Jump to content

Navigacija v Mazdah (infotainment, MZD Connect)

Recommended Posts

• 1 month later...
  • Replies 925
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Popular Posts

Resolucija je boljša in ko greš nazaj, lažje razbereš registrsko avta v katerega se boš zaletel.

Nadgradil sem Mazdino navigacijo in za 7 GB potreboval 3 ure. Sočasno sem nadgradil še navigacijo v BMW-ju, kjer mi je karte velikosti 34GB naložilo na ključek v 1 uri. Še sreča, da Mazdine karte niso

Sem spraševal že na mazda redditu, pa je to to, kar imamo. Nimaš opcije da zamrzneš "ekran na istem mestu"  

Posted Images

Zanima me ali se še komu dogaja, da navigacija Mazda občasno zmrzne med delovanjem, oziroma v primeru, če ne nastaviš končne lokacije ti puščica nekaj časa kaže kje se voziš, potem pa kar na lepem nič več ali zadeva zamrzne.

Je zadnja verzija map še vedno december 2019?

Ima kdo/uporablja Mazda connected services?

Kje bi lahko dobil vse update firmwara? Dobil sem sicer zadnjega (70.00.352b), želel bi 59.... Kot sem razumel iz navodil (https://my.hidrive.com/share/hsodpqja.l#$/Mazda CONNECT Firmware/EU N/EU N Current Firmware/EU N With 70.00.352B Latest) bi v kolikor se naknadno odločim za AndroidAuto/CarPlay lahko prišlo do težav, če bi imel pred tem že nameščeno verzijo 70.+ zato mi ta z linka ne pride v poštev. Hvala ;)

Edited by Slash13
dopolnitev pripsevka
  • Like 2

lp

Thomas

mazda CX-5 G194 AWD AT Revolution Top - 916281.png
moje_mazde.jpg

• 3 weeks later...
dne 9. 3. 2020 ob 7:26 je Jest napisal:

Sem vceraj cisto slucajno malo preveril in vidim, da sedaj tudi v Sloveniji delujejo obvestila o dogodkih na cesti... Prej je to delovalo samo, ko si sel cez mejo... recimo v Avstrijo ali Italijo ... 

IMG_2413_241618CB.jpg

IMG_2414_241618F6.jpg

IMG_2415_24161920.jpg

Nekaj časa se že vozim z zadnjo verzijo navigacije, ki mogoča traffic info. Najprej nekaj ugotovitev, ki sem jih opazil do zdaj:

0. končno imamo to tudi v SLO

1. informacije se nalagajo preko radijskih valov oz. DAB

2. navigacija predlaga obvoze

3. na nekaterih izvozih iz avtoceste je izvoz označen kot blokirana cesta

4. prometni zastoji niso ažurni (stal sem na avtocesti zaradi del, na navigaciji pa nič)

5. nekatera opozorila pove, čeprav dogodek ni neposredno na poti (npr. na poti iz LJ v MS mi je javljal zastoj pri Šentilju)

Imam pa občutek, da je blokiranih izvozov iz AC zmeraj manj na karti. Bom videl, kako bo čez nekaj časa in ali se bo kaj spremenilo na bolje.

• Like 2
pred 30 minutami je Primzzy napisal:

Nekaj časa se že vozim z zadnjo verzijo navigacije, ki mogoča traffic info. Najprej nekaj ugotovitev, ki sem jih opazil do zdaj:

0. končno imamo to tudi v SLO

1. informacije se nalagajo preko radijskih valov oz. DAB

2. navigacija predlaga obvoze

3. na nekaterih izvozih iz avtoceste je izvoz označen kot blokirana cesta

4. prometni zastoji niso ažurni (stal sem na avtocesti zaradi del, na navigaciji pa nič)

5. nekatera opozorila pove, čeprav dogodek ni neposredno na poti (npr. na poti iz LJ v MS mi je javljal zastoj pri Šentilju)

Imam pa občutek, da je blokiranih izvozov iz AC zmeraj manj na karti. Bom videl, kako bo čez nekaj časa in ali se bo kaj spremenilo na bolje.

Dobrodošel na M.forumu....:zoom-zoom:

Letno stane slabih 60€, triletna narocnina pa je dobrih 90€ (Evropa brez Rusije i Turcije) ... Naroci se kar preko MZD Connect aplikacije na racunalniku ...

preview.jpg
INFOTAINMENT.MAZDAHANDSFREE.COM

lp

Thomas

moje_mazde.jpg

• 2 weeks later...

Telefonski imenik.

Ne pokaže mi vseh stikov, ki jih imam na Google računu, in zato tudi ni imen zraven. A je kak način zlaganja imenika, da bi videl vsaj domače?

Poslano z mojega EML-L29 z uporabo Tapatalk

Za vse vaše ideje urejanja okolice   www.gabioni.si

post-24-0-89526200-1520847770_thumb.png

33254_1.png 28251_1.png  

Telefonski imenik.

