bomo imeli avte xenoni,360*kamerami, hkrati pa s klopjo brez vzgkavnikov... Karikirano,ampak ni dale? od resnice...

 

?e 1x;najpomembneje je da ti je bajk v?e? in prav ,ker samo tak bo slu?il svojemu namenu-da se bom(o) zmigal(i) nanj...

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Fantje,a je kdo kdaj kolesaril - hodil kaj po gorskem kotarju? Za vikend me vle?e tja; mtb zadeva. Nekam stran od guzve pa mi je to padlo na pamet. Razen glavne ceste ?ez delnice ne poznam kaj dosti...

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Bil tam v vlogi hribolazca pred dvema letoma.

 

Predlagam ti najprej vzpon na Platak, potem pa je precej makadamskih poti po NP Risnjak in do vrha Risnjak, ki je bil nas cilj. Zanimive ceste, preveri! :)

Lepa kot slika, na sliki pa traktor :)

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Live your dreams, don't dream your life!

Se oproscan za topkaeske napale, ampk bolj ko le teledon pametem in moderin, manjse ma tipkivnico

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Super,dbest. Ja,tale cesta ?ez sv.rok zgleda super,sam tole mi je Mal dale?... Bi bolj tale del okoli risnjaka probal za1x... Zmaj,iz kje pa ste ?tartali na platak?

 

Ampak Evo... Mazda Forum dbest. Sem spra?eval in gledal po kolesarskih forumih pa ni blo nekega pametnega odgovora. Med marsikaterimi specialkarji se ne (z)najdem ker pa? ne ?tejem gramov opreme in ker se mi bidoni vizuelno ne ujamejo z nogavicami, med mtb populacijo sem pa ?rna ovca,ker u?ivam med vzpenjanjem na hrib,navzdol pa cvikam. Tk d zgleda d je bols d sam ?e tle spra?ujem :)

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Super,dbest. Ja,tale cesta ?ez sv.rok zgleda super,sam tole mi je Mal dale?... Bi bolj tale del okoli risnjaka probal za1x... Zmaj,iz kje pa ste ?tartali na platak?

 

Ampak Evo... Mazda Forum dbest. Sem spra?eval in gledal po kolesarskih forumih pa ni blo nekega pametnega odgovora. Med marsikaterimi specialkarji se ne (z)najdem ker pa? ne ?tejem gramov opreme in ker se mi bidoni vizuelno ne ujamejo z nogavicami, med mtb populacijo sem pa ?rna ovca,ker u?ivam med vzpenjanjem na hrib,navzdol pa cvikam. Tk d zgleda d je bols d sam ?e tle spra?ujem :)

Platak (smu?i??e) in veliko parkiri??e je bilo kar izhodi??e za planinski pohod na Risnjak, saj je do njega ?e kak?nih 15km skoraj ravninske hoje. Sem pa opazoval pred tem, da je zanimiva cesta za kolo in ne preve? prometna.  :jupiii:

 

Opis pa tule;

 

http://hribi.net/izlet/platak_veliki_risnjak_/33/921/1606

Lepa kot slika, na sliki pa traktor :)

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Platak (smu?i??e) in veliko parkiri??e je bilo kar izhodi??e za planinski pohod na Risnjak, saj je do njega ?e kak?nih 15km skoraj ravninske hoje. Sem pa opazoval pred tem, da je zanimiva cesta za kolo in ne preve? prometna.  :jupiii:

 

Opis pa tule;

 

http://hribi.net/izlet/platak_veliki_risnjak_/33/921/1606

Tnx,zdj pa sam ?e vreme da sodeluje...

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Izkoristil frei vikend za dve precej uizi vo?nji.

 

V?eraj:lj-pance-po gozdu proti Javorju-smer polica-po gozdu do trebeljevega- kraj Gozd-Reka-kucelj-Polica-Pance-Magdalenska gora-smarje sap-ljubljana. Slabih 80km,veliko gozda in makadamu.

 

V gozdu med pancami in javorjem je vzpenjajo?i se odsek dolg kakih 15metrov, ki ga z 26col ?e NIKOLI nisem uspel prevoziti, v?eraj tam prvi? z 29col in evo uspel zvozit. Tako dobro plezajo 29colarji... ?e je kdo iz okolice Grosuplja; kucelj je lu?tna pohodni?ka to?ka. Prvi dve fotki sta od v?eraj.

 

Danes pa zjutraj na Platak (napaka ker sem ?ele ob7h ?tartal iz lj), prijazen natakar v planinskem domu mi pove za aplikacijo z turami okoli Rijeke (kapo dol sosedom za to aplikacijo,ampak nisem jaz za gledanje v ekran med kolesarjenjem), grem do kraja Klane in potem po isti poti nazaj. Baje so vse ostale poti precej bolj tehni?no zahtevne,meni je pa predvsem do asfaltnih vzponov in makadamkanja. Presenetljivo veliko mtb kolesarjev in niti enega "kolesarja" na e-"kolesu"....

 

In ravno ko racunam,da bi nadaljeval do Risnjaka, dohitim mtb kolesarja,se zapleteva v pogovor. Pravi da je nazadnje bil na kolesu 1.4.,da sicer trenira box in obo?uje planinarjenje in da je la?en za znoret,ker je mislil , da je 2h prej na?el bli?njico,pa se je izkazalo,da je zalutal in je moral skoraj 2h nositi kolo...

