Skoči na vsebino

Carplay, Android auto,... telefoniranje med vožnjo ...


jures

Priporočeno sporočilo

Jaz se ?e odlo?am. :) Najbolj me moti, ker na HUDu izgubim navigacijo potem...

 

 

V bistvu je ne izgubis, ce uporabljas Mazdino navigacijo... Izgubis jo samo v primeru, da za navigacijo uporabljas Google Maps, Apple Maps, Sygic, Magic Earth, Waze,... 

Pa predvidevam, da tudi potem lahko ?e vedno uporablja? mazdino navigacijo?

 

Seveda lahko... uporabljas lahko oba sistema... MZD Connect in Apple CarPlay ali Android Auto.. odvisno od tega, kateri OS imas na mobilniku ...  Preklop med sistemoma gre z daljsim pritiskom na "Home" tipko (tipka s hisico) ... ali preko ustrezne ikone na samem zaslonu ... 

 

Pripel sem PDF s hitrimi navodili za Carplay in Android Auto 

ANDROID AUTO-QUICK START GUIDE.pdf

APPLE CARPLAY-QUICK START GUIDE.pdf

lp

Thomas

image.png
              mazda CX-60 PHEV327 AWD AT Homura

Poraba (bencin)                        Poraba (elektrika)

Mazda CX-60 Startup animation2.gif

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Ampak ?e vedno se je treba povezat z kablom ali so to ?e kak porihtali?????

Da... sicer nekateri redki nudijo tudi preko brezzicne povezave... samo potem je treba imeti mobilnik nekako drugace napajan (brezstcno polnjenje ali kabel) ker baterija kar hitro gre...

lp

Thomas

image.png
              mazda CX-60 PHEV327 AWD AT Homura

Poraba (bencin)                        Poraba (elektrika)

Mazda CX-60 Startup animation2.gif

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Priklopit telefon na kabel se navadi? tako kot pripet varnostni pas preden obrne? klju? ali stisne? tipko start.

Enako se navadi?, da ga vedno vzame? s sabo in ne ostane v vozilu.

 

Meni je ABC (Always Be Charging) nujen, ker telefon (S7) kratkomalo ne zdr?i celega dne brez polnenja kadar ni dan za birokracijo in sem ve?inoma v pisarni.

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Mazda je postala Dori iz Nemota. Pozablja geslo za WIFI.

 

Vsaki? ko za?enem avto in vklopim Mobile hotspot moram ponovno vnesti geslo. Pri IOS 12 to ni bilo potrebno.

 

Pred nekaj minutami sem prebral, da sedaj Apple vsaki? menja BSSID in to kot zgleda zmede MZD Connect.

ZOOM ZOOM - ?ivljenje je prekratko za dolgo?asne avtomobile :punk:

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

  • 2 tedna kasneje...
  • 1 mesec kasneje...

Pogoj za vgradnjo pa je, da ze imas avto z MZD Connect infotainmentom...

lp

Thomas

image.png
              mazda CX-60 PHEV327 AWD AT Homura

Poraba (bencin)                        Poraba (elektrika)

Mazda CX-60 Startup animation2.gif

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Koliko pa ko?ta ta vic (upgrade) ?

 

Nekje od 200? do 300? :) odvisno kje, za kateri model gre, ce si stalna stranka.... 

 

Jaz sem si sam zmontiral in me je prislo dobrih 160? ... >> http://www.mazda-si.net/topic/15138-carplay-android-auto-telefoniranje-med-vo?njo/?p=397885

lp

Thomas

image.png
              mazda CX-60 PHEV327 AWD AT Homura

Poraba (bencin)                        Poraba (elektrika)

Mazda CX-60 Startup animation2.gif

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Najlep?a hvala.

 

Sedaj berem (sicer so komentarji leto stari) da stvari ?topajo, da ni nekaterih mo?nosti.

 

Verjamem da so vmes bili update-i zato me zanima @Jest mnenje iz prve roke po letu uporabe :)

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Zadeve stopajo? Kaj naj bi to pomenilo?

 

Pac Applov CarPlay omogoca, kar omogoca... prav tako Googlov Android Auto ... 

 

Zadeva je uproabna... se pa da prezivet tudi brez tega :) ... Nekatere zadeve so bolje resene preko obstojecega MZD Connect... recimo kar se tice SMS sporocil, jih MZD Connect prikaze na zaslonu, lahko jih pa tudi prebere... CarPlay jih ne prikaze na zaslonu...samo prebere jih lahko... Verjemi pa, da branje slovenskih SMSov v anglescini ni ravno nekaj, kar ne bi mogel pogresati :) ker je prakticno neuproabno ... Uporabne pa so druge zadeve... recimo Google Maps ali pa razni streaming servisi za spletni radio ali predvajanje glasbe preko spletne knjiznice (recimo Apple Music, Podcasti,... Pa tudi telefoniranje je boljse...je zvok boljsi, ker ptoeka preko kabla in ne preko BT ... 

 

Skratka... meni ni zal, da sem dogradil... se vedno lahko uporabljam en ali drug sistem ... 

lp

Thomas

image.png
              mazda CX-60 PHEV327 AWD AT Homura

Poraba (bencin)                        Poraba (elektrika)

Mazda CX-60 Startup animation2.gif

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

?topajo - trokirajo - ne delujejo teko?e :D

 

Super, za MZD Connect pa ?e vedno potrebuje? SD kartico?

 

Kako je pa s update-i, so OTA, sploh so?

 

Malo se nagibam na nadgradnjo, pa me zanima :)

 

Hvala za odgovore!

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Za MZD Connect ne rabis SD kartice... edino ce zelis uporabljati navigacijo v MZD Connectu...

 

Update za kaj mislis? CarPlay ali Android Auto? To je itak vse na telefonu in se posodobi tam... Na Androidu moras to rocno namestit, ker Slovenija se vedno ni med podprtimi drzavami... CarPlay pa je del iOS operacijskega sistema na japkah...

lp

Thomas

image.png
              mazda CX-60 PHEV327 AWD AT Homura

Poraba (bencin)                        Poraba (elektrika)

Mazda CX-60 Startup animation2.gif

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Kartico za MZD Connect rabi?, ?e ho?e? na HUD prikaz omejitve hitrosti.

 

AA od oktobrske nadgradnje lepo dela. Hro??i, ki jih je bilo precej so kon?no pobiti ali solidno skriti. Sam sicer uporabljam le Gmaps in Deezer. Zato to trdim za osnovne funkcije povezovanja/odzivnosti in za ti aplikaciji.

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Pridružite se pogovoru

Objavljaš lahko sedaj in se registriraš pozneje. Če imaš račun, se lahko prijaviš, če želiš objavljati s svojim računom.

Gost
Odgovori na to sporočilo...

×   Prilepljeno kot obogateno besedilo.   Prilepi raje kot enostavno besedilo

  Only 75 emoji are allowed.

×   Vaša povezava je bila samodejno vdelana.   Namesto tega raje prikaži samo kot povezavo

×   Tvoje predhodno sporočilo je bilo obnovljeno.   Izbriši besedilo iz urejevalnika

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Nalagam...

×
×
  • Ustvari novo...

Pomembna informacija

Spletna stran uporablja piškotke z namenom zagotavljanja funkcionalnosti in boljše uporabniške izkušnje spletnega mesta. Z uporabo spletnega mesta soglašate z uporabo piškotkov.