Skoči na vsebino

Mazda CX-30

Ustvari kratki URL


Priporočeno sporočilo

Napisano

Hotel sem imeti baby dinozavra. 😅

Nima vsak... 😛

 

Res je cena igrala vlogo.

30K je bila zgornja meja, še bolje veliko manj.

X186 bi skupaj z vlečno kljuko prišel 31,3K , preveč za mene.

 

Pa nekdo je naredil izračun, da se 2K razlike v ceni povrne pri cca 170K km, če se prav spomnim. 20 let za mene...

 

Sicer ni ravno primerljivo, ampak Captur z nekaj manj opreme bi stal 25K.

 

 

Napisano
Pred eno uro je GregorV napisal:

Še to.

 

Velika večina vožnje bo mestna vožnja. Recimo 70-80%. In za to res ne potrebujem 186 konjičkov.

Aha. Potem pa mi je jasna izbira baby dinozavra. Upam, da je kraj, kjer živiš, večinoma ravninski.

 

 

Napisano
pred 5 urami je etcho napisal:

Saj meni tudi ni, ampak sem si zaželel premijsko se zapeljat v penzijo. 😁

Hoho, potem nas je pa kar nekaj, ki se okrog penzije vrtimo..... :danzoman:

Napisano
pred 1 minuto je Bini napisal:

Gdaj pa gre kdo..... :whatever: 😉

1.aprila letos. 😊

 

 

Napisano
pred 11 urami je GregorV napisal:

Še to.

 

Velika večina vožnje bo mestna vožnja. Recimo 70-80%. In za to res ne potrebujem 186 konjičkov.

Bi ti pa še kako prav prišel avtomatski menjalnik ...

  • Všeč 1
  • Zmeden 1
Napisano
pred 10 urami je Alex napisal:

Aha. Potem pa mi je jasna izbira baby dinozavra. Upam, da je kraj, kjer živiš, večinoma ravninski.

 

Dravsko polje, kar ravno. 😄

pred 1 minuto je dvorjan napisal:

Bi ti pa še kako prav prišel avtomatski menjalnik ...

 

No go.

Sem že nazaj napisal, da bo avto občasno vozila tudi oseba, ki noče niti slišati o avtomatiku, kaj šele voziti tak avto. 😁

 

 

  • Všeč 2
  • Ljubim 1
Napisano (urejeno)

Naš mlajši voznik sedaj 2 tedna vozi CX-30 G140 AT in je navdušen. Moti ga edino, da se ne da trajno nastaviti:

- izklopiti piskanja ob prekoračitvi hitrosti,

- izklopiti i-stop-a in 

- vklopiti AutoHold

 

@miha20, se to že da kako drugače?

 

 

pred 1 uro je Bini napisal:

Gdaj pa gre kdo..... :whatever: 😉

 

... čez 10 let ...

Popravljeno od Janez007
  • Všeč 1
  • Haha 1
Napisano

Jaz sem v testnem avtu imel samo lane assist, pa še ta ni bil pretirano nadležen

Ostalo se vse da urediti, predvidevam.

Bo kdo napisal, ki že ima avto.

 

Moj bo naslednji teden na voljo. 😀

Napisano

Kako de pa vklopi ali izklopi autohold? 

Meni na 13 letniku dela avtomatsko, pa imam ročni menjalnik. 

Napisano

Te stvari so pri Mazdi res malo moteče. Če bi lahko vsaj preko OBD-ja to uredil, bi bilo super. Kot se da enostavno pri VAG-u. Mazda pa ima vse kar dobro zaklenjeno dol.

Napisano
pred 1 uro je Alex napisal:

1.aprila letos. 😊

Za hec al zares, da ti ne bodo kaj zasrali....😂😉

Napisano
pred 40 minutami je Bini napisal:

Za hec al zares, da ti ne bodo kaj zasrali....😂😉

Zares. 😊

pred 1 uro je dvorjan napisal:

Bi ti pa še kako prav prišel avtomatski menjalnik ...

Še to. 🤔

 

 

Napisano
pred 21 minutami je Alex napisal:

Zares. 😊

Še to. 🤔

Jaz grem pa konec leta, če bo vse po sreči. Odvozim še kakih 80kkm, če bo Passat zdžal, ker ima že blizu 270kkm.....😁

Že tako sem leto čez 40.....:nevem:

Napisano (urejeno)

G140. Evo po narejenih 1000+ km, avto je top. Start, gumb za izklop zvočnih obozoril in gas. Ful se lepo pelje, na avtocesti in v "vrhniški klanec" brez problema 160 km/h. 

Kar se tu piše da avto ne gre so bedarije.

Še nikoli pa ni bilo na parkirišču toliko prošenj od znancev, ali lahko pogledam avto... kaj pa notri... 😃

Popravljeno od Magoče CX-30
Napisano
pred 32 minutami je Magoče CX-30 napisal:

G140. Evo po narejenih 1000+ km, avto je top. Start, gumb za izklop zvočnih obozoril in gas. Ful se lepo pelje, na avtocesti in v "vrhniški klanec" brez problema 160 km/h. 

Kar se tu piše da avto ne gre so bedarije.

Še nikoli pa ni bilo na parkirišču toliko prošenj od znancev, ali lahko pogledam avto... kaj pa notri... 😃

Dobro, 160 v vrhniški klanec ni neki presežek. Kaj pa poraba? 

