Skoči na vsebino

Priporočeno sporočilo

Napisano

Na pa so šle oči.... tolk se šajna. Tole je res lepo in men je še vedno največji zakon to, da si počrnil tist nesrečni krom. Zgleda fenomenalno.

  • Všeč 2
  • Hvala 1

33112_1.png

Napisano
pred 1 uro je Boss napisal:

Na pa so šle oči.... tolk se šajna. Tole je res lepo in men je še vedno največji zakon to, da si počrnil tist nesrečni krom. Zgleda fenomenalno.

Se strinjam glede črne. Že par lastnikov mazd 6 me je vprašalo, če je ta črna barva maske in ostalega original. 

Ravno v Soboto sem razlagal v Strunjanu lastniku ene bele M6  iz Murske Sobote, kako naj to naredi. Ni pa član našega Mazda  foruma na žalost. 

 

 

Napisano
pred 33 minutami je Alex napisal:

Se strinjam glede črne. Že par lastnikov mazd 6 me je vprašalo, če je ta črna barva maske in ostalega original. 

Ravno v Soboto sem razlagal v Strunjanu lastniku ene bele M6  iz Murske Sobote, kako naj to naredi. Ni pa član našega Mazda  foruma na žalost. 

Sem malo prečekiral to žavbo in piše,da je za temnejša vozila......😃

Da se ti ne počrni......😳

Napisano
pred 2 minutama je Bini napisal:

Sem malo prečekiral to žavbo in piše,da je za temnejša vozila......😃

Da se ti ne počrni......😳

Rdeča spada pod nekako temnejšo barvo.

Resno? Da postane temno sive barve? :aaaaa: 

Potem bomo imeli skoraj vsi sive mazde na tem foruma. 🤪

 

 

 

  • 2 meseca kasneje...
Napisano

Potrebujem nasvet.

 

Do sedaj sem za lep in dolgotrajen sijaj pnevmatik uporabljal gel Armor All Extreme s katerim sem bil izredno zadovljen.

500
WWW.MIMOVRSTE.COM

Gel za sijaj in zaščito pnevmatik Armor All Extreme Tire Shine je prava izbira za vse, ki želite imeti lepe in sijoče pnevmatike na svojem...

 

Ta gel trenutno prodajajo samo v eni trgovini, cena pa ni najbolj ugodna.

 

Zanima me kakšna je alternativa oz. kateri premaz uporabljate vi. Govorim o premazih, ki zdržijo več tednov in ne o nekih jajcih od sprejev.

 

Napisano (urejeno)

jst sm mel enga super, wetlook gel ki ga niti dež ni uničil, sam nevem kateri je bil uzel sm ga pa na spoliraj.si oz operiavto

 

edit: dobil

 

TAC Systems Tire Dressing 500ml

31gnJurDmAL._AC_SX425_.jpg.3cb7c7032bc5cc417d9e87921b5dd53f.jpg

Popravljeno od TiEn

 

Voznik premium vozila, na premium pnevmatikah ter voznik premium kolesa na premium pnevmatikah.

 

Napisano

Večinoma vse top firme, in z nobenim ne boš falil, je pa vse kaj hočeš matlook, wetlook, factorylook

 

Voznik premium vozila, na premium pnevmatikah ter voznik premium kolesa na premium pnevmatikah.

 

  • 11 mesecev kasneje...
Napisano
pred 1 minuto je TBA napisal:

20221103_091052.jpg

Neko pinki sranje maš na avti 🤣

N7rRRL1.jpg

Napisano
pred 2 minutama je Bini napisal:

Zakaj je ta pena dobra? 🤔

 

To boš moral pa na portalu Lady al pa Naša Žena vprašat. Predvidevam, da ta pena tudi omamno diši. :hudicek:

33112_1.png

Napisano
Pred eno uro je TBA napisal:

20221103_091052.jpg

Kdaj si to pral? Pa danes ja dežuje na polno 😛

 

 

Napisano
pred 22 minutami je Bini napisal:

Zakaj je ta pena dobra? 🤔

google "snow foam"

 

Voznik premium vozila, na premium pnevmatikah ter voznik premium kolesa na premium pnevmatikah.

 

Napisano
pred 20 minutami je Boss napisal:

 

To boš moral pa na portalu Lady al pa Naša Žena vprašat. Predvidevam, da ta pena tudi omamno diši. :hudicek:

Sem vprašal na Lady pa so mi rekli, da je to ona cuker pena, ki jo na stojnicah prodajajo za otroke,to bi ja pa ti moral vedet..... 

:harhar:

Napisano
pred 7 minutami je Bini napisal:

Sem vprašal na Lady pa so mi rekli, da je to ona cuker pena, ki jo na stojnicah prodajajo za otroke,to bi ja pa ti moral vedet..... 

:harhar:

A pol poznaš to? Vidim, da sem te torej pravilno usmeril kam nasloviš taka vprašanja.

