Skoči na vsebino

Kolesarjenje in tek


Nejc1986

Priporočeno sporočilo

Dana?nja pridobitev. Tale drobcena lu?ka za na ?elado ima lumnov toliko kot 1 mazdin LED ?aromet.

Ko je ?e govora o lu?kah. Kupi? lepo kitajsko kopijo in eno dobro baterijo. Pa si na 1/4 te cene in svetilnost je ista, Samo odpreti jo mora? pa s termalno pasto namazati,da res dobro odvaja toploto. 

https://www.aliexpress.com/item/32951719338.html

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Med?ik?ajke niso 1/4 ampak so se po ceni lepo pribli?ale "evropskim". Stresanje aluminij opilkov iz ohi?ja in elektronike, menjava povezovalnih ?ic v ohi?ju nacvikanih v tovarni ob monta?i, mazanje s pasto... ti kurckej pomaga ?e te Kitajci nategnejo z dijodo. Glede na procent ponaredkov emitorjev si jaz enostavno nisem upal tvegat. 

The only aproved cure for too much fun is three much fun!

post-1420-0-86929800-1443681846.png

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Po izgledu ?e kot neka peresno-lahka kroska. :P

Iz peresnega izgleda kroske v srednje te?ko - danes kupil zimske kramparce. Odlo?il sem se za kontinentalove z black chill zmesjo - so mehkej?e od putra. Pa tudi bistvo je v tem da na nemca pa?ejo nem?ke gume. 

The only aproved cure for too much fun is three much fun!

post-1420-0-86929800-1443681846.png

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

  • 2 tedna kasneje...

Soncno in toplo soboto izkoristil za turo, ki sem jo imel ?e nekaj ?asa v mislih.

 

Za Bohor sem pa? ze ve?krat sli?al , da je vreden obiska, mimo Lisce sem se pa peljal poleti na turi s kolegi kolesarji.

 

?tartal v Bregu pri Sevnici, skok na Lisco , spust preko Jurklo?tra do Planine nad Sevnico, vzpon na Bohor (res je vreden obiska!) ter spust preko Senovega in Brestanice do izhodi??a.

 

Na Bohorju imel prijeten klepet s prijaznim doma?inom, od katerega sem se nau?il kak?na je razlika med Huskijem in Malamutom, hkrati mi pa je bil v pomo? pri nasvetih kje je vredno iti do Sevnice.

 

V Sevnici se ustavil ?e na tamkaj?njem gradu.

 

Baje je v okolici Senovega tudi najdalj?i kolesarski tunel v Sloveniji.

 

Fajn je takole spoznavati kraje, ki jih sicer bolj slabo poznam.

 

Ampak.... Jebemu da je malce te?ko ?tartati v megleno jutro, ko je stopinja nad ni?lo.

post-9068-0-22514000-1575741836_thumb.jpg

post-9068-0-46959000-1575741853_thumb.jpg

post-9068-0-91625400-1575741868_thumb.jpg

post-9068-0-67832900-1575741891_thumb.jpg

post-9068-0-31235100-1575741913_thumb.jpg

post-9068-0-84198300-1575741929_thumb.jpg

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Nejc, daj PORO?AJ glede tega tunela, kje se nahaja in njegova dol?ina ter ali je lahko dostopen.  :party0035:

Lepa kot slika, na sliki pa traktor :)

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Nejc, daj PORO?AJ glede tega tunela, kje se nahaja in njegova dol?ina ter ali je lahko dostopen. :party0035:

https://www.dolenjskilist.si/2016/09/20/162079/novice/posavje/Predor_v_Brestanici_odprt_za_kolesarje/

 

Meni osebno se ni zdel ni? posebnega,ampak ko sem bil ?e tam, sem pa? naredil ta obvoz.

 

Sem pri?akoval (glede na besede doma?ina na Bohorju) pa? kaj bolj zanimivega, ?e je ?lovek ?e tam,gre pa? pogledat. Saj pravim; BAJE je to najdalj?i pri nas.

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Ja...2 mazde so ble...

Bi se lahko na pivo...ne pivo...sok oglasil...

