Skoči na vsebino

Kolesarjenje in tek


Nejc1986

Priporočeno sporočilo

Mazda?i, ste ?e kdaj z MTB vlekli po snegu otro?ke sani in potomca na njih? (sem dobil danes idejo, ko sva ?la do doma pod Stor?i?em, ampak bi te?ko to v klanec vleku pomoje). :zvizga:

Pa si ?e kdaj probal kolesarit v hrib po snegu? Jaz si ne predstavljam vleci koga za sabo. Pa ne zaradi manjka kondicije ampak zaradi podlage...

 

Mogo?e po ravnem...

 

Mislim... Za probat je, zabavno bo ziher

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

V strmej?ih odsekih bi znal biti problem oprijem zadnej gume - bi kopal. Ko sem bil ?e sposoben z biciklom vle?i kolesarsko prikolico, je zadnje kolo v kak hud klanec spodrsavalo celo na asfaltu - zelo gladkem in zelo umazanem in mokrem.  

The only aproved cure for too much fun is three much fun!

post-1420-0-86929800-1443681846.png

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Pa si ?e kdaj probal kolesarit v hrib po snegu? Jaz si ne predstavljam vleci koga za sabo. Pa ne zaradi manjka kondicije ampak zaradi podlage...

 

Mogo?e po ravnem...

 

Mislim... Za probat je, zabavno bo ziher

Lani veliko kolesaril in mi pri trenutnih gumah nikoli ni spodrsavalo, no vpra?anje ?e bi imel ?e dodatnih 35kg za seboj vle?i. :)

 

Ko sem bil jaz let od moje tamale, me je o?e pripel s sanmi zadaj za VW Hro??a (?elezni odbija?) in sva ?la po neki gozdni cesti v bli?ini Kamnika. NORO! :)

Lepa kot slika, na sliki pa traktor :)

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Lani veliko kolesaril in mi pri trenutnih gumah nikoli ni spodrsavalo, no vpra?anje ?e bi imel ?e dodatnih 35kg za seboj vle?i. :)

 

Ko sem bil jaz let od moje tamale, me je o?e pripel s sanmi zadaj za VW Hro??a (?elezni odbija?) in sva ?la po neki gozdni cesti v bli?ini Kamnika. NORO! :)

Probaj. ?e ne drugega bo Super izku?nja.

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Probaj. ?e ne drugega bo Super izku?nja.

H?i kokr jo poznam, bi rekla; "pa dobro ati ali tole res ne gre kaj hitreje v klanec"

Lepa kot slika, na sliki pa traktor :)

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

 

 

Ko sem bil jaz let od moje tamale, me je o?e pripel s sanmi zadaj za VW Hro??a (?elezni odbija?) 

Pa ?e ti poizkusi z avtom. Z mojo mazdo6 po sanka?ki progi do Doma pod Stor?i?em sem pred leti pripeljal v metrskem snegu, bila je kot bob steza, je bilo treba pazit da z ogledali nisem drgnil po snegu.

The only aproved cure for too much fun is three much fun!

post-1420-0-86929800-1443681846.png

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Pa ?e ti poizkusi z avtom. Z mojo mazdo6 po sanka?ki progi do Doma pod Stor?i?em sem pred leti pripeljal v metrskem snegu, bila je kot bob steza, je bilo treba pazit da z ogledali nisem drgnil po snegu.

Enostavno ne bi upal, ker da grem jaz z avtom gor, nasproti pa sanka? dol pridrvi k strela.  sramezljiv

Lepa kot slika, na sliki pa traktor :)

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Enostavno ne bi upal, ker da grem jaz z avtom gor, nasproti pa sanka? dol pridrvi k strela.  sramezljiv

Tisto se je dogajalo zeelo zgodaj zjutraj - ?e v popolni temi ko smo ?li plezat Kamarco. Ko sem ugotovil za kaj se gre, se ni dalo ve? obrnit razen na vrhu pri domu.

The only aproved cure for too much fun is three much fun!

post-1420-0-86929800-1443681846.png

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Par tednov nazaj sem imel sluzbeno pot iz Dol pri Litiji preko Podkuma v Trbovlje in sem si ?e takrat rekel, da bom ?el sprobati te konce s kolesom.

