Skoči na vsebino

Nakup Mazde CX-5 SKY ACTIV-G 194 AT AWD


Senad

Priporočeno sporočilo

pred 7 minutami je SpEkTr napisal:

Kaj pa danes pomeni mehki hibrid? A to je ta varianta, ki jo ima že nekaj let tudi šestica notri - nek kvazi kondenzator, ki naj bi hranil in potem dajal nekaj energije nazaj?

 

V bistvu je to bolj nadgradnja i-Eloop ... samo da pomaga tudi pri speljevanju in pospesevanju ... 

 

Mazda M Hybrid

The mild-hybrid system consists of an integrated starter generator and a 24V lithium-ion battery. The system reduces fuel consumption, by using the starter generator to store energy released during braking in the compact 24V battery. The integrated starter generator can not only recover energy, but can also support the gasoline engine during acceleration. This also reduces consumption. In addition, all versions of the e-Skyactiv G 2.0 liter and e-Skyactiv G 2.5 liter are equipped with cylinder deactivation.

lp

Thomas

image.png
              mazda CX-60 PHEV327 AWD AT Homura

Poraba (bencin)                        Poraba (elektrika)

Mazda CX-60 Startup animation2.gif

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

pred 9 urami je Senad napisal:

Ja sedaj so nove opreme, spet so spremenjene

V podatkih je takšna cifra .... je pa posodobljen motor in sicer je že mehki hibrid in ima zaradi tega manjšo porabo in pa večji navor kot prejšnja verzija.

 

Drugače pa hvala 

 

 

Hmm... v zadnjem ceniku so sicer omenjene tudi nove oznake opreme... povsod pa je omenjen samo G194 motor ... 

 

image.jpeg

V predstavitvi in konfiguratorju na spletni strani pa izgleda se ni posodobljeno, ker ni ne duha ne sluha o paketu opreme Exclusive Line ... Prav tako v katalogu tega ni ... 

 

lp

Thomas

image.png
              mazda CX-60 PHEV327 AWD AT Homura

Poraba (bencin)                        Poraba (elektrika)

Mazda CX-60 Startup animation2.gif

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

pred 4 urami je Jest napisal:

 

Hmm... v zadnjem ceniku so sicer omenjene tudi nove oznake opreme... povsod pa je omenjen samo G194 motor ... 

 

image.jpeg

V predstavitvi in konfiguratorju na spletni strani pa izgleda se ni posodobljeno, ker ni ne duha ne sluha o paketu opreme Exclusive Line ... Prav tako v katalogu tega ni ... 

 

Sem gledal na ceniku in je res pisano 194 KM, verjetno se je prodajalec zatipkal v mailu. 

Na naši strani še ni posodobljen konfigurator, sem pa gledal na češki strani kjer pa je že spremenjen in so razvidne nove opreme

 

https://www.mazda.cz/konfigurator/MAZDA CX-5/5WGN/

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

pred 2 minutama je Senad napisal:

Sem gledal na ceniku in je res pisano 194 KM, verjetno se je prodajalec zatipkal v mailu. 

Na naši strani še ni posodobljen konfigurator, sem pa gledal na češki strani kjer pa je že spremenjen in so razvidne nove opreme

 

https://www.mazda.cz/konfigurator/MAZDA CX-5/5WGN/

 

Ej, dobro si kupil :wub:

  • Všeč 2
  • Ljubim 1
Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Da kar tuki vprašam. Gledam isto CX5, g194 AT. Novo. Te na zalogi imajo še i eloop. Ta nove so že mild hibrid. A so še vedno (pri CX5?) težave z i eloop in je bolje naročiti z mild hibrid sistemom? Vem, da je zdaj 6 let garancije. Aja, za AT pravjo, da ne rabi servis, lahko pa naredijo. Nima čepa spodaj in izčrpajo ven. 

  • Všeč 1
  • Zmeden 1
Povezava do vsebine
Deli na druge strani

pred 44 minutami je Volume napisal:

Da kar tuki vprašam. Gledam isto CX5, g194 AT. Novo. Te na zalogi imajo še i eloop. Ta nove so že mild hibrid. A so še vedno (pri CX5?) težave z i eloop in je bolje naročiti z mild hibrid sistemom? Vem, da je zdaj 6 let garancije. Aja, za AT pravjo, da ne rabi servis, lahko pa naredijo. Nima čepa spodaj in izčrpajo ven. 

