Skoči na vsebino

Carplay, Android auto,... telefoniranje med vožnjo ...


jures

Priporočeno sporočilo

Jaz samo telefon vstavim v nosilec in je ze priklopljen... pa se bojazni ni, da bi med voznjo kam padel ... To, da ni brezzicno je OK... ker ce uporabljas telefon za navigacijo, se baterija kar hitro sprazni ... Fino bi pa bilo,d a bi imel obe moznosti ... 

 

Da bi bilo to skodljivo za baterijo pa ze dolgo ne velja vec... 

 

k3znCUEbTECWa9TErBmlhQ_thumb_b5e_228ACC0

lp

Thomas

image.png
              mazda CX-60 PHEV327 AWD AT Homura

Poraba (bencin)                        Poraba (elektrika)

Mazda CX-60 Startup animation2.gif

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Jaz samo telefon vstavim v nosilec in je ze priklopljen... pa se bojazni ni, da bi med voznjo kam padel ... To, da ni brezzicno je OK... ker ce uporabljas telefon za navigacijo, se baterija kar hitro sprazni ... Fino bi pa bilo,d a bi imel obe moznosti ... 

 

Da bi bilo to skodljivo za baterijo pa ze dolgo ne velja vec... 

Priklapljanje s kablom bi dejansko bilo tudi meni zoprno, ker imam sedaj telefon lepo v torbi in mi ga v avtu sploh ni potrebno jemati ven (pove?e se preko bluetooth-a, ki je vedno v standby in to je to). Kabla bi se sicer lahko znebili tudi z brez?i?nim polnjenjem, kar nekateri avtomobili ?e omogo?ajo.

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Na?eloma ?e vedno velja, da se naj telefona za kratek ?as ne priklaplja na polnilec. Nisem iz foha, a se tega pravila kar strogo dr?im.

 

Jaz ga pa polnim, ko je moznost... v sluzbi ga odlozim na brezzicni polnilec, v avtu se polni, ko je vstavljen v nosilec, doma ga tudi odlozim na brezzicni polnilec... Pa je baterija po skoraj dveh letih se vedno na 98% kapacitete ... 

?e tole stran prav razumem, s temi tweak-i, pridobi? tudi anroid auto, brez dodanega modula?

 

https://mazdatweaks.com/

 

To je ze passe ... edino ce imas nalozeno se dokaj zastarelo verzijo ... Od verzije 59.00.xx dalje ni moznost nalaganja lastnih tweakov ... edino ce si pred nadgradnjo nalozil nek popravek ali ce zadevo vzames ven in si naredis kabel za dostop preko serijskega porta ... 

 

https://mazdatweaks.com/serial/

lp

Thomas

image.png
              mazda CX-60 PHEV327 AWD AT Homura

Poraba (bencin)                        Poraba (elektrika)

Mazda CX-60 Startup animation2.gif

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Hmh, pri dana?nji tehnologiji, je to priklapljanje s kabli prav ?e?ko, nvm zakj ne naredijo brez?i?no?

 

Ker bo? z avta stopil s prazno baterijo in nisi ni? naredil?

 

Oba, CarPlay in Auto podpirata delovanje preko Wifi ampak je z njimi trenutno ?e kar nekaj problemov:

 

1.) Precej evropskih zakonodaj prepoveduje oddajanje stvari na 5 GHz v avtih, kar pomeni da je to v dolo?enih dr?avah efektino prepovedano.

2.) Zahteva precej pasovne ?irine (gre se v kon?ni fazi za HD video stream + zvok + senzorje) in RF motnje med vo?njo takoj kockajo sliko. Predstavljaj si ?tekanje bluetootha x 20.

3.) Ker telefon cel ?as laufa glavni SoC, video encoding block in GPS to pomeni da efektivno pije tudi po 30%+ baterije na uro in komot stopi? z avta po vo?nji in pogrunta? da je baterija prazna.

 

Prihodnost bo verjetno ta tehnologija mela v kombinaciji z brez?i?nim poljenjem, ampak tako polnjenje dela dodatno ?talo na RF spektru in ?e bolj moti prenos :)

Na koncu dneva ima? na USB portu 480Mbps zastonj pa napajanje telefona po potrebi - v?asih se ne spla?a komplicirati zato da si moderen. ;)

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Ker bo? z avta stopil s prazno baterijo in nisi ni? naredil?