 

Ker je dan ?e kar konkretno kratek in temperature pa? niso primerne za 150 in ve? kilometrske ture, sem ?tartal ?ele v Litiji.

 

Skok ?ez ?martno, Cerovico, Veliko Presko in Sopoto do Podkuma. Spust iz Podkuma v Sopoto in preko Dol pri Litiji , Velike Gobe po makadamu do Velike Preske. Spust skoraj do ?martnega in za fini? ?e na Bogen?perk in nazaj.

 

Malce sem razmi?ljal ?e, da bi ?el v Mirno,ampak.... Zakaj bi gledal na uro in hitel da me ne ujame mrak.

 

Odkril kar nekaj novih cest, definitivno naslednji? probam povezavo med Presko in Mirno in potem ?ez Gabrovko v Litijo.

 

Moram pa pohvaliti gostilno Pri ?opu v Podkumu; zelo prijazni, rade volje so mi svetovali kje je najbolj primerna pot proti Mirni... In za povrh ?e ponudili doma? kruh. Lepa gesta,zaradi katere se bom ?e vrnil.

 

No, in potem na koncu si privo??il pizzo meseca Decembra. Mislim da je Labi tukaj hvalil pizzo iz Dobre vile... Ni slaba. Za moje pojme morda Malo preve? sira , ampak saj to je verjetno pogost pojav pri brezmesnih pizzah.

 

Skratka; lep sportno-umirjen dan.

post-9068-0-54678300-1576514709_thumb.jpg

post-9068-0-84501000-1576514723_thumb.jpg

post-9068-0-28597400-1576514737_thumb.jpg

post-9068-0-65661300-1576514753_thumb.jpg

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Edini normalen dan za kolesarjenje je bila sreda v minulem tednu, ko so bile temp.  podnevi - 3?C in se je dal normalno vozit ker je bila gmajna zmrznjena. Danes sem nekaj probaval pa je bilo dreka do nezavesti in samo drselo je.

 

U k... naj gre tole globalno segrevanje, ?e novembra nenormalne temperature, zdaj pa zgleda da bo pomlad ?e do bo?i?a. :vskalo:

Tako da tole je ?e za v razkurnik in razpizdnik. 

The only aproved cure for too much fun is three much fun!

post-1420-0-86929800-1443681846.png

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

  • 2 tedna kasneje...

V pred kratkim kon?ani monsunski dobi, ko sem vozil tudi moker, nisem zbolel. Ravno sedaj, ko imam 12dni fraj in je krasno vreme, pa. Stvar je za v razkurnik in jamralnik obenem.

To je samo ?e en dokaz, da ?lovek ne zboli zaradi de?ja in da prehlad ni povzro?en s strani vode ,ampak bacilov ki nas obkro?ajo in nas enkrat pa? zadanejo...

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

?esto leto kolesarjenja je bilo nad pri?akovanji.

 

Nekaj najlep?ih punktov ,ki sem jih letos odkril s kolesom;

 

Tujina:

 

Stelvio: kon?no se ga lotil iz prave smeri; iz Prata. Zdaj vem zakaj Me je lani pustil hladnega; pot iz Bormia je pa?.... Neprava...

 

Gavia: zame ?e zmeraj najlep?i prelaz v Italiji.

 

Dolomiti... ?e drugo leto zapored kampiral in ja.... Kdor sproba Dolomite, se v njih zaljubi. Giau, fedaia in tri cime di lavaredo so moji top3.

 

Za rajc pred letom 2020 sem na kratko sko?il ?e na ?vicarske prelaze in bil navdu?en nad ?isto?o in predvsem prijaznostjo doma?inov.

 

Letos sem presko?il kolesarjenje po Velebitu in razen U?ke in parih izletov po Istri , ni bilo omembe vrednih tur pri ju?nih sosedih.

 

Odkrivanje Slovenije...

 

Ur?lja gora me ?e zmeraj vedno znova navdu?i.... Je nekaj v teh Koro?kih koncih...