Prvič slišim za ieloop tezave na G194, kaj si mislil s tem?

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Pred eno uro je Volume napisal:

Da kar tuki vprašam. Gledam isto CX5, g194 AT. Novo. Te na zalogi imajo še i eloop. Ta nove so že mild hibrid. A so še vedno (pri CX5?) težave z i eloop in je bolje naročiti z mild hibrid sistemom? Vem, da je zdaj 6 let garancije. Aja, za AT pravjo, da ne rabi servis, lahko pa naredijo. Nima čepa spodaj in izčrpajo ven. 

Če že vprašaš - z i-eloop je in bo manj težav kot s temi "mild hybrid". Prva rešitev je precej bolj enostavna.

 

Kdo te je pa nahecal, da Mazdin avtomatski menjalnik nima čepa spodaj?! Ulezi se pod avto in se prepičaj na lastne oči - da ga ima.

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

pred 32 minutami je NevLado napisal:

Prvič slišim za ieloop tezave na G194, kaj si mislil s tem?

Sprašujem za CX5 in g194 motor. Bral sem za težave in ne ravno za omenjeni model

pred 4 minutami je dvorjan napisal:

Če že vprašaš - z i-eloop je in bo manj težav kot s temi "mild hybrid". Prva rešitev je precej bolj enostavna.

 

Kdo te je pa nahecal, da Mazdin avtomatski menjalnik nima čepa spodaj?! Ulezi se pod avto in se prepičaj na lastne oči - da ga ima.

Ok super! Rekel prodajalec. V Lj. Sem pa že 2 leti nazaj dobil občutek,  da lih ne drži vse kar rečejo. Tako glede opreme, tehnologije oziroma mehanike

Oziroma a so kakšne specifične težave z CX5 g194 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Osebno mislim, da je CX5 G194 AT najmanj problematična med vsemi CX5. Sicer pa je to že v osnovi precej neproblematičen avto, če gre za bencinarja. Pri dizlih z visoko kilometrino prihaja do težav. Mislim, da te čaka več brezskrbnih let vožnje.

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

pred 9 minutami je dvorjan napisal:

Osebno mislim, da je CX5 G194 AT najmanj problematična med vsemi CX5. Sicer pa je to že v osnovi precej neproblematičen avto, če gre za bencinarja. Pri dizlih z visoko kilometrino prihaja do težav. Mislim, da te čaka več brezskrbnih let vožnje.

🫡 Music for my ears....

 

 

Se pravi aisin (neproblematičen) AT, servis na 60.000km. Zanesljiv bencinar. Pa brez AWD...

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Pred eno uro je Volume napisal:

Oziroma a so kakšne specifične težave z CX5 g194

 

Sam nisem imel v petih letih prav nobenega, omembe vrednega problema... Edino, kar bi lahko omenil, so mehanizmi preklopljivih ogledal ... Ampak ta problem se pojavlja tudi pri drugih modelih... Sam sem ga imel na prejsnji sestici in sedanji CX-5 ... Ostalo pa je samo redni servisi, tankanje in potrosni material ... 

 

V petih letih (9.3.2018 -> danes) in prevozenih cca. 85.000 km sem imel naslednje stroske:

 

Vzdrzevanje (servisi, potrosni material): ........... 1.376,63 €

Gume (nabava (1 x letne, 1 x zimske), menjave) ...... 1.708,00 €

Registracija (cestnina, takse...) ...................   823,44 €

Zavarovanje (redno+kasko) ........................... 4.891,05 €

Dodatki (CarPlay modul, vlecna kljuka, tepihi...) ...   951,20 €

Gorivo .............................................. 9.136,41 €

______________________________________________________________________________________

Skupaj ............................................. 18.886,73 €

 

 

  • Všeč 3
  • Začuden 1

lp

Thomas

image.png
              mazda CX-60 PHEV327 AWD AT Homura

Poraba (bencin)                        Poraba (elektrika)

Mazda CX-60 Startup animation2.gif

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

pred 3 minutami je Shrek napisal:

Ampak, nisi vozil premium avta... 😆😂🤣

 

 

To je res... pa se zastarel motor iz pamtiveka ima :) ... 

