Skoči na vsebino

Cepljenje - Korona in vse ostalo.

Ustvari kratki URL


Priporočeno sporočilo

Napisano

Meni so 4.pisali iz nijz, ker me ne morejo dobit na gsm. Ma ke mone... škoda denarja za print in pošiljanje dopisov...

Napisano
pred 19 minutami je AmpeR napisal:

Meni so 4.pisali iz nijz, ker me ne morejo dobit na gsm. Ma ke mone... škoda denarja za print in pošiljanje dopisov...

Moji starši so dobili pismo z navodili o karanteni in vsem ostalim deset dni po tem, ko so bili na testu pozitivni. 😊

V bistvu, ko so že šli lahko v trgovino. 🤪

 

 

Napisano

Danes nasel to posto v nabiralniku za zeno… Ko je cas izolacije ze mimo… Pricakoval sem vsaj prilozeno potrdilo s QR kodo… A sem bil mogoce prevec optimisticen… 

 

Izgleda ima drzava se vedno prevec denarja za razmetavanje… pa organizacijsko močno šepa…

lp

Thomas

image.png
              mazda CX-60 PHEV327 AWD AT Homura

Poraba (bencin)                        Poraba (elektrika)

Mazda CX-60 Startup animation2.gif

 

Napisano
pred 18 minutami je Jest napisal:

Danes nasel to posto v nabiralniku za zeno… Ko je cas izolacije ze mimo… Pricakoval sem vsaj prilozeno potrdilo s QR kodo… A sem bil mogoce prevec optimisticen… 

 

Izgleda ima drzava se vedno prevec denarja za razmetavanje… pa organizacijsko močno šepa…

 

Sem v javnem sektorju in lahko pritrdim :D Organizacijsko v srednjem veku. Ker se pač nihče ne pretegne za spremembe ali digitalizacijo.

Zato lahko samo pohvalim svoje vodje, ki prisluhnejo željam je pa res da tudi sam kar dost težim, da se uporablja čim manj papirja. Žal, drugje, očitno na NIJZju ni tako.

The ability to speak does not make you intelligent.

Napisano

Ja,jaz delam v javnem podjetju in je isto tako. Še vse na papirjih. Sej ne rečem,se stvari počasi spreminjajo,ampak res počasi. Problem je pa v tem, da so na vodilnih mestih ljudje, ki so nastavljeni preko poznanstev, njim pa dol visi za kake spremembe, važna je njihova plača. So izjeme,ampak res redke.

Napisano
pred 41 minutami je Jest napisal:

Danes nasel to posto v nabiralniku za zeno… Ko je cas izolacije ze mimo… Pricakoval sem vsaj prilozeno potrdilo s QR kodo… A sem bil mogoce prevec optimisticen… 

 

Izgleda ima drzava se vedno prevec denarja za razmetavanje… pa organizacijsko močno šepa…

 

Ne razumeš ti to - izgoreli so. Sem prejšnji teden srečal eno staro znanko, ki dela na NIJZ in sem pričakoval, da bo črna in zasmojena od izgorelosti... pa nič, je k rožca in veselo nasmejana in se je pohvalila, da ji na šihtu še nikoli ni bilo tako dobro. :nevem:

33112_1.png

Napisano

Ja… izgoreli ja… Tale dopis je nekdo sestavil okotobra 2021 (vsaj tako, je napisano na vrhu dopisa)… In za to, da to posljejo, rabijo celih 10 dni… Cisto vseeno je, ce sploh ne bi tega posiljali… ker notri ne oise nic takega, kar ne bi bilo ze povsod objavljeno… Poleg tega so v dopisu zastarele zadeve, saj se po novem karanteno lahko prekine ze po sedmih dneh z negitvinim testom… V dopisu pa to ni omenjeno… logicno, ce je dopis star skoraj pol leta… Pa OK… ce bi ob dopisu vsaj se dobil kaksen uporaben dokument za tiste, ki nimajo dostopa do ZVEM, ker upravna enota, kjer lahko dobis certifikat SigenCA dela zelo zelo okrnjeno… Tale digitalna potrdila bi komot izdajali recimo tudi v lekarnah… 

 

 

lp

Thomas

image.png
              mazda CX-60 PHEV327 AWD AT Homura

Poraba (bencin)                        Poraba (elektrika)

Mazda CX-60 Startup animation2.gif

 

Napisano

S kakšno pošto si pa prejel? Priporočeno, priporočeno+prednostno? Je kakšna poštna nalepka?

The ability to speak does not make you intelligent.

Napisano
pred 13 urami je AmpeR napisal:

Jaz navadno. 

 

Uau, že to je fail sam po sebi. Tako pošto je treba odpremiti najmanj z oznako ''prednostno''. Pa še to v teh časih, ni zagotovilo, da res pride v 1-3 dneh.

