Skoči na vsebino

Navigacija v Mazdah (infotainment, MZD Connect)


sylver

Priporočeno sporočilo

  • 1 mesec kasneje...

Zanima me ali se še komu dogaja, da navigacija Mazda občasno zmrzne med delovanjem, oziroma v primeru, če ne nastaviš končne lokacije ti puščica nekaj časa kaže kje se voziš, potem pa kar na lepem nič več ali zadeva zamrzne.

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Je zadnja verzija map še vedno december 2019?

 

Ima kdo/uporablja Mazda connected services?

 

Kje bi lahko dobil vse update firmwara? Dobil sem sicer zadnjega (70.00.352b), želel bi 59.... Kot sem razumel iz navodil (https://my.hidrive.com/share/hsodpqja.l#$/Mazda CONNECT Firmware/EU N/EU N Current Firmware/EU N With 70.00.352B Latest) bi v kolikor se naknadno odločim za AndroidAuto/CarPlay lahko prišlo do težav, če bi imel pred tem že nameščeno verzijo 70.+ zato mi ta z linka ne pride v poštev. Hvala ;)

 

Popravljeno od Slash13
dopolnitev pripsevka
Povezava do vsebine
Deli na druge strani

lp

Thomas

image.png
              mazda CX-60 PHEV327 AWD AT Homura

Poraba (bencin)                        Poraba (elektrika)

Mazda CX-60 Startup animation2.gif

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

  • 3 tedne kasneje...
dne 9. 3. 2020 ob 7:26 je Jest napisal:

Sem vceraj cisto slucajno malo preveril in vidim, da sedaj tudi v Sloveniji delujejo obvestila o dogodkih na cesti... Prej je to delovalo samo, ko si sel cez mejo... recimo v Avstrijo ali Italijo ... 

 

IMG_2413_241618CB.jpg

 

IMG_2414_241618F6.jpg

 

IMG_2415_24161920.jpg

Nekaj časa se že vozim z zadnjo verzijo navigacije, ki mogoča traffic info. Najprej nekaj ugotovitev, ki sem jih opazil do zdaj:

0. končno imamo to tudi v SLO

1. informacije se nalagajo preko radijskih valov oz. DAB

2. navigacija predlaga obvoze

3. na nekaterih izvozih iz avtoceste je izvoz označen kot blokirana cesta

4. prometni zastoji niso ažurni (stal sem na avtocesti zaradi del, na navigaciji pa nič)

5. nekatera opozorila pove, čeprav dogodek ni neposredno na poti (npr. na poti iz LJ v MS mi je javljal zastoj pri Šentilju)

Imam pa občutek, da je blokiranih izvozov iz AC zmeraj manj na karti. Bom videl, kako bo čez nekaj časa in ali se bo kaj spremenilo na bolje.

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

pred 30 minutami je Primzzy napisal:

Nekaj časa se že vozim z zadnjo verzijo navigacije, ki mogoča traffic info. Najprej nekaj ugotovitev, ki sem jih opazil do zdaj:

0. končno imamo to tudi v SLO

1. informacije se nalagajo preko radijskih valov oz. DAB

2. navigacija predlaga obvoze

3. na nekaterih izvozih iz avtoceste je izvoz označen kot blokirana cesta

4. prometni zastoji niso ažurni (stal sem na avtocesti zaradi del, na navigaciji pa nič)

5. nekatera opozorila pove, čeprav dogodek ni neposredno na poti (npr. na poti iz LJ v MS mi je javljal zastoj pri Šentilju)

Imam pa občutek, da je blokiranih izvozov iz AC zmeraj manj na karti. Bom videl, kako bo čez nekaj časa in ali se bo kaj spremenilo na bolje.

Dobrodošel na M.forumu....:zoom-zoom:

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Letno stane slabih 60€, triletna narocnina pa je dobrih 90€ (Evropa brez Rusije i Turcije) ... Naroci se kar preko MZD Connect aplikacije na racunalniku ...

 

preview.jpg
INFOTAINMENT.MAZDAHANDSFREE.COM

 

 

lp

Thomas

image.png
              mazda CX-60 PHEV327 AWD AT Homura

Poraba (bencin)                        Poraba (elektrika)

Mazda CX-60 Startup animation2.gif

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

  • 2 tedna kasneje...

Telefonski imenik.

Ne pokaže mi vseh stikov, ki jih imam na Google računu, in zato tudi ni imen zraven. A je kak način zlaganja imenika, da bi videl vsaj domače?

Poslano z mojega EML-L29 z uporabo Tapatalk

Za vse vaše ideje urejanja okolice   www.gabioni.si

 

post-24-0-89526200-1520847770_thumb.png

 

 

33254_1.png 28251_1.png  

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Telefonski imenik.

Ne pokaže mi vseh stikov, ki jih imam na Google računu, in zato tudi ni imen zraven. A je kak način zlaganja imenika, da bi videl vsaj domače?

Poslano z mojega EML-L29 z uporabo Tapatalk


Mal več napiš, katsri infotainment imaš, kakšen telefon imaš itd...

Poslano z mojega SM-G985F z uporabo Tapatalk

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Kolikor vem, sinhronizira le 1.000 zapisov ... 

 

preview.jpg
INFOTAINMENT.MAZDAHANDSFREE.COM

 

 

 

lp

Thomas

image.png
              mazda CX-60 PHEV327 AWD AT Homura

Poraba (bencin)                        Poraba (elektrika)

Mazda CX-60 Startup animation2.gif

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Avto je CX-5 letnik 2019. infotainment  pa ni tazadnji kakor v 3 in cx-30, telefon Huavei P20. 