 

 

 

Letosnji model je celo Premium Plus :)

 

 

  • Všeč 1
  • Haha 3

lp

Thomas

image.png
              mazda CX-60 PHEV327 AWD AT Homura

Poraba (bencin)                        Poraba (elektrika)

Mazda CX-60 Startup animation2.gif

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Pred eno uro je Jest napisal:

 

Sam nisem imel v petih letih prav nobenega, omembe vrednega problema... Edino, kar bi lahko omenil, so mehanizmi preklopljivih ogledal ... Ampak ta problem se pojavlja tudi pri drugih modelih... Sam sem ga imel na prejsnji sestici in sedanji CX-5 ... Ostalo pa je samo redni servisi, tankanje in potrosni material ... 

 

V petih letih (9.3.2018 -> danes) in prevozenih cca. 85.000 km sem imel naslednje stroske:

 

Vzdrzevanje (servisi, potrosni material): ........... 1.376,63 €

Gume (nabava (1 x letne, 1 x zimske), menjave) ...... 1.708,00 €

Registracija (cestnina, takse...) ...................   823,44 €

Zavarovanje (redno+kasko) ........................... 4.891,05 €

Dodatki (CarPlay modul, vlecna kljuka, tepihi...) ...   951,20 €

Gorivo .............................................. 9.136,41 €

______________________________________________________________________________________

Skupaj ............................................. 18.886,73 €

 

 

Evo odgovor iz prve roke 😁😁😁  

 

Za ogledala pa vem, pomoje pomaga izklop pozimi....ampak kaj potem imamo to funkcijo???

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

pred 42 minutami je Volume napisal:

Evo odgovor iz prve roke 😁😁😁  

 

Za ogledala pa vem, pomoje pomaga izklop pozimi....ampak kaj potem imamo to funkcijo???

 

E, tukaj pa se vidi, kdo ima jajca in kdo ne. Tisti, ki jih nimajo (teh je na forumu tudi nekaj) to funkcijo prejlapljanja elegantno izklopijo in se hvalijo, da oni pa nimajo problemov z motorčki. Sedaj je na tebi, med katere se boš štel ko dobiš avto-med heroje ali med mehkužce.😉

  • Haha 5
  • Začuden 1

 

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

pred 2 urama je Jest napisal:

 

 

To je res... pa se zastarel motor iz pamtiveka ima :) ... 

 

 

 

Letosnji model je celo Premium Plus :)

 

 

Ogledala delajo, sprobano 😉

  • Všeč 1
  • Haha 1

 

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

pred 41 minutami je Alex napisal:

E, tukaj pa se vidi, kdo ima jajca in kdo ne. Tisti, ki jih nimajo (teh je na forumu tudi nekaj) to funkcijo prejlapljanja elegantno izklopijo in se hvalijo, da oni pa nimajo problemov z motorčki. Sedaj je na tebi, med katere se boš štel ko dobiš avto-med heroje ali med mehkužce.😉

He,he... herojev nikol dost.... zaenkrat ni bojazni.....

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Ampak taki heroji hitro ratajo največje jokice k crkne ogledalo. Bodi takrat heroj pa se pohvali kako si dobr z jajci zjebu špegu, da se zdaj sploh ne odpre več. 😜

33112_1.png

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

pred 9 minutami je Boss napisal:

Ampak taki heroji hitro ratajo največje jokice k crkne ogledalo. Bodi takrat heroj pa se pohvali kako si dobr z jajci zjebu špegu, da se zdaj sploh ne odpre več. 😜

Nimam problemov s tem. Ogledala imajo funkcijo, da se preklapljajo. 

Mi, heroji, to tudi vedno uporabljamo. 😊

So se vedno in se bodo vedno. 

V bistvu sem šele pozneje ugotovil, da motorčki meni nikoli niti niso crknili. Le odprla se niso. Malo vsakokrat pošprejaš in je mir za pol leta. To, da pa sploh ne bi delali, pa se mi ni zgodilo. 

 

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Saj sam motorcek verjetno nobenemu ni crknil ... Samo mehanizem je nehal delovati pravilno... Se ne zlozijo cisto ven ali se ne odprejo cisto... in je treba z roko pomagati ... 

 

Jaz imam to vedno vkljuceno... in tudi "jokcal" nisem... samo napisal sem, da so menjali pod garancijo ... :P 

  • Všeč 4
  • Ljubim 1

lp

Thomas

image.png
              mazda CX-60 PHEV327 AWD AT Homura

Poraba (bencin)                        Poraba (elektrika)

Mazda CX-60 Startup animation2.gif

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

pred 26 minutami je Jest napisal:

Saj sam motorcek verjetno nobenemu ni crknil ... Samo mehanizem je nehal delovati pravilno... Se ne zlozijo cisto ven ali se ne odprejo cisto... in je treba z roko pomagati ... 

