Skoči na vsebino

Ogrevanje & izolacija samostojne hiše


Z M A J

Priporočeno sporočilo

In kaj se pri vodi lahko zatakne? 

Če je vse tako, kot mora biti, je super. Meni špila že 13 let...

Kar se porabe elektrike tiče, je pa lahko razlika, če so hiše 200 metrov narazen, ima nekdo 1 stopinjo drugačno temperaturo, drugega dobavitelja elektroke... 

Voda-voda JE boljši izkoristek kot zrak-voda. 

Popravljeno od Shrek
Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Prebral. In to do zadnjega stavka. Pa se vprašaj, kdo je 25 let nazaj imel zrak voda toplotno črpalko? 

Je ohoho več problemov z mazdinim diesel motorjem, kot s toplotno črpalko voda - voda. 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Ni odgovor na vprasanje ki ga isces, jaz ima zrak voda in Daikin atherma, res je da cca.3m od hise, ampak to je top zadeva (gradil sem montazno hiso na kljuc in so vse vgradili by LUMAR)....dela super, elektrike placam (pa sploh ne gledam), cca 60-80eur /mes v povprecju, pa imam vse na elektriko, se klimo poleti 4m na polno, vso belo tehniko, itd...in btw nic glasnosti, pa se na ulico usmerjeno, tako da mi je itak vseeno😄😉

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Kak ne? Črpalka ni 13 let servisa vidla, nobenih problemov s šobami in filtrom. Pokaži mi mazdo diesel, ki je 13 let brez problema... 

Popravljeno od Shrek
  • Všeč 1
  • Haha 1
Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Lahko dolga debata glede TČ. Tisti, ki imate TČ ZV boste trdili, da je to naj naj varjanta, kot diesel motor. Tisti, ki imamo TČ VV pa pač mislimo drugače. 

Zakaj je ogromno TČ ZV? Ker nimate možnosti imet TČ VV. Najlaže je pralni stroj zunaj postavit in enoto notri, in je to to. To lahko naredi vsak, ki zna brat navodila za uporabo. Z vrtino je pa mal več dela. Treba kak izračun več naredit...

Še enkrat, ne pišite mi o porabi elektrike, ker je vsako stanovanje in vsaka hiša specifična. Sosed ima pol manjšo hišo od mene, pa oh in sploh TČ ZV, pa se je njegova žena zagovorila ob debati stroškov elektrike... 

Popravljeno od Shrek
Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Sploh ne užaljen. Ne me narobe razumet. Vsak lahko montira kar hoče. Ne zdi se mi pa prev, da človeku, ki se je odločil za TČ VV nekdo piše, da je TČ ZV boljša in cenejša odločitev. 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

pred 16 minutami je Shrek napisal:

Sploh ne užaljen. Ne me narobe razumet. Vsak lahko montira kar hoče. Ne zdi se mi pa prev, da človeku, ki se je odločil za TČ VV nekdo piše, da je TČ ZV boljša in cenejša odločitev. 

Mislim da noben od zadnjih 10postov ni pisal da je tč zv boljša kot opcija tč vv, samo svoje izkušnje smo podali, vsaj jaz nisem razbral tega...

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

pred 7 urami je ignacij napisal:

Mi imamo od Kronoterma zrak varianto in je več kot odlična in učinkovita kljub temu da je visokotemperaturna in priklopljena na obstojec radiatorski sistem. Zunanja enota je bolj tiha kot klima tko da sploh ne opazis da deluje. Nisem strokovnjak, sam s tem zrak sistemom nimas kej faliti, pri vodi pa predvidevam da se lahko zatakne veliko stvari, tko da ne vem zakaj bo tvegal ce te potrebe ni. Za ogrevanje 220 kvadratkov in sanitarno vodo placamo za celo leto okoli 700eur, odvisno od vremena. Men se zdi to super ugodno, tko da me zanima koliko boljsi bi bil izkoristek na vodnem sistemu, ce je ze ta vec kot si zelis.

Imam eno vprašanje ali dva, koliko kw imaš in koliko si dal za njo pa kako dolgo jo že uporabljaš?

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Kak ne? Takoj je bilo vprašanje, zakaj ne montira TČ ZV. Spraševal je pa o TČ VV. Prvi oziroma drugi post po vprašanju. 

Nima veze zdaj. Fant je verjetno izvedel, kar je hotel. To je bistvo. 