The ability to speak does not make you intelligent.

Napisano

Hehe lol.... največkrat jih okuži človek, ampak do zdaj še niso imeli okužbe. Menijo, da je zato zaslužno redno testiranje živali. Wow, inteligenca da te kap... Se pravi z rednim testiranjem živali preprečiš okužbo. Mislim tale pa resno zmaga - moram rečt, da kaj tako norega pa še nisem prebral.

 

Fuk, mi smo resno šli v kurac. Zadnji naj ugasne luč.

 

WWW.RTVSLO.SI

Ker tudi živali niso imune na covid-19, v ljubljanskem živalskem vrtu enkrat tedensko testirajo zverine, primate in jelenjad. Brise jemljejo iz...

 

33112_1.png

Napisano

Je vsaj enkrat pozitiven… zal samo na testu… ;)

 

Cez ene 10 dni bo dobil posto od NIJZ, ki pa je itak ne bo prevzel ali odprl … ;)

lp

Thomas

image.png
              mazda CX-60 PHEV327 AWD AT Homura

Poraba (bencin)                        Poraba (elektrika)

Mazda CX-60 Startup animation2.gif

 

Napisano
pred 42 minutami je AmpeR napisal:

JJ je padel 😮

Le na korona testu... 😉

 

 

Napisano

Zdaj se bolj postavlja vprašanje, kje se je okužil? A je to bilo na petkovem protestnem kolesarjenju, al so bila kriva druženja po zidanicah, mogoče nespoštovanje vladnih ukrepov, se je preveč sprostil (tole dvomim, ker je zategnjen do konca). Ni nosil maske zunaj al pa je pil kuhančka na kakem štantu. Mogoče pa le nima higijene in si ne zna razkužit rok ali pa jih vsaj umiti po potrebi, zaradi starosti že peša sluh in posledično ne more držat distance dveh metrov, ker ne sliši sogovornika.

 

Res bi rad videl kdo bo zdaj kriv za njegovo okužbo - nekdo mora, ker twito je nezmotljiv. Varnostniki in tajnice, fikusi in najbližji upognjenčki se že tresejo kdo bo grešni kozel. :hudicek:

33112_1.png

Napisano
pred 16 urami je Boss napisal:

Zdaj se bolj postavlja vprašanje, kje se je okužil? A je to bilo na petkovem protestnem kolesarjenju, al so bila kriva druženja po zidanicah, mogoče nespoštovanje vladnih ukrepov, se je preveč sprostil (tole dvomim, ker je zategnjen do konca). Ni nosil maske zunaj al pa je pil kuhančka na kakem štantu. Mogoče pa le nima higijene in si ne zna razkužit rok ali pa jih vsaj umiti po potrebi, zaradi starosti že peša sluh in posledično ne more držat distance dveh metrov, ker ne sliši sogovornika.

 

Res bi rad videl kdo bo zdaj kriv za njegovo okužbo - nekdo mora, ker twito je nezmotljiv. Varnostniki in tajnice, fikusi in najbližji upognjenčki se že tresejo kdo bo grešni kozel. :hudicek:

 

A ni imel včeraj nekega sojenja? 😈

The ability to speak does not make you intelligent.

Napisano
pred 3 urami je g.Wankel napisal:

 

A ni imel včeraj nekega sojenja? 😈

 

To je natolcevanje, sej ja vemo, da on tega ne bi nikol naredil. Kaj pa naj človek naredi, če ima premajhno plačo in si ne more privoščit večjega nabiralnika in da so ga nategnili, da je kupil Volvota, kjer je znano, da crknejo akumulatorji kar med vožnjo? 😉

33112_1.png

Napisano

Obvestilo za postarje. Janez bo sedaj nekaj casa doma ... ce je kaj slucajno za vrociti... 🤣

lp

Thomas

image.png
              mazda CX-60 PHEV327 AWD AT Homura

Poraba (bencin)                        Poraba (elektrika)

Mazda CX-60 Startup animation2.gif

 

Napisano

Evo tocno o tem sem pisal pred novim letom panso se doloceni smejali. Nihce ne dobi odlocbe o karanteni, samo neka kvazi navodila, pa se to prepozno.

