Skoči na vsebino

Kolesarjenje in tek


Nejc1986

Priporočeno sporočilo

Jutranji skok na caj na Orle pred no?no...

 

Za zaklju?ek oktobra, ki je bil zame povsem MTB obarvan; v celem mesecu niti 1x na specialki, zato pa dobrih 900km z gorcem. Niti mi tako slabo, glede na kar nekaj nadur v slu?bi in nekemu napol prenavljanju stanovanja. :)

Odli?no!

Hvala. Sploh Planina pod monta?em mi je bila vsec.

post-9068-0-51219900-1572521306_thumb.jpg

post-9068-0-34820600-1572521334_thumb.jpg

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Prvi? po lanski zimi oblekel zimske kolesarske ?evlje, windstoper jakno in hla?e , rokavice , podkapo ter sko?il na Pance.

 

In potem na vrhu opazil ,da imam kljub vsemu kar nekaj somi?ljenikov.

post-9068-0-35727000-1572628989_thumb.jpg

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Jebemu je pasalo. V?asih preprosto pridejo dnevi, ko ?e posebej u?ivam na kolesu; od prve do zadnje sekunde....

 

Malo je kriva dobra kava, pa frutabela po poti, pa super razgledi ( I Love Obolno), predvsem pa dejstvo, da sem dovolj trmast, da se v ne najbolj prijetnem vremenu zjutraj steram na kolo...

 

In potem tisti ob?utek, ko pride? domov in ima? ?e ve?ji del dneva pred seboj....

 

In vesel,da so kak?en teden nazaj asfaltirali ?e en dostop na Obolno; ?ez Vol?jo Jamo.

 

Trasa: lj-kresnice-litija- Vol?ja jama- obolno- sticna-grosuplje- ?t.jurij-vino-smrjene-skofljica-lj.

 

Happy :)

post-9068-0-01516900-1572708257_thumb.jpg

post-9068-0-70304500-1572708270_thumb.jpg

post-9068-0-59270600-1572708290_thumb.jpg

post-9068-0-58711800-1572708306_thumb.jpg

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

  • 2 tedna kasneje...

Izkoristil mirno no?no in bil po njej prvi? letos na Krimu. Ljubljan?ani ga verjetno poznajo, za vse ostale pa: Super razgled in precej monoton vzpon. Tudi zato se ga precej izogibam, ?e pa dodam ?e monotono vo?njo ?ez Barje,je jasno zakaj sem bil danes prvi? na Krimu s startom od doma (sicer je izhodi??e I?ki Vintgar).

 

No,danes me je vleklo samo na Krim na ?aj.

 

Z dvema znancema ?tartali ob 10h in ?li preko Podpe?i do odcepa za Krim , specialkarja sta nato nadaljevala na Bloke jaz pa v temperaturah komaj nad ledi??em na 1106mnv. Vpra?anje ?e bi se sam spravil na monotono Barje in ?e bolj monoton vzpon proti Rakitni. V?asih dru?ba pa? pride prav.

 

Spust v I?ki Vintgar in preko Iga in ?kofljice nazaj v Ljubljano.

 

Sicer pa je Krim tudi super ideja za iti pe? gor...

post-9068-0-09918500-1573400238_thumb.jpg

post-9068-0-72574000-1573400252_thumb.jpg

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Nejc, tole mora? ?e prebrat glede wikend kolesarjenja;

 

sem se peljal po neki asfaltni, dokaj ozki cesti (na Stari grad nad Kamnikom), me prehiti z veliko hitrostjo nek Sharan ali Touran (karkoli ?e), ful na blizu mimo mene.

 

Ker sem bil le ?e 1km od cilja (tega gradu oz. gostilne na vrhu), sem pospe?il, s ciljem da ga ujamem ?e preden pobegne iz avta in mu povem, da tole ni oke taka vo?nja.

 

Sem ga res sre?al na parkiri??u v fazi izstopanja in mu povedal par krepkih (primitivzma sem se zadr?al, ?e tudi zato, ker je bil zraven pri avtu ?e pred?olski otrok), no pa me mo?akar, ko se je opogumil in me zbode; "a si se ustra?u al kwa?" (sem mu le ?e povedal, da lahko zamenjava vlogi in prevozni sredstvi, pa naj pove ali se bo ustra?il in sem se prijazno poslovil od tega stri?ka, njegove soproge in tamalega).

 

Eh taki osebki se sploh ne zavedajo kako nevarno je njihovo po?etje in upam, da bo naslednji? vsaj malo pove?al razdaljo do kolesarja na taki ozki cesti. :zvizga:

Lepa kot slika, na sliki pa traktor :)

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

?al taki razumejo samo udarec na gobec, pa ?e se ?e tako primitivno sli?i.