33112_1.png

Napisano
pred 2 urama je Bini napisal:

Zakaj je ta pena dobra? 🤔

Ponavadi vijolicna oznacuje detergent, ki poskrbi, da gre zračna rja pa pa.

Napisano
pred 38 minutami je NevLado napisal:

Ponavadi vijolicna oznacuje detergent, ki poskrbi, da gre zračna rja pa pa.

Vem vem,Boss še tega ne ve.....😊😆😂

Napisano
pred 3 urami je MazdaBoy napisal:

Kdaj si to pral? Pa danes ja dežuje na polno 😛

včeraj predno sem šel v Levc. je blo potrebno k so ble že felge ful umazane od menjave :) 

pred 3 urami je Bini napisal:

Zakaj je ta pena dobra? 🤔

fukiš zgleda :D pač za pranje če avto ni preveč umazan ga ni treba z gobo glancat

  • Všeč 2
  • Haha 1
Napisano
dne 4. 11. 2022 ob 13:52 je Bini napisal:

Zakaj je ta pena dobra? 🤔

Hmmm...jaz bi rekel malce drugače kot ostali,ker moraš vedeti,da obstajajo različne vrste čistil,in tako tudi različne vrste predpralne pene....

Vse v smislu PH-vrednosti...katero smer čiščenja boš izbral-nevtralno,bazično ali pa kislinsko.

Vedno več je "kao" nevtralnih....in "kao" da dobro sčistijo🤔...a v osnovi drži,da le kislinske res dobro odstranjujejo umazanijo...so pa pač "kisle" in imajo za to druge slabosti...

V Detajlingu je "sveti gral" borba proti drobnim trdim delcem (zaradi prask)...in jaz sem po dolgih dnevih in nočeh študiranja tematike prišel do zaključka,da ni "tistega idealnega pristopa"...oz. vsak mora za svoj primer in "žep" najti svoj optimalni pristop k negi oz. pranju avtomobila.

 

Sam gledam na "snow foam" kot del predpranja in pomoč k čim temeljitejši odstranitvi trdih delcev pred "mehanskim-kontaktnim" čiščenjem z gobo,rokavico ipd....ker ga ni zares učinkovitega in blagega čiščenja brez "kontakta"...žal😧

Obstajajo kot sem že napisal kislinski itd....k "super" operejo brez ročnega drgnjenja...skratka agresivni....ampak z časom tudi izsušitev laka (čao clearcoat)....

In obstajo "nežni",k pa so manj učinkoviti....

 

Ta dilema je bil osnovni razlog,za kaj sem se na koncu odločil za keramiko....ker tako to predpralno peno uporabljam le kot "mazivo" za tiste absolutno najtrodvratnejše (najbolj prilepljene) trde delce. Odločil sem se za t.i. "one Bucket" metodo (+6 rokavic) in kompletna kozmetika od enega proizvajalca-isti kot je tudi keramika (Nanolex)...ker se nočem ubadati z kompatibilnostmi med različnimi proizvajalci.

Če se spustiš v to tematiko...res dobra pištolca je prec 60€+ cca. 200-300€ vse ostalo (2 kante,čopiči,rokavice,ščetke,razne vrste mikro krp,vse ekstra še za feltne+vsa kemija....se nabere k "listja in trave"😬)

Da bo jasno ta snow foam se po 2-3 minutah spere z vodo...a poskrbi,da vez med lakom in delci malce oslabljena,in se delci tako lažje ločijo od laka.

Dva zanimiva videa-priporočam ogled-oba kanala pa sta TOP!

 

 

Razlaga...če ti je čudno,za kaj ta pena,če jo po tem itak sperem...poglej do konca!

 

Napisano

Eni čist preveč komplicirajo z tem pranjem. Ne rečem, da vozim nek redek in drag primerek avta za 500K€... 

 

N7rRRL1.jpg

Napisano
pred 13 minutami je skritikrt napisal:

Hmmm...jaz bi rekel malce drugače kot ostali,ker moraš vedeti,da obstajajo različne vrste čistil,in tako tudi različne vrste predpralne pene....

Vse v smislu PH-vrednosti...katero smer čiščenja boš izbral-nevtralno,bazično ali pa kislinsko.

Vedno več je "kao" nevtralnih....in "kao" da dobro sčistijo🤔...a v osnovi drži,da le kislinske res dobro odstranjujejo umazanijo...so pa pač "kisle" in imajo za to druge slabosti...

V Detajlingu je "sveti gral" borba proti drobnim trdim delcem (zaradi prask)...in jaz sem po dolgih dnevih in nočeh študiranja tematike prišel do zaključka,da ni "tistega idealnega pristopa"...oz. vsak mora za svoj primer in "žep" najti svoj optimalni pristop k negi oz. pranju avtomobila.

