Skoči na vsebino

Naša prva mazda - M6 karavan CD140 2.0 diesel, l. 2009

Ustvari kratki URL


Priporočeno sporočilo

Napisano

Pozdravljeni!

 

Odprl sem novo temo, ker kljub večdnevnemu branju foruma, imam še vedno nekaj vprašanj/dilem.

Pred dnevi smo kupili Mazdo 6 karavan, 2.0 diesel z 140 konji in 162000 km (mislim, da so realni).

V prihodnjih tednih/mesecih jo hočem pripraviti na naslednjih 100000km.

 

Za začetek sem naročil original mazdino olje Mazda Original Oil Ultra DPF 5W-30, oljni in zračni filter.

Ob menjavi imam namen sneti še karter, in pregledati/očistiti sito na oljni črpalki. Nabaviti še moram tesnilno maso.

Hotel sem naročiti še naftni filter, ampak je filter tako daleč pri požarni steni, za motorjem, da še zaenkrat

ne upam sam začeti menjave.

 

Sedaj pa imam nekaj vprašanj:

1. Zakaj ne morem na nobeno stran z originalnimi mazdinimi deli (npr.: https://www.mazda-parts.com/) in kataloškimi,

ampak mi napiše "403 Forbidden"? Iščem nekaj podobnega kot je "bmwfans" za bmwje recimo.

2. Kako veš, da se izvaja regeneracija DPF filtra?

3. Ali je treba narediti kakšen reset, ko bom zamenjal olje?

4. Pri vseh navodilih piše, da naj se sname minus klema iz akumulatorja. Ali bom po odklopu akumulatorja  potreboval kakšno kodo za radio (CD)?

5. Poln forum je opozoril, da je potrebno menjat podložke pri šobah. Ali je to prezahtevno za hobi "mehanika"?

6. Motor 2.2 ima ketno, moj 2.0 pa jermen?

7. Je v Pomurju ali Štajerskem tudi kakšen mehanik - "doktor" za mazde?

8. Avto Pelko ima tudi nadomestni avto?

 

Hvala za pomoč.

 

 

Napisano

1.) 


2.)O DPFju imas na forumu ogromno napisanega, ampak opazis pa tako, da se se poraba malenkost dvigne in prav tako tudi obrati. Najboljsa vrjanta bi bila pa preko obd scannerja oz. se boljsa vrjanta da imas aftermarket android radio pri katerem imas lahko konstantno obd vmesnik povezan in lahko kadar koli dostopas do live data.

 

3.) Kolikor vem je pri dizlu potreben reset intervala. Lahko ga resetiras z obdjem oz. tudi rocno ce se ne motim. Youtube sigurno ve.

 

4.) Radio nima pin kode.

 

5.) osebno mislim, da ni prezahtevno za hobi mehanika, ampak bi na tvojemu mestu vsaj prvic peljal k mehaniku, da bi na lastne oci videl kako pa kaj. Naslednjic pa lahko ze sam probas. Konec koncev pa to ni ravno drag poseg.

 

6.) CD 140 ima pravtako ketno

 

8.) S Simonom se lahko zmenis za nadomestni avto 

Napisano

Popravek - CD 2.0 motor ima jermen, ki se ga menja na 120.000km.

  • Všeč 2
  • Hvala 1

33112_1.png

Napisano

EPC ima tukaj eden morda bo pokril tudi tvoj model  

 

 

Če si že kdaj šraufal, se tudi podložk lahko lotiš sam lepo počasi, malo več moraš odstraniti kot pri karterju.

 

Je pa Aless iz prekmurja in ti lahko morda kaj svetuje.

Za vse vaše ideje urejanja okolice   www.gabioni.si

 

post-24-0-89526200-1520847770_thumb.png

 

 

  34419_1.png  33631_1.png 34319_1.png

Napisano
55 minutes ago, mazdaman said:

EPC ima tukaj eden morda bo pokril tudi tvoj model  

 

 

Če si že kdaj šraufal, se tudi podložk lahko lotiš sam lepo počasi, malo več moraš odstraniti kot pri karterju.

 

Je pa Aless iz prekmurja in ti lahko morda kaj svetuje.

 

Razen, če ni kak tak primer kot sm ga mel na svoji Mazdi 3 1.6 CD110, ko je šobe tak zapacalo, da sm jih komaj ven dobil 🙄

Napisano

Ja če ti šoba ne gre lepo ven si že prepozen in daj raje nekomu delati ki in orodje in znanje. Lahko jo namreč zlomiš potem te pa pride 200-300 € da ti vzamejo zvrtajo ven pa še novo šobo rabiš. 