 

Bohor prijetno preprost, Obolno za tiste popoldanske ture ko rabi? mir in tisino po slu?bi.

 

Korensko sedlo iz Avstrije.... Ko si re?e? "kaj pri pm mi je tega treba"...

 

In ?eprav dale? najraje vozim sam , sta se mi 2voznji ?e posebej vtisnili v spomin; iz Kranjske gore na Vr?i? in preko Trente na Mangartsko sedlo v dru?bi Kul kolesarja iz Kranjske gore,ki sem ga spoznal tisti dan ter potem solo nadaljevanje preko sella nevee na planino pod monta?em in preko Pontebbe v Kr.goro. Brutalnih 175km.

 

Dale? najlep?i dogodek pa se je zgodil 15.6.ko sem v dru?bi 106ih somi?ljenikov prekolesaril na?o lepo Slovenijo po diagonali; iz Tvrdkovo do Portoro?a se je nabralo 350km. Popolnost.

 

Najve?ji dose?ek mi ?e zmeraj predstavlja dejstvo , da u?ivam na kolesu in to brez powermetrov, strave in podobnih stvari,brez katerih marsikdo ne zna ve? in zaradi katerih marsikdo pozabi u?ivati na kolesu...

 

Po kar nekaj defektih, enemu razparanemu pla??u , eni odtrgani naperi, enemu lovljenju specialke na mokrem ovinku in (?e se ne motim) dveh zaviranjih v sili, sem vesel , da sta mi glava in telo slu?ila, da Me je xsara sre?no pripeljala na vse te poti in da sem kljub vsemu obkro?en z ljudmi,ki podpirajo mojo strast do kolesa in so se pa? navadili, da... tako pa? je...

post-9068-0-07475300-1577823709_thumb.jpg

post-9068-0-03529500-1577823763_thumb.jpg

post-9068-0-94383900-1577823823_thumb.jpg

post-9068-0-79123500-1577823923_thumb.jpg

post-9068-0-84256700-1577823979_thumb.jpg

post-9068-0-99594500-1577824018_thumb.jpg

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Prvo kolesarjenje v tem desetletju. Vedno imam cilj z vo?nje prinesti vsaj eno plo?evinko, ki ni iz moje produkcije, tokrat sem jih precej nabral. Ti umazanci presneti! :(

post-185-0-15359400-1577884917_thumb.jpg

post-185-0-22620700-1577884954_thumb.jpg

post-185-0-67870800-1577884990_thumb.jpg

Lepa kot slika, na sliki pa traktor :)

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Prvo kolesarjenje v tem desetletju. Vedno imam cilj z vo?nje prinesti vsaj eno plo?evinko, ki ni iz moje produkcije, tokrat sem jih precej nabral. Ti umazanci presneti! :(

Zmaj, svaka ti ?ast za tole gesto. Jaz isto pocnem, ko sem na mtb. Itak vemo da je celotna gonja okoli recikliranja precej?en novodobni nateg (bolje ?e v ?tartu kupiti manj smeti), ampak ja, nekateri so pujsi in nimajo nikakr?nega odnosa do narave. Verjetno so pa to vseeno isti ljudje, ki potem na FB-ju dajejo fotke, kako je lepo v naravi...

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Od nekdaj mi je bilo nekaj bolj?ega prvega januarja za?eti leto s sportom. Pa ne v stilu zaobljub, ampak tisti obcutek,ko ni nikjer nobenega, ker zdravijo tigra, le redki pa imamo trezno glavo,je pac fajn.

 

Dokler sem ?e malo bolj aktivno smu?al, se je vedno hodilo na Cerkno ali Pohorje 1.1., lani se je ob 6ih zjutraj v dru?bi odteklo kar nekaj km, letos sem se pa tudi jaz (ne dobesedno) vrgel v vodo.

 

Sprejel povabilo slovenskih randonneurjev (ne me kregati, ziher ni pravilno sklanjano; skratka ljudje ki vozijo brevete) in se udele?il novoletne, malo kraj?e trase, ki je bila za name?ek dobrodelno obarvana.