Ja,nisem vedel... bom v bodoce k vsaki hisi kjer so mazde pozvonil za sok :)

 

Itk pa na biciklu okoli gledam in mi tudi avti padejo v o?i. Tam naprej je pa neki odpad ali nekaj podobnega, ne? Na desni...

 

Okoli 10h sem ?el mimo s xsaro in okoli 15:30 z bajkom.

 

Lepe konce imate sicer.

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Prvi leto?nji sneg. Ni ga bilo veliko, ene 3cm debeline pa ?e to po delih, ampak vseeno prijeten ob?utek vozit po njem. 

 

Cilj je bil Menina planina, za popestritev pa "bli?njica" ?ez ?avnce. Poleti smo se pod Menino naklju?no dobili z Velkavrhom & co. ki so z bicikli ?li po prej omenjeni bli?njici, sam sem ?avnce napadel naokoli po cesti. Takrat mi je dru??ina na analizi ture ob piru  pozabila omenit, da bli?njica ni vozna navzgor zaradi naklonine. Danes sem poizku?al po njihovih kolesnicah in preklinjal, ker sem 95% poti kolo rinil. 

 

Nove zimske gume so se dobro obnesle na s snegom pocukranem spustu z Golega vrha, malo slab?e pa, ko sem na eni od zamrznjenih mlak preizku?al trdoto ledu - precej bole?e za del telesa "kjer hrbet izgubi svoje dobro ime".

The only aproved cure for too much fun is three much fun!

post-1420-0-86929800-1443681846.png

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Prvi leto?nji sneg. Ni ga bilo veliko, ene 3cm debeline pa ?e to po delih, ampak vseeno prijeten ob?utek vozit po njem. 

 

Cilj je bil Menina planina, za popestritev pa "bli?njica" ?ez ?avnce. Poleti smo se pod Menino naklju?no dobili z Velkavrhom & co. ki so z bicikli ?li po prej omenjeni bli?njici, sam sem ?avnce napadel naokoli po cesti. Takrat mi je dru??ina na analizi ture ob piru  pozabila omenit, da bli?njica ni vozna navzgor zaradi naklonine. Danes sem poizku?al po njihovih kolesnicah in preklinjal, ker sem 95% poti kolo rinil. 

 

Nove zimske gume so se dobro obnesle na s snegom pocukranem spustu z Golega vrha, malo slab?e pa, ko sem na eni od zamrznjenih mlak preizku?al trdoto ledu - precej bole?e za del telesa "kjer hrbet izgubi svoje dobro ime".

A misli?, da nisi ?e malo v letih za take stvari? Pusti to mladcem, ki izvajajo te stvari po snegu z eleganco in na kolesu brez cirku?kih dodatkov. :)

Ti se lepo dr?i asfaltirane ceste brez pretiranih klan?kov, da se bo? vsaj vozil, ne pa da pelje? kolo na sprehod. Kolo je za sedet na njemu. :)

 

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Ima? prav, mar bi se dr?al alsfalta.

 

?e en dogodek, baje da je izjemno te?ko podnevi sre?at divje svinje. V?eraj to?no opoldne je ?etica sedmih okroglih in lepo rejenih divjih pujskov korakala mimo mene ene 20 m stran.  Zadnji dve leti je planina dobesedno preorana od svinj in ?e bo ?lo tako naprej, kmalu ne bo kje pasti. Lovci bi se res lahko malo bolj zmigali, saj prihaja ?as kolin. 

The only aproved cure for too much fun is three much fun!

post-1420-0-86929800-1443681846.png

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Prvi leto?nji sneg. Ni ga bilo veliko, ene 3cm debeline pa ?e to po delih, ampak vseeno prijeten ob?utek vozit po njem. 

 

Cilj je bil Menina planina, za popestritev pa "bli?njica" ?ez ?avnce. Poleti smo se pod Menino naklju?no dobili z Velkavrhom & co. ki so z bicikli ?li po prej omenjeni bli?njici, sam sem ?avnce napadel naokoli po cesti. Takrat mi je dru??ina na analizi ture ob piru  pozabila omenit, da bli?njica ni vozna navzgor zaradi naklonine. Danes sem poizku?al po njihovih kolesnicah in preklinjal, ker sem 95% poti kolo rinil. 

