Skoči na vsebino

Mazda 6 GH/GJ in 20 col


Husky1290

Priporočeno sporočilo

@Husky1290; imaš bencinarja ali dizla? (iz teme nisem razbral oz. ne poznam mazd samo po slikah)....Se kaj pozna na vožnji v smislu, da je sedaj bistveno večji upor, sploh pri bencinarju bi se to znalo že poznati, glede na to da je ta cola/širina gume že kar konkretna?

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

pred 9 minutami je sportman333 napisal:

@Husky1290; imaš bencinarja ali dizla? (iz teme nisem razbral oz. ne poznam mazd samo po slikah)....Se kaj pozna na vožnji v smislu, da je sedaj bistveno večji upor, sploh pri bencinarju bi se to znalo že poznati, glede na to da je ta cola/širina gume že kar konkretna?

Jaz imam tudi 245 širino gum gor. Dizel motor. 150KM.

Le da so  moje 19" a je tudi širina 8,5". Mogoče se pozna 0,2-0,3/100 km več goriva. So pa pri meni feltne lažje od originalnih (momo) za 3 kg. Verjetno to kompenzira porabo. 

 

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

7 hours ago, sportman333 said:

@Husky1290; imaš bencinarja ali dizla? (iz teme nisem razbral oz. ne poznam mazd samo po slikah)....Se kaj pozna na vožnji v smislu, da je sedaj bistveno večji upor, sploh pri bencinarju bi se to znalo že poznati, glede na to da je ta cola/širina gume že kar konkretna?

Zaenkrat težko rečem. Imam prav tako 2.2.d 150km, mogoče na pamet tako kot pri Alexu. 0,2-0,3L/100km. Jaz sem se odločil, da se s temi številkami ne bom obremenjeval😆

  • Všeč 3
  • Ljubim 1
Povezava do vsebine
Deli na druge strani

pred 51 minutami je Husky1290 napisal:

Zaenkrat težko rečem. Imam prav tako 2.2.d 150km, mogoče na pamet tako kot pri Alexu. 0,2-0,3L/100km. Jaz sem se odločil, da se s temi številkami ne bom obremenjeval😆

Itak. 👍

 

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Pravkar je sportman333 napisal:

Ah, itak...obadva imata ornk mašino in dizelaški navor, to potem res ni panike...👍😉, bencinarček bi znal bit pa že bogi ob taki dimenziji😉

Uf... sedaj si dregnil v osje gnezdo. 😬

  • Všeč 1
  • Haha 2

 

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

pred 3 minutami je Alex napisal:

Uf... sedaj si dregnil v osje gnezdo. 😬

Meni ni težko priznati da bencinar brez turba z navadnimi atmosferskimi 160/190km nima za b....ek proti dizlu 150/175km...žal je taka realnost...debata gre pa lahko dalje....

  • Všeč 3
  • Haha 1
Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Pred eno uro je sportman333 napisal:

Meni ni težko priznati da bencinar brez turba z navadnimi atmosferskimi 160/190km nima za b....ek proti dizlu 150/175km...žal je taka realnost...debata gre pa lahko dalje....

Kje pa lahko uporabiš te konje in navor,po gozdni cesti v 30%klanec......😊

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

pred 8 urami je Husky1290 napisal:

Dizel proti bencinar je tako ali tako popolnoma drugačen stil vožnje, s turbino ali brez. Primerjanje hrušk in jabolk po mojem mnenju🙂

Za normalno vožnjo je bencinar čisto OK. Takšen stil vožnje, kot ga imaš ti v mislih je samo za voznika. Potnik, ki sedi zadaj se ne počuti dobro. Predstavljaj si tovornjaka ali avtobus v tvojem stilu vožnje...

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

pred 9 urami je Bini napisal:

Kje pa lahko uporabiš te konje in navor,po gozdni cesti v 30%klanec......😊

Vrhniški klanec na primorki je že zanimiv, pa nima 30% :) , sem ga n-krat prevozil v času ko sem živel še v Postojni in je z dizlom to voziti bistveno bolj elegantno, kjer se lahko s 6 pelješ ali 130km/h ali pa imaš na vrhu klanca 190km/h, pa sem imel 2.2 cdti z samo 140km :)....z bencinarjem pa telovadiš :).....pa nisem želel napisati da z bencinarjem ne moreš/ne prideš, itd....samo z dizlom je bistveno bolj elegantno :)....

  • Všeč 1
  • Hvala 1
Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Pravkar je sportman333 napisal:

Vrhniški klanec na primorki je že zanimiv, pa nima 30% :) , sem ga n-krat prevozil v času ko sem živel še v Postojni in je z dizlom to voziti bistveno bolj elegantno, kjer se lahko s 6 pelješ ali 130km/h ali pa imaš na vrhu klanca 190km/h, pa sem imel 2.2 cdti z samo 140km :)....z bencinarjem pa telovadiš :).....pa nisem želel napisati da z bencinarjem ne moreš/ne prideš, itd....samo z dizlom je bistveno bolj elegantno :)....

Se pravi, da nisem edini, ki to pravi za  klance.😋

  • Všeč 2
  • Haha 1

 

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

pred 4 minutami je Bini napisal:

Jaz se kamot peljem 140 z mojo v 6ti in ni frke za prekrške delat pa moram res dati v 5to a mi ni hudo to naredit parkrat na leto.... :bravo:Za vsakodnevno vožnjo pa bi verjetno imel dizla. :whatever:

Kako misliš vsakodnevno vožnjo? Za po avtocesti ali kar tako? 🤔

 

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

pred 1 uro je sportman333 napisal:

Vrhniški klanec na primorki je že zanimiv, pa nima 30% :) , sem ga n-krat prevozil v času ko sem živel še v Postojni in je z dizlom to voziti bistveno bolj elegantno, kjer se lahko s 6 pelješ ali 130km/h ali pa imaš na vrhu klanca 190km/h, pa sem imel 2.2 cdti z samo 140km :)....z bencinarjem pa telovadiš :).....pa nisem želel napisati da z bencinarjem ne moreš/ne prideš, itd....samo z dizlom je bistveno bolj elegantno :)....

In v čem je poanta na vrhu klanca imet 190 na uro? Doživiš orgazem takrat? 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

pred 14 urami je sportman333 napisal:

Ah, itak...obadva imata ornk mašino in dizelaški navor, to potem res ni panike...👍😉, bencinarček bi znal bit pa že bogi ob taki dimenziji😉

Odvisno kateri bencinarček, mislim da bi bila z 2.5l tam tam.

Popravljeno od ignacij
Povezava do vsebine
Deli na druge strani

pred 2 urama je Shrek napisal:

In v čem je poanta na vrhu klanca imet 190 na uro? Doživiš orgazem takrat? 

Hehe, če bi res bilo tako pol bi vsi (sploh tetice) sam dizle kupoval. :hudicek:

 

Ne sej ni fora to počenjat več kot 1x, da sprobaš. Gre bolj zato, da, se v dizlu to da elegantno narest brez razgrajanja po cestah, pri bencinarju boš pa rohnel. In ja seveda bosta oba prišla na cilj, vprašanje pa je al s stilom al pa razgrajaško. 😜

 

Ne me preveč resno jemat, ampak vseeno, če imam na izbiro turbobencinarja ali turbo dizla bi šel na turbobencinarja, če pa je NA bencinar al pa turbodizel pa pač ni dileme. Če dam za avto skoraj 30 jurjev pol mora vsaj dihat kot se zagre.

33112_1.png

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

12 hours ago, Aless said:

@Husky1290 lepo sedejo 20tke👍

Čeprav sem jaz bolj za temnejše barve platišč, mi je ta tvoja spuščena M6 +20col full huda👍🤘😎

Tenkjuverimač😁 v živo so v bistvu še veliko lepše kot na slikah 🙂

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Pridružite se pogovoru

Objavljaš lahko sedaj in se registriraš pozneje. Če imaš račun, se lahko prijaviš, če želiš objavljati s svojim računom.

Gost
Odgovori na to sporočilo...

×   Prilepljeno kot obogateno besedilo.   Prilepi raje kot enostavno besedilo

  Only 75 emoji are allowed.

×   Vaša povezava je bila samodejno vdelana.   Namesto tega raje prikaži samo kot povezavo

×   Tvoje predhodno sporočilo je bilo obnovljeno.   Izbriši besedilo iz urejevalnika

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Nalagam...

×
×
  • Ustvari novo...

Pomembna informacija

Spletna stran uporablja piškotke z namenom zagotavljanja funkcionalnosti in boljše uporabniške izkušnje spletnega mesta. Z uporabo spletnega mesta soglašate z uporabo piškotkov.