Skoči na vsebino

Financni trgi in investicije preko borze

Ustvari kratki URL


Priporočeno sporočilo

Napisano

vse je to nepredvidljivo... lahko kupiš odličen avto ki ga nekdo proda za nizko ceno ker  nujno rabi denar, in ga potem prodaš z dobičkom za kake 2 jurčka... tako hitro zaslužiš.... ampak....moraš prodat.. isto je z zemljišči in hišami.... vse je lotorija

 

Napisano (urejeno)

 

Pri avtu/nepremičnini ti v najbolj neugodnih okoliščinah trga ostane avto oziroma lastništvo nepremičnine.

Popravljeno od Janez007
Napisano
On 12/28/2020 at 11:08 AM, NevLado said:

Predlagam, da obdržiš "na dolgi rok".

 

Zapri in ne glej še 10 let, ker bo šlo na 100k. Tudi če ne bo pa definitivno ne bo nikoli več padlo na 2018 ceno.

No, sem pričakoval rast - ampak takšne kot je trenutno pa niti pod razno ne.

 

Odgovor na ostale:

 

Fora je, da je sedaj več in več "navadnih smrtnikov" zajel ta hype, da rabijo bitcoin, ker vsi to trobijo. Ga ni človeka, ki za to rast ne bi izvedel v zadnjih 14 dnevih. Še po rtv-ju je bilo.

 

Če imate na razpolago npr jurja, ki bi ga lahko vrgli stran, ga vložite. Pričakujte, da iz njega ne bo nič in pozabite na njega. Mogoče bo čez 5 let vreden 10.000, mogoče pa 0. To je pač primer negarantirane investicije. Tako kot avto, ki ga lahko naslednji dan razbiješ. Ampak pri avtu imaš zavarovanje, pri bitcoinu (še) ne.

 

Problem je, da ljudje ne zastopijo, da to NI valuta. Še... Bitcoin je kot zaboj jabolk. Če jih tvoj sosed prodaja po 2 eur, bodo vsi raje hodili tebi, če jih ti prodajaš za 1.8 eur. Če bo vse več ljudi hodilo po tvoja jabolka, boš tudi ti dvignil ceno, ker lahko. In tako se bosta izmenjevala s sosedom. Pa bodo jabolka narastla na 5 eur. Na eni točki bo zanimanje za jabolka popolnoma vpadlo. Ker se jih bodo vsi prenajedli. Ti pa boš imel ugodno poletje s preveč jabolki. Ja boš malo raztrobil naokoli, da so jabolka "ful kul" za npr zdravje, pa bo folk spet začel kupovat. In manj jabolk kot boš imel na zalogi, večji hype bo, in tudi cena vse večja. :D

 

Če ne zastopite analogije, grem lahko še bolj v detajle. Ampak tudi novih bitcoinov se več ne odklepa, tako kot se pozimi ne da dobit frišnih jabolk. :)

 

 

Napisano
Pred eno uro je NevLado napisal:

No, sem pričakoval rast - ampak takšne kot je trenutno pa niti pod razno ne.

 

Odgovor na ostale:

 

Fora je, da je sedaj več in več "navadnih smrtnikov" zajel ta hype, da rabijo bitcoin, ker vsi to trobijo. Ga ni človeka, ki za to rast ne bi izvedel v zadnjih 14 dnevih. Še po rtv-ju je bilo.

 

Če imate na razpolago npr jurja, ki bi ga lahko vrgli stran, ga vložite. Pričakujte, da iz njega ne bo nič in pozabite na njega. Mogoče bo čez 5 let vreden 10.000, mogoče pa 0. To je pač primer negarantirane investicije. Tako kot avto, ki ga lahko naslednji dan razbiješ. Ampak pri avtu imaš zavarovanje, pri bitcoinu (še) ne.

 

Problem je, da ljudje ne zastopijo, da to NI valuta. Še... Bitcoin je kot zaboj jabolk. Če jih tvoj sosed prodaja po 2 eur, bodo vsi raje hodili tebi, če jih ti prodajaš za 1.8 eur. Če bo vse več ljudi hodilo po tvoja jabolka, boš tudi ti dvignil ceno, ker lahko. In tako se bosta izmenjevala s sosedom. Pa bodo jabolka narastla na 5 eur. Na eni točki bo zanimanje za jabolka popolnoma vpadlo. Ker se jih bodo vsi prenajedli. Ti pa boš imel ugodno poletje s preveč jabolki. Ja boš malo raztrobil naokoli, da so jabolka "ful kul" za npr zdravje, pa bo folk spet začel kupovat. In manj jabolk kot boš imel na zalogi, večji hype bo, in tudi cena vse večja. :D

