Skoči na vsebino

Priporočeno sporočilo

Napisano (urejeno)
pred 17 urami je Alex napisal:

Cx30 ima čisto drugi koncept (upam, da je tudi konstrukcijsko) kot recimo pri 6-ki. Vsaj na grobo se mi zdi, da so to izboljšali. A je že imel kdo težave z ogledali na cx30? 

V eni izmed tem(mogoče celo v cx-30) je bil en ki so se mu ogledala zataknila na cx-30,..sam meni se vseeno ne zdi, da se se toliko masovno kvarijo po naših mazdah.

Popravljeno od TiEn

 

Voznik premium vozila, na premium pnevmatikah ter voznik premium kolesa na premium pnevmatikah.

 

Napisano
pred 52 minutami je scania napisal:

V torek sledi zadnja garancijska menjava ogledal pri moji mazdi :) , baje so sedaj izboljšani motorčki, pa da vidimo. :) 

To so meni tudi pri menjavi na 6-ki rekli.

Da so tej novi motorčki oh in sploh boljši. En drek so boljši. Tej motorčki so tako švoh, da ogledala zaustavi lahko petletni  otrok z enim prstom. Nobene moči nimajo. Sploh pa ni problem v motorčku, problem se pojavi zato, ker gredo smeti vmes med podnožje in ogledalo, kjer pride do trenja in motorček ne zmore več obračati ogledalo. Ga enostavno ustavi. 

Servisu pa to paše, ker služijo na veliko z zamenjavo teh motorčkov (predrage ure). 

 

 

Napisano
pred 1 uro je scania napisal:

V torek sledi zadnja garancijska menjava ogledal pri moji mazdi :) , baje so sedaj izboljšani motorčki, pa da vidimo. :) 

Kam greš menjat, v Celje 🤔

 

 

 

 

Napisano
pred 46 minutami je Alex napisal:

To so meni tudi pri menjavi na 6-ki rekli.

Da so tej novi motorčki oh in sploh boljši. En drek so boljši. Tej motorčki so tako švoh, da ogledala zaustavi lahko petletni  otrok z enim prstom. Nobene moči nimajo. Sploh pa ni problem v motorčku, problem se pojavi zato, ker gredo smeti vmes med podnožje in ogledalo, kjer pride do trenja in motorček ne zmore več obračati ogledalo. Ga enostavno ustavi. 

Servisu pa to paše, ker služijo na veliko z zamenjavo teh motorčkov (predrage ure). 

 

 

To je pravilno, da se zaustavi, ko naleti na oviro ... 

 

Sicer pa je motorcek notri izgleda tak, kot je vcasih Mehanotehnika vgrajevala v avtomobilcke na daljinca s kablom :) ...

 

image.png

 

image.png

  • Všeč 5
  • Haha 1

lp

Thomas

image.png
              mazda CX-60 PHEV327 AWD AT Homura

Poraba (bencin)                        Poraba (elektrika)

Mazda CX-60 Startup animation2.gif

 

Napisano
pred 2 urama je Jest napisal:

 

 

To je pravilno, da se zaustavi, ko naleti na oviro ... 

 

Sicer pa je motorcek notri izgleda tak, kot je vcasih Mehanotehnika vgrajevala v avtomobilcke na daljinca s kablom :) ...

 

image.png

 

image.png

Se strinjam, da se mora zaustaviti, ko naleti na oviro. A kot si sam napisal, to je tak motorček za mehano avtomobilčke in plastične barbike, da lahko premikajo roke. 

Vseeno bi moral imeti več moči. To bi morali rešiti konstrukcijsko tako, da bi vgradili sklopkico, ki bi preprečila zlom ogledala, če bi bilo preveč obremenjeno. 

 

 

 

Napisano

Al bi pa skupirali od Renoja, kjer folk drma te špegle že celo večnost pa še nisem slišal enega, da bi mu crknil. Francozi res znajo s plastiko očitno.

  • Všeč 3
  • Haha 1
  • 1 mesec kasneje...
Napisano

Pozdravljeni. Začela sem spremljati vaš forum, sem lastnica Mazde cx5. Ker mi šteka levo ogledalo, sem zasledila, da vas je kar nekaj zamenjalo motorček. Kamorkoli pokličem, pravijo, da je potrebno zamenjati celo ogledalo. Kje bi dobila samo motorček? 

Hvala za pomoč.

