Skoči na vsebino

Priporočeno sporočilo

Napisano

Pozdravljeni,

 

Moja mazdaratti 6 CD175 ima zanimivo hibo, ki pa bi se je mogoče rad rešil.

 

Po dolgi vožnji z enakomerno hitrostjo (AC), približno 1x na 1000km javi napako SBS/SCBS malfunction, armaturka se prižge kot novoletna smrečica, tempomat neha delovati, avto izgubi 70% moči in avtomatski menjalnik začne cukati.

 

Se je mogoče komu že zgodilo kaj podobnega, je dal popravit?

Napisano

Hja, tukaj je lahko marsikaj, preberi malo tukaj:

WWW.MAZDAFORUM.COM

Mazda CX-5 - Smart City Brake Malfunction - New 2016 CX-5 - Haven't had any luck with dealer service department yet (though they are trying)...

 

Za začetek bi jaz najprej pobrskal po napakah, če je kaj koristnega. Meni se je to nekajkrat zgodilo ,ko je bila megla, oz sonce zelo zelo nizko. Sicer ne. Sem pa bral od tega, da so bile neke težave s kamerami (pregrevanje), do v tej temi zgoraj senzorja pritiska gum očitno, do raznih senzorjev..

  • 1 leto kasneje...
Napisano

Danes sem imel tudi jaz čisto isti problem, sicer v mestu. Pomaga edino izklop avtomobila in ponovni zagon.

Mazda6, 2016, CD150, avtomatski menjalnik.

 

Si mogoče uspel rešiti zadevo?

Napisano

Mogoče se sliši čudno, ampak to je (seveda odvisno od bolj podrobne napake v računalniku) pomenilo tudi "čiščenje sesalnih kolektorjev".

Napisano
pred 3 urami je kacnje napisal:

Mogoče se sliši čudno, ampak to je (seveda odvisno od bolj podrobne napake v računalniku) pomenilo tudi "čiščenje sesalnih kolektorjev".

 

res je, odkar sem sam to nardil mam mir :)

  • 2 meseca kasneje...
Napisano

Zdravo vsem,

 

Nov na forumu. Ponosen lastnik mazde6 (CD150, 2015).

 

V zadnjih mesecih se mi je 2x pojavila sledeča zadeva - med vožnjo po avtocesti mi je "iz nule" hkrati vrglo ven ti dve napaki

Danes sem tudi občutil, da je DSC dejasnko res "crknil" med vožnjo (pri 130 km/h na avtocesti, fun fun fun :))

image.png.8a11414c1fbcbd4151f9025c37745ef1.png

 

Po izklopu in ponovnem vklopu avta sta napaki izginili.

 

Ima kdo kakšno idejo kaj bi to bilo in kako to odpraviti? 

 

Ima pa mazdica še druge bombončke o katerih vas bom pa še povrpašal... :)

 

Hvala

Napisano

Kaj ti pa naprej napise, ko izberes recimo “DSC malfunction”?

 

pred 3 minutami je Peter Šil napisal:

Danes sem tudi občutil, da je DSC dejasnko res "crknil" med vožnjo (pri 130 km/h na avtocesti, fun fun fun :))


Kako tocno se je to odrazalo med voznjo?

lp

Thomas

image.png
              mazda CX-60 PHEV327 AWD AT Homura

Poraba (bencin)                        Poraba (elektrika)

Mazda CX-60 Startup animation2.gif

 

Napisano (urejeno)

A ne napiše to če maš zamagljeno oz zarosen senzor na sprednji šip? Al am jst zamešal.

Popravljeno od TiEn

 

Voznik premium vozila, na premium pnevmatikah ter voznik premium kolesa na premium pnevmatikah.

 

  • Jest je spremenil naslov v Mazda 6 2016, SBS/SCBS malfunction
Napisano

SCBS načeloma vrže kdaj zjutraj, ko je veliko vlage ali pa zamrznjeno steklo. Načeloma se zadeva po nekaj minutah zrihta. Če se slučajno ne je lahko res odpoved.