 

Če ne zastopite analogije, grem lahko še bolj v detajle. Ampak tudi novih bitcoinov se več ne odklepa, tako kot se pozimi ne da dobit frišnih jabolk. :)

 

 

Tako dobro opisano,da še jaz zastopim ,ko jih nimam....😂

Napisano
pred 2 minutama je Bini napisal:

Tako dobro opisano,da še jaz zastopim ,ko jih nimam....😂

Boljše, da se s tem ne ukvarjaš. Vsaj v miru spiš. 😊

  • Všeč 1
  • Ljubim 1

 

 

Napisano (urejeno)

Tko kot ne napisal....mesanje zraka oz. jabolk. Eni fajn porinejo drugi pa kiturina od zadaj. Pac moras biti prov postavljen v vrsti da ga ne fases.

Popravljeno od ignacij
Napisano
10 hours ago, Alex said:

Boljše, da se s tem ne ukvarjaš. Vsaj v miru spiš. 😊

Če bi bil zdele sadjar (po možnosti še da bi Fructal od mene kupoval jabolka v rangu par centov), bi ti že povedal svoje. 😛 

Napisano

Če danes in jutri ostane na 40k, napovedujem 50k glatko čez 1 teden. :)

 

Namreč če niste opazili že vsi vrabčki čivkajo, da pač rabimo jabolka. :D

 

 

Napisano

XRP je proti njim vlozena neka strasna drzavna tozba in vprasanje kaj bo.

 

Trenutno ful hvalijo ETH in seveda BTC. A kaj kockate tudi ostali? :)

Lepa kot slika, na sliki pa traktor :)

Napisano

U ja, seveda. Sam imam trenutno glavnino v ETH, ADA, ICX, LTC in BCH. V samem BTC imam na žalost zelo zelo malo. Nad BCH sem že skoraj čisto obupal, pa mi je dones naredil +40%. Tako, da trenutno sem potrojil vložek, ki sem ga vložil v kripto. Samo še vedno nisem na cilju :) Rad bi si pomagal pri stanovanjskem problemu in pot do tja je še dolga. Moja strategija je pa HODL.

 

Drugače je bila pa kar trnova pot tole. Sem kupoval leta 2018, še pred dnom, tako da sem bil že tudi na -70% vsega svojega vložka :( Sicer zaradi varčevanja/najemnine/otrok... nisem imel veliko denarja za gemblat, ampak je bilo pa tako, da sem malo pa malo dodajal, kupoval. Moja najdražja sploh ne ve, koliko sem vložil, ker me itak na žalost ne podpira v tej igri :(  Je pa tako, da si tudi sam nebi upal vložiti vseh svojih prihrankov.  Ampak trenutno je kukr je, ni slabo in upam da gremo do konc leta na luno :D 

 

Aja, pa imam tudi alt coine, v katerih sem še vedno 99% v minusu, glede na vložek (če kdo pozna NCASH, DENT, COFI,PHX - med njimi sem razdelil okoli 200€ in trenutno imam samo še dobre 4€ 😪 ).  Če bi imel takrat to "znanje" oz vedenje , bi se malce drugače odločal, ne pa da sem spremljal youtube kanalov od xy oseb, k so promovirale razne kovance, kako bo naredil 1000x, jaz pa naiven in pohlepen 😒 

 

Tako, to je na hitro moja zgodba. Drugače pa veliko sreče vsem! 

Napisano
30 minutes ago, Freak said:

U ja, seveda. Sam imam trenutno glavnino v ETH, ADA, ICX, LTC in BCH. V samem BTC imam na žalost zelo zelo malo. Nad BCH sem že skoraj čisto obupal, pa mi je dones naredil +40%. Tako, da trenutno sem potrojil vložek, ki sem ga vložil v kripto. Samo še vedno nisem na cilju :) Rad bi si pomagal pri stanovanjskem problemu in pot do tja je še dolga. Moja strategija je pa HODL.