 

Oba, CarPlay in Auto podpirata delovanje preko Wifi ampak je z njimi trenutno ?e kar nekaj problemov:

 

1.) Precej evropskih zakonodaj prepoveduje oddajanje stvari na 5 GHz v avtih, kar pomeni da je to v dolo?enih dr?avah efektino prepovedano.

2.) Zahteva precej pasovne ?irine (gre se v kon?ni fazi za HD video stream + zvok + senzorje) in RF motnje med vo?njo takoj kockajo sliko. Predstavljaj si ?tekanje bluetootha x 20.

3.) Ker telefon cel ?as laufa glavni SoC, video encoding block in GPS to pomeni da efektivno pije tudi po 30%+ baterije na uro in komot stopi? z avta po vo?nji in pogrunta? da je baterija prazna.

 

Prihodnost bo verjetno ta tehnologija mela v kombinaciji z brez?i?nim poljenjem, ampak tako polnjenje dela dodatno ?talo na RF spektru in ?e bolj moti prenos :)

Na koncu dneva ima? na USB portu 480Mbps zastonj pa napajanje telefona po potrebi - v?asih se ne spla?a komplicirati zato da si moderen. ;)

 

Vse kaj je izacus napisal + ne delujeta preko Wifi, in tudi ne bosta, ker je to del naloge Carplaya - varnost. brez?i?evje takoj spodbuja k ve?ji potrebi dr*** telefona v roki. Pa ?e ena zadeva je - kabel podpira en USB standard v povezavi s firmwarom, medtem ko ima wifi kar nekaj standardov (avto ima lahko enega, telefon tretjega...)

Pri meni je preko tega tudi teathering za prenos podatkov za prometne informacije in sync aplikacije z avtom itd itd.

 

Imajo pa vsi novej?i avti ?e druga?e brez?i?no poljenje integrirano v avtu, tako da ni fora v bateriji zakaj je na kablu za ta dejanja

Live your dreams, don't dream your life!

Se oproscan za topkaeske napale, ampk bolj ko le teledon pametem in moderin, manjse ma tipkivnico

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Kaj pridobi? s tem? Muziko prej lahko predvajas preko BT. Google navigacijo lahko da? na ekran? A to je to?

Sent from my SM-G950F using Tapatalk

Jaz osebno sem dal vgraditi modul predvsem zaradi navigacije preko aplikacij Waze, Sygic in Google maps ter la?je kontrole podcastov, katere poslu?am ve?ino ?asa ko sem v avtu.

Priporo?ilo za polnjenje telefona je, bolje ve?krat po malo, kot pa celo no?.

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Ogromno. Jaz stalno uporabljam (carplay) ker android auto mi je neuporaben.

Live your dreams, don't dream your life!

Se oproscan za topkaeske napale, ampk bolj ko le teledon pametem in moderin, manjse ma tipkivnico

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Hmh, nvm no jaz sem se tako navadil na pravi android v moji mazdi da bi mi bilo prav nadle?no to priklaplanje s kabli, pa ?e pol aplikacij ti ne dela.

Bomo videli ko bom avto menjaval kaj bodo do takrat pogruntal.

2008 Mazda 6

2004 Mazda 3

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Hmh, nvm no jaz sem se tako navadil na pravi android v moji mazdi da bi mi bilo prav nadle?no to priklaplanje s kabli, pa ?e pol aplikacij ti ne dela.

Bomo videli ko bom avto menjaval kaj bodo do takrat pogruntal.

Ja saj to sem mislil android auto je res osnoven v primerjavi s carplayom. Jaz uporabljam:

 

Klici

Klici preko voip (circuit, skype, viber, whatsup)

- to mi je nr.1 in je sluzbeno povezano

Navigacija obcasno google ali waze

Vsi radiji s celega sveta

Svojo muziko in playliste

Youtube muziko

Ogromno stream music kanalov brez reklam

In se mnogo drugih stvari

 

Brez dotika telefona

 

Edino branje slovenskih smsov ali whatsup sporocil je obup.... in neuporabno (to ni problem avta)

Live your dreams, don't dream your life!

Se oproscan za topkaeske napale, ampk bolj ko le teledon pametem in moderin, manjse ma tipkivnico

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Jaz osebno sem dal vgraditi modul predvsem zaradi navigacije preko aplikacij Waze, Sygic in Google maps ter la?je kontrole podcastov, katere poslu?am ve?ino ?asa ko sem v avtu.