 

Sam gledam na "snow foam" kot del predpranja in pomoč k čim temeljitejši odstranitvi trdih delcev pred "mehanskim-kontaktnim" čiščenjem z gobo,rokavico ipd....ker ga ni zares učinkovitega in blagega čiščenja brez "kontakta"...žal😧

Obstajajo kot sem že napisal kislinski itd....k "super" operejo brez ročnega drgnjenja...skratka agresivni....ampak z časom tudi izsušitev laka (čao clearcoat)....

In obstajo "nežni",k pa so manj učinkoviti....

 

Ta dilema je bil osnovni razlog,za kaj sem se na koncu odločil za keramiko....ker tako to predpralno peno uporabljam le kot "mazivo" za tiste absolutno najtrodvratnejše (najbolj prilepljene) trde delce. Odločil sem se za t.i. "one Bucket" metodo (+6 rokavic) in kompletna kozmetika od enega proizvajalca-isti kot je tudi keramika (Nanolex)...ker se nočem ubadati z kompatibilnostmi med različnimi proizvajalci.

Če se spustiš v to tematiko...res dobra pištolca je prec 60€+ cca. 200-300€ vse ostalo (2 kante,čopiči,rokavice,ščetke,razne vrste mikro krp,vse ekstra še za feltne+vsa kemija....se nabere k "listja in trave"😬)

Da bo jasno ta snow foam se po 2-3 minutah spere z vodo...a poskrbi,da vez med lakom in delci malce oslabljena,in se delci tako lažje ločijo od laka.

Dva zanimiva videa-priporočam ogled-oba kanala pa sta TOP!

 

 

Razlaga...če ti je čudno,za kaj ta pena,če jo po tem itak sperem...poglej do konca!

 

Uh, lepo napisano. Nekateri te bodo pa napadli, da zakaj za vraga moraš tako lišpati in polirati avto. 😊

Avto je za vožnjo od točke A do točke B in, da ga enkrat na leto opereš. To bi bilo po njihovo vse. 😊

pred 1 minuto je FuManchu napisal:

Eni čist preveč komplicirajo z tem pranjem. Ne rečem, da vozim nek redek in drag primerek avta za 500K€... 

 

To je nekaterim pač užitek. Jaz ne razumem recimo ljudi, ki cele dneve nekaj delajo okoli hiše in na vrtu. Čista izguba časa. 😉

 

 

Pridružite se pogovoru

Objavljaš lahko sedaj in se registriraš pozneje. Če imaš račun, se lahko prijaviš, če želiš objavljati s svojim računom.

Gost
Odgovori na to sporočilo...

×   Prilepljeno kot obogateno besedilo.   Prilepi raje kot enostavno besedilo

  Only 75 emoji are allowed.

×   Vaša povezava je bila samodejno vdelana.   Namesto tega raje prikaži samo kot povezavo

×   Tvoje predhodno sporočilo je bilo obnovljeno.   Izbriši besedilo iz urejevalnika

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Nalagam...

  • Zadnja sporočila

    • Pa dejte no, valda si @tommzy ne zmišljuje vsega, dobil je slab avto in to je to. Pač če vsem ostalim CX-30 delajo kot morajo še ne pomeni, da se ne da nardit slabega primerka. Tudi dino motorji niso nesmrtni, ne me spraševat kako vem     Kar se tiče klime ja, vse novodobne Mazde hladijo manj, baje da imajo kao bolj ekološko varianto plina, ki očitno ne hladi tolk al ka js vem. In večina, ki prihajaja na mazdo opaža isto. Js na svoji mam zmeraj na auto s temperaturo 20.5, le občasno, ko pridem v vroč avto dam manj, da dlje časa piha na polno in ko se shladi nazaj na 20.5 in konec. Barva, je lepa in krhka, obojega pač ne gre met, vsaj ne pri mazdi  
    • Two old ladies were outside their nursing home, having a smoke, when it started to rain. One of the ladies pulled out a condom, cut off the end and put it over her cigarette, and continued smoking. Lady 1: What’s that? Lady 2: A condom. This way my cigarette doesn’t get wet. Lady 1: Where did you get it? Lady 2: You can get them at any drugstore. The next day, Lady 1 hobbles herself into the local drugstore and announces to the pharmacist that she wants a box of condoms. The guy, obviously embarrassed, looks at her kind of strangely she is, after all, over 80 years of age, but very delicately asks what brand she prefers. Lady 1: Doesn’t matter son, as long as it fits a Camel.
    • 😠   Moj mobitel nima dovolj baterije za slikat, snemati, pošiljati MMS sporočila, ima pa dovolj baterije, da me vsake 5 minut opozori, da je baterija skoraj prazna...   😠
    • In še eden za alfiste. 😃    
    • Za prijatelje si je treba cajt vzet, za prijatelce pa kondom...
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembna informacija

Spletna stran uporablja piškotke z namenom zagotavljanja funkcionalnosti in boljše uporabniške izkušnje spletnega mesta. Z uporabo spletnega mesta soglašate z uporabo piškotkov.