 

odlocbo oziroma bolje receno pismo o karanteni dobis zgolj in samo ce se SAMOPRIJAVIS preko euprave. Pa verjetno vsi zelo obvladajo racunalnistvo.....Taka huronska pravila a NIJZ sam ni sposoben urejati bistva...Bistvo vsega je dobiti potrdilo o prebolelosti drug dan pa nazaj na šiht.

pred 23 urami je g.Wankel napisal:

 

A ni imel včeraj nekega sojenja? 😈

To so zgolj tvoje domneve

Napisano
pred 9 minutami je jereb napisal:

odlocbo oziroma bolje receno pismo o karanteni dobis zgolj in samo ce se SAMOPRIJAVIS preko euprave

 

 

Tole pa ne drzi... To dobijo pomoje vsi, pri katerih je bil test pozitiven (pred 1.2.2022 PCR, od takrat dalje pa je dovolj, ce je hitri test, ki ga naredis na eni od testirnih tock) ... Itak NIJZ dobi ta podatek takrat, ko dobis SMS z rezultatom ali potrdilo po mailu ... Torej je tu znanje racunalnistva popolnoma nepomembno... Problem je bolj ta, da te papirje dobis ponavadi takrat, ko je ze vse mimo ... Link do spletne verzije dobis itak v SMSu ... za to pa potrebujes nekaj tehnicnega znanja in ustrezen telefon, da lahko to sploh odpres ... 

lp

Thomas

image.png
              mazda CX-60 PHEV327 AWD AT Homura

Poraba (bencin)                        Poraba (elektrika)

Mazda CX-60 Startup animation2.gif

 

Napisano
pred 36 minutami je Jest napisal:

 

 

Tole pa ne drzi... To dobijo pomoje vsi, pri katerih je bil test pozitiven (pred 1.2.2022 PCR, od takrat dalje pa je dovolj, ce je hitri test, ki ga naredis na eni od testirnih tock) ... Itak NIJZ dobi ta podatek takrat, ko dobis SMS z rezultatom ali potrdilo po mailu ... Torej je tu znanje racunalnistva popolnoma nepomembno... Problem je bolj ta, da te papirje dobis ponavadi takrat, ko je ze vse mimo ... Link do spletne verzije dobis itak v SMSu ... za to pa potrebujes nekaj tehnicnega znanja in ustrezen telefon, da lahko to sploh odpres ... 

Točno tako👌

Napisano (urejeno)
Pred eno uro je Jest napisal:

 

 

Tole pa ne drzi... To dobijo pomoje vsi, pri katerih je bil test pozitiven (pred 1.2.2022 PCR, od takrat dalje pa je dovolj, ce je hitri test, ki ga naredis na eni od testirnih tock) ... Itak NIJZ dobi ta podatek takrat, ko dobis SMS z rezultatom ali potrdilo po mailu ... Torej je tu znanje racunalnistva popolnoma nepomembno... Problem je bolj ta, da te papirje dobis ponavadi takrat, ko je ze vse mimo ... Link do spletne verzije dobis itak v SMSu ... za to pa potrebujes nekaj tehnicnega znanja in ustrezen telefon, da lahko to sploh odpres ... 

Ne ne razumes, naj povem drugace z vprasanjem. Si ti dobil odlocbo o karanteni ali navodila po posti/mailu?

Na primer za vnuka za solo -izostanek- potrebujes odlocbo o karanteni s tocnimi datumi od kdajndo kdaj. Tega mi od NIJZ nikoli nismo dobili v familiji za 4 primere (tudi hcerka v javni upravi tonrabi).

Vedno si moral na eupravo sam izpolniti vse - datume, stike, datum testa

 

Ti verjetno mislis na poz rezultat ki ga posljes dohtarju. Jaz

Pa govorim o odlocbi o karanteni ki jo zahteva sola in tudi javna uprava. Tega ne posiljajo samo navodila dobis

 

Enako je za rizicen kontakt - za opraviceno odsotnost - samoprijava preko euprave

 

Se razumeva?

pred 43 minutami je Bini napisal:

Točno tako👌

Ne ves o cem govorim....

Popravljeno od jereb

Pridružite se pogovoru

Objavljaš lahko sedaj in se registriraš pozneje. Če imaš račun, se lahko prijaviš, če želiš objavljati s svojim računom.

Gost
Odgovori na to sporočilo...

×   Prilepljeno kot obogateno besedilo.   Prilepi raje kot enostavno besedilo

  Only 75 emoji are allowed.

×   Vaša povezava je bila samodejno vdelana.   Namesto tega raje prikaži samo kot povezavo

×   Tvoje predhodno sporočilo je bilo obnovljeno.   Izbriši besedilo iz urejevalnika

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Nalagam...

  • Zadnja sporočila

    • Ne moreš primerjati Makite z  šrotom od parkside. Najslabša Makita je svetlobna leta nad najboljšim parksideom. Naj samo povem, da sem samo enkrat kupil električni rezalnik od parkside. Med delom ( pri visokih obratih, seveda) je razneslo nož in ostanki so poškodovali ohišje.  Del ohišja se je zaril v stol poleg mene. Dobro, da sem ostal živ. Od takrat ne kupujem več poceni orodja, pa četudi ga rabim samo enkrat. Recimo za razrez dveh desk sem kupil novo Makito baterijsko 36V cirkulano žago. Vem, da jo bom še kdaj rabil.😉
    • Skrajni čas za povečanje motorne moči vozila oz. nakup močnejšega, haha   Obisk črpalke precej prijaznejši do denarnice | 24ur.com WWW.24UR.COM Opolnoči stopajo v veljavo nove cene naftnih derivatov. Liter bencina bo z 1,530 evra cenejši za 6,2 centa, dizel z 1,607 evra za 11,1 centa, kurilno olje pa z 1,200 evra za 11,8 centa.  
    • Pogorela najvišje ležeča kmetija: poginile vse živali, lastnik poškodovan | 24ur.com WWW.24UR.COM Požar je minulo noč zajel najvišje ležečo kmetijo v Sloveniji, kmetijo Bukovnik pod Raduho. Po prvih podatkih Policijske uprave Celje je požar zajel celotno domačijo, tako stanovanjsko hišo kot gospodarska...  
    • Jaz bom malce drugače napisal. Sem sicer vesel,da obstaja Parkside,ker tako pritiska na uveljavljene proizvajalce,da cene ne ponorijo,in tako omogoča tudi navadnim smrtnikom nakup še kolikor toliko dobrega orodja.   Je pa res,da je za to še več made in china dreka. Vidim pa,da so izkušnje z Parkside bolj tako-tako...v povprečju je cca.50% v redu,50% je pa drek. Pa ne moreš se zanesti,da če vzameš "Performance" serijo,da bo po tem OK. Pigledaš na YouTube ali na forume,hitro vidiš,da nima veze,kaj vzameš.   Tukaj bi jaz dodal še eno stvar,ki bolj mene moti-predvsem vrtalni vijačniki so v primerjavi z uveljavljenimi znamkami dobesedno "glomazni". Pa ne,da se hvalim...a npr.Metabo LTX BS serija je po gabaritih manjša kot vsak Parkside 20V vrtalni vijačnik...če odmisliš nastavek za baterijo,je zelo primerljiv z Parkside 12V vrtalnim vijačnikom. Še ena stvar,ki me moti,pa je dejstvo,da Parkside "laže" pri navedbah podatkov. Pri vrtalnih vijačnikih npr. navaja le max."trdi" navor,in še ta je "zlagan". OK,po mojem mnenju navor ni najpomembnejši podatek pri tej vrsti orodja,a trend vseeno gre v smer "več je bolje"...vsaj če se gleda vse popularne "teste" na YouTube. Tukaj,se vsaj v mojih očeh hitro relativizira "nizka cena", ker če npr. en Metabo BS 18 LT BL pri navoru potegne enako kot npr. "vrhunski" Parkside za okroglih 80€ (v kovčku,brez baterije in polnilca)...pa sem takrat oba BS in SB,ki ju imam dobil za...ne vem več🤔...120€/kom. se mi zdi...tu nekje-bi moral preveriti. Pa bo Parkside škripnil,bo "za v kanto",za Metabo pa dobiš vse dele...itd,itd...   Res pa je tudi,da za tistih 40€, ko je v akciji tisti najbolj simpl-osnovni Parkside v kovčku,z 2Ah baterijo+simpl polnilec...tukaj seveda za tistih 2-3x na leto kak vijak,luknjo...seveda-bolje "slabo" vijaciti na stroj,kot pa "na roke"... Sicer pa kot zmeraj-pri cvenku se vse ustavi-čisto razumljivo,za to pa vsak zase ve. Jaz zase vem,da cca.650€ ali več samo za stroj za kovičenje ne dam..za tistih par krat...seveda profesionalni krovec to nuca,in si ne more privoščiti,da če škripne,da gre stroj "v kanto",ker pri njem stroj mora delati-kaj drugega ni alternativa. Za to pa je seveda v redu,da obstaja tako profi roba,kot tudi cenejša orodja. Bi pa vseeno rad pripomnil,da zna Parkside-Performance serija biti malce zavajajoča,misleč,da je to "profesionalno" orodje. Ne bo držalo,ker že zaradi cvenka ne more biti. Po mojem je nekje v rangu cenejše ponudbe strojev Makita,ki so namenjeni DIY-u in čisto nič višje....moje mnenje.
  • Kdo je trenutno prisoten (Poglej celoten seznam)

×
×
  • Ustvari novo...

Pomembna informacija

Spletna stran uporablja piškotke z namenom zagotavljanja funkcionalnosti in boljše uporabniške izkušnje spletnega mesta. Z uporabo spletnega mesta soglašate z uporabo piškotkov.