 

Ah... Kako mi je to znano. Seveda brez vode in hrane. Ko mu odstopim svojo pijaco in gele, nadaljujeva do planinskega doma na ornk kosilo. Prijeten tip. Pravi , da se ?e dolgo ni tako hitro vozil... No... Relativnost. Kak?no leto nazaj bi ga pozdravil , ponudil pija?o in odletel naprej,tako sem ga pa raje v umirjenem tempu pospremil, vmes sva pa imela zanimive pogovore o ?portni prehrani. Prijetno je izpadlo :)

 

Je pa Platak res zgledno urejen, cene ukusne hrane so ni?je kot pri nas, se mi pa zdi da je vseeno to mnogo mnogo bolj pohodni?ka destinacija ali pa vsaj za ornk norce,ala skoraj downhill.

 

Skratka, lep uizi prijeten nedeljski izlet brez pretiravanja;slabih 70km.

post-9068-0-23754300-1534097624_thumb.jpg

post-9068-0-86256000-1534097672_thumb.jpg

post-9068-0-12068400-1534098602_thumb.jpg

post-9068-0-24860500-1534098631_thumb.jpg

post-9068-0-48002900-1534098674_thumb.jpg

post-9068-0-29100200-1534098711_thumb.jpg

post-9068-0-40113600-1534098747_thumb.jpg

post-9068-0-70417500-1534098781_thumb.jpg

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Rdeci bik bele barve, kul :)

Nejc, si ze bil na Crnivcu in potem Veliki planini?

Oj,ne nisem ?e bil. Ne maram guzve in mi ni za iti gor med vikendi-prazniki... Mogo?e grem ju3 na ursljo goro,to je tud eden izmed planov...
Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Pozna kdo kaj Koro?ke/?tajerjske konce?

 

?el bi z mtb na ursljo goro. Recimo da startam iz ?rne na Koro?kem. Ker mi samo ta vzpon verjetno ne bo dovolj,bi naredil ?e kaksen krog, ?immanj asfalta, komot ?e kak?en vzpon do kak?ne ko?e, vse skupaj da je nekje 80-100km, brez kak?nih planinskih poti in no?nje kolesa na Rami.

 

Vidim da je blizu Krem?arjev vrh. To je 1opcija. Kaj pa recimo Ribnica na Pohorju?obstaja kak?na pametna povezava med ursljo goro in Pohorjem? Za la?jo ilustracijo;pot med Roglo in arehom mi je bila fenomenalna. Za ursljo goro pa ?e vem,da je baje od rampe naprej zajeb.na;zato me tudi vle?e tja :)

 

Za kakr?nokoli informacijo bom res hvale?en.ce pa je kdo ju3 za kolesarjenje tam, pa sploh super, lahko kaj skupaj odpeljemo.

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Pozna kdo kaj Koro?ke/?tajerjske konce?

?el bi z mtb na ursljo goro. Recimo da startam iz ?rne na Koro?kem. Ker mi samo ta vzpon verjetno ne bo dovolj,bi naredil ?e kaksen krog, ?immanj asfalta, komot ?e kak?en vzpon do kak?ne ko?e, vse skupaj da je nekje 80-100km, brez kak?nih planinskih poti in no?nje kolesa na Rami.

Vidim da je blizu Krem?arjev vrh. To je 1opcija. Kaj pa recimo Ribnica na Pohorju?obstaja kak?na pametna povezava med ursljo goro in Pohorjem? Za la?jo ilustracijo;pot med Roglo in arehom mi je bila fenomenalna. Za ursljo goro pa ?e vem,da je baje od rampe naprej zajeb.na;zato me tudi vle?e tja :)

Za kakr?nokoli informacijo bom res hvale?en.ce pa je kdo ju3 za kolesarjenje tam, pa sploh super, lahko kaj skupaj odpeljemo.

Urslja je zlo zanimiva, sicer nocem strasit ampak zadnji kilometer scijes kri...

Kej drugega tam se sicer ne poznam, mam pa v tistih koncih letos plan it se na Peco :)

Velik,velik like!!!! :) Prva specialka? Daj malo predstavi ; oprema ipd. :)

U bistvu je res moja prva specialka letnik je 2008, okvir je karbonski, oprema je komplet Ultegra, bil je skoz redno servisiran, uceri sm nardil prvu turo nic kej hvale vrednih malo vec kot 12km, prvi obcutki so super. Edino, kar je, treba bo na novo dat povoje gor na belanci, pa gume bo treba menjat. Mislim, da bo za prvic vec kot odlicna :)

Itak bom prednost se vedno daju MTBju in freerideu, kjer si res lahk dam duska :D

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Pridružite se pogovoru

Objavljaš lahko sedaj in se registriraš pozneje. Če imaš račun, se lahko prijaviš, če želiš objavljati s svojim računom.

Gost
Odgovori na to sporočilo...

×   Prilepljeno kot obogateno besedilo.   Prilepi raje kot enostavno besedilo

  Only 75 emoji are allowed.

×   Vaša povezava je bila samodejno vdelana.   Namesto tega raje prikaži samo kot povezavo

×   Tvoje predhodno sporočilo je bilo obnovljeno.   Izbriši besedilo iz urejevalnika

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Nalagam...

×
×
  • Ustvari novo...

Pomembna informacija

Spletna stran uporablja piškotke z namenom zagotavljanja funkcionalnosti in boljše uporabniške izkušnje spletnega mesta. Z uporabo spletnega mesta soglašate z uporabo piškotkov.