Skoči na vsebino

Chip tuning M6 GJ 2.0 145 bencinar Skyactiv


323 BA

Priporočeno sporočilo

Final drive je druga?en, menjalnik pa enak. Z menjavo diferenciala je preve? dela in stro?ka

 

?ipane G120 in G145 naj bi bile za odtenek hitrej?e 0-100 od G165, saj je potrebno menjati le iz prve v drugo. Pri G165 gre druga le do 95 km/h (napram cca. 115), torej se ?e s tem izgubi cca. nekaj desetink.

Pol sekunde ziher, ?e ne ?e ve?.

33112_1.png

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Uu hvala za iz?rpne informacije.. Druga?e se zavedam, da pri manj?ih obratih ?ude?a brez turbine ne bo in sem ?e itak vajen prestavit v ni?jo kadar pospe?ujem. Bolj me moti to, da se v vi?jih jasno ?uti, da je mo? blokirana.

 

Prestavno razmerje pa sklepam da me bolj ne bo motilo, kot naj bi me motilo ?e zdaj?

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

?e bi bil jaz na tvojem mestu , ki ima? G165 sploh nebi optimiziral ECUja , ker se ti ne izpla?a . ?e bi imel G120 ali G100 se izpla?a . Raj?i se malo poigraj z air boxom in pridobi? do 10 konji?ev.

Prirastek bi bil zelo minimalen 10 mogo?e 15 konji?ev in 5NM  tega sploh nebi ob?util , stro?ek bi pa bil 300evri?ev .

?e se pa bo? odlo?il za optimizacijo ECUja ti pa priporo?am Tunerc , ker on ro?no popravlja mapo CSS pa nalo?i ?e narejeno mapo .

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Samo z airboxom dvomim da pridobis 10PS.

Ce pogledas ponudbo firme BBR, pridobis z K&N Cold air intake 3-4konje, 185PS pa dobis z 421 izpusnim kolektorjem, CAI in optimizacija elektronike.

www.bbrgti.com/uncategorized/bbr-launches-185-bhp-two-stage-tuning-package-for-mazda-3-2-0-litre-skyactiv-models/

2008 Mazda 6

2004 Mazda 3

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Stoposto bom su podirat cel airbox pa notr tlacil k&n konusni filter da bom dobil tistih par konjev k se na koncu vrjetn nebojo bas neki cutili... Ce se ze gres te zadeve bo potrebno se kaj vec narediti, kot pa samo zmontirati filter. Na koncu hitro ugotovis da je strosek previsok v primerjavi z rezultatom

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

BBR je resna firma specializirana na Mazde, za razliko od kakih lokalnih slo tunerjev ki nalagajo genericne tuning mape in mislijo da so ze tunerji. Ze narejeno tuning mapo nalozit na Ecu ni neka znanost in jo lahko nalozi vsak ki ima vsaj osnove racunalnistva.

Je pa v Angliji firma ja.

Glede 421 kolektorja pa niso vsi 421 kolektorji enaki pri NA motorjih je cela znanost z izpusnimi kolektorji, kolk so premeri cevi, dolzina posameznih cevi, ukrivljenost vse to vpliva na koncno moc/navor in pri katerih obratih.

Z dobrim kolektorjem in optimizacijo elektronike na ta kolektor se da definitivno dobit ven 10PS.

2008 Mazda 6

2004 Mazda 3

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Super, hvala za vse ob?irne informacije. Zaenkrat ne bom diral ni?, ko pa bo avto star 1x 3+ let, pa bom zagotovo razmi?ljal o kak?ni nadgradnji, pri ?emer se mi najbolj?e zdi ta 185 HP kombinacija z drugim airboxom, vendar ima zadeva kar zasoljeno ceno. Pa ?e en lep roadtrip do Anglije bo lepo sedel s tem. Zaenkrat pa bom pustil tako, kot je, je ?e 165 konjev nekaj. 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Ja cene imajo zasoljene, pa? njihov razvoj in testiranje nekaj stane.

Pripravljajo tudi DIY varianto, pomoje je najbolje oz. najcenej?a varijanta pri njih vzet 41 izpu?ni kolektor in it k Tunercu da ti na valjih prilagodi elektroniko in ma? tam okrog 180-185PS.

2008 Mazda 6

2004 Mazda 3

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Mazda 6 Skyactive D 175 je bila na ?i??enju in obdelavi (iz realnih 171 km na 203 km).

 

post-24-0-02232100-1538658963_thumb.jpg

 

A smo zaradi slabega pretoka skozi hladilnike morali pustit nazaj orignalno mapo, ker se ?e tudi tukaj avto pregreva. Sedaj sledi ?i??enje hladilnikov potem morda ?e enkrat obisk NM.

Za vse vaše ideje urejanja okolice   www.gabioni.si

 

post-24-0-89526200-1520847770_thumb.png

 

 

  34419_1.png  33631_1.png 34319_1.png

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Pridružite se pogovoru

Objavljaš lahko sedaj in se registriraš pozneje. Če imaš račun, se lahko prijaviš, če želiš objavljati s svojim računom.

Gost
Odgovori na to sporočilo...

×   Prilepljeno kot obogateno besedilo.   Prilepi raje kot enostavno besedilo

  Only 75 emoji are allowed.

×   Vaša povezava je bila samodejno vdelana.   Namesto tega raje prikaži samo kot povezavo

×   Tvoje predhodno sporočilo je bilo obnovljeno.   Izbriši besedilo iz urejevalnika

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Nalagam...

×
×
  • Ustvari novo...

Pomembna informacija

Spletna stran uporablja piškotke z namenom zagotavljanja funkcionalnosti in boljše uporabniške izkušnje spletnega mesta. Z uporabo spletnega mesta soglašate z uporabo piškotkov.