Skoči na vsebino

Chip tuning M6 GJ 2.0 145 bencinar Skyactiv


323 BA

Priporočeno sporočilo

Nabavil sem 145 konjsko varianto l. 2013 in glede na podatke ponudnikov se jo ?ipa na cca. 170 oz. celo 180 ps. O?itno je 145 verzija le SW (morda tudi mehansko?) zadu?ena napram 165 PS.

 

Tole so namre? zelo divji prirastki za NA motor:

 

https://mychiptuningfiles.com/de/chiptuning-files/mazda/mazda-mazda-6/mazda-mazda-6-2-0-skyactiv-g-145hp

 

http://www.talus.at/tuning_mazda_6.html

 

Ima kdo izku?nje iz prve roke?

 

LP

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Potem je verjetno podobno kot pri aktualni 3ki, ko je G120 menda le 'zadusen' G165. Pozanimaj se! :)

Lepa kot slika, na sliki pa traktor :)

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Tnx, avto je res top. Ima 18.000 km, od prvega lastnika in je dejansko kot nov. Po 7 letih sem spet nazaj na mazdi, vmes volvo in renault, ampak ni to to... :)

 

Se bom pozanimal, verjetno pa je motor relativno redek na forumu, predvsem v M6. Glede na zanesljivost in te?ave dizlov v vseh verzijah sem se odlo?il za bencinarja. Lifetime poraba prej?njega lastnika: 6,3. Tudi ?e ra?unalnik la?e za 1 liter v minus, je ?e vedno sme?na poraba za 5 metrskega bencinskega karavana... :)

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Evo po 300 km lastni?tva vtisi super, prva prestava neverjetno dobro vle?e, do cca. 60 km/h, druga pa ?e opazno slab?e - in je tudi zelo dolga, cca. 110 km/h po ?tevcu. Bojda ima G165 z izjemo prve prestave kraj?e prera?unan menjalnik. Sploh se ne bi ?udil, ?e je razlika samo v menjalniku, saj imajo bojda 145 verzije na dyno blizu 160 PS...

 

Avto nikakor ni podhranjen, ?esar sem se na za?etku malce bal. Vsekakor se bom glede chip tuninga ?e pozanimal na tujih forumih, V Sloveniji verjetno ta motor ni ravno pogost.

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Ni samo elektronka

 

BBR?s ?Super 185? upgrade adds BBR stainless steel 4-2-1 exhaust manifold and performance cold air intake system

 

170 pa obljubljajo samo s cipom

Live your dreams, don't dream your life!

Se oproscan za topkaeske napale, ampk bolj ko le teledon pametem in moderin, manjse ma tipkivnico

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

 Bojda ima G165 z izjemo prve prestave kraj?e prera?unan menjalnik. Sploh se ne bi ?udil, ?e je razlika samo v menjalniku, saj imajo bojda 145 verzije na dyno blizu 160 PS...

 

Kako lahko druga?en menjalnik realno vpliva na konje?  :rolleyes:

 

Tudi tole ?ipanje je malo sme?no, nisem ?e zasledil, da bi se naturalcu lahko pove?ala konja?a za 25% pa sem tudi ?e par zadev videl in se celo sam lotil tega hobija. ?EPRAV sem pa zasledil, da so dejansko majhne razlike med motorji (da so zadu?eni) in se da dosti dobiti. Verjetno je to posledica visoke kompresije in kako se nato nastavita me?anica, v?ig, zamikanje odmi?en (predvidevam da ima kak VVT sistem). Dvomim pa, da je samo elektronika in ne bi bil jaz poskusni zaj?ek pri skoraj novem avtu. ?E pa se da, bojo pa tile avti ?ez 5-10 let zakon, relativno majhna poraba, nobene turbine, ki bi crknila, pa ?e hitro se jih da naviti. :zvizga: V bistvu nekdo naj bo poskusni zaj?ek in kupi reflash. AMPAK neposredno pred posegom naj se zavrti na dynotu, reflasha in potem ?e enkrat pomeri razliko. 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Sej je logi?no. Vsi so 2.0. Recimo da je G165 max, vse ostalo ala g145, g120 so zadu?ene verzije G165.