Jaz z leti postajam vedno bolj flegma, pa si mislim svoje in enostavno odidem. Boksam raje v okviru KBV Domzale, kjer je to legal :)

Lepa kot slika, na sliki pa traktor :)

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Nejc, tole mora? ?e prebrat glede wikend kolesarjenja;

 

sem se peljal po neki asfaltni, dokaj ozki cesti (na Stari grad nad Kamnikom), me prehiti z veliko hitrostjo nek Sharan ali Touran (karkoli ?e), ful na blizu mimo mene.

 

Ker sem bil le ?e 1km od cilja (tega gradu oz. gostilne na vrhu), sem pospe?il, s ciljem da ga ujamem ?e preden pobegne iz avta in mu povem, da tole ni oke taka vo?nja.

 

Sem ga res sre?al na parkiri??u v fazi izstopanja in mu povedal par krepkih (primitivzma sem se zadr?al, ?e tudi zato, ker je bil zraven pri avtu ?e pred?olski otrok), no pa me mo?akar, ko se je opogumil in me zbode; "a si se ustra?u al kwa?" (sem mu le ?e povedal, da lahko zamenjava vlogi in prevozni sredstvi, pa naj pove ali se bo ustra?il in sem se prijazno poslovil od tega stri?ka, njegove soproge in tamalega).

 

Eh taki osebki se sploh ne zavedajo kako nevarno je njihovo po?etje in upam, da bo naslednji? vsaj malo pove?al razdaljo do kolesarja na taki ozki cesti. :zvizga:

Hja.. poznam ta filing, Verjemi, v vseh urah na bajku,sem tole ?e milijonkrat do?ivel in verjetno bom ?e.,

Saj oba verjetno veva, da se ni vredno zapenjati s takimi osebki in potem ko se stvar prespi , je lahko biti general po bitki.

Ampak jebemu, ko ima? enkrat ?e tako pulz nekje v vi?avah in ko te ranljivega (kar na kolesu si) nekdo skoraj ubije (dobesedno) in se ti potem ?e smeje v obraz in ti daje take izjave.... Takrat ni treba biti ravno agresivec, da naredi? kaj kar pac.... Ni ravno ok...

 

Meni je ena kolegica neko? rekla , da od vseh ?portnikov, smo ravno kolesarji najve?ji te?aki... Sem samo rekel: ja... Zato ker smo eni redkih ?portnikov, katerih ?port se odvija med ostalimi ljudmi in itak da vsakemu v navalu nekega adrenalina pa? malo prej po?i film... Pojdi do nogometa?a pa mu vzami ?ogo in ga zajebavaj... Bo tudi Veselica :)

 

Itak,na koncu vidim(o),da ni vredno, ampak v tistem momentu pa... Hehe ...

?al taki razumejo samo udarec na gobec, pa ?e se ?e tako primitivno sli?i.

Jaz pa misilim,da ga niti to nebi spametovalo (na ?alost). Ker ?e je nekdo tako tele, da gre na knap prehitevati kolesarja in ga potem ?e zajebava .. ?al... Ne verjamem v prevzgojo starih kozlov.

 

?e pa se pogovarjamo,kaj bi si zaslu?il,potem pa....

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

A se da link dobit , pa sprobat ??

lahko sproba? link :D

https://www.bike24.com/p2299619.html

 

Kupil sem jo na osnovi izku?enj ?lahtnika. Zagotovo ni Lupine, je pa solidna lu?ka za ta denar (kitajcev se ne upam ve? kupovat ker imajo velika ve?ina fejk LED emitorje). Zraven dobi? vse ?ivo od pritiklin za monta?o, plus tipko za brez?i?no upravljanje s krmila. 

 

Za preizkus mora vsaj kak?no urco prenehat de?evat.

The only aproved cure for too much fun is three much fun!

post-1420-0-86929800-1443681846.png

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

lahko sproba? link :D

https://www.bike24.com/p2299619.html

 

Kupil sem jo na osnovi izku?enj ?lahtnika. Zagotovo ni Lupine, je pa solidna lu?ka za ta denar (kitajcev se ne upam ve? kupovat ker imajo velika ve?ina fejk LED emitorje). Zraven dobi? vse ?ivo od pritiklin za monta?o, plus tipko za brez?i?no upravljanje s krmila. 

 

Za preizkus mora vsaj kak?no urco prenehat de?evat.

Evo, nehalo dezevati. Ni druge kot sprobat.