Napisano (urejeno)
9 minutes ago, Jest said:

Kaj ti pa naprej napise, ko izberes recimo “DSC malfunction”?

 


Kako tocno se je to odrazalo med voznjo?

Zgodilo se je zgodaj zjutraj (zavest še ni bila 100%) ravno, ko sem prehiteval in sem opazil opozorilo - najprej rahlo popustil gas in ko sem nazaj "pohodil" sem imel občutek, kot da bi sprednja kolesa malo zdrsnila... preventivno sem se ustavil na prvem SOS in "resetiral" avto...nato ni bilo več težav.

Piše pa, da naj preljem avto na mazdin servis :D

5 minutes ago, Gregster said:

SCBS načeloma vrže kdaj zjutraj, ko je veliko vlage ali pa zamrznjeno steklo. Načeloma se zadeva po nekaj minutah zrihta. Če se slučajno ne je lahko res odpoved.

 

 

Ja to vrjamem. Za BSM mi recimo kdaj vrže napako poleti, ko se vozim po prašnih cestah :)

Ta SCBS me sam po sebi niti ne skrbi...bolj me DSC in to da oboje hkrati vrže ven.

Popravljeno od Peter Šil
Napisano

Jaz bi čimprej šel na servis sploh sedaj ko so ceste ponekod poledenele in spolzek, da vidiš pri čem si.... 🤔

Drugače pa meni na števcih posveti ko se je med vožnjo aktiviral in čez čas ugasne, na ekranu pa ga zabeleži kot vsa ostala opozorila kot so poledica, abs, asr tudi 1000 kil.do servisa. V teh primerih ni nič narobe👍

Napisano (urejeno)
10 minutes ago, Bini said:

Jaz bi čimprej šel na servis sploh sedaj ko so ceste ponekod poledenele in spolzek, da vidiš pri čem si.... 🤔

Drugače pa meni na števcih posveti ko se je med vožnjo aktiviral in čez čas ugasne, na ekranu pa ga zabeleži kot vsa ostala opozorila kot so poledica, abs, asr tudi 1000 kil.do servisa. V teh primerih ni nič narobe👍

Ja, v vsakem primeru imam namen jit kmalu na servis - bo potrebno menjati olje počasi. Hvala.

Na števcih ni izginila lučka dokler avta nisem izklopil. Upam, da so to samo kašni elektronski škrati, ki se pojavijo pri nizkih temperaturah oz. nekaj v tem stilu... 

Popravljeno od Peter Šil
Napisano
pred 1 uro je Nejc1986 napisal:

Dvomim da so ti dejansko zdrsnila kolesa na AC ko si stopil po gasu pri 130kmh. 

Odvisno od količine navora, gum in podlage:bravo:

N7rRRL1.jpg

Napisano
pred 4 urami je Peter Šil napisal:

Zdravo vsem,

 

Nov na forumu. Ponosen lastnik mazde6 (CD150, 2015).

 

V zadnjih mesecih se mi je 2x pojavila sledeča zadeva - med vožnjo po avtocesti mi je "iz nule" hkrati vrglo ven ti dve napaki

Danes sem tudi občutil, da je DSC dejasnko res "crknil" med vožnjo (pri 130 km/h na avtocesti, fun fun fun :))

image.png.8a11414c1fbcbd4151f9025c37745ef1.png

 

Po izklopu in ponovnem vklopu avta sta napaki izginili.

 

Ima kdo kakšno idejo kaj bi to bilo in kako to odpraviti? 

 

Ima pa mazdica še druge bombončke o katerih vas bom pa še povrpašal... :)

 

Hvala

SCBS in DSC je tudi meni enkrat na prašni cesti vrglo vn, seveda sem zapaničaril kot hudič. Pa tudi tako kot praviš, je držalo toliko časa dokler nisem vgasnil auta. Mislim, da ta SCBS dela preko kamere na sprednji šipi, tako da zbriši šipo, mogoče je kakšna packa kje. Če se ti ponovi večkrat pa pelji na pooblaščenca v preverjanje.