Napisano
7 minutes ago, Anita said:

Pozdravljeni. Začela sem spremljati vaš forum, sem lastnica Mazde cx5. Ker mi šteka levo ogledalo, sem zasledila, da vas je kar nekaj zamenjalo motorček. Kamorkoli pokličem, pravijo, da je potrebno zamenjati celo ogledalo. Kje bi dobila samo motorček? 

Hvala za pomoč.

Poizkusi najprej tole:

https://youtu.be/joGFFazQt2w

Meni je delovalo.

 

 

 

Napisano
Pred eno uro je Anita napisal:

Pozdravljeni. Začela sem spremljati vaš forum, sem lastnica Mazde cx5. Ker mi šteka levo ogledalo, sem zasledila, da vas je kar nekaj zamenjalo motorček. Kamorkoli pokličem, pravijo, da je potrebno zamenjati celo ogledalo. Kje bi dobila samo motorček? 

Hvala za pomoč.


Kje si pa sprasevala? Sem zdruzil temo z ze obstojeco na to tematiko, pa malo pobrskaj nazaj… kjer so tudi povezave za mehanizem … in kako se popravi…

  • Všeč 1
  • Hvala 1

lp

Thomas

image.png
              mazda CX-60 PHEV327 AWD AT Homura

Poraba (bencin)                        Poraba (elektrika)

Mazda CX-60 Startup animation2.gif

 

Napisano (urejeno)
Pred eno uro je Anita napisal:

Pozdravljeni. Začela sem spremljati vaš forum, sem lastnica Mazde cx5. Ker mi šteka levo ogledalo, sem zasledila, da vas je kar nekaj zamenjalo motorček. Kamorkoli pokličem, pravijo, da je potrebno zamenjati celo ogledalo. Kje bi dobila samo motorček? 

Hvala za pomoč.

Čisto preprosto. Če si vešča-spretna lahko narediš to sama. Nabavi wd40(ali pa ga imaš že kje v kleti). Ogledalo obrneš skrajno v eno smer  tako, da se pojavi odprtina proti voznikovi šipi. Nato dobro posprejaš noter. Lahko posprejaš tudi tam, kjer se ogledalo vrti( obrača). Na, začetku lahko   pomagaš ogledalu malo z roko, pozneje bo šlo samo. 

Sicer pa dobrodošla. 

Popravljeno od Alex
  • Všeč 5
  • Haha 1

 

 

Napisano

 

 

pred 4 urami je vzupan3 napisal:

Poizkusi najprej tole:

https://youtu.be/joGFFazQt2w

 

Meni je delovalo.

 

Hvala za nasvet, nič ni pomagalo. Sem poskusila že zadnjič.. Verjetno je kakšen zobnik polomljen ali kaj.. Spraševala sem tudi pri Pelkotu, pravi "komplet ogledalo za zamenjat, samo motorčka se ne da dobit. Poglejte na e-bayu". Tako da zdaj res ne vem kaj narediti. Mogoče da poskusim s kaskom, če bi šlo skozi. "Me je en ruknil v ogledalo na parkingu". No, saj me večkrat tudi so. 

pred 3 urami je Janez007 napisal:

Anita pozdravljena, a je Mazda rdeča? 😃

 

giphy (1).gif

Ne, kar črna. Do zdaj imela samo črne avte. Tako naneslo...

pred 3 urami je Alex napisal:

Čisto preprosto. Če si vešča-spretna lahko narediš to sama. Nabavi wd40(ali pa ga imaš že kje v kleti). Ogledalo obrneš skrajno v eno smer  tako, da se pojavi odprtina proti voznikovi šipi. Nato dobro posprejaš noter. Lahko posprejaš tudi tam, kjer se ogledalo vrti( obrača). Na, začetku lahko   pomagaš ogledalu malo z roko, pozneje bo šlo samo. 

Sicer pa dobrodošla. 

Hvala za dobrodošlico. 😊 Za wd sem pa že zgoraj napisala.

Napisano

Pooblaščeni servis ti bo menjal samo motorček, če je potrebno. Priporočam, da pokličeš na najbližjega in se pozanimaš.

Napisano
pred 32 minutami je Anita napisal:

Tako da zdaj res ne vem kaj narediti. Mogoče da poskusim s kaskom, če bi šlo skozi. "Me je en ruknil v ogledalo na parkingu". No, saj me večkrat tudi so.

Ogledala grejo pod stekla in svetlobna telesa, tako da ni potrebe po kaskem in odbitni franšizi.