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Sem si rekel, ?e naredim ve? kot 100km v napovedanem de?ju, grem na pizzo meseca novembra :)

 

De?ja ni bilo,bilo je pa Super 115km, preko Grosupljega, pescenika, Ivan?ne Gorice, Trebnja, Bogen?perka, trebeljevega nazaj do Ljubljane.

 

Tokrat sem ?el na pizzo v novo pizzerio "peruzza".

 

Moram priznati, da sem pri?akoval ve?... Saj je bila okusna, ampak premala, obvezna je rezevacija, pa tudi ambient ni pisan meni na ko?o ter precej skromna izbira pizz.

 

Za 13eur bi morala biti vsaj nekje prese?ek... Se vidi , da je to ena tistih pizzerij,kjer bolj gradijo na nekem imidzu dru?inske pizzerije, oh in sploh sestavin ipd...

 

Tia's Pizza in bulizza pa? ?e zmeraj zmaga ta.

post-9068-0-73486800-1573919112_thumb.jpg

post-9068-0-30926700-1573919146_thumb.jpg

post-9068-0-18716600-1573919158_thumb.jpg

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Evo, nehalo dezevati. Ni druge kot sprobat.

Danes smo bili na dru?inskem kolesarjenju, ki se je na koncu zaklju?ilo v  mraku in tudi vklju?evalo uporabo lu?k, ampak samo zato da so nas drugi videli. Zve?er pa ?e spet de?uje, tako da ne bo ni? s kolesarskim obiskom moje priljubljene gostilne.

The only aproved cure for too much fun is three much fun!

post-1420-0-86929800-1443681846.png

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Dru?inski kolesarski izlet danes je bil bolj napol in pod nivojem. Napol, ker je polovica - ?enski del ekipe - Limbarsko goro osvojil pe?, mo?ki del pa je pri kolesarskem spustu z le te po bli?njici pri pre?kanju bazena blata poganjal s ?evlji pod nivojem gladine. ?e nebi bilo elektrike, bi obti?al. Bli?njico si je omislil moj 8letni sine, ki je trdil, da so tam enkrat sestopili s planinskim dru?tvom - itak sva zgre?ila. Ampak singlca je bila lepa in zahtevna, zaradi razmer ves ?as na meji padca. Mejo je mulc tudi prestopil na eni od po?evnih skal prekritih z listjem,  ata pa tako ali tako ne smejo pasti ker so v letih, ko jih po morebitnem padcu te?ko sestavijo skupaj.

  

?e je v?eraj?nji izlet rezultiral v enem pralnem stroju umazanih cunj, pri biciklih smo pa mal zami?al, se je dana?nji izlet kon?al z uporabo ?trajfiksa ker je bicikel dejansko ?el v drek do diskov.  

The only aproved cure for too much fun is three much fun!

post-1420-0-86929800-1443681846.png

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

... in ti si to pozabil slikat? :ne vem:

Sem razmi?ljal pa sem rekel, da nimam za koga, doma?i so tako ali tako videli.

 

V?eraj kon?no testiral novo kolesarsko lampo - test je bil detajlen - stestirana je bila tudi vodotesnost - kmalu po pri?etku je, ne boste verjeli, pri?elo de?evati.

Mokrota je idealen (najzahtevnej?i) pogoj za testiranje, ker takrat svetlobo okolica ?e posebej "pije". Lumnov kolikor ho?e?, samo del odsekov sem vozil na max svetilnost. ?irina snopa precej ?iroka, sam bi imel na ?eladi raje o?ji snop, na krmilu pa ?irokega pa da je lumnov pol pol. ?irina snopa je posledica tini wini optike, podoben trend je tudi pri avtomobilskih lu?eh kjer je izgled vse, funkcionalnost pa...

The only aproved cure for too much fun is three much fun!

post-1420-0-86929800-1443681846.png

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Pridružite se pogovoru

Objavljaš lahko sedaj in se registriraš pozneje. Če imaš račun, se lahko prijaviš, če želiš objavljati s svojim računom.

Gost
Odgovori na to sporočilo...

×   Prilepljeno kot obogateno besedilo.   Prilepi raje kot enostavno besedilo

  Only 75 emoji are allowed.

×   Vaša povezava je bila samodejno vdelana.   Namesto tega raje prikaži samo kot povezavo

×   Tvoje predhodno sporočilo je bilo obnovljeno.   Izbriši besedilo iz urejevalnika

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Nalagam...

×
×
  • Ustvari novo...

Pomembna informacija

Spletna stran uporablja piškotke z namenom zagotavljanja funkcionalnosti in boljše uporabniške izkušnje spletnega mesta. Z uporabo spletnega mesta soglašate z uporabo piškotkov.