Ne pokaže mi vseh stikov, ki jih imam na Google računu, in zato tudi ni imen zraven. A je kak način zlaganja imenika, da bi videl vsaj domače?

Poslano z mojega EML-L29 z uporabo Tapatalk

Mal več napiš, katsri infotainment imaš, kakšen telefon imaš itd...

Poslano z mojega SM-G985F z uporabo Tapatalk

Avto je CX-5 letnik 2019. infotainment  pa ni tazadnji kakor v 3 in cx-30, telefon Huavei P20. 

Ja stikov imam preko 2000, a je možno kako stike urediti po pomembnosti, da kaže tiste, ki jih želim

Za vse vaše ideje urejanja okolice   www.gabioni.si

post-24-0-89526200-1520847770_thumb.png

33254_1.png 28251_1.png  

bbc.jpg

20200616-085149-resized-1.jpg

https://youtu.be/CG_TD6sY_MQ

Preporučujem ne uključujte za vrijeme vožnje, posebno ne Minea, Severina itd .. hoćeš  nečeš  pogled pobjegne.

On 5/17/2020 at 1:32 PM, Slash13 said:

Je zadnja verzija map še vedno december 2019?

Ima kdo/uporablja Mazda connected services?

Kje bi lahko dobil vse update firmwara? Dobil sem sicer zadnjega (70.00.352b), želel bi 59.... Kot sem razumel iz navodil (https://my.hidrive.com/share/hsodpqja.l#$/Mazda CONNECT Firmware/EU N/EU N Current Firmware/EU N With 70.00.352B Latest) bi v kolikor se naknadno odločim za AndroidAuto/CarPlay lahko prišlo do težav, če bi imel pred tem že nameščeno verzijo 70.+ zato mi ta z linka ne pride v poštev. Hvala ;)

Da bi na "tabletu" u autu (Connect infotainment system) pokrenuli ne samo mp3, već i mpeg4. Do sada sam viđao hackove koji mogu loše završiti. Jer treba staviti stari firmwer u tablet, i onda brljati po njemu.
Jučer sam našao puno bezbolniji način. Na android telefon treba instalirati aplikaciju AAMirror Plus 1.01a.apk koja sueađuje sa aplikacijom na telefonu Android Auto.

Sada mogu zrcaliti sve iz telefona. YouTube, HRTi...

Nikako nemojte to koristiti za vrijeme dok upravljate mazdom.

I jedna mala "sitnica", aplikaciju morate instalirati na android telefon kao SuperUser (Root)

https://mzdconnecthacks.com/tag/screen-mirroring/

Edited by mazda_gg
pred 6 urami je mazdaman napisal:

Avto je CX-5 letnik 2019. infotainment  pa ni tazadnji kakor v 3 in cx-30, telefon Huavei P20. 

Ja stikov imam preko 2000, a je možno kako stike urediti po pomembnosti, da kaže tiste, ki jih želim

Klikni na link in preberi... Stike lahko dodajas tudi rocno... kolikor sem na brzino videl... Za Android ne vem, kako je... Pri iOS recimo lahko sinhroniziras samo eno skupino kontaktov... in v to skupino dodas tiste, ki jih zelis imeti na MZD Connect ... Sicer tocenga postopka ne vem vec... sem pa to enkrat davno tega probal... Se pa ne sekiram kaj prevec, ce se pac kaksna stevilka ne izpise... Ker imam telefon v stojalu poleg zaslona, itak na telefonu vidim, kdo klice ...

• Like 1

lp

Thomas

moje_mazde.jpg

• 4 weeks later...
pred 20 minutami je mazdaman napisal:

Katera je zadnja uradna verzija MZD Connect?

Kolikor vem, je zadnja 7.00.352b

https://my.hidrive.com/share/hsodpqja.l#$/Mazda CONNECT Firmware/EU N/EU N Current Firmware/EU N With 70.00.352B Latest

lp

Thomas

moje_mazde.jpg

Pred eno uro je mazdaman napisal:

Ker sem jim na servisu rekel naj posodobijo a imam še vedno na ....7.00.100

Lahko, da je to zadnja, ki jo imajo na servisih... lahko pa so enostavno pozabili to narediti... Postopek namrec traja skoraj eno uro...

• Like 1

lp

Thomas

moje_mazde.jpg

pred 2 urama je Jest napisal:

Lahko, da je to zadnja, ki jo imajo na servisih... lahko pa so enostavno pozabili to narediti... Postopek namrec traja skoraj eno uro...

Kakšne pa so ponavadi spremembe oziroma zakaj sploh so te posodobitve? Meni so rekli na servisu,da če mi nič ne štek oziroma dela vse ok rajše nebi posodabljali.

Kolikor vem, se v večini s posodobitvijo odpravlja kake bug-e, kakšne majhne popravke grafike. Večja posodobitev je bila, ko je prišel ven android auto/car play, da je modul kompatibilen z infotainmentom.

• Like 1