Napisano

Meni je enkrat pozimi, ko je snežilo tudi to napisalo. Nisem pa opazil nobenega drugačnega delovanja avta. 

Ustavil sem se na prvi črpalki, tankal, štartal avto in nikoli več se ni pojavilo. Aja, na črpalki sem tudi jaz obrisal šipo z toplo vodo. Med tem časom je prenehalo snežiti. 

 

 

Napisano

Meni se je to zgodilo par dni nazaj, ampak vedno napiše tudi vzrok. Zadnjič je pisalo defog, včasih piše adverse conditions..,nikoli pa še ni za brez veze če tako rečem.

Napisano
pred 2 urama je FuManchu napisal:

Odvisno od količine navora, gum in podlage:bravo:

Aja,šele zdaj videl da je dizel . 😈

Napisano

Smart City Brake Control… po domace povedano, je to zaviranje v sili…

 

Glede na to, da prikazuje napako za oboje (DSC in SCBS) je verjetno problem v kameri na vetrobranskem steklu… kot je ze napisano… (zapacana sipa, sneg, zaroseno,…)…

lp

Thomas

image.png
              mazda CX-60 PHEV327 AWD AT Homura

Poraba (bencin)                        Poraba (elektrika)

Mazda CX-60 Startup animation2.gif

 

Napisano

Si imel mogoce pred sabo sonce? Ob doloceni visini sonca in voznji proti soncu zaslepi kamero, napaka ostane do ponovnega zagona ko se sistem stestira in umeri, torej pri ponovnem zagonu. Za mrtvi kot tudi lahko vrze opozorilo ce je zelo umazan na levi in desni bocni strani zadnji blatnik

Napisano

Meni je zadnič vrglo ven lučko za mrtvi kot. Isto zaradi umazanih senzorjev. Ko sem avto očistil( oz.so ga na servisu, ker sem se ravno peljal na redni servis) se je lučka ugasnila. Zgodilo se je pa prvič.

Pravkar je Gregster napisal:

Meni je zadnič vrglo ven lučko za mrtvi kot. Isto zaradi umazanih senzorjev. Ko sem avto očistil( oz.so ga na servisu, ker sem se ravno peljal na redni servis) se je lučka ugasnila. Zgodilo se je pa prvič.

Mazda mora biti vedno čista, da vse dela kot mora😀

Napisano
pred 14 minutami je Gregster napisal:

Meni je zadnič vrglo ven lučko za mrtvi kot. Isto zaradi umazanih senzorjev. Ko sem avto očistil( oz.so ga na servisu, ker sem se ravno peljal na redni servis) se je lučka ugasnila. Zgodilo se je pa prvič.

Mazda mora biti vedno čista, da vse dela kot mora😀

Dubu slikco

20211214_133048.jpg

Pridružite se pogovoru

Objavljaš lahko sedaj in se registriraš pozneje. Če imaš račun, se lahko prijaviš, če želiš objavljati s svojim računom.

Gost
Odgovori na to sporočilo...

×   Prilepljeno kot obogateno besedilo.   Prilepi raje kot enostavno besedilo

  Only 75 emoji are allowed.

×   Vaša povezava je bila samodejno vdelana.   Namesto tega raje prikaži samo kot povezavo

×   Tvoje predhodno sporočilo je bilo obnovljeno.   Izbriši besedilo iz urejevalnika

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Nalagam...