 

Nove zimske gume so se dobro obnesle na s snegom pocukranem spustu z Golega vrha, malo slab?e pa, ko sem na eni od zamrznjenih mlak preizku?al trdoto ledu - precej bole?e za del telesa "kjer hrbet izgubi svoje dobro ime".

Kako se ti obnesejo zimske gume na kolesu? Sam jih nikoli nisem imel. Obraba v primerjavi z navadnimi; koliko ti zdr?ijo?

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Si ruknil kakega Meninca?  :mi pijemoo:

Ko odide oskrbnik v dolino, odide tudi Meninc  :(

?ez zimo je dom odprt za vikende in takrat de?urajo ?lani gornjegrajskega PD. In, sramota, nekateri od njih o Menincu ne vedo ni?. Ravno prej?njo soboto sem poizkusil naro?iti omenjeno pivo, pa je ?lovek ki je stregel, mislil, da ga zaje... Potem sem mu na telefonu pokazal fotko meni tako ljube pija?e da je sploh videl kako izgleda Meninc.

 

@ Nejc. Koliko zdr?ijo ti ne vem povedat ker so to moje prve tako mehke gume. Kolikor vem pa da jih poleti na?eloma ne uporabljajo, verjetno prav zaradi obrabe. 

The only aproved cure for too much fun is three much fun!

post-1420-0-86929800-1443681846.png

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Ja,saj meni se zadnja znuca ?e po 1000-1200km do te mere, da je na kaksnem, sicer zlahka prevoznem strmem makadamu, ?e problem.

 

Pa se niti ne sekiram glede na ceno Kende.

 

Sem malo poguglal ceno teh continentalk in pri tej ceni bi Me pa kar zmotila taka obraba.

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

.Sem malo poguglal ceno teh continentalk in pri tej ceni bi Me pa kar zmotila taka obraba.

S 40ojroti niso najdra?je. So tudi cenej?e kot zobni implantanti.

 

Danes kon?no temperature pod nulo in s tem prijetno ?kripanje zmrznjenih gozdnih tal pod gumami na poti proti Slivni. 

The only aproved cure for too much fun is three much fun!

post-1420-0-86929800-1443681846.png

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

S 40ojroti niso najdra?je. So tudi cenej?e kot zobni implantanti.

 

Danes kon?no temperature pod nulo in s tem prijetno ?kripanje zmrznjenih gozdnih tal pod gumami na poti proti Slivni.

To je res, ?e je oprijem pri nizkih temperaturah bol?ji kot pri obi?ajnih gumah, se mi je zdi predraga zadeva to.

 

Poro?aj o obrabi in nasplo?no kako se obnesejo, Me prav zanima. Moj Mondraker bo kmalu rabil novo obutev.

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Mazda?i, ste ?e kdaj z MTB vlekli po snegu otro?ke sani in potomca na njih? (sem dobil danes idejo, ko sva ?la do doma pod Stor?i?em, ampak bi te?ko to v klanec vleku pomoje). :zvizga:

Lepa kot slika, na sliki pa traktor :)

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Pridružite se pogovoru

Objavljaš lahko sedaj in se registriraš pozneje. Če imaš račun, se lahko prijaviš, če želiš objavljati s svojim računom.

Gost
Odgovori na to sporočilo...

×   Prilepljeno kot obogateno besedilo.   Prilepi raje kot enostavno besedilo

  Only 75 emoji are allowed.

×   Vaša povezava je bila samodejno vdelana.   Namesto tega raje prikaži samo kot povezavo

×   Tvoje predhodno sporočilo je bilo obnovljeno.   Izbriši besedilo iz urejevalnika

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Nalagam...

×
×
  • Ustvari novo...

Pomembna informacija

Spletna stran uporablja piškotke z namenom zagotavljanja funkcionalnosti in boljše uporabniške izkušnje spletnega mesta. Z uporabo spletnega mesta soglašate z uporabo piškotkov.