 

Kot velik individualist, ki v ?portu i??e vse kaj drugega, kot dru?enje in spoznavanje ljudi, so pa? take stvari , tudi mentalno precej?en odmik od vsakodnevnih vo?enj.

 

Fajn je bilo, voznjo po Italiji itak obo?ujem, lepo je bilo spoznati novo traso za dni, ko je v Ljubljani prehladno. Sicer se mi pozna,da vozim veliko (preve??) klancev in me na ravnini preprosto zmanjka, ampak v klanec... Me pa ne zmanjka. :)

 

Super je bilo,fantje in punce skulirani, lepo sprejmejo pri?leka, ampak... Jaz sem se ?e videl kako bi nekje v Trstu spil kavo , pojedel panini in strica gugla malo povpra?al kje se da ?e malo se izgubiti.

 

Na koncu mi niti zaprtje trgovin in kaficev ni pri?lo do ?ivega (beri: hvala avtomatu za kufe na postaji v Gorici in dejstvu da si kot ?olar?ek nosim hrano s seboj).

 

Lepo je bilo.

Od nekdaj mi je bilo nekaj bolj?ega prvega januarja za?eti leto s sportom. Pa ne v stilu zaobljub, ampak tisti obcutek,ko ni nikjer nobenega, ker zdravijo tigra, le redki pa imamo trezno glavo,je pac fajn.

 

Dokler sem ?e malo bolj aktivno smu?al, se je vedno hodilo na Cerkno ali Pohorje 1.1., lani se je ob 6ih zjutraj v dru?bi odteklo kar nekaj km, letos sem se pa tudi jaz (ne dobesedno) vrgel v vodo.

 

Sprejel povabilo slovenskih randonneurjev (ne me kregati, ziher ni pravilno sklanjano; skratka ljudje ki vozijo brevete) in se udele?il novoletne, malo kraj?e trase, ki je bila za name?ek dobrodelno obarvana.

 

Kot velik individualist, ki v ?portu i??e vse kaj drugega, kot dru?enje in spoznavanje ljudi, so pa? take stvari , tudi mentalno precej?en odmik od vsakodnevnih vo?enj.

 

Fajn je bilo, voznjo po Italiji itak obo?ujem, lepo je bilo spoznati novo traso za dni, ko je v Ljubljani prehladno. Sicer se mi pozna,da vozim veliko (preve??) klancev in me na ravnini preprosto zmanjka, ampak v klanec... Me pa ne zmanjka. :)

 

Super je bilo,fantje in punce skulirani, lepo sprejmejo pri?leka, ampak... Jaz sem se ?e videl kako bi nekje v Trstu spil kavo , pojedel panini in strica gugla malo povpra?al kje se da ?e malo se izgubiti.

 

Na koncu mi niti zaprtje trgovin in kaficev ni pri?lo do ?ivega (beri: hvala avtomatu za kufe na postaji v Gorici in dejstvu da si kot ?olar?ek nosim hrano s seboj).

 

Lepo je bilo.

post-9068-0-29803400-1577948305_thumb.jpg

post-9068-0-21029600-1577948351_thumb.jpg

post-9068-0-87828000-1577948465_thumb.jpg

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Pridružite se pogovoru

Objavljaš lahko sedaj in se registriraš pozneje. Če imaš račun, se lahko prijaviš, če želiš objavljati s svojim računom.

Gost
Odgovori na to sporočilo...

×   Prilepljeno kot obogateno besedilo.   Prilepi raje kot enostavno besedilo

  Only 75 emoji are allowed.

×   Vaša povezava je bila samodejno vdelana.   Namesto tega raje prikaži samo kot povezavo

×   Tvoje predhodno sporočilo je bilo obnovljeno.   Izbriši besedilo iz urejevalnika

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Nalagam...

×
×
  • Ustvari novo...

Pomembna informacija

Spletna stran uporablja piškotke z namenom zagotavljanja funkcionalnosti in boljše uporabniške izkušnje spletnega mesta. Z uporabo spletnega mesta soglašate z uporabo piškotkov.