Skoči na vsebino

Avtokamera (DashCam, BlackBox,...)


stepski volk

Priporočeno sporočilo

ne vem cemu kompliciras, jaz ti povem, da tukaj zivim in ni ga tedna, da ni nesreca bodisi z avti bodisi da avto zbije pesca

un, ki je precakl cesta bi mogu gledat mal levo desno preden precka

jaz takih na tem kraju pricakujem, zato skor se ustavljam, ker vem kako je

 

Ni? ne rab ne vem kolk gledat levo in desno - dovolj je da gleda naravnost in gre ?ez ?ele takrat, ko se na semaforju pri?ge zelena lu? za pe?ce - zelena je tista, ki ti dovoljuje, da gre?, rde?a pa? ne. A je to res tolk te?ko za razumet?

33112_1.png

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Ce ze gres po rdeci pol gledas :-)

Sicer pa kot sem povedal, za pesce je zelena kratek cas, ni sans da gre en stari cez brez da se prizge rdeca vmes

Ampak vseeno je zelo tvegano, ce gre cez cesto zato 10 sekund preden se prizge zelena... Ce gre pocasi, in se mu prizge rdeca, ko je na sredi ceste, takrat se vsi avti cakajo in je manj tveganja, ce nadaljuje ...

lp

Thomas

image.png
              mazda CX-60 PHEV327 AWD AT Homura

Poraba (bencin)                        Poraba (elektrika)

Mazda CX-60 Startup animation2.gif

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

  • 6 mesecev kasneje...

update.......prevzel kamero :)

 

napredek ......se nadaljuje......

20% mladih vidi svojo prihodnost zelo ro?nato-ostalih 80% pa nima denarja za nakup droge!!

attachmentzbg1.gif
FWD je za ?enske, RWD je za mo?ke, 4WD pa je za invalide

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

  • 2 tedna kasneje...

Sem jo ?e gledal a so vse in Kitajske, ?elel bi pa nekaj iz EU, da je hitro pri nas.

 

a je kdo ?e kupoval na teh strani Gearbest?

Za vse vaše ideje urejanja okolice   www.gabioni.si

 

post-24-0-89526200-1520847770_thumb.png

 

 

33254_1.png    33631_1.png

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

  • 4 meseci kasneje...

Kako ste priklopili oz. kam ste vezali te kamere. Ne bi si rad odvzel mesta v sprednji 12V vti?nici, kakor je v navodilih za 70mai, ker sem se ravno navadil tam polniti telefon.

Sem pa dosti neuk o avto in?talacijah, da bi se tega sam lai?no lotil. Se pravi bi moral speljati do varovalk ali bi bila vezava na zgornjo lu? zadosti?

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Jaz sem priklopil pri varovalkah, ki so na levi strani spodaj pri voznikovih nogah ... Kupil sem varovalko, ki se vstavi v prazno mesto (ali pa na obstojeco) ... nekaj podobnega temu na spodnji sliki

 

skitched-20190118-100224.jpg

 

Sem poiskal prave varovalke (stalni plus, "kontakt" plus,...), maso pa priklopil nekam na en vijak, ki je pricvrscen na okvir ... Na to sem priklopil neko skatlico (Power Magic Pro), ki sciti akumulator pred izpraznjenjem ... 

 

skitched-20190118-100148.jpg

 

Na to skatlico pa sem potem priklopil kamero... vse je skrito pod armaturo ... 

lp

Thomas

image.png
              mazda CX-60 PHEV327 AWD AT Homura

Poraba (bencin)                        Poraba (elektrika)

Mazda CX-60 Startup animation2.gif

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Saj ?e se priklopi direkt s tistim "fuse adapterjem" na mesto, ki je vklju?eno samo ko je kontakt bi bilo v redu ali se uporablja ?katlica ?e za kaj drugega kot varovanje pred izpraznitvijo akumulatorja ... Je pa res, da ima kamera priklop na usb ... verjetno je ?e pretvornik napetosti iz 12V na 5V?

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Lahko priklopis tudi brez tiste skatlice.. skalica je zato, da nastavis, da recimo deluje se dolocen cas po tem, ko odvzames kontakt... da recimo deluje ?parking mode?...

lp

Thomas

image.png
              mazda CX-60 PHEV327 AWD AT Homura

Poraba (bencin)                        Poraba (elektrika)

Mazda CX-60 Startup animation2.gif

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

To pa majo kamerce ze v SW vgrajeno (zamik izklopa)

Ponavadi nimajo svoje baterije... ampak samo kondenzator... ker baterije so ponavadi problematicne pri velikih temperaturah... Poleti zna biti temperatura skatlice prilepljene na sipo precej stopinj... in tudi ce je baterija, drzi mogoce pol urce ;) ...

 

Zakasnjen izklop je samo zato, da se posnetek zakljuci, ko zmanjka stroma...

lp

Thomas

image.png
              mazda CX-60 PHEV327 AWD AT Homura

Poraba (bencin)                        Poraba (elektrika)

Mazda CX-60 Startup animation2.gif

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Moji dve sta imeli to. Plus G senzor da se zbudi ce te kdo na primer na parkingu zadane (neuporabno ker te ne butne frontalno) ampak ma za to baterijo

Live your dreams, don't dream your life!

Se oproscan za topkaeske napale, ampk bolj ko le teledon pametem in moderin, manjse ma tipkivnico

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

  • 6 mesecev kasneje...

Jo imam, kar uredu. Samo to je itak redna cena te kamere se mi zdi ...

Nekaj vpra?anj glede kamere:

se vklaplja in izklaplja sama ob zagonu motorja ali jo mora? vsaki? ro?no vklapljat???

https://www.mishop.si/xiaomi-70mai-dash-cam-1080p-pametna-wifi-avto-kamera-dvr-663.html

pol je to dobra cena???

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Ce je taprava avtokamera (dashcam), potem je to narejeno tako, da jo zmontiras in pozabis nanjo... ter potegnes dol posnetke, ko jih potrebujes ... ko pac naletis na tako situacijo... Aktivna je prakticno nekaj sekund po zagonu... in se izkljuci, ko uhasnes motor... razen ce imas se moznost nadzora med parkiranjem... Takrat pa snema, ko zazna gibanje, tresljaje,... odvisno spet od kamere...

lp

Thomas

image.png
              mazda CX-60 PHEV327 AWD AT Homura

Poraba (bencin)                        Poraba (elektrika)

Mazda CX-60 Startup animation2.gif

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Pridružite se pogovoru

Objavljaš lahko sedaj in se registriraš pozneje. Če imaš račun, se lahko prijaviš, če želiš objavljati s svojim računom.

Gost
Odgovori na to sporočilo...

×   Prilepljeno kot obogateno besedilo.   Prilepi raje kot enostavno besedilo

  Only 75 emoji are allowed.

×   Vaša povezava je bila samodejno vdelana.   Namesto tega raje prikaži samo kot povezavo

×   Tvoje predhodno sporočilo je bilo obnovljeno.   Izbriši besedilo iz urejevalnika

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Nalagam...

×
×
  • Ustvari novo...

Pomembna informacija

Spletna stran uporablja piškotke z namenom zagotavljanja funkcionalnosti in boljše uporabniške izkušnje spletnega mesta. Z uporabo spletnega mesta soglašate z uporabo piškotkov.