Priporo?ilo za polnjenje telefona je, bolje ve?krat po malo, kot pa celo no?.

 

Vsekakor, a ve?krat po malo pomeni v idealnem primeru od 15 ali 20 % do 80 ali 90 %, na?eloma samo 1x na 14 dni do 100 %. Po skoraj letu uporabe hitrega polnjenja je baterija 99 %. Res pa da telefon ni samsung, kjer hitro polnjenje po nekaj mesecih ne deluje ve? (S7), ko pa delovalo, se je telefon noro grel. Tudi recimo S9 se je zelo segrel, tako pod obremenitvijo, kot tudi med hitrim polnjenjem (tu je hitro polnjenje sicer zanesljivo delovalo).

 

Ve?krat po malo ne pomeni 10 minut vo?nje, in ob tem napolniti 3 do 4 % dva do ?tirikrat na dan... to je verjetno najslab?e, kar lahko stori?, sploh ?e je toliko A, da se hitro polni.

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Tehnologija je taka, da kratka polnjenja niso te?ava. ?e ve?, ?e gre? v detajle, se celo priporo?a da telefon uporablja? v obmo?ju med 40 in 80 procentov napolnjenosti baterije. To pomeni, da polni? kar velikokrat :)

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Kolk enga kompliciranje... po dveh letih ima baterija 95%, ?e jo polni? vsaki? iz 10% na 100% namesto po malem in ima zato po dveh letih neverjetnih 98% kapacitete nove. Wow kaka razlika. In kdo pri mili volji ima telefon 2 leti ali ve?, k takoj ko pote?e vezava vsi laufajo po novega. Torej baterija je ?e najmanj?i problem. Sicer pa naj Jest pove, ker ima od vseh verjetno najve? stika z raznoraznimi telefoni - ali je res tole kompliciranje tolk pomembno?

33112_1.png

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Saj sem ze napisal... da sam polnim takrat, ko je moznost... vecinoma brezzicno ... ko sem v avtu pa preko kabla ... in je barerija po skoraj dveh letih taksne uproabe trenutno na cca. 98% kapacitete ...

 

coconutBattery_Plus_228C2077.png IMG_7053_228C20B8.jpg

 

Pa imam tokrat izjemoma telefon ze toliko casa, ker ga lani jeseni nisem zamenjal za novega, ker enostavno ni bilo nic takega, kar bi me premamilo... :) ... Ponavadi sem menjal vsako leto ...  :rolleyes: ... Zena recimo se vedno uporablja moj bivsi telefon (iPhone 7 Plus) ... in je baterija po skoraj treh letih tudi se vedno na okoli 92% ...

 

Po drugi strani pa berem po forumih, ko folk full komplicira in "kao" pazi, kdaj se da polnit... pa imajo po manj kot enem letu ze baterijo z nizjo kapaciteto, kot imam jaz :D 

lp

Thomas

image.png
              mazda CX-60 PHEV327 AWD AT Homura

Poraba (bencin)                        Poraba (elektrika)

Mazda CX-60 Startup animation2.gif

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Ej jaz mam ta telefon ?e ve? kot dve leti! In vmes je bil tako garancijsko kot negarancijsko servisiran...:) Vztrajam.... :rolleyes:

Razlog je pa v tem da sem do Iphone-a X pri?el tako da je prej Iphone 6 in 7 crknil  :lol:

 

Se pravi da se da dokler dela......oz se ga da popraviti

Live your dreams, don't dream your life!

Se oproscan za topkaeske napale, ampk bolj ko le teledon pametem in moderin, manjse ma tipkivnico

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Ej jaz mam ta telefon ?e ve? kot dve leti! In vmes je bil tako garancijsko kot negarancijsko servisiran... :) Vztrajam.... :rolleyes:

Razlog je pa v tem da sem do Iphone-a X pri?el tako da je prej Iphone 6 in 7 crknil  :lol:

 

Se pravi da se da dokler dela......oz se ga da popraviti

 

 

iPhone X ne mores imeti vec kot dve leti, ker je bil predstavljen pred manj kot dvemi leti... tocneje 12. septembra 2017 in je uradno prisel v prodajo sele v zacetku novembra 2017  :blink:  :zvizga:  ... Pa ce se prav spomnim, si imel tudi neke prigode s servisom, kjer si potem kupil novega... :) ... Moj se ni bil na servisu in deluje odlicno... od prvega dne   :) ... 