 

 

Napisano
pred 58 minutami je Magoče CX-30 napisal:

G140. Evo po narejenih 1000+ km, avto je top. Start, gumb za izklop zvočnih obozoril in gas. Ful se lepo pelje, na avtocesti in v "vrhniški klanec" brez problema 160 km/h. 

Kar se tu piše da avto ne gre so bedarije.

Še nikoli pa ni bilo na parkirišču toliko prošenj od znancev, ali lahko pogledam avto... kaj pa notri... 😃

Verjamem, da si in da boš še dolgo zadovoljen, avto je bomba četudi ima G140 dinota not. 😉

Srečno vožnjo ti želim  :zoom-zoom:  👍

Napisano
Pred eno uro je Magoče CX-30 napisal:

G140. Evo po narejenih 1000+ km, avto je top. Start, gumb za izklop zvočnih obozoril in gas. Ful se lepo pelje, na avtocesti in v "vrhniški klanec" brez problema 160 km/h. 

Kar se tu piše da avto ne gre so bedarije.

Še nikoli pa ni bilo na parkirišču toliko prošenj od znancev, ali lahko pogledam avto... kaj pa notri... 😃

 

To pa se lepo sliši. Še dobro da sem vzel G140. 😀

  • Všeč 2
  • Haha 1
Napisano

Dva novejša testa...

 

6 dni star - G140

 

 

11 dni star - G140

 

 

😄

 

Sicer sta v nemščini samo si lahko nastavite angleške podnapise, YT samodejni prevod...

 

LP

 

Napisano

Imel si tako ali tako samo dve možnosti, ali vzameš doberega ali še boljšega..... :party0035:

Napisano

Glede na drugi posnetek in njuno še kar dinamično vožnjo se je videlo 7.8 na displeju. Mislim, da z nekaj prakse in utekanjem zna biti poraba kak liter manjša. 👍😉

Napisano
pred 3 urami je Magoče CX-30 napisal:

G140. Evo po narejenih 1000+ km, avto je top. Start, gumb za izklop zvočnih obozoril in gas. Ful se lepo pelje, na avtocesti in v "vrhniški klanec" brez problema 160 km/h. 

Kar se tu piše da avto ne gre so bedarije.

Še nikoli pa ni bilo na parkirišču toliko prošenj od znancev, ali lahko pogledam avto... kaj pa notri... 😃

Super, da si sam prišel do tega spoznanja. Na tem forumu najdeš svašta :)

 

Uživaj v avtu!

Napisano
pred 2 urama je Alex napisal:

Dobro, 160 v vrhniški klanec ni neki presežek. Kaj pa poraba? 

 

 

Ti gres gotovo tam 300 km/h ... in to z elektricnim biciklom :P ... 

  • Všeč 1
  • Haha 5

lp

Thomas

image.png
              mazda CX-60 PHEV327 AWD AT Homura

Poraba (bencin)                        Poraba (elektrika)

Mazda CX-60 Startup animation2.gif

 

Pridružite se pogovoru

Objavljaš lahko sedaj in se registriraš pozneje. Če imaš račun, se lahko prijaviš, če želiš objavljati s svojim računom.

Gost
Odgovori na to sporočilo...

×   Prilepljeno kot obogateno besedilo.   Prilepi raje kot enostavno besedilo

  Only 75 emoji are allowed.

×   Vaša povezava je bila samodejno vdelana.   Namesto tega raje prikaži samo kot povezavo

×   Tvoje predhodno sporočilo je bilo obnovljeno.   Izbriši besedilo iz urejevalnika

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Nalagam...

  • Zadnja sporočila

    • Pa dejte no, valda si @tommzy ne zmišljuje vsega, dobil je slab avto in to je to. Pač če vsem ostalim CX-30 delajo kot morajo še ne pomeni, da se ne da nardit slabega primerka. Tudi dino motorji niso nesmrtni, ne me spraševat kako vem     Kar se tiče klime ja, vse novodobne Mazde hladijo manj, baje da imajo kao bolj ekološko varianto plina, ki očitno ne hladi tolk al ka js vem. In večina, ki prihajaja na mazdo opaža isto. Js na svoji mam zmeraj na auto s temperaturo 20.5, le občasno, ko pridem v vroč avto dam manj, da dlje časa piha na polno in ko se shladi nazaj na 20.5 in konec. Barva, je lepa in krhka, obojega pač ne gre met, vsaj ne pri mazdi  
    • Two old ladies were outside their nursing home, having a smoke, when it started to rain. One of the ladies pulled out a condom, cut off the end and put it over her cigarette, and continued smoking. Lady 1: What’s that? Lady 2: A condom. This way my cigarette doesn’t get wet. Lady 1: Where did you get it? Lady 2: You can get them at any drugstore. The next day, Lady 1 hobbles herself into the local drugstore and announces to the pharmacist that she wants a box of condoms. The guy, obviously embarrassed, looks at her kind of strangely she is, after all, over 80 years of age, but very delicately asks what brand she prefers. Lady 1: Doesn’t matter son, as long as it fits a Camel.
    • 😠   Moj mobitel nima dovolj baterije za slikat, snemati, pošiljati MMS sporočila, ima pa dovolj baterije, da me vsake 5 minut opozori, da je baterija skoraj prazna...   😠
    • In še eden za alfiste. 😃    
    • Za prijatelje si je treba cajt vzet, za prijatelce pa kondom...
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembna informacija

Spletna stran uporablja piškotke z namenom zagotavljanja funkcionalnosti in boljše uporabniške izkušnje spletnega mesta. Z uporabo spletnega mesta soglašate z uporabo piškotkov.