Če pa jih vzameš ven ko še tesnila niso suščala pa ni težav.

Za vse vaše ideje urejanja okolice   www.gabioni.si

 

post-24-0-89526200-1520847770_thumb.png

 

 

  34419_1.png  33631_1.png 34319_1.png

Napisano

Pri moji stari 6-ki so šle zelo težko ven. Še mehanik se je zafrkaval kar fajn  z njimi. 

Jaz se tega ne bi lotil sam. 😬

 

 

Napisano
30 minutes ago, mazdaman said:

Ja če ti šoba ne gre lepo ven si že prepozen in daj raje nekomu delati ki in orodje in znanje. Lahko jo namreč zlomiš potem te pa pride 200-300 € da ti vzamejo zvrtajo ven pa še novo šobo rabiš. 

Če pa jih vzameš ven ko še tesnila niso suščala pa ni težav.

 

ampak mi je nekako pol ratalo, malo namastil pustil par urc pa je nekako šlo

Napisano

Hvala vsem.

Danes sem še nabavil tesnilno maso za karter, za vikend pa akcija, upam, da ni karter preveč "zapečen" in ga bom lahko snel.

V novi oljni filter, preden ga namestim, naj sploh nalivam kaj olja, glede na to da je v horizontalnem položaju?

 

Danes sem si še ogledoval naftni filter in se počasi opogumljam, da bi tudi to šlo menjat, da bo dovolj prostora.

 

Z podložkami šob, pa bom še zaenkrat počakal.

 

 

Napisano

Če podložke še niso bile zamenjane, bi jaz najprej podložke rihtal. Najmanjši strošek ki naredi največ škode. 

Napisano

2. Ko izvaja regeneracijo najlažje vidiš na trenutni porabi ko spustiš gas ti bo kazalo trenutno porabo 0,5-1,0L, če regeneracije ne dela kaže porabo 0,0L.

3. Ko menjaš olje je potrebno resetirat interval. Če si iz Prekmurja ti lahko jaz z OBDjem resetiram. 

4. Radijo nima kode

5. Menjava podložk ni težka, malo pazljivosti pa je le potrebno. Problem je lahko edino če je šoba tako zapečena da ne gre ven, takrat je fajn če imaš pripravo za izvleko šob. 

6. Motor 2.0 ima jermen

7. Za Prekmurje ti lahko dam kontakt od mojga sošolca, ki je delal na Mazdi. 

Glede naftnega filtra pa ni težko menjat, malo spretnosti pa gre. Če si iz Prekmurja ti lahko pomagam. 

V oljni filter ni potrebno nalivat olja. Edino gumico na filtru namaži malo z oljem. 

V naftni filter pa nalij malo nafte, da ne vergla dolgo. 

  • Všeč 1
  • Hvala 1

2008 Mazda 6

2004 Mazda 3

Napisano

Interval sem mislim resetirat po tem postopku:

"How to reset after an oil change
1. Ignition to position on.
2. Connect the pin in the red circle to earth (chassis).
3. Press the accelerator to the floor and realese 5 times.
4.
 The glow plug light flashes 5 times when resetting is complete.
5. Ignition to position off.
6. Remove the wire between the connector and chassis."

Čeprav mi še vedno ni jasno, kako sploh veš, da ga je treba resetirat in kaj bi bilo če tega ne storiš.

 

Hvala, če bom potreboval pomoč, te bom kontaktiral. Za kontakt sošolca, pa ti napišem ZS.

Napisano

So za tvoj avto in kakor vem nekih ponaredkov ni, je to taprava zadeva.

33112_1.png

Napisano

@Chelemicokaj ti je Boštjan prevero s testerjem šobe ali zakaj bi menjal?

Drgač pa šobe ko bo menjaval podložke naj pogleda številko katere šobe so. Ker v teh 2.0 dizlih v 2.gen so vgrajevali rf7j13h50 in rf8g13h50 šobe, in če boš menjal samo eno mo biti istih številk. Se pravi morajo biti vse rf7j13h50 ali vse rf8g13h50. 

2008 Mazda 6

2004 Mazda 3

Napisano

Ne ni še nič preverjal s testerjem, samo v naprej razmišljam, v primeru, da katera na bo šla ven, pa se bo pol na silo ven dajala, pa se uniči. Hvala za opozorilo.

Napisano

Šobe so zunaj, nobena ni spuščala, sito skoraj čisto. :) Mogoče pa si bo mazdica zaslužla svojo temo-predstavitev.

Napisano
Pravkar je Chelemico napisal:

Šobe so zunaj, nobena ni spuščala, sito skoraj čisto. :) Mogoče pa si bo mazdica zaslužla svojo temo-predstavitev.

Predstavitev obvezno. Zdaj zrihtaš potem se pa priključiš majskemu testu porabe 🙂

Napisano

Se bom potrudil z predstavitvijo. O porabi pa ne bi :), ker sem zaenkrat kar malo razočaran, BC kaže 7,5 l, pa to ni mestna vožnja, niti priganjanja ni blo, ker nisem bil ziher, kakšno je olje.

Pridružite se pogovoru

Objavljaš lahko sedaj in se registriraš pozneje. Če imaš račun, se lahko prijaviš, če želiš objavljati s svojim računom.

Gost
Odgovori na to sporočilo...

×   Prilepljeno kot obogateno besedilo.   Prilepi raje kot enostavno besedilo

  Only 75 emoji are allowed.

×   Vaša povezava je bila samodejno vdelana.   Namesto tega raje prikaži samo kot povezavo

×   Tvoje predhodno sporočilo je bilo obnovljeno.   Izbriši besedilo iz urejevalnika

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Nalagam...
  • Zadnja sporočila

    • Sam sem bil s tako Lidl/Hofer zadovoljen. Sposojal sem si jo od družine.   Na to sem se odločil, da želim easy pull in takšno, ki dvigne avto na spredaj in zadaj hkrati (samo na sprednjem delu dvigneš). Ker mi jo je težko nosit, sem si vzel ALU varianto. Tako da sem končal na tej: Winntec 2T ALU   i20n dvigne vsaka na bok, tudi poceni dvigalka: Pri Fordu je že višje. Pri avtih ki nimajo športnega vzmetenja, pa tamale nimajo dovolj raztega.
    • Ne, ni bil to moj predlog.   Moj predlog je bil, da se peljete tja in nazaj brez dramatiziranja. EV lahko voziš do 0 %, zdaj dokler je nov, gre verjetno tudi nekaj deset km še tudi takrat, ko je že napisal 0 km dosega. Pa pssst, nisem ti/vam jaz tega povedal.   Moj drugi predlog je pa bil, da - če vas je že tako strah - naredite 5-minutno (lahko tudi 3-minutno) pavzo na polnilnici ob avtocesti. Če vas je že tako strah polnjenja, vam pa ne bo krona z glave padla, če se peljete 120 km/h po avtocesti. V tem primeru zanesljivo pridete tja in nazaj ... Ni tako huda žrtev. Časovno bo tam-tam ...   Pa taki dedci ...   Jaz sem sredi zime (dobesedno) naredil 833 km s Smartom s severa Nemčije ... Pa da vi ne bi mogli do Gornje Radgone in nazaj priti. Omejitve so samo v glavah.
    • Ne, smo pa uporabniki tega avta in vemo kaj zmore in česa ne. Nazadnje v lepem vremenu Lj-Brežice in nazaj vse po predpisih, idealne temperature, da še klima ni rabila delat. Trije deci pa okol 150kg robe. Štartali s 100% v Lj in nazaj prišli z 18%.   Polni se na max na 100kW, če imaš tako polnilnico in si ne deliš moči s še tremi mandeljci, ki ravno takrat polnijo. V 5 minutah kot navajaš, če gre vse idealno, napolniš le za kakih 30 - 40km. Da ne bo šlo na knap je 20 minut minimum polnjenja.   Pa zakaj koji kurac se moram z avtom ukvarjat in kje bom ta jajca polnil... mam drugih zadev zadost za razmišljat ne pa da me še EV dodatno v stres spravlja. 
    • A res pa kilometer in pol hodit v eno smer pa pol nazaj. Dej ga seklat. Pa avto mora bit zraven, ker je oprema notri in ne vemo kaj bomo rabili. In zdaj bi po tvoje morali kot debili prpeljat na lokacijo, dat vse potrebne in nepotrebne stvari ven iz avta, ker ne vemo kaj se bo rabilo. Pol naj gre pa en pač poiskat polnilnico avto prklopit pa peš nazaj in pol na konc še enkrat it iskat. Pa kolk je to butasto, da ti pamet stane. Jebemu a mora avto men služit al jaz avtu?    Dela imamo pa za cca 5 ur, narejeno mora bit pa v štirih urah. 
  • Kdo je trenutno prisoten (Poglej celoten seznam)

×
×
  • Ustvari novo...

Pomembna informacija

Spletna stran uporablja piškotke z namenom zagotavljanja funkcionalnosti in boljše uporabniške izkušnje spletnega mesta. Z uporabo spletnega mesta soglašate z uporabo piškotkov.