Skoči na vsebino

Analiza olja z metodo kapljičnega vzorca


Priporočeno sporočilo

pred 3 minutami je TiEn napisal:

Sem hotel danes kapnit na papir, ma kolkr piha burja ne bi prneesu papirja not v stanovanje 🤣

... ali pa bi kapljica pristala pri sosedovih. 🤪

 

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Evo danes vzel kaplijico. 5min sem počakal in prvo iz šipke dol, na oko zgleda kar bogo po vseh teh težavah z dpjem, kaj več bo povedal mojster ko jutri dam gor.

Eno slikam kar na mizi, eno pa s svetlobo zadaj ne?

 

image.jpeg

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

pred 1 uro je TiEn napisal:

Evo danes vzel kaplijico. 5min sem počakal in prvo iz šipke dol, na oko zgleda kar bogo po vseh teh težavah z dpjem, kaj več bo povedal mojster ko jutri dam gor.

Eno slikam kar na mizi, eno pa s svetlobo zadaj ne?

Tako je. Eno na podlagi, drgo z lučjo v ozadju ali proti oknu,seveda podnevi.....😁

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Evo kapljice vzorec star cca 23ur

 

Servis je bil delan aprila narejenih 5000km (avto je stal zaradi menjave službe, tudi krajše fure). Takoj po servisu težave z dpf in regeneracije na 90km. Kolk v pi... je olje?

 

Olje Mobil ESP 1

 

165026694_20211121_1553272.thumb.jpg.048e04b90fd351ea5392b4887345e170.jpg

20211121_155042.thumb.jpg.b9c13ac88feb6a0306d696caf33b436d.jpg

Popravljeno od TiEn

 

image.jpeg

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

pred 4 urami je TiEn napisal:

Evo kapljice vzorec star cca 23ur

 

Servis je bil delan aprila narejenih 5000km (avto je stal zaradi menjave službe, tudi krajše fure). Takoj po servisu težave z dpf in regeneracije na 90km. Kolk v pi... je olje?

 

Olje Mobil ESP 1

 

165026694_20211121_1553272.thumb.jpg.048e04b90fd351ea5392b4887345e170.jpg

20211121_155042.thumb.jpg.b9c13ac88feb6a0306d696caf33b436d.jpg

Bi rekel,da je za dizla še zelo dobro.....👍

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

@TiEnhja, no kot je že @Janez007 pravilno ugotovil je tvoj vzorec, nekje vmes ne v dobrem in ne v slabem. 

Za te kilometre bi rekel da je malo bolj na slabi strani, ampak glede na tvoje težave z DPFom je še ok.

Videt je še nekaj rezerve, ampak več kot 8kkm mu ne bi dal.

Pozitivno je majhna količina nafte v gorivu, po sliki bi ocenil na 1-1,5% nafte kar je ok. 

V olju je že dokaj dosti nečistoč in saj, zdaj lahko je to posledica tvojih težav z dpfom ali pa so bili prejšnji intervali predolgi in je v motorju polno oljnih usedlin. 

Zanimivo je da imajo vaše novejše Mazde več saj v olju.

A je kateri z novim Mazdinim dizlom in malo kilometri da bi prilepil vzorec kapljice za primerjavo???

 

 

2008 Mazda 6

2004 Mazda 3

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

pred 32 minutami je Aless napisal:

@TiEnhja, no kot je že @Janez007 pravilno ugotovil je tvoj vzorec, nekje vmes ne v dobrem in ne v slabem. 

Za te kilometre bi rekel da je malo bolj na slabi strani, ampak glede na tvoje težave z DPFom je še ok.

Videt je še nekaj rezerve, ampak več kot 8kkm mu ne bi dal.

Pozitivno je majhna količina nafte v gorivu, po sliki bi ocenil na 1-1,5% nafte kar je ok. 

V olju je že dokaj dosti nečistoč in saj, zdaj lahko je to posledica tvojih težav z dpfom ali pa so bili prejšnji intervali predolgi in je v motorju polno oljnih usedlin. 

Zanimivo je da imajo vaše novejše Mazde več saj v olju.

A je kateri z novim Mazdinim dizlom in malo kilometri da bi prilepil vzorec kapljice za primerjavo???

 

 

Bom jaz prilepil vzorec. Itak sem mislil to narediti, da vidimo kaj pravi Ravenol olje po 6000 prevoženih kilometrih. Avto ima pa 62Kkm.

 

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

@TiEnv tvojem primeru ja, ker to olje 15kkm ne bo zdržalo kaj šele 20kkm😉

Možno da je zaradi tvojih težav z DPFom olje prej uničilo. Na koliko pa so bili intervali prej delani? 

 

@Alexlahko prilepiš, da vidimo malo primerjavo z ostalimi vzorci.

Bi pa rabili nekoga z dokaj novo Mazdo s čimmanj prevoženimi, recimo tam okrog 20kkm, da bi videli če tile SkyactivD motorji bolj onesnažujejo olje z sajami🤔

Lahko je režim EGRja tak nastavljen🤔

 

2008 Mazda 6

2004 Mazda 3

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Ja 10kkm do max 15kkm intervali so vredu, ob normalnem voznem režimu (se pravi brez mestnih kratkih voženj). 

Po večini videnih analiz iz laboratorija je vsaj pri Mazdinih dizlih 15kkm že neka zgornja meja za olje, dostikrat je olje na koncu že pri 10kkm, odvisno od režima vožnje in stanja motorja. 

Pri tebi kolikor iz tega vzorca oljne kapljice vidim, nimaš težav z redčenjem olja z nafto, kar je super za Mazdo ki ponavadi fajn zaliva nafto not. 

Edino nečistoče in saje so povečane za te kilometre, če primerjam z mojim vzorcem iz 2.gen M6, kjer ima olje pri teh kilometrih še precej rezerve (pri meni bolj nafta kvari olje🙄). 

Btw: če želiš pa lahko narediš 10kkm in pošljeva vzorec olja v laboratorij in boš najbolj točno vedel v kakšnem stanju je pri teh kilometrih. 

Evo primerjava moj vzorec vs tvoj🤔

 

IMG_20211009_193628.jpg

20211121_155042.thumb.jpg.b9c13ac88feb6a0306d696caf33b436d.jpg

2008 Mazda 6

2004 Mazda 3

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Lahko ja naredim še eno kaplico pro 10k km. Ja sem tudi sam pričakoval precej več nafte notri če pomislim kolk generacij je naredilo med težavami z dpf, mogoče pripomore to da izvedem 90% regeneracij brez prekinitve ?

 

image.jpeg

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Pred eno uro je TiEn napisal:

Lahko ja naredim še eno kaplico pro 10k km. Ja sem tudi sam pričakoval precej več nafte notri če pomislim kolk generacij je naredilo med težavami z dpf, mogoče pripomore to da izvedem 90% regeneracij brez prekinitve ?

Po moje je to. Ker potem se zelo malo nafte steka v olje. 

 

 

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

pred 1 uro je TiEn napisal:

Drugače pa ne zgleda slabo to olje Mobil ESP 1 in gre naslednjič tudi notri.

 

Hehe, proti mojemu zadnjemu vzorcu z Mazda Original Oil Ultra DPF (6244km) zgleda tvoj Mobil1 ESP zelo slabo😉🤪

 

 

2008 Mazda 6

2004 Mazda 3

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

pred 17 minutami je scania napisal:

@Janez007 in @Bini lahko vidva naredita vzorec z oljem 0w20 da malo vidimo kakšno je stanje.

Seveda lahko,mislil sem ga sicer pri 5kkm. Tako da, če se ne more počakat ga lahko sedaj na 3500km,samo povej ga jutri naredim....👍

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Pridružite se pogovoru

Objavljaš lahko sedaj in se registriraš pozneje. Če imaš račun, se lahko prijaviš, če želiš objavljati s svojim računom.

Gost
Odgovori na to sporočilo...

×   Prilepljeno kot obogateno besedilo.   Prilepi raje kot enostavno besedilo

  Only 75 emoji are allowed.

×   Vaša povezava je bila samodejno vdelana.   Namesto tega raje prikaži samo kot povezavo

×   Tvoje predhodno sporočilo je bilo obnovljeno.   Izbriši besedilo iz urejevalnika

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Nalagam...

×
×
  • Ustvari novo...

Pomembna informacija

Spletna stran uporablja piškotke z namenom zagotavljanja funkcionalnosti in boljše uporabniške izkušnje spletnega mesta. Z uporabo spletnega mesta soglašate z uporabo piškotkov.