 

Drugače je bila pa kar trnova pot tole. Sem kupoval leta 2018, še pred dnom, tako da sem bil že tudi na -70% vsega svojega vložka :( Sicer zaradi varčevanja/najemnine/otrok... nisem imel veliko denarja za gemblat, ampak je bilo pa tako, da sem malo pa malo dodajal, kupoval. Moja najdražja sploh ne ve, koliko sem vložil, ker me itak na žalost ne podpira v tej igri :(  Je pa tako, da si tudi sam nebi upal vložiti vseh svojih prihrankov.  Ampak trenutno je kukr je, ni slabo in upam da gremo do konc leta na luno :D 

 

Aja, pa imam tudi alt coine, v katerih sem še vedno 99% v minusu, glede na vložek (če kdo pozna NCASH, DENT, COFI,PHX - med njimi sem razdelil okoli 200€ in trenutno imam samo še dobre 4€ 😪 ).  Če bi imel takrat to "znanje" oz vedenje , bi se malce drugače odločal, ne pa da sem spremljal youtube kanalov od xy oseb, k so promovirale razne kovance, kako bo naredil 1000x, jaz pa naiven in pohlepen 😒 

 

Tako, to je na hitro moja zgodba. Drugače pa veliko sreče vsem! 

Če vložiš 50 eur vsak mesec si na koncu še zmer na boljšem, kot da trejdaš vsak dan in loviš tiste cente. Če bi bil doma in bil brez službe pa verjamem da bi lovil tiste procente, ki jih youtube videi obljubljajo. Kot na borzi glej, reskiraš kolikor si pripravljen, od gajbe piva na mesec me ne bo kap, če propade, mogoče pa kaj bo. :) 

Napisano

Sej se je že dlje časa vedelo da bo mehurček eksplodiral

 

Voznik premium vozila, na premium pnevmatikah ter voznik premium kolesa na premium pnevmatikah.

 

Napisano

Hm, vecna dilema kdaj kupiti in koliko, na razprodajah. :)

Lepa kot slika, na sliki pa traktor :)

Napisano
dne 9. 1. 2021 ob 14:29 je NevLado napisal:

 

Namreč če niste opazili že vsi vrabčki čivkajo, da pač rabimo jabolka. :D

 

 

Prvo pravilo starih mačkov v tem primeru je get out, ker se stvar ne drži več "pravil", zraven so vrabčki, ki o "pravilih ne vejo veliko" in je napihnjeno

dne 10. 1. 2021 ob 15:57 je Freak napisal:

En kolega mi je pred leti dal mislit, ko mi je rekel, a ni boljše vsak teden dat 10€v kripto, kot 10€ za loto :)

 

Hm, to bi se pa v bistvu čisto strinjal, zamenjal bi edino besedo "kripto" za kakšno drugo (visoko rizična kripto, manj rižična kaka delnica, še manj rizična index in pa sklad)

  • 3 tedne kasneje...
Napisano

Zelo zabavna zadeva se dogaja na New Yorški borzi... tole so jih Wallstreet boys dobili po prsti kot kaže, saj se jim plan podira kot hišic iz kart.

 

6fc31fb3a86201498a3d_62511922.jpg?v=239a
WWW.24UR.COM

Te dni je možno večkrat slišati o podjetju Gamestop in "napadu" na Wall Street. Zgodba pa je sama po sebi fascinantna mešanica...

 

33112_1.png

Napisano

BTC se prebudil ta wikend.

Lepa kot slika, na sliki pa traktor :)

Napisano

Tole je sumljivo... kdor ma super, kdor pa nima pa je predrag za kupovat. Se pa splača majnat - tko da rudarji lopate in krampe v roke.

33112_1.png

Pridružite se pogovoru

Objavljaš lahko sedaj in se registriraš pozneje. Če imaš račun, se lahko prijaviš, če želiš objavljati s svojim računom.

Gost
Odgovori na to sporočilo...

×   Prilepljeno kot obogateno besedilo.   Prilepi raje kot enostavno besedilo

  Only 75 emoji are allowed.

×   Vaša povezava je bila samodejno vdelana.   Namesto tega raje prikaži samo kot povezavo

×   Tvoje predhodno sporočilo je bilo obnovljeno.   Izbriši besedilo iz urejevalnika

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Nalagam...