  • Zadnja sporočila

    • Ne bi rekel, da sem eden redkih. Forumi pravijo drugače...    Ena od mnogih tem glede ogledal... https://www.cx30talk.com/threads/electric-folding-mirror-fault.4201/?utm_source=google&utm_medium=organic   Bomo porihtali. Oziroma bodo  menjali na servisu. Pol pa bom videl kako naprej.  Med drugim sem tudi Hondo Civic gledal ja... Mogoče zamenjam enkrat. Je pa draga... 
    • Končno dobil en dober pir na plaži ... Vergina Red.  
    • Še nič spravlam se pa v nakup komplet bremz. Bom najvrjetneje probal EBC ker sem našel neko "športno" stran, ki mi komplet yellow stuff in diske proda za 560€. Če grem pa na autodoc za ATE me pride pa 350€ tk da še kolebam
    • Babica se z ogromno torbo odpravi na Novo Ljubljansko banko. Pristopi k okencu: - "Rada bi odprla račun pri vas." -  "Seveda gospa rade volje, kakšen bo pa vas prvi polog?" - "Položila bi osemindvajset milijonov evrov." - "Tako veliko, ja, kje imate pa ves ta denar?" - "Drago dekletce, tule pri sebi v tej torbi." - "Ja gospa pa veste, da se taka vsota denarja ne nosi v torbi. Za račun vas bo pa sprejel naš direktor, saj so taka pravila naše banke pri tako velikih pologih na račun." Babica nima nič proti in direktor jo sprejme v svoji pisarni. Pijeta kavico in se pogovarjata, na koncu pa si direktor dovoli vprašanje: - "Vas lahko za konec vprašam še nekaj sicer zelo diskretnega, ne smete mi zameriti, vendar me zanima, kako ste prišli do toliko denarja?" - "Eh, kako, enostavno - s stavami." - "Je to mogoče! S kakšnimi stavami pa, če smem vprašati?" - "Ja s kakšnimi stavami le, s čisto običajnimi stavami!" - "Nemogoče!" - "Lahko vam dokažem, a greva midva kaj stavit?" - "Ja kaj pa bi sla midva lahko stavit?" - "Recimo, staviva, da imate vi, gospod direktor, kockasta jajca." - "Kako prosim, kako, kockasta jajca! Jaz vendar nimam kockastih jajc! Kakšna stava pa je to! Moja jajca so čisto lepo okrogla!" - "No, vidite, potem ni nobenega razloga, da ne bi stavili z menoj, za, reciva, tisoč evrov, da imate kockasta jajca!" - "Velja, pa staviva!" - "Velja, jutri ob dvanajstih prideva skupaj z mojim odvetnikom in preveriva, kakšna so vaša jajca!" Babica odide, direktor pa ni mogel več delati, saj se je cel dan in še cel večer ogledoval in otipaval po jajcih. Vendarle pa so bila naslednji dan jajca še vedno okrogla, zato se ves vesel napoti v banko. Nestrpno čaka na dvanajsto uro, se ves čas otipava, ogleduje, vendar so jajca nedvomno okrogla. Napoči dvanajsta ura in na vratih potrka babica s svojim odvetnikom. Direktor: - "Gospa, tole stavo ste nedvomno izgubili, sedaj so moja jajca definitivno okrogla in ne kockasta." - "Bomo videli, bomo videli, v to se želim osebno prepričati, če nimate nič proti se, prosim, slecite." - "Ni nobenega problema." Direktor se sleče, babica pa mu v roki otipava in pregleduje jajca, ter jih drži. V tistem pa direktor vpraša: - "Čudno gospa, ne vem, zakaj se vaš odvetnik tolče z glavo v zid?" - "Ja to je pa, sinko, zato, ker sem z njim včeraj stavila za deset tisoč evrov, da bom danes točno opoldne držala za jajca direktorja Nove Ljubljanske banke..."
    • S kolegi smo jo gledal po spustu z Rombona in nismo bil dovolj korajžni, pa tudi nismo neke ultralahke kategorije in bi bili lahko hitro glavni akterji v črni kroniki, heh
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembna informacija

Spletna stran uporablja piškotke z namenom zagotavljanja funkcionalnosti in boljše uporabniške izkušnje spletnega mesta. Z uporabo spletnega mesta soglašate z uporabo piškotkov.