 

Jaz imam to vedno vkljuceno... in tudi "jokcal" nisem... samo napisal sem, da so menjali pod garancijo ... :P 

Res je. Skoraj vsi , ki smo ta ogledala  "popravljali", smo to večinoma opravili v  garanciji in nismo jokcali, ker smo pač mazda-heroji .V bistvu je res glavni  problem ta, da pridejo smeti vmes in motorček, ki je malce prešvoh, ne more odpreti ali zapreti ogledala. Po preteče ni garanciji to rešujemo z šprejanjem. 

Je pa zanimivo, da se to najve"krat zgodi po pra ju avta. 

 

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Kolk more šele moja serija ogledala biti premium, da jih vsak dan poklapljam brez nepotrebnega špricanja in mazanja 😎

 

Si morm kako nalepko izdelat pa naflikat na avto.

 

 

Pa od teh jajc..eni heroji kot zgledajo majo majhna jajca, k preventivno mažejo in špricajo  🤣

Popravljeno od TiEn

 

image.jpeg

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

pred 4 urami je Alex napisal:

Eni pa izgleda lažejo sami sebi in si pravijo "heroji". 😊😊 a še vedno brez... j**iki. 😉

 

 

Pa ker Alex zdaj to odgovarja? To ni isti Alex, ki je sebe kar trikrat poimenoval kot heroja v slabih dveh urah. Tisti, ki ne preklapljajo ogledal se nikoli niso izrekli za heroja, ampak so verjetno bolj preudarni in raje na varni strani, ker med herojskim in nepremišljenim dejanjem je navadno zelo tanka linija. Zdaj pa ta Alexov drugi jaz pravi, da njegov prvi jaz laže sam sebi in si pravi heroj in brezjajčnik. Ufff mind blowing oz. kot bi rekli Indijci mind blasting. 🤪

 

pred 5 urami je Alex napisal:

Res je. Skoraj vsi , ki smo ta ogledala  "popravljali", smo to večinoma opravili v  garanciji in nismo jokcali, ker smo pač mazda-heroji .V bistvu je res glavni  problem ta, da pridejo smeti vmes in motorček, ki je malce prešvoh, ne more odpreti ali zapreti ogledala. Po preteče ni garanciji to rešujemo z šprejanjem. 

Je pa zanimivo, da se to najve"krat zgodi po pra ju avta. 

 

pred 6 urami je Alex napisal:

Nimam problemov s tem. Ogledala imajo funkcijo, da se preklapljajo. 

Mi, heroji, to tudi vedno uporabljamo. 😊

So se vedno in se bodo vedno. 

V bistvu sem šele pozneje ugotovil, da motorčki meni nikoli niti niso crknili. Le odprla se niso. Malo vsakokrat pošprejaš in je mir za pol leta. To, da pa sploh ne bi delali, pa se mi ni zgodilo. 

 

 

pred 7 urami je Alex napisal:

E, tukaj pa se vidi, kdo ima jajca in kdo ne. Tisti, ki jih nimajo (teh je na forumu tudi nekaj) to funkcijo prejlapljanja elegantno izklopijo in se hvalijo, da oni pa nimajo problemov z motorčki. Sedaj je na tebi, med katere se boš štel ko dobiš avto-med heroje ali med mehkužce.😉

 

33112_1.png

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Pridružite se pogovoru

Objavljaš lahko sedaj in se registriraš pozneje. Če imaš račun, se lahko prijaviš, če želiš objavljati s svojim računom.

Gost
Odgovori na to sporočilo...

×   Prilepljeno kot obogateno besedilo.   Prilepi raje kot enostavno besedilo

  Only 75 emoji are allowed.

×   Vaša povezava je bila samodejno vdelana.   Namesto tega raje prikaži samo kot povezavo

×   Tvoje predhodno sporočilo je bilo obnovljeno.   Izbriši besedilo iz urejevalnika

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Nalagam...

×
×
  • Ustvari novo...

Pomembna informacija

Spletna stran uporablja piškotke z namenom zagotavljanja funkcionalnosti in boljše uporabniške izkušnje spletnega mesta. Z uporabo spletnega mesta soglašate z uporabo piškotkov.