  • Zadnja sporočila

    • Zidar, vrtnar in električar se prepirajo katero delo je starejše. Reče zidar: - "Mi smo gradili že piramide!"  Izjavi vrtnar: - "Mi smo urejali rajski vrt!" Se oglasi električar: "To ni nič! Ko je Bog rekel naj bo luč, smo imeli mi že vse kable položene..."
    • Neka ženska vstopi v center za socialno delo, spremlja pa jo petnajst otrok. – »Ojoj, saj niso menda vsi vaši?!« – »Pa, so...«  – »No, prav. Vse vas moram vpisati v knjigo. Povejte mi njihova imena.« – »To je moj najstarejši sin; ime mu je Saša. In to je najstarejša hči, Saša. Naslednji hčerki je ime Saša, nato pa se je rodil sin, Saša...« – »Ali je vsem ostalim tudi ime Saša?« – »Seveda, pravzaprav je to zelo praktično. Na primer, ko jih kličem na kosilo, samo zavpijem Saša in vsi pritečejo. Ko želim ustaviti nekoga, ki hoče steči na cesto, zavpijem Saša in kdor koli že je, se takoj ustavi. To je bila verjetno moja najpametnejša odločitev – da sem jih vse poimenovala enako.« Socialna delavka malo razmisli o teh argumentih, nato pa previdno vpraša: – »To razumem, ampak kaj pa, če želite, da pride samo en, določen otrok, in ne vsi?« – »Aha, takrat jih pa pokličem po priimku...«
    • Kaj je še hujše od slona v trgovini s porcelanom?   Jež v tovarni kondomov...
    • Tri ženske so skupaj delale v isti pisarni in so imele žensko za šefico. Vsak dan je šefica odšla iz službe že precej pred iztekom delovnega časa. Punce so to opazovale kar dolgo in potem so sklenile, da bodo tudi one začele odhajati prej. Konec koncev, šefica ni nikoli poklicala nazaj v službo in le kako naj bi vedela, da jih ni tam? Črnolaska je odšla prva. Napotila se je naravnost domov in se lotila vrtnarjenja. Presadila je nekaj zelenjave in obrezala vrtnice, potem pa je prišla njena hčerka iz šole in ji je pomagala napraviti domačo nalogo. Potem je skuhala kosilo in zvečer je šla zgodaj spat. Rdečelaska je bila srečna, da je lahko odšla prej, kajti fant jo je povabil na večerjo in je imela tako dovolj časa, da se je lepo uredila in pripravila zanj. Šla je h kozmetičarki, potem sta šla na večerjo s svečami in potem k njemu in naravnost v posteljo. Blondinka je bila zelo vesela, da bo lahko prišla domov prej in presenetila svojega brezposelnega moža. Ampak, ko je prišla domov, ga ni bilo nikjer. Potem je iz spalnice zaslišala čudne glasove. Potiho se je prikradla do vrat spalnice in jih rahlo odprla. Imela je kaj videti... Njen mož je bil v postelji z njeno šefico. Ona je jahala na njem in iz grla so ji prihajali nerazločni zvoki. Prav potihoma je zaprla vrata in se kradoma izmuznila iz hiše. Naslednji dan, ob opoldanski kavi, sta črnolaska in rdečelaska objavili, da bosta spet odšli prej iz službe. Vprašali sta blondinko, če bo tudi ona odšla prej. Bjonda odgovori: - "Ni govora, včeraj bi me šefica skoraj dobila..."
    • Janez in Micka praznujeta trideseto obletnico poroke. Pa gresta na sprehod po domačem kraju in obujata spomine...  - "Micka, se spomniš - tukaj na tem placu, ko zdaj stoji hiša - tu je bila veselica in sva se midva spoznala!" - "Seveda se spomnim Janez, kako bi pozabila...". Pa gresta dalje. - "Micka, se spomniš - tukaj, ko je zdaj asfalt - tu je bilo grmovje in sva se midva prvič poljubila!" - "Seveda se spomnim Janez, kako bi pozabila...". Pa gresta dalje. - "Micka, se spomniš - tukaj na tem pašniku - tu se ni pa nič spremenilo. Se spomniš Micka, kaj sva tu prvič počela?" - "Seveda se spomnim Janez, le kako bi pozabila..." - "Micka - glej, nobenega ni v bližini - kaj ko bi midva še enkrat poskusila, da vidiva, če je še tako lepo kot pred tridesetimi leti. Si za to Micka moja...?" Micka je za to... - "Micka! Ti si pa ja veliko, veliko bolj živahna kot pred tridesetimi leti!!" Micka močno drgetajoč: - "Janeeez; prrrrred trrrrrrrrrridesetimi leeeeti tuu ššššeee ni bilooooo eeeelektričneeega passstirrrja....."
  • Kdo je trenutno prisoten (Poglej celoten seznam)

×
×
  • Ustvari novo...

Pomembna informacija

Spletna stran uporablja piškotke z namenom zagotavljanja funkcionalnosti in boljše uporabniške izkušnje spletnega mesta. Z uporabo spletnega mesta soglašate z uporabo piškotkov.