Skoči na vsebino

Financni trgi in investicije preko borze


Z M A J

Priporočeno sporočilo

dne 9. 1. 2021 ob 14:29 je NevLado napisal:

 

Namreč če niste opazili že vsi vrabčki čivkajo, da pač rabimo jabolka. :D

 

 

Prvo pravilo starih mačkov v tem primeru je get out, ker se stvar ne drži več "pravil", zraven so vrabčki, ki o "pravilih ne vejo veliko" in je napihnjeno

dne 10. 1. 2021 ob 15:57 je Freak napisal:

En kolega mi je pred leti dal mislit, ko mi je rekel, a ni boljše vsak teden dat 10€v kripto, kot 10€ za loto :)

 

Hm, to bi se pa v bistvu čisto strinjal, zamenjal bi edino besedo "kripto" za kakšno drugo (visoko rizična kripto, manj rižična kaka delnica, še manj rizična index in pa sklad)

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

  • 3 tedne kasneje...

Zelo zabavna zadeva se dogaja na New Yorški borzi... tole so jih Wallstreet boys dobili po prsti kot kaže, saj se jim plan podira kot hišic iz kart.

 

6fc31fb3a86201498a3d_62511922.jpg?v=239a
WWW.24UR.COM

Te dni je možno večkrat slišati o podjetju Gamestop in "napadu" na Wall Street. Zgodba pa je sama po sebi fascinantna mešanica...

 

33112_1.png

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

V tem trenutku se splača, ker je BTC visok, ampak ali bo tako visok vedno je pa vprašanje. Recimo kolegu zdajle dela na mesečnem nivoju cca 2300 Eur. Odštejemo cca 350EUR elektrike in še ene 300 EUR odplačevanje kredita za 12 portni rig s top grafami. Tukaj je dober profit, ampak še dober mesec nazaj je jedva elektriko pokrival.

33112_1.png

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Nekaj sem slišal, da se BTC sploh ne da več rudarit (ali pa ETH, da ne bom narobe trdil), nekako v smislu, da imajo Kitajci in Korejci celotna "rudarska združenja" in takšno opremo, da ni niti najmanjša verjetnosti, da bi nekdo rešil uganko pred njimi in bil za to rešitev potem nagrajen. :)

Lepa kot slika, na sliki pa traktor :)

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

dne 7. 2. 2021 ob 10:06 je AmpeR napisal:

Kakšno mašino bi moral nabavit, da bi naredilo nekaj 100€ na mesec? 

RX 580 8GB trenutno dela 2,5-3€/dan... Vprašanje kako dolgo bo tako.

Je pa res, da sem 4 take grafične avgusta lani kupil po 90€/kos, zdaj pa se prodajajo po 300+€ (aja, pa takrat je delala nekje 0,6-0,7/dan)

 

Pa tebi bi se po moje hitro povrnila investicija, ker nekih stroškov ravno ne bi imel 🙄

it's better to let someone think you're an idiot then to open your mouth and prove it

32888_1.png

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

pred 19 minutami je AmpeR napisal:

Aha, koliko štroma pa bi porabil za 4 kom? 

Al si že odbil? 

Štroma nisem odbil... Jaz ga ne rabim odbijat ;)

1 kartica vleče tam cca. 150 W - cca. 3,5 kW/dan... To boš ti bolj vedel, koliko je kW (energija, omrežnina, ostalo) - tam okrog 10-12 centov brez DDV?

it's better to let someone think you're an idiot then to open your mouth and prove it

32888_1.png

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

 

WWW.24UR.COM

Vodilni slovenski spletni medij: aktualni dogodki iz Slovenije in tujine, športne novice ter ekskluzivni prispevki iz sveta zabave.

 

Popravljeno od Scr3am
Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Ja ni neke računice, če lih nimaš free elektrike (al PC priklopljen nekje na firmi, sončno elektrarno, ...). 

4 x 150 w = 0,6kW pa še kakšen napajalec in si na 1kW.

1kw x 24ur x 31dni =744kwh x energija/omrežnina = cca. 90€/mesec samo za rudar...

 

Pred novim letom sem nekje priklopil 9kW sončno (samooskrbo) samo za potrebe crypto... 

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Ja, trenutno se splača, je pa res da nobeden ne ve, kako dolgo bo tako...

Če recimo vzameš, da kartica naredi 2€/dan, je to potem 4*2=8€/dan * 31 dni= 248€ - 90€ za elektriko = cca. 150€

 

Je pa to trenutno stanje, ki se lahko čez nekaj dni spremeni in če se bo spremenilo, je velika verjetnost da se bo spremenilo na manj donosa kot več ;)

 

Pozabil sem še dopisat, da še moraš računati začetno investicijo, ki je pri trenutnih cenah na Bolhi cca. 1000€ za 4x RX 580 8GB kartice...

Tako, da bi v idealnem primeru, da je profitability (ne vem kako bi to pametno poslovenil) kartice cca. 2€, moral rudariti skoraj 7 mesecev, da prideš na pozitivno nulo...

Popravljeno od x-layer

it's better to let someone think you're an idiot then to open your mouth and prove it

32888_1.png

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

4 hours ago, x-layer said:

Ja, trenutno se splača, je pa res da nobeden ne ve, kako dolgo bo tako...

Če recimo vzameš, da kartica naredi 2€/dan, je to potem 4*2=8€/dan * 31 dni= 248€ - 90€ za elektriko = cca. 150€

 

Je pa to trenutno stanje, ki se lahko čez nekaj dni spremeni in če se bo spremenilo, je velika verjetnost da se bo spremenilo na manj donosa kot več ;)

 

Pozabil sem še dopisat, da še moraš računati začetno investicijo, ki je pri trenutnih cenah na Bolhi cca. 1000€ za 4x RX 580 8GB kartice...

Tako, da bi v idealnem primeru, da je profitability (ne vem kako bi to pametno poslovenil) kartice cca. 2€, moral rudariti skoraj 7 mesecev, da prideš na pozitivno nulo...

Donosnost.....pa zelo poceni kartice si kupil za 250€.....

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Pridružite se pogovoru

Objavljaš lahko sedaj in se registriraš pozneje. Če imaš račun, se lahko prijaviš, če želiš objavljati s svojim računom.

Gost
Odgovori na to sporočilo...

×   Prilepljeno kot obogateno besedilo.   Prilepi raje kot enostavno besedilo

  Only 75 emoji are allowed.

×   Vaša povezava je bila samodejno vdelana.   Namesto tega raje prikaži samo kot povezavo

×   Tvoje predhodno sporočilo je bilo obnovljeno.   Izbriši besedilo iz urejevalnika

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Nalagam...

  • Zadnja sporočila

    • @Agerg; probaj s tem, to sem dobil na H forumu -> Frenk ,Šmartno ob Paki, 041 804 988
    • Sicer stara tema, a še moja izkušnja s tem Tertinekom.   Najprej, na avtomobilu je bilo potrebno popravilo gibljive cevi pri izpušnem sistemu, urejeno kot potrebno, le pri posegu je očitno bil odlomljen kar zajeten del plastike pri sprednjem odbijaču, ki se več ne drži ogrodja in vsake toliko podrsava po tleh, ampak prav, to lahko sam nekako zalepim nazaj.   Kot drugo, zaradi okoliščin spet odšel v to delavnico, bolniška domačega mehanika ter bližina servisa, za zamenjavo obeh prednjih končnikov kot so ugotovili na preventivnem tehničnem pregledu, avtomobil pred posegom posegom popolnoma izpraven, razen končnikov seveda, v zameno dobim avtomobil brez delujočega ABS sistema, brez delujoče samodejne ročne zavore, brez delujočega merilca hitrosti, brez delujočega radijskega sprejemnika, prav tako ne deluje potovalni računalnik, ki ne beleži več ničesar, niti motor več ne deluje s polno močjo, saj računalnik več ne regulira vseh procesov, ker so pri servisnem delu očitno nekje prekinili tokokrog oz. povezavo z računalnikom.   Avtomobil je neizpraven, ne morem ga ne registrirati niti zavarovati, niti prodati, odpeljem ga kvečjemu lahko le še na smetišče, vse to zaradi menjave sprednjih končnikov, pooblaščen servis ocenjuje ceno popravila na več kot je vrednost avtomobila, skratka, vozilo je po dveh posegih v tej mehanični delavnici le še za odpad.   Močno odsvetujem.
    • Tole bi pa res rabil razlago, ker potem je podrt kompleten smisel tako silike v zmesi kot mehkejše gume, kot lamel, ki se premikajo zato, da nastavijo rob in zarežežejo v sneg.   Gume, ki se počasi vrtijo veliko bolj drsijo kot guma, ki se vrti hitro, da sneg odnese iz rež. Kolk guma boljš prime od določene hitrosti naprej, ko zmeče sneg iz zarez in kolk slabše, ko se sneg nabira na obodu in je centrifugalne sile premalo, da bi ga odneslo iz rež.     Če bi tvoja razlaga veljala potem bi se lahko vozil, le do določene hitrosti, ko sneg še ne zleti iz profila, pri višjih pa ne bi bilo šanse da ostanemo na cesti. Tist model iz Tyre Review pa lahko takoj zapre YT kanal in pozabi na hitro vožnjo in driftanje.   Kaj pa v primerih, ko imamo sneženo podlago, kjer je sneg že toliko zvožen, da se sploh ne nabira več v profilu - a se takrat sploh lahko še premikamo?   V glavnem, za zimsko je pomembno, da je mehka tudi pri nizkih temperaturah in da lahko lamele ter tele male zareze na njih delujejo kot krempeljci, ki se zarežejo v sneg in preprečujejo, da guma zdrsne. Velike zareze v profilu same gume pa so zato, da sneg čimprej zapusti sam profil gume in da se ne nabira na njej.        
    • Sem ženo presenetil... 😊😉
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembna informacija

Spletna stran uporablja piškotke z namenom zagotavljanja funkcionalnosti in boljše uporabniške izkušnje spletnega mesta. Z uporabo spletnega mesta soglašate z uporabo piškotkov.