lp

Thomas

image.png
              mazda CX-60 PHEV327 AWD AT Homura

Poraba (bencin)                        Poraba (elektrika)

Mazda CX-60 Startup animation2.gif

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

iPhone X ne mores imeti vec kot dve leti, ker je bil predstavljen pred manj kot dvemi leti... tocneje 12. septembra 2017 in je uradno prisel v prodajo sele v zacetku novembra 2017  :blink:  :zvizga:  ... Pa ce se prav spomnim, si imel tudi neke prigode s servisom, kjer si potem kupil novega... :) ... Moj se ni bil na servisu in deluje odlicno... od prvega dne   :) ... 

Potem pa bo dve leti....bila je zamenjava na servisu...po 'servisni ceni'....nisem ?el novega kupovati.

Live your dreams, don't dream your life!

Se oproscan za topkaeske napale, ampk bolj ko le teledon pametem in moderin, manjse ma tipkivnico

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

@Jest - ja to?no to, kar si napisal. Ni potrebe po razmi?ljanju kako polni?, ker razlika med najbolj idealnim in tistim "hojladri" polnjenjem je na koncu pa 2-3 letih le v nekaj procentih. Brez veze se je ?e s tem obremenjevat in delat cele plane kako bi bilo najbolje polnit. Ja ?e bi bila razlika 20-30% ne re?em ampak tole... haha :whatever: 

 

?eprav ne spada sem ampak vseeno za primer... imam en prenosnik iz leta 2007, ki je neko? bil veliko v uporabi zdaj pa slu?i za gledanje kak?nega filma na dopustu al pa za brskanje po netu. Ima pa notri originalno baterijo staro 12 let in ?e vedno zdr?i samo na bateriji 45minut surfanja po netu.

33112_1.png

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Potem pa bo dve leti....bila je zamenjava na servisu...po 'servisni ceni'....nisem ?el novega kupovati.

 

Noja... ampak je drug, nov telefon... z novo baterijo :) 

lp

Thomas

image.png
              mazda CX-60 PHEV327 AWD AT Homura

Poraba (bencin)                        Poraba (elektrika)

Mazda CX-60 Startup animation2.gif

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

O?itno se da imet Android Auto prek wifija, samo Mazda tega ne zna narest!

Hackerji so to u?timal AA prek wifija, plus dodatne apps.

https://mazdatweaks.com/androidauto/

Zal tega ne mores namestiti, edino ce imas kaksno prastaro verzijo MZD Connect...

 

Tudi CarPlay deluje lahko brezzicno... le da je zelo malo proizvajalcev, ki so to implementirali... Ce se prav spomnim, je BMW eden izmed redkih, ki omogoca brezzicni CarPlay... pa VW tudi nekaj dela v tej smeri...

 

https://www.macrumors.com/roundup/carplay/#wireless_carplay

lp

Thomas

image.png
              mazda CX-60 PHEV327 AWD AT Homura

Poraba (bencin)                        Poraba (elektrika)

Mazda CX-60 Startup animation2.gif

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Vw naj bi to imel ze 2016 pa so jih blokirali. Kaz se vedno mislim da je to stvar (in bo) varnosti.

 

https://www.macrumors.com/2016/01/08/apple-prevented-volkswagen-carplay/

Live your dreams, don't dream your life!

Se oproscan za topkaeske napale, ampk bolj ko le teledon pametem in moderin, manjse ma tipkivnico

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Pridružite se pogovoru

Objavljaš lahko sedaj in se registriraš pozneje. Če imaš račun, se lahko prijaviš, če želiš objavljati s svojim računom.

Gost
Odgovori na to sporočilo...

×   Prilepljeno kot obogateno besedilo.   Prilepi raje kot enostavno besedilo

  Only 75 emoji are allowed.

×   Vaša povezava je bila samodejno vdelana.   Namesto tega raje prikaži samo kot povezavo

×   Tvoje predhodno sporočilo je bilo obnovljeno.   Izbriši besedilo iz urejevalnika

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Nalagam...

×
×
  • Ustvari novo...

Pomembna informacija

Spletna stran uporablja piškotke z namenom zagotavljanja funkcionalnosti in boljše uporabniške izkušnje spletnega mesta. Z uporabo spletnega mesta soglašate z uporabo piškotkov.