 

Torej da pride? do 170 konjev umaknejo ven te omejitve, kaj ?e optimizirajo in voila 170 konjev.

 

Od tu naprej je pa treba ?e kaj drugega kot samo software. ?e kak?en hardware,

 

 

Tako da, v bistvu dajo samo blokado ven, druga?e nima? sans, da bi 50 konjev samo s sw naredil.

 

Sent from my SM-G950F using Tapatalk

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

  • 4 tedne kasneje...

Kje si to zasledil? Jaz sem s strani 2 tunerjev in ?loveka, ki se dejansko ukvarja samo z mazdami (hobi tuner) prejel info, da je razlika samo v SW, vse kar je mehanskega, je ENAKO. Izjema je menjalnik, ki ima pri ?ibkej?i verziji dalj?e prera?unane prestave. Glede razli?nih odmi?nih velja morda za 150 vs. 175 dizel, ?eprav se oboje ?ipa na 210 PS.

 

Tehni?ni podatki za 2,0 bencinarja:

 

0-100 km/h

G145 9,5 s - ni treba menjati v 3.

G165 9,1 s - ne vem ali je temu tako, lahko kdo poda izku?nje iz prve roke?

 

Druga prestava gre pri G145 do cca.115 km/h, tretja do 165 km/h, obe vrednosti od?itani po ?tevcu. Se ne bi ?udil, ?e je kon?na hitrost dose?ena v 4. prestavi. Pri G165 je to 5. prestava, 6. je samo za ni?anje obratov. Morda bi bila na 170 PS ?ipana G145 celo hitrej?a od G165 v pospre?evanju 0-100 v primeru, da pri je pri 165 potrebno menjati v 3 pred stotko. Vsekakor poro?am, ?e se odlo?im za ?ipanje. Mimogrede, G165 se ?ipa enako, na 170 oz. 180 PS, odvisno od (morda tudi deloma zavajujo?ih) podatkov posameznega tunerja. Dvomim, da se pri 165 verziji da pridobiti ve? kot 5 PS.

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

jaz sem kar skoz ustavljam na avtocesti (se pravi 0km/h) in potem sprintam na 100km/h, tako da vsaka desetinka pride prav

podatki kot so 60-100 v visjih prestavah so brezveze :)

Ne razumes, te stotinke ujamejo zeleni val na Celovski

Live your dreams, don't dream your life!

Se oproscan za topkaeske napale, ampk bolj ko le teledon pametem in moderin, manjse ma tipkivnico

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Ja ampak pospe?evat do 100 na Celov?ki je pa ?e kar resen prekr?ek ... v bistvu bi rabili podatek o pospe?evanju do 70km/h in to vsaj do stotinke oziroma tiso?inke natan?no. Sej ve?, na dragrace-ih se meri v tiso?inkah.

33112_1.png

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Ja ampak pospe?evat do 100 na Celov?ki je pa ?e kar resen prekr?ek ... v bistvu bi rabili podatek o pospe?evanju do 70km/h in to vsaj do stotinke oziroma tiso?inke natan?no. Sej ve?, na dragrace-ih se meri v tiso?inkah.

V bistvu rabis podatek od 50 do 70, vsaka stotinka steje, se posebej ce si za kakim atatom

Live your dreams, don't dream your life!

Se oproscan za topkaeske napale, ampk bolj ko le teledon pametem in moderin, manjse ma tipkivnico

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Tukaj bi sicer pomagala tudi ?e kak?na modificirna hupa...

v bistvu bi namesto blow off ventila lahko imel hupo, 2 in 1

Live your dreams, don't dream your life!