Zdaj pa 😇 prepucavanje med ZV in VV...😂

16248087055595374099054402663137.jpg

Jaz mam čas 🤣😂

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

pred 11 minutami je Shrek napisal:

Kak ne? Takoj je bilo vprašanje, zakaj ne montira TČ ZV. Spraševal je pa o TČ VV. Prvi oziroma drugi post po vprašanju. 

Nima veze zdaj. Fant je verjetno izvedel, kar je hotel. To je bistvo. 

Zdaj pa 😇 prepucavanje med ZV in VV...😂

16248087055595374099054402663137.jpg

Jaz mam čas 🤣😂

Jaz pa iščem in čakam na odgovor pa ga ni... :nevem:

😊😀😆

IMG_20210627_175621.jpg

Popravljeno od Bini
Povezava do vsebine
Deli na druge strani

pred 42 minutami je Alex napisal:

Tukaj me pa Shrek prekaša na polno. On ve vse glede ogrevanja. 😉

Ker imam to, kar forumaša zanima. Vse ne vem, kar se ogrevanja tiče, kar se pa TČ VV pa nekaj vem. 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

pred 9 minutami je Shrek napisal:

Ker imam to, kar forumaša zanima. Vse ne vem, kar se ogrevanja tiče, kar se pa TČ VV pa nekaj vem. 

Shrek, si pa že užaljen, ker ti ne dajo prav. Karma je hudič. 😉

 

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Glede toplotne črpalke sem skoraj 99% odločen za voda-voda (boljša učinkovitost, tišja, brez kvarjenja izgleda hiše). 

Vprašanje je samo katerega proizvajalca izbrat. Moram pregledat koliko garancije kateri dajejo in če sr da s katerimi še za ceno kaj dogovorit. 

Verjamem da tudi zrak-voda delujejo vredu, ampak pri meni glede na možnost izkoriščanja podtalnice, je voda-voda bolj logična izbira, plus zgoraj omenjene prednosti. 

 Btw. : našel sem tudi primerjalni članek različnih sistemov toplotnih črpalk 

ba0798edcd6141fd201c.png

50e9c535171642b7a9ef.png

Popravljeno od Aless

2008 Mazda 6

2004 Mazda 3

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Še nekaj je, pri voda-voda je skoraj vseeno kakšna je zunanja temperatura, ker pri zrak-voda pa učinkovitost pada hladnje kot je. Kako vse skupaj deluje, če je zunaj manj kot -10 stopinj in je več ali manj konec heca. Če želiš, da bo kompresor deloval še dolga leta je dobro nastavit, da se takrat izklopi in pol se greješ samo še na elektriko, ki jo zagotavljajo vgrajeni gelci.

 

Do tukaj vse lepo in prav, ampak kaj to pomeni, ko bo enkrat recimo Slovenija imela par dni povprečno temperaturo pod minus 10? Če se bo večina priklapljala na TČ ZV podo transformatorjem odletavale varovalke, ker ne bodo mogli zagotavljati 5-6 ali več kW stalne moči/hišo.

 

Dokler bodo mile zime bo vse OK, ampak kaj pa če 1x pride res huda z nizkimi temperaturami? Pol bodo pa laufali TČ ZV sistemi samo na el-grelce, zraven bi pa še radi el. avte polnili. EEE, ne bo šlo, brez novega bloka ali celo dveh jedrske elektrarne nam bo trda predla. Samo marsikdo se tega ne zaveda in na koncu se bodo greli le tisti s kamini 😜

  • Všeč 1
  • Začuden 1

33112_1.png

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Pridružite se pogovoru

Objavljaš lahko sedaj in se registriraš pozneje. Če imaš račun, se lahko prijaviš, če želiš objavljati s svojim računom.

Gost
Odgovori na to sporočilo...

×   Prilepljeno kot obogateno besedilo.   Prilepi raje kot enostavno besedilo

  Only 75 emoji are allowed.

×   Vaša povezava je bila samodejno vdelana.   Namesto tega raje prikaži samo kot povezavo

×   Tvoje predhodno sporočilo je bilo obnovljeno.   Izbriši besedilo iz urejevalnika

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Nalagam...

×
×
  • Ustvari novo...

Pomembna informacija

Spletna stran uporablja piškotke z namenom zagotavljanja funkcionalnosti in boljše uporabniške izkušnje spletnega mesta. Z uporabo spletnega mesta soglašate z uporabo piškotkov.