Napisano
Pred eno uro je NevLado napisal:

Pooblaščeni servis ti bo menjal samo motorček, če je potrebno. Priporočam, da pokličeš na najbližjega in se pozanimaš.

Ja v Btc na pooblaščenem s. so enako rekli; celo ogledalo, ne samo motorček. 

  • Všeč 1
  • Zmeden 1
Napisano

Sicer tocno ne vem, kaj menjajo… Se mi pa zdi, da je nekdo napisal, da je cena za to opravilo okoli 80€ … Za toliko dvomim, da menjajo celo ogledalo… ;) 

lp

Thomas

image.png
              mazda CX-60 PHEV327 AWD AT Homura

Poraba (bencin)                        Poraba (elektrika)

Mazda CX-60 Startup animation2.gif

 

Napisano

Seveda se ne menja celo ogledalo. Mogoče zato, ker je bil pač ženski glas, se pa kar pavšalno pove. Svašta.

Menja se tisti del z motorčkom. Ogledalo seveda ostane staro. 

 

Meni je kar pomagalo, da sem na zadnji strani snel tisti plastični pokrov in tam šprical s silikon sprejem. 

Napisano
pred 2 urama je Jest napisal:

Sicer tocno ne vem, kaj menjajo… Se mi pa zdi, da je nekdo napisal, da je cena za to opravilo okoli 80€ … Za toliko dvomim, da menjajo celo ogledalo… ;) 

Ja, saj to sem tukaj prebrala in zato tako mislila.. 

Napisano (urejeno)

Najprej, dobrodošla med nami. Kot so ti že napisali, se menja samo motorček. Skupaj z delom na pooblaščencu pride cca. 80eur. 

Sam sem probal tudi WD silikonski in ja začasno pomaga. Sem moral po cca. 3 mesecih ponovit nato pa vedno pogosteje. Se mi ni več dalo ubadat s tem in šel na servis. 

Popravljeno od Liuch
Napisano
pred 18 urami je Anita napisal:

Ne, kar črna. Do zdaj imela samo črne avte. Tako naneslo...

 

Fajn okus za barvo za avte. 😊 👏 Dobrodošla in fajn zrihtaj ogledalo. 👍

 

 

Napisano
pred 17 urami je Anita napisal:

Ja v Btc na pooblaščenem s. so enako rekli; celo ogledalo, ne samo motorček. 

BTC.... :vskalo: Pojdi na Interclas, tam s o boljši.... 👍

Napisano
pred 2 minutama je Bini napisal:

BTC.... :vskalo: Pojdi na Interclas, tam s o boljši.... 👍

Ja. BTC - ja se je potrebno izogibati v velikem loku. 

 

 

Napisano
dne 11. 3. 2023 ob 9:36 je Liuch napisal:

Najprej, dobrodošla med nami. Kot so ti že napisali, se menja samo motorček. Skupaj z delom na pooblaščencu pride cca. 80eur. 

Sam sem probal tudi WD silikonski in ja začasno pomaga. Sem moral po cca. 3 mesecih ponovit nato pa vedno pogosteje. Se mi ni več dalo ubadat s tem in šel na servis. 

Danes sem izvedela (na Interclassu), da se res da samo motorček zamenjati, vendar mi je gospod Majes razložil, da pride okoli 180eur z menjavo vred. 80 motorček, plus 100 delo. Al pa zato, ker sem ženska..

  • Všeč 2
  • Haha 2
  • Začuden 2
  • Zmeden 1
  • Žalosten 1
Napisano
pred 39 minutami je Anita napisal:

Danes sem izvedela (na Interclassu), da se res da samo motorček zamenjati, vendar mi je gospod Majes razložil, da pride okoli 180eur z menjavo vred. 80 motorček, plus 100 delo. Al pa zato, ker sem ženska..

Če je že to, da si ženska, bi pričakoval nižjo ceno kot je bila pri ostalih ;)

it's better to let someone think you're an idiot then to open your mouth and prove it

32888_1.png

Pridružite se pogovoru

Objavljaš lahko sedaj in se registriraš pozneje. Če imaš račun, se lahko prijaviš, če želiš objavljati s svojim računom.

Gost
Odgovori na to sporočilo...

×   Prilepljeno kot obogateno besedilo.   Prilepi raje kot enostavno besedilo

  Only 75 emoji are allowed.

×   Vaša povezava je bila samodejno vdelana.   Namesto tega raje prikaži samo kot povezavo

×   Tvoje predhodno sporočilo je bilo obnovljeno.   Izbriši besedilo iz urejevalnika

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Nalagam...

  • Zadnja sporočila

    • Danes kupil račno Parkside. Prnesem domov in dam polnit.  Ugotovim, da se jajca ne filajo.  Utripajo obe lučki, kar pomeni da je baterija v okvari🫣🤣   V petek nesem jajca nazaj in nikoli več ne kupim nič od njih.    
    • Ne bi rekel, da sem eden redkih. Forumi pravijo drugače...    Ena od mnogih tem glede ogledal... https://www.cx30talk.com/threads/electric-folding-mirror-fault.4201/?utm_source=google&utm_medium=organic   Bomo porihtali. Oziroma bodo  menjali na servisu. Pol pa bom videl kako naprej.  Med drugim sem tudi Hondo Civic gledal ja... Mogoče zamenjam enkrat. Je pa draga... 
    • Končno dobil en dober pir na plaži ... Vergina Red.  
    • Še nič spravlam se pa v nakup komplet bremz. Bom najvrjetneje probal EBC ker sem našel neko "športno" stran, ki mi komplet yellow stuff in diske proda za 560€. Če grem pa na autodoc za ATE me pride pa 350€ tk da še kolebam
    • Babica se z ogromno torbo odpravi na Novo Ljubljansko banko. Pristopi k okencu: - "Rada bi odprla račun pri vas." -  "Seveda gospa rade volje, kakšen bo pa vas prvi polog?" - "Položila bi osemindvajset milijonov evrov." - "Tako veliko, ja, kje imate pa ves ta denar?" - "Drago dekletce, tule pri sebi v tej torbi." - "Ja gospa pa veste, da se taka vsota denarja ne nosi v torbi. Za račun vas bo pa sprejel naš direktor, saj so taka pravila naše banke pri tako velikih pologih na račun." Babica nima nič proti in direktor jo sprejme v svoji pisarni. Pijeta kavico in se pogovarjata, na koncu pa si direktor dovoli vprašanje: - "Vas lahko za konec vprašam še nekaj sicer zelo diskretnega, ne smete mi zameriti, vendar me zanima, kako ste prišli do toliko denarja?" - "Eh, kako, enostavno - s stavami." - "Je to mogoče! S kakšnimi stavami pa, če smem vprašati?" - "Ja s kakšnimi stavami le, s čisto običajnimi stavami!" - "Nemogoče!" - "Lahko vam dokažem, a greva midva kaj stavit?" - "Ja kaj pa bi sla midva lahko stavit?" - "Recimo, staviva, da imate vi, gospod direktor, kockasta jajca." - "Kako prosim, kako, kockasta jajca! Jaz vendar nimam kockastih jajc! Kakšna stava pa je to! Moja jajca so čisto lepo okrogla!" - "No, vidite, potem ni nobenega razloga, da ne bi stavili z menoj, za, reciva, tisoč evrov, da imate kockasta jajca!" - "Velja, pa staviva!" - "Velja, jutri ob dvanajstih prideva skupaj z mojim odvetnikom in preveriva, kakšna so vaša jajca!" Babica odide, direktor pa ni mogel več delati, saj se je cel dan in še cel večer ogledoval in otipaval po jajcih. Vendarle pa so bila naslednji dan jajca še vedno okrogla, zato se ves vesel napoti v banko. Nestrpno čaka na dvanajsto uro, se ves čas otipava, ogleduje, vendar so jajca nedvomno okrogla. Napoči dvanajsta ura in na vratih potrka babica s svojim odvetnikom. Direktor: - "Gospa, tole stavo ste nedvomno izgubili, sedaj so moja jajca definitivno okrogla in ne kockasta." - "Bomo videli, bomo videli, v to se želim osebno prepričati, če nimate nič proti se, prosim, slecite." - "Ni nobenega problema." Direktor se sleče, babica pa mu v roki otipava in pregleduje jajca, ter jih drži. V tistem pa direktor vpraša: - "Čudno gospa, ne vem, zakaj se vaš odvetnik tolče z glavo v zid?" - "Ja to je pa, sinko, zato, ker sem z njim včeraj stavila za deset tisoč evrov, da bom danes točno opoldne držala za jajca direktorja Nove Ljubljanske banke..."
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembna informacija

Spletna stran uporablja piškotke z namenom zagotavljanja funkcionalnosti in boljše uporabniške izkušnje spletnega mesta. Z uporabo spletnega mesta soglašate z uporabo piškotkov.