 

Ja stikov imam preko 2000, a je možno kako stike urediti po pomembnosti, da kaže tiste, ki jih želim

Za vse vaše ideje urejanja okolice   www.gabioni.si

 

post-24-0-89526200-1520847770_thumb.png

 

 

33254_1.png 28251_1.png  

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

bbc.jpg

20200616-085149-resized-1.jpg

 

 

https://youtu.be/CG_TD6sY_MQ

Preporučujem ne uključujte za vrijeme vožnje, posebno ne Minea, Severina itd .. hoćeš  nečeš  pogled pobjegne.

 

On 5/17/2020 at 1:32 PM, Slash13 said:

Je zadnja verzija map še vedno december 2019?

 

Ima kdo/uporablja Mazda connected services?

 

Kje bi lahko dobil vse update firmwara? Dobil sem sicer zadnjega (70.00.352b), želel bi 59.... Kot sem razumel iz navodil (https://my.hidrive.com/share/hsodpqja.l#$/Mazda CONNECT Firmware/EU N/EU N Current Firmware/EU N With 70.00.352B Latest) bi v kolikor se naknadno odločim za AndroidAuto/CarPlay lahko prišlo do težav, če bi imel pred tem že nameščeno verzijo 70.+ zato mi ta z linka ne pride v poštev. Hvala ;)

 

 

 

 

Da bi na "tabletu" u autu (Connect infotainment system) pokrenuli ne samo mp3, već i mpeg4. Do sada sam viđao hackove koji mogu loše završiti. Jer treba staviti stari firmwer u tablet, i onda brljati po njemu.
Jučer sam našao puno bezbolniji način. Na android telefon treba instalirati aplikaciju AAMirror Plus 1.01a.apk koja sueađuje sa aplikacijom na telefonu Android Auto.

Sada mogu zrcaliti sve iz telefona. YouTube, HRTi...

Nikako nemojte to koristiti za vrijeme dok upravljate mazdom.

I jedna mala "sitnica", aplikaciju morate instalirati na android telefon kao SuperUser (Root)

https://mzdconnecthacks.com/tag/screen-mirroring/

Popravljeno od mazda_gg
Povezava do vsebine
Deli na druge strani

pred 6 urami je mazdaman napisal:

Avto je CX-5 letnik 2019. infotainment  pa ni tazadnji kakor v 3 in cx-30, telefon Huavei P20. 

 

Ja stikov imam preko 2000, a je možno kako stike urediti po pomembnosti, da kaže tiste, ki jih želim

 

 

Klikni na link in preberi... Stike lahko dodajas tudi rocno... kolikor sem na brzino videl... Za Android ne vem, kako je... Pri iOS recimo lahko sinhroniziras samo eno skupino kontaktov... in v to skupino dodas tiste, ki jih zelis imeti na MZD Connect ... Sicer tocenga postopka ne vem vec... sem pa to enkrat davno tega probal... Se pa ne sekiram kaj prevec, ce se pac kaksna stevilka ne izpise... Ker imam telefon v stojalu poleg zaslona, itak na telefonu vidim, kdo klice ...

 

 

lp

Thomas

image.png
              mazda CX-60 PHEV327 AWD AT Homura

Poraba (bencin)                        Poraba (elektrika)

Mazda CX-60 Startup animation2.gif

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

  • 4 tedne kasneje...
pred 20 minutami je mazdaman napisal:

Katera je zadnja uradna verzija MZD Connect?


Kolikor vem, je zadnja 7.00.352b

 

https://my.hidrive.com/share/hsodpqja.l#$/Mazda CONNECT Firmware/EU N/EU N Current Firmware/EU N With 70.00.352B Latest

 

lp

Thomas

image.png
              mazda CX-60 PHEV327 AWD AT Homura

Poraba (bencin)                        Poraba (elektrika)

Mazda CX-60 Startup animation2.gif

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Pred eno uro je mazdaman napisal:

Ker sem jim na servisu rekel naj posodobijo a imam še vedno na ....7.00.100


Lahko, da je to zadnja, ki jo imajo na servisih... lahko pa so enostavno pozabili to narediti... Postopek namrec traja skoraj eno uro...

lp

Thomas

image.png
              mazda CX-60 PHEV327 AWD AT Homura

Poraba (bencin)                        Poraba (elektrika)

Mazda CX-60 Startup animation2.gif

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

pred 2 urama je Jest napisal:


Lahko, da je to zadnja, ki jo imajo na servisih... lahko pa so enostavno pozabili to narediti... Postopek namrec traja skoraj eno uro...

Kakšne pa so ponavadi spremembe oziroma zakaj sploh so te posodobitve? Meni so rekli na servisu,da če mi nič ne štek oziroma dela vse ok rajše nebi posodabljali.

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Pridružite se pogovoru

Objavljaš lahko sedaj in se registriraš pozneje. Če imaš račun, se lahko prijaviš, če želiš objavljati s svojim računom.

Gost
Odgovori na to sporočilo...

×   Prilepljeno kot obogateno besedilo.   Prilepi raje kot enostavno besedilo

  Only 75 emoji are allowed.

×   Vaša povezava je bila samodejno vdelana.   Namesto tega raje prikaži samo kot povezavo

×   Tvoje predhodno sporočilo je bilo obnovljeno.   Izbriši besedilo iz urejevalnika

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Nalagam...

×
×
  • Ustvari novo...

Pomembna informacija

Spletna stran uporablja piškotke z namenom zagotavljanja funkcionalnosti in boljše uporabniške izkušnje spletnega mesta. Z uporabo spletnega mesta soglašate z uporabo piškotkov.