Se oproscan za topkaeske napale, ampk bolj ko le teledon pametem in moderin, manjse ma tipkivnico

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

OK, prilepim seveda meritve na valjih pred/po, ko zadevo izvedem.

 

Ampak ?e enkrat: ne gre za tuning obi?ajnega NA motorja, gre tako reko? za odstranitev SW "blokade", ki identi?nemu motorju kot je G165 mo? zmanj?a za 20 PS.

 

o. k...?eprav tudi po tem posegu ne bo ne vem kako pokal od mo?i. Mene 165 konjska ni prepri?ala.

 

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Pridružite se pogovoru

Objavljaš lahko sedaj in se registriraš pozneje. Če imaš račun, se lahko prijaviš, če želiš objavljati s svojim računom.

Gost
Odgovori na to sporočilo...

×   Prilepljeno kot obogateno besedilo.   Prilepi raje kot enostavno besedilo

  Only 75 emoji are allowed.

×   Vaša povezava je bila samodejno vdelana.   Namesto tega raje prikaži samo kot povezavo

×   Tvoje predhodno sporočilo je bilo obnovljeno.   Izbriši besedilo iz urejevalnika

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Nalagam...

  • Zadnja sporočila

    • Tudi v dežju je fajn pohajat in nič jamrat😁 V trenutku sem bil stuširan.
    • Norveške mi raje ne omenjat, ker kolk hipokrizije kot je pri njih je verjetno da skoraj ni nikjer. Da so si naredili vse to je bila zgolj zasluga v ogromni prodaji nafte in plina. Potem so tolk subvencioniral EV-je ravno iz prodaje fosilnih goriv, da so si jih vsi kupili "na zalogo" in tko mal za zajebavat naokol. Za resno pa se še vedno vozijo v ICE avtomobilih, sploh pozimi jim skoraj ne pade na pamet, da bi EV-ja uporabljal.   Zato pa pridemo do tega fenomena, da poraba goriv ne pade. Ne pade zato ker lažejo vsem v fris vključno samim sebi.   Zgodba je verjetno podobna povsod, ker ne glede, da je procent EV-jev še majhen bi se moralo poznati pri zmanjšanju porabe nafte. Pa se? Kje so študije, da gre to res v pravo smer? Vemo da samo izdelava EV-ja potrebuje toliko nafte, da so pri Volvotu naračunal, da je za cca 90.000km vožnje ICE-ja.
    • Golob je kriv... aja sej to ni pr nas. Mah sej je vseeno pod pernatim Taubijem, sem slišal, da mamo najdražji bencin. Tko pravijo tud na forumih in TikToku.
    • Dražji kot pri nas. 202 RDS, to google pravi 1.72€.   2 leti nazaj sem poleti v Italiji (Elba in Firenze) tankal po 2.1€. V Grčiji pa lani poleti poleti okoli 1.8€.   Imam kr srečo s ceno.
    • Sigurno je pa poceni🤣, bil v IT in sem bil primoran tankat na AC, imajo kar drag bencin (2.30 mislim da...oz.tak nekje).....je pa res da imajo pa večino ostalih zadev bistveno cenejših kot mi....v bistvu je severni del IT krepko pred nami....ne samo cene, tudi ponudba, odnos gostincev, cene v gostilnah, trgovinah (da o raznovrstnosti v neki navadni trgovini supermarketu ne govorim, dvomim da ima kaka aleja v lj na 10x vecji povrsini tako ponudbo)....se vidi da se italijancki znajo it biznis😉🤣
  • Kdo je trenutno prisoten (Poglej celoten seznam)

    • Ni prijavljenih registriranih uporabnikov
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembna informacija

Spletna stran uporablja piškotke z namenom zagotavljanja funkcionalnosti in boljše uporabniške izkušnje spletnega mesta. Z uporabo spletnega mesta soglašate z uporabo piškotkov.