Skoči na vsebino

Nakup Mazde CX-5 SKY ACTIV-G 194 AT AWD


Senad

Priporočeno sporočilo

  • 8 mesecev kasneje...

Pozdrav vsem,

 

odločam se za nakup Mazde CX-5 SKY ACTIV-G 194 AT FWD. Ker ste tukaj sami izkušeni mački z Mazdo, vas naprošam za informacije glede omenjenega modela:

 

- kolikšna je poraba goriva pri vožnji na avtocesti (v eno smer dnevno 50 km) z hitrostjo 130-150 km/h?

- ali imate kakšne probleme oz. okvare z omenjenim modelom?

- ali je dovolj prostora za otroški sedež oz. jajčko za osebo, ki je visoka 194 cm in je voznik?

- se vozilo priporoča za vožnjo po AC ali ne? Meni dejansko ustreza visoko vozilo, zaradi hrbta in samega usedanja in ustajanja iz vozila.

 

V naprej hvala za odgovore in vaše nasvete.

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

pred 8 minutami je dejannnn napisal:

Pozdrav vsem,

 

odločam se za nakup Mazde CX-5 SKY ACTIV-G 194 AT FWD. Ker ste tukaj sami izkušeni mački z Mazdo, vas naprošam za informacije glede omenjenega modela:

 

- kolikšna je poraba goriva pri vožnji na avtocesti (v eno smer dnevno 50 km) z hitrostjo 130-150 km/h?

- ali imate kakšne probleme oz. okvare z omenjenim modelom?

- ali je dovolj prostora za otroški sedež oz. jajčko za osebo, ki je visoka 194 cm in je voznik?

- se vozilo priporoča za vožnjo po AC ali ne? Meni dejansko ustreza visoko vozilo, zaradi hrbta in samega usedanja in ustajanja iz vozila.

 

V naprej hvala za odgovore in vaše nasvete.

Nimaš kaj sfalit, pil ti bo okoli 9+ l/100kmh, motor je totalno neproblematičen, zato se za porabo ne sekiraj, ker boš prišel notri s servisi. A gledaš rabljeno al novo?

  • Všeč 3
  • Ljubim 1
Povezava do vsebine
Deli na druge strani

pred 27 minutami je dejannnn napisal:

Nov.. 

Sodeč po prebranem na tem forumu, verjetno najboljši motor, ki je trenutno na razpolago v novih Mazdah in nima poznanih težav oz. nihče še ni pisal o težavah s tem motorjem.

Lepa kot slika, na sliki pa traktor :)

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Nimaš kaj falit, neuničljiv motor, čeprav te bodo verjetno fantje tle gor zbadali, da je motor zastarel, dinozaverski 🙂 

  • Všeč 3
  • Haha 3

 

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

V eni drugi temi sem ravno pred parimi dnevi objavil tole

 

 

Potem sem imel na CX-5 G194 odlicno porabo, ko sem po cca. 5 letih imel povprecno porabo 8,62 l/100 km :) ... ceprav tudi ne vozim ravno varcno ... Sedanja lastnica ima cca. 1 liter nizjo povprecno porabo... 

 

Sem sedajle primerjal, koliko sem imel stroskov z gorivom v slabih 11 mesecih, odkar vozim CX-60... Pri CX-5 sem vzel enako obdobje, le eno leto prej... Cene goriva v obdobju pomoje ne vplivajo prav veliko... 

 

Mazda - CX-60 - PHEV327 AWD AT Homura

Obdobje: od 30.03.2023 do 26.02.2024

Prevozenih km: 12.936 km

Porabljeno gorivo: 554,00 litrov bencina in 2.386,00 kWh elektrike

Strosek goriva: 1.080,00 €

 

Ce primerjam podobno obdobje pri CX-5 G194...

 

Mazda - CX-5 - G194 AWD AT Revolution Top

Obdobje: od 30.03.2022 do 26.02.2023

Prevozenih km: 11.384 km

Porabljeno gorivo: 981,00 litrov bencina 

Strosek goriva: 1.434,00 €

 

 

Če še razširim stroške z vzdrzevanjem (servisi), ki sem jih imel s CX-5 G194 v cca. 5 letih...

 

Servisi:

19.050    1. servis    193,16̊̊ €

38.990   2. servis    212,19 €

55.280    3. servis    223,37 €

67.754    4. servis    206,34 €

80.221    5. servis    210,76 €

Prednje zavorne ploščice - 170,81 €

Menjava zadnjih diskov in ploščic (Pelko) - 160,00 €

 

 

 

 

 

pred 15 minutami je MazdaBoy napisal:

Nimaš kaj falit, neuničljiv motor, čeprav te bodo verjetno fantje tle gor zbadali, da je motor zastarel, dinozaverski 🙂 

 

 

Tak je samo en 🤣 ... 

  • Všeč 3
  • Haha 6
  • Ljubim 1

lp

Thomas

image.png
              mazda CX-60 PHEV327 AWD AT Homura

Poraba (bencin)                        Poraba (elektrika)

Mazda CX-60 Startup animation2.gif

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

pred 6 urami je NevLado napisal:

Nimaš kaj sfalit, pil ti bo okoli 9+ l/100kmh, motor je totalno neproblematičen, zato se za porabo ne sekiraj, ker boš prišel notri s servisi. A gledaš rabljeno al novo?

AWD ja, FWD, kot ga zanima pa ne toliko, verjetno nekje med 8 in 8,5 .

33112_1.png

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Če ti je avto vizualno všeč in ti paše SUV, kupi, nimaš kaj faliti, avto je zanesljiv in za ta denar verjetno najboljši SUV na trgu.

Popravljeno od ignacij
  • Všeč 4
  • Ljubim 1
Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Lahko samo potrdim,kar so fantje pred mano napisali,zna biti,da boš imel za kak liter manjso porabo,zaradi FWD.

Beri npr. moj komentar v temi elektromobilnost....

Bi pa še dodal-ne glede kje in kako boš vozil,z avtom se da varčno vozitia najbolj se pozna,če voziš bolj športno/sunkovito,kot je to pri meni.

Sem že pisal...relacija se zelo pozna na nižji porabi,po mojem mnenju pa še najbolj,če voziš čim bolj enakomerno oz ni velikih in nenadnih sprememb v hitrosti.

Sem preizkušal relacijo Lj.-Podčetrtek-Lj....AC različne hitrosti...tudi po 15-20 min. konstantno 170km/h.

Me je od vsega najbolj zacudilo,da ni bilo neke omembe vredne razlike v območju 130-170km/h...če je bilo konstantno na tempomat...skratka skoz ista hitrost-nič bremzanja in nič pospeševanja.

Tudi v območjih v in izven naselja sem kar pobuljil,ko sem pozno ponoci vozil čez naselja malce prehitro,izven naselja pa malce pod omejitvijo...kot rečeno cimbolj konstantna hitrost.

Torej-največ ti porabo pokvari zaviranje,ko izgubljaš kinetično energijo,in seveda pospeševanja.

 

Seveda je pa druga pesem promet...pač na žalost se moraš prilagoditi situaciji.

 

Jaz imam sedaj za cca. liter manjso porabo,ker se sedaj več vozim iz Zaloga v Lj.-center čez Cesto v Prod in Šmartinko,kot pa prej čez Fuzine...pač veliko manj semaforjev in bolj enakomeorna vožnja.

 

Še nekaj-če boš zmogel obvezno vzami opremo,kjer boš že imel adaptivne matrične žaromete-to je nekaj najboljšega na tem avtu...glej temo "post a recent shot of your car" stran 108,ko sem objavil,kako to izgleda,k ima vsak žaromet po 20 "clusterjev" (na sliki le "kratke",in se za to vidi le 10 žarkov).

 

Avto je po duši sporten in ima tudi športnejše naravnano podvozje...meni je to všeč,enim pa ni...pač je Mazda😃👍 

 

Če te zanima poglej tudi kaj sem naredil v prtljažniku...v temi "protiresonančni tuning prtljažnega dna in wooferja", kjer je temo zaneslo tudi v smer okoli rezervnega kolesa,katerega sem tudi takoj naročil ob nakupu avta.

 

Tudi tema "predvajanje glasbe (HiFi kvalitete) z SD...." zna biti zanimiva😉

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

pred 27 minutami je dejannnn napisal:

hvala vsem na odgovorih.. kupujem opremo: Mazda CX‑5 2023 5WGN 2.5L Skyactiv G 194hp 6AT EXCLUSIVE‑LINE, ki ima tudi matrične žaromete in bosse ozvočenje.

Za Bose bom rekel...ni najboljše,je pa že kar fino....se moraš kar potruditi,da optimalno nastaviš...a se da.

Predvsem pa ne priporočam jemati brez Bose,ker je sistemsko vkljucen v akustiko in tihost vozila z t.i.noise canceling-om...torej brez je avto "čisto drugacen"!

  • Všeč 3
  • Zmeden 1
Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Poleg tega je Mazda v notranjosti najbolj ergonomsko vozilo med vsemi na trgu ...

WWW.ADAC.DE

Die unterschiedlichen Bedienfunktionen im Auto mindern die Aufmerksamkeit beim Fahren.

 

Sicer trojka, ampak tudi pri CX-5 ni veliko drugače (če sploh kaj).

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

pred 7 urami je skritikrt napisal:

Za Bose bom rekel...ni najboljše,je pa že kar fino....se moraš kar potruditi,da optimalno nastaviš...a se da.

Predvsem pa ne priporočam jemati brez Bose,ker je sistemsko vkljucen v akustiko in tihost vozila z t.i.noise canceling-om...torej brez je avto "čisto drugacen"!

Jaz sem to pogasnil.

Umetno generiranje in active noise cancelation.

 

Še plačal bi, da nima to not.

Popravljeno od godlike
  • Všeč 1
  • Ljubim 1
Povezava do vsebine
Deli na druge strani

pred 3 urami je godlike napisal:

Jaz sem to pogasnil.

Umetno generiranje in active noise cancelation.

 

Še plačal bi, da nima to not.

Kaj hočeš,vsak si želi po svoje...ti bi,da "rjove",jaz bi,da bi bil kot resen Hi-Fi,a normalni smrtniki bi,da je tiho....sedaj pa vsem ustreži....ne bo šlo,na žalost.

 

Moram pa priznati,da je impresivno,kako tiha je lahko CX-5...če si v mestnem vrvežu,sploh ne porajtaš motorja....če pa ga goniš,pa se tudi motorček lepo sliši.

 

Zanimiv video malce starejšega letnika...mora biti 2019 ali starejši🧐

 

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Blizu si.

Focus ne rjove. Jaz bi rad, da ni umetno posegano preko zvočnikov. V nobeno smer. Torej i20n sem pogasnil generiranje hrupa in pogasnil noise cancelation.

 

Imam Bose in B&O. In v Focusu špila B&O tak, da je jih še HiFi navdušenec pohvalil.

Popravljeno od godlike
Povezava do vsebine
Deli na druge strani

pred 2 urama je godlike napisal:

Blizu si.

Focus ne rjove. Jaz bi rad, da ni umetno posegano preko zvočnikov. V nobeno smer. Torej i20n sem pogasnil generiranje hrupa in pogasnil noise cancelation.

 

Imam Bose in B&O. In v Focusu špila B&O tak, da je jih še HiFi navdušenec pohvalil.

Bose ozvočenje v Mazdah je ena srednja žalost. Precej "umeten" zvok. Niti blizu hi-fi-ja. 

 

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Meni se je desni Bose raztrgal spredi,..pa razmišljam če bi kar adapter kupu(16") pa dal kej druzga notri,..sam morm poguglat kaj paše

 

Drugače bose je res meh meh v moji mazdi

 

image.jpeg

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

pred 2 urama je Alex napisal:

Bose ozvočenje v Mazdah je ena srednja žalost. Precej "umeten" zvok. Niti blizu hi-fi-ja. 

Kaj pa si pričakoval? Poglej svojo plastično CX-30 (nagrbančene plastične obrobe, plastični karter, ...). Je to še avto? Mene bolj spominja na Peg-Perego. 😃

 

image.png

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Pridružite se pogovoru

Objavljaš lahko sedaj in se registriraš pozneje. Če imaš račun, se lahko prijaviš, če želiš objavljati s svojim računom.

Gost
Odgovori na to sporočilo...

×   Prilepljeno kot obogateno besedilo.   Prilepi raje kot enostavno besedilo

  Only 75 emoji are allowed.

×   Vaša povezava je bila samodejno vdelana.   Namesto tega raje prikaži samo kot povezavo

×   Tvoje predhodno sporočilo je bilo obnovljeno.   Izbriši besedilo iz urejevalnika

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Nalagam...

×
×
  • Ustvari novo...

Pomembna informacija

Spletna stran uporablja piškotke z namenom zagotavljanja funkcionalnosti in boljše uporabniške izkušnje spletnega mesta. Z uporabo spletnega mesta soglašate z uporabo piškotkov.