Skoči na vsebino

Priporočeno sporočilo

Napisano

Pozdravljeni. 

Sem se odlocil za nakup Mazde6 2.2.d 150ks...nimam se nobenih izkusenj z Mazdo. Mogoce ,vase mnenje,prednosti...slabosti...na kaj je treba bit previden pri nakupu?

Vem,nekaj sem ze prebral,eni strogo zagovarjajo bencinca,pri dizlu da je treba pazit na dpf filter....

Se kopija linka za katero sem se odlocil.

Hvalezen bi bil za vsako mnenje,nasvet. 

Hvala

 

https://www.willhaben.at/iad/gebrauchtwagen/d/auto/mazda-mazda6-2-2-cd-aut-standheizung-558157926/

Napisano

Videti je lepa. Meni edino ni všeč vlečna kljuka, saj to pomeni, da je avto vlekel prikolico ...

Če nimaš veliko mestnih voženj, z dizlom ne bi smelo biti večjih težav.

Napisano

 

Meni osebno je vlečna kljuka plus. Se pravi, da bog ne daj kupiti avto z vlečno kljuko. 

Napisano (urejeno)
pred 2 urama je SpEkTr napisal:

DPF filter je še najmanj. Podložke injektorjev, injektorji, veriga..

Na katerem servisu oz pri katerih kilometrih bi se moralo to preverjat? Se mi zdi ,da pri teh kilometrih se ne bi smelo bit problemov ampak sej pravim,izkusenj glede mazd nimam.

Drugace pa vecinoma avtocesta,recimo da je mestne voznje vec kot pol manj kot avtoceste.

Popravljeno od Luka_
Napisano (urejeno)

Pri Mazda dizlu moraš imeti srečo, veliko sreče, pazljivost pomaga le delno, ker gre lahko veliko stvari narobe, stroški pa so v primeru težav zelo visoki. 

Sem šel čez celo zgodbo, od Mazde 6 CD 175, G165, G194. Slednja je res pravi avto, za bencinski motor skoraj ne veš, da obstaja. 

 

Če kupuješ dizla predvsem zaradi pričakovene nižje porabe-stroškov, verjetno ne bo računice. Drugo je, če želiš dober navor, ki je pri dizlih res prednost. 

Popravljeno od Janez007
  • Všeč 2
  • Hvala 1
  • Ni všeč 1
Napisano
pred 4 urami je dvorjan napisal:

 Meni edino ni všeč vlečna kljuka, saj to pomeni, da je avto vlekel prikolico ...

 

Ni nujno, lahko je pa prevazal le kolesa 🙂

  • Všeč 3
  • Ljubim 1
Napisano
pred 53 minutami je Deeyan napisal:

 

Ni nujno, lahko je pa prevazal le kolesa 🙂

Sm tud js to tuhtu :). Lahko se pa še zmer vpraša kaj so vlekli. Da ne bo potem ugotovljeno da so vlekli konjske al pa prikolice za avte :)

Napisano

Če kupuješ CD150/175:

- servisi na max 15kkm

- zamenjane podložke injektorjev in pregledani injektorji

- letnik po 2016 zaradi možnih težav z odmično

 

Čim fali en servis - vzami raje drugega. Če ima malo km ali pa se boš ti z njim vozil po 10km na dan…kupi raje bencinarja, ker ne bo težav.

  • Všeč 3
  • Ljubim 1
Napisano
pred 14 minutami je NevLado napisal:

Če kupuješ CD150/175:

- servisi na max 15kkm

- zamenjane podložke injektorjev in pregledani injektorji

- letnik po 2016 zaradi možnih težav z odmično

 

Čim fali en servis - vzami raje drugega. Če ima malo km ali pa se boš ti z njim vozil po 10km na dan…kupi raje bencinarja, ker ne bo težav.

Hvala

Napisano
 
Ni nujno, lahko je pa prevazal le kolesa
Točno tako. Sicer je pa vleka pk samo plus.. Takrat motor vsaj dela, in se zagreje ter prediha.
  • Všeč 1
  • Haha 2

Pridružite se pogovoru

Objavljaš lahko sedaj in se registriraš pozneje. Če imaš račun, se lahko prijaviš, če želiš objavljati s svojim računom.

Gost
Odgovori na to sporočilo...

×   Prilepljeno kot obogateno besedilo.   Prilepi raje kot enostavno besedilo

  Only 75 emoji are allowed.

×   Vaša povezava je bila samodejno vdelana.   Namesto tega raje prikaži samo kot povezavo

×   Tvoje predhodno sporočilo je bilo obnovljeno.   Izbriši besedilo iz urejevalnika

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Nalagam...
  • Zadnja sporočila

    • Na temo vetrnic smo mislim da tud edina zavrta država v EU, če ne svetu....hrvatje so nas povozil, španci, nemci, avstrijci....brez besed.   Mi pa imamo 1 za vzorec, vsaka nadanja je pa samo vir korupcije....to smo mi
    • @jures sem moral počasi prebrat, da ne bi zgrešil bistva... ja tako je, res je... men je smešno kot je recimo vzdevek politkolesarji (ta je res izviren in bravo tistemu, ki si ga je izmislil).    Fantje, dejte se zresnit pa ne se sekirat zarad politikov... ti sami dobro vejo, da ko greš v politiko moraš imet prekleto trdo kožo. Kdor tega ne zmore naj pusti politiko pri miru in naj raje sadi rožice, ter meditira v miru.
    • Ti kar komentiraj... naj te ne bo sram. Ampak si občutljiv kot snežinkica, ko tvojega idola trolamo.   U ja pozabil Tomaž Majer (to je psevdonim, ki si ga je sam dal, kot recimo Koštomaj pa Majnik) takrat, k je imenoval volilce Jankoviča za neizobražene trenirkarje, ki govorijo Srbsko in imajo na rokah napisano številko, koga morajo volit. Sej veš pomanjkanje kojones pol so pa psevdonimi na vrsti.   pa še kakšnega: - januzel - kaplar - puklasta pokveka   ok, bo dost za danes. Glede na to, da si JJ lahko privošči žaljenje vseh od prostitutk, trenirkarjev, leve falange, mislim, da imamo vso pravico ga trolat nazaj. Nekdo je nekoč začel, zdej je pa jok in stok, ko dobiva nazaj z obrestmi. Goloba se tud žali pa kaj... men so smešni vzdevki pa v njih ne vidim nobene drame... a ja, mogoče zato, ker Goloba ne idoliziram in napad nanj ne dojem kot napad nase?  
    • Če prav razumem desni na žaljivke svojega tabora odgovarjajo z žaljivkam levega tabora. Levi tabor pa se na prejete žaljivke levega tabora brani z žaljivkami na račun desnega....   To je ko v času hladnje vojne na Kubi...samo da zmerjanje nadomešča rakete na papirju   Evo Trump ma edinstveno priložnost za nobelovo nagrado za mir.
    • A je treba kaj komentirati? Ne morem verjeti🧐
  • Kdo je trenutno prisoten (Poglej celoten seznam)

    • Ni prijavljenih registriranih uporabnikov
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembna informacija

Spletna stran uporablja piškotke z namenom zagotavljanja funkcionalnosti in boljše uporabniške izkušnje spletnega mesta. Z uporabo spletnega mesta soglašate z uporabo piškotkov.