Skoči na vsebino

Financni trgi in investicije preko borze


Z M A J

Priporočeno sporočilo

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

  • 1 mesec kasneje...

Nekdanji sodelavec mi je poslal ta link in sem se registriral. Ni pa re?eno, da bo kdaj kaj iz tega, zato je dobro, da je zadeva brezpla?na. 

 

Initiative Q is an attempt by ex-PayPal guys to create a new payment system instead of credit cards that were designed in the 1950s. The system uses its own currency, the Q, and to get people to start using the system once it's ready they are allocating Qs for free to people that sign up now (the amount drops as more people join - so better to join early). Signing up is free and they only ask for your name and an email address. There's nothing to lose but if this payment system becomes a world leading payment method your Qs can be worth a lot. If you missed getting bitcoin seven years ago, you wouldn't want to miss this.
 
 
 This link will stop working once I?m out of invites. Let me know after you registered, because I need to verify you on my end.

Lepa kot slika, na sliki pa traktor :)

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

  • 2 tedna kasneje...

nvidia je dale? drugje, in sicer je njihov focus zgolj in samo ?e AI, (farmacija, pametna mesta, samovoze?i avti...)

 

https://www.nvidia.com/en-us/deep-learning-ai/

 

in nvidia bo rasla nenormalno, trenutno niso sposobni dobavljati naro?il, tudi nam ne......poleg intla so definitivno na? najve?ji dobavitelj....samo decembra je bilo za 250MIO projektov, za 2018 je na?rt 800MIO na tem podro?ju (samo EU bo financirala 1B na tem podro?ju, predvsem farmaciji in zdravstvu)

 

DD5BoD7WAAA4mzt.jpg

 

 

Kaj pa se dogaja z Nvidio, od za?etka oktobra je iz 290$ padla na 195$ - to je strahovit padec za 33%. Jures,  a nisi napisal da bo rastla nenormalno? ?e dobro, da sem se takrat mahnil po prstih in nisem kupil delnic, ker tole je milo re?eno "strange".

 

Sicer pa ne vem kaj se je danes dogajalo, BTC je spet po?teno dol zanihal, Pasji kovanc tud samo zgublja (v zadnjih dveh mesecih 50% vrednosti).

33112_1.png

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Na kratko: ne zmorejo dobavljati zahtevanega povprasevanja. Mi imamo namesto 4 tedne tudi do 6 mesecev dobavni rok. Projekti se zamikajo.

 

Vzporedno ima se vecji problem Intel. Najavljena platforma Cascade Lake AP ki je bila najavljena za Q2/2019 gre v 2020....OPA2 (alternativa Infinibandu) verjetno ne bo sploh zagledala dneva.

Posledicno imamo mi 2 ogromni pogodbi v luftu...

 

'Govori se' da je to tudi maslo trumpovih omejitev uvoza. Ve se od kje to prihaja vse.....

 

Nas oddelek za HPC ima na tem podrocju nenormalno rast letos (pogodbe) a realno se ne bo dalo realizirati.

 

Daj poglej za Supermicro....pri njih se kuha velika stvar (v negativnem smislu) baje jim izraelci na motherboard dodajajo spy chip....

Live your dreams, don't dream your life!

Se oproscan za topkaeske napale, ampk bolj ko le teledon pametem in moderin, manjse ma tipkivnico

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

@Jures, enkrat si ?e dobro napovedal vzpon Rippla in potem tudi pametno ven pobral vlo?eno, ?e sem te prav razumel. Kak?na so zdaj tvoja predvidevanja za naslednje mesce?

Lepa kot slika, na sliki pa traktor :)

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Do konca leta bo vec ali manj lebdel. Tistega hype-a ni vec (da naraste mora nekdo vloziti) ali po domace ne mores dobiti ce nekomu ne vzames :)

 

Ripple platforma je live in to je to, banke uporabljajo, kar je bilo je bilo

Live your dreams, don't dream your life!

Se oproscan za topkaeske napale, ampk bolj ko le teledon pametem in moderin, manjse ma tipkivnico

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Ja pa? ponudba in povpra?evanje, ki krojita ceno na trgu in o?itno zadeva ni ve? tok vro?a kot je bila ali kot so jo kovali v zvezde. Potem bolje vlo?iti v zlato, ker se menda bli?a nova finan?na kriza, ?e gre sploh komu verjeti pri napovedih? No sicer pa najbr? nih?e ni jasnoviden.   :zvizga:

Lepa kot slika, na sliki pa traktor :)

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Vsaka stvar je trenutno umetna, vsaka investicija je odvisna samo od ljudi. Nobena stvar nima vrednost sama po sebi

Firme so ze kupovale rudnike, ker naj bi bila ruda za lionske baterije novo zlato, veliko investitorjev je ratalo rudnik ....:)

Live your dreams, don't dream your life!

Se oproscan za topkaeske napale, ampk bolj ko le teledon pametem in moderin, manjse ma tipkivnico

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Zmaj nisem noben expert ampak mislim da je razvidno da se je zacel 'umor' bitcoina - prodaja in pretopiti kar se se da v ripple in stellar (v ta dva ker se o njih govori) nic drugega.

 

Kot sem pa rekel bo ripple ratal placilno sredstvo in je, swift bo pa se vztrajal v bankah zaradi vprasanja varnosti. Ne bo pa vec dramaticnih I will get rich momentov (razen ce ne bos pustil notri za vsaj 5 let vecje vsote)

 

Pri kripro valutah je zmotno reci sem investiral. Pravilneje bi rekel sem kupil....

Live your dreams, don't dream your life!

Se oproscan za topkaeske napale, ampk bolj ko le teledon pametem in moderin, manjse ma tipkivnico

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Umor, ja, to je dober izraz. Ripple je navidezno kar ugoden in bi bilo za razmislit o nakupu. 

Lepa kot slika, na sliki pa traktor :)

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Ne ce ne pade pod 0'30 dolaz

Sem si nalo?il precej streliva na GateHub, da ga pri?akam v zasedi, ko se res fajn dol usede. Ti ga ima? na sumu, da bi pri?el do 30 $ centov? 

Lepa kot slika, na sliki pa traktor :)

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Sem si nalo?il precej streliva na GateHub, da ga pri?akam v zasedi, ko se res fajn dol usede. Ti ga ima? na sumu, da bi pri?el do 30 $ centov? 

Ja jaz sem kriptokarenci guru.....ej umiri se raje daj za LPG :)

Live your dreams, don't dream your life!

Se oproscan za topkaeske napale, ampk bolj ko le teledon pametem in moderin, manjse ma tipkivnico

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Malo bo treba odigrat, ?e ne drugo za adrenalin.  :P

 

Imam pa sicer za Q initiative ?e nekaj vabil (invite-ov), ?e kdo ?eli se tam gor registrirat. Zadeva je pa seveda brezpla?na, tako da ni kaj izgubit.  :jupiii:

 

TEXT SPODAJ;

 

Initiative Q is an attempt by ex-PayPal guys to create a new payment system instead of credit cards that were designed in the 1950s. The system uses its own currency, the Q, and to get people to start using the system once it's ready they are allocating Qs for free to people that sign up now (the amount drops as more people join - so better to join early). Signing up is free and they only ask for your name and an email address. There's nothing to lose but if this payment system becomes a world leading payment method your Qs can be worth a lot.
 
 
 This link will stop working once I?m out of invites. Let me know after you registered, because I need to verify you on my end.

Lepa kot slika, na sliki pa traktor :)

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Jaz imam tud dve neporabljeni pismi od nekega Nigerijskega princa in Sudanskega glavnega direktorja neke banke. Prvi pravi, da bi lahko spravil k meni za cca 13m$ zlata, kar se mi zdi malce nateg - kdo bo take koli?ine nosil v denarnici. :ne vem:  Mislim, kr neki. Ampak druga pa zna biti zanimiva, ker gre le za 1,5m$ - moram oprat samo 20m$ - tud ?e kupim ?e ?tiri dodatne pralne stroje se mi vseen full spla?a. :rolleyes:

33112_1.png

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Boss, kako ?e ti re?e?, da se ne sme me?ati hru?k in jabolk. No nek ljudo?erski kralj ali princ ali karkoli ni isto kot tole, obenem pa ti nih?e ni?esar ne ponuja (nekih bajnih zaslu?kov), ker tamle pri 13 mio v zlatu gre za o?iten nateg, ki bi ga tvoja osnovno?olka spregledala ter vpra?ala "Ati, tukaj pomoje nekaj ne ?tima, kaj misli??"  :zvizga:

Lepa kot slika, na sliki pa traktor :)

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Ej stari ne vem, men je zgledal zelo resno in opremljeno s certifikati in ?tampiljkami. :hudicek:

 

Sej ve? kako gre, tam kjer obljubljajo ugodno in velike popuste ter neverjetne pozitivne zadeve za uporabnike je ziher super stvar. Sploh, ?e so zraven omenjene besede in stav?ne zveze: "free",  "better to join early", "nothing to lose" aja pa da ti ?enkajo ne vem 72.000 tako imenovanih Q-jev za katere ciljajo, da bodo neko? vredni 1$=1Q. O yeeah, sem ?e v vrsti, ker ?e je zastonj denar se pa spla?a v vrsto stopit.

33112_1.png

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

V letu 2019 mogoce pod 0,10 ljudje pocasi spoznavajo kaj je kriptovaluta kot smo ze veckrat dejali.....nic le sredstvo za daj-vzami

 

Tako da 'investicija' pod 0,30 je lahko spet izguba x2 ali x3

Live your dreams, don't dream your life!

Se oproscan za topkaeske napale, ampk bolj ko le teledon pametem in moderin, manjse ma tipkivnico

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Moje mnenje je,da se s temi meglenimi valutami ukvarja? le, ?e ne ve? kam z denarjem.

Upam, da ne bodo tej modeli, ki so imeli bitkonj sedaj od dr?ave zahtevali razliko do 20000 ??

 

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Pridružite se pogovoru

Objavljaš lahko sedaj in se registriraš pozneje. Če imaš račun, se lahko prijaviš, če želiš objavljati s svojim računom.

Gost
Odgovori na to sporočilo...

×   Prilepljeno kot obogateno besedilo.   Prilepi raje kot enostavno besedilo

  Only 75 emoji are allowed.

×   Vaša povezava je bila samodejno vdelana.   Namesto tega raje prikaži samo kot povezavo

×   Tvoje predhodno sporočilo je bilo obnovljeno.   Izbriši besedilo iz urejevalnika

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Nalagam...

×
×
  • Ustvari novo...

Pomembna informacija

Spletna stran uporablja piškotke z namenom zagotavljanja funkcionalnosti in boljše uporabniške izkušnje spletnega mesta. Z uporabo spletnega mesta